Унікальні зразки Гербарія ВДУ представлені на виставці «Історія та сучасність»

4 жовтня в Музеї історії Воронезького державного університету відкрилася виставка Гербарія імені професора Б.М. Козо-Полянського «Історія та сучасність». Гербарій ВДУ в 2018 році виповнюється 100 років. Колекція бере свій початок від гербарію Ботанічного саду Імператорського Юр'ївського (раніше - Дерптського, нині - Тартуського) університету, яка була евакуйована в Воронеж влітку 1918 року.

Колекція бере свій початок від гербарію Ботанічного саду Імператорського Юр'ївського (раніше - Дерптського, нині - Тартуського) університету, яка була евакуйована в Воронеж влітку 1918 року

В експозиції виставки можна побачити історичний гербарій і Гербарні зразки рослин з Червоної книги Воронезької області. Історична частина Гербарія налічує близько двох тисяч зразків, перші з них датуються 1822 роком. Колекція представлена ​​зборами з усього світу - Європи, Америки, Азії, Австралії, і включає в себе збори таких видатних ботаніків, як Фомін, Кузнецов, Борнмюллер, Гефт, Петунніков та інших. Крім цього, Гербарій ВДУ включає в себе збори відомих вчених Воронезького університету - Л.Г. Раменського, Б.А. Келлера, Б.М. Козо-Полянського, Н.С. Камишева, С.В. Голіцина.

У довоєнні роки гербарна колекція налічувала близько 100 тисяч зразків. Під час Великої Вітчизняної війни і в повоєнні роки Гербарій переніс багато випробувань, в університет повернулася лише мала частина. Поступово колекція відновлювалася, поповнюючись в ході експедицій і дослідницької роботи вчених ВДУ.

До Червоної книги Воронезької області входить близько 240 видів квіткових рослин, їх Гербарні зразки також включені в загальний фонд судинних рослин Гербарія. Велика частина колекції зібрана в ході численних експедицій по Воронезькій області, кожен зразок є документальним підтвердженням того, що даний вид був виявлений і виростає в зазначеному місці. Моніторинг червонокнижних видів рослин ведеться постійно, виявляються нові точки проживання тих чи інших видів, в зв'язку з чим на виставці представлені зразки різних років.

Гербарій ВДУ визнаний ЮНЕСКО національним надбанням Російської Федерації, є найбільшою в Росії і найважливішою колекцією світового рівня.

Прес-служба ВДУ