- Найкращий розмір столу
- Яку форму краще вибрати
- З яких матеріалів виготовляють столи
- Скло
- МДФ і ДСП
- камінь
- стиль приміщення
- Яких виробників варто вибирати
Кухня - найважливіше приміщення в будь-якій квартирі, саме тут збирається вся родина для спільних трапез, неквапливих розмов, чаювань. На кухні кожна господиня створює свої кулінарні шедеври, експериментує, намагаючись порадувати домочадців або гостей чимось новеньким. Тому немає нічого дивного в тому, що оформлення дизайну і вибору меблів на кухню приділяється особлива увага. Розглянемо, як правильно підібрати обідній стіл і які чинники слід враховувати.
Найкращий розмір столу
Перший параметр, який є ключовим при покупці будь-яких меблів, - це габарити. Зрозуміло, що масивна конструкція на невеликій кухні буде виглядати безглуздо, створить захаращення, відніме і без того незначне вільний простір.
А невеличкий столик, навіть самим ретельним чином підібраний, загубиться у великому приміщенні. Тому визначення розміру - дуже важливий момент.
Стандартна висота столу - 75-80 сантиметрів.
Інші розміри підбираються індивідуально, залежно від того, яка кількість людей має бути розміщувати за столом. Правила прості:
- Ширина - не менше 60 см на одного сидячого.
- Глибина - близько 40 см на людину плюс місце в центральній частині для посуду і кухонних приладів.
- Довжина також визначається індивідуально, залежно від габаритів приміщення.
Стіл, ширина якого більше метра, визнається дизайнерами невдалим варіантом, навіть якщо використовується він в оформленні великих за розміром приміщень. За ним дуже складно створити затишок, домогтися душевного теплого спілкування.
Розміри кухонного столу залежать від кількості осіб в сім'ї:
- Варіант 150 × 90 см прямокутної форми - оптимально підійде для 4-6 дорослих.
- 200 × 110 см. Такий стіл виручить сім'ю, в якій щодня збираються на обіди або вечері 8 осіб.
- Кругла модель з діаметром 100 см - оптимальний для 4 членів сім'ї. А для 6 підійде 120 см.
Отже, стандарт висоти обіднього столу дорівнює 80 см. Більш точне значення для конкретної людини можна отримати за такою формулою:
H = R * H ср / R cp, де:
- H - розраховується величина.
- R - зростання людини, для якого розраховується висота.
- H ср - середня стандартна величина, показник дорівнює 75 см.
- R cp - середній зріст людини, рівний 165 см.
Користуючись цією формулою, кожен може розрахувати зручну для себе висоту кухонного столу.
Дуже важливо також врахувати і інші параметри - ширину, довжину і глибину - значення яких залежать від кількості членів сім'ї та габаритів приміщення.
Яку форму краще вибрати
Розрахувавши розмір меблів, слід визначитися з формою. Найпростіший, класичний і дуже популярний варіант - стіл прямокутний, який розташовується на багатьох сучасних кухнях. Він дуже зручний тим, що може бути розташований уздовж однієї із стін - це дозволяє заощадити місце на невеликих кухнях.
Якщо ж розмістити такий стіл у центрі значного за габаритами приміщення, то можна створити справжню їдальню в кращих традиціях аристократичних сімей. Подібний варіант зручний ще й тим, що сучасні виробники нерідко пропонують меблі-трансформер: при необхідності вона легко розбирається, перетворюючись в обідній місце для необхідного числа персон, після чого збирається, знову стаючи компактною.
Круглі і овальні моделі найчастіше вибирають сім'ї з дітьми, оскільки відсутність кутів робить меблі безпечною. Виглядають такі варіанти дуже стильно, незвично, допомагають створити затишок, неповторний стиль і гармонію. Однак подібні меблі неможливо розмістити вздовж стіни.
Квадратний стіл також дуже зручний, допомагає домогтися економії місця, розмістити з комфортом чотирьох чоловік, а на маленьких кухнях хороший варіант планування - поставити такі меблі в куточок, що допоможе заощадити дорогоцінні метри. Головне - щоб між столом і іншими предметами меблів зберігалося відстань не менше метра, тоді переміщатися по кухні буде зручно.
Напівкруглі моделі чудово підійдуть для невеликих кухонь: вони виглядають дуже красиво, а за рахунок наявності прямої боку можуть бути поставлені під стіною, а відтак скоротити місце.
З яких матеріалів виготовляють столи
Наступний етап вибору меблів - визначення матеріалу, з якого буде зроблений стіл. Можливі кілька варіантів, кожен з яких має як плюсами, так і мінусами.
Матеріал дерево. Відрізняється міцністю, тривалим терміном служби, бездоганним зовнішнім виглядом. Такий виріб допоможе підкреслити ідеальний смак власника житлоплощі, гармонійно впишеться практично в будь-який інтер'єр - від вічної класики до ультрасучасного модерну.
Меблі повністю безпечна навіть для дітей і осіб, схильних до алергії, оскільки виготовлена з екологічно чистого матеріалу. До числа найкращих для виготовлення кухонних меблів порід відносяться вишня, бук, горіх, дуб.
Є у матеріалу і недоліки, наприклад, значна вартість. Виріб з натурального дерева не може бути дешевим, правда, сам стіл прослужить багато десятків років, тому окупиться сповна. Наступний мінус - при попаданні вологи дерев'яна поверхня може постраждати.
Скло
Сучасні виробники використовують особливі матеріали, завдяки яким меблі стає ударопрочной і цілком безпечною. Для сімей з дітьми краще вибрати стільницю з загартованого скла: в разі, якщо вона все-таки розіб'ється, «оскільки» матимуть тупі краю і не принесуть шкоди дитині.
Такі меблі дозволяють візуально розширити межі невеликого за габаритами приміщення, має масу варіантів від повністю прозорих до забарвлених незвичайним чином.
До числа мінусів слід віднести складності в догляді - доведеться підбирати спеціальний засіб, щоб на поверхні не залишалося розлучень.
МДФ і ДСП
Це найпростіші і дешеві матеріали, використовувані для виробництва стільниць, проте високими показниками ергономіки або тривалим терміном служби вони не відрізняються.
недоліки:
- Швидка поява відколів, тріщин, подряпин.
- При попаданні вологи на поверхні утворюються потворні бульбашки.
переваги:
- Різноманіття моделей, є з чого вибрати.
- Доступна ціна.
Найчастіше подібні моделі вибирають ті сім'ї, які поки не мають можливості придбати що-небудь солідніше.
камінь
При покупці столу для кухні або їдальні деякі власники витонченого смаку віддають вибір на користь кам'яних стільниць, яким не страшні роки і навіть десятиліття.
Вони прослужать вірою і правдою, не втративши початкового пишноти, невибагливі в догляді, стійкі до впливу вологи, жиру, пара, випадковим механічних пошкоджень, а також дуже привабливо виглядають.
стиль приміщення
Ми розглянули, що стандартна висота обіднього столу становить 75-80 см. Але для вдалого вибору моделі цих даних недостатньо, дуже важливо врахувати і стильову специфіку приміщення.
Так, для кухні або їдальні, витриманою в дусі суворої класики, найкраще підійде довгий дерев'яний стіл, за яким можуть вміститися від 3 до 12 осіб (в залежності від потреб конкретної сім'ї).
Для модної нині студії немає нічого кращого барної стійки - вона виглядає дуже стильно, цікаво, дозволяє зонувати простір і заощадити місце. При цьому сама поверхня дуже зручна для прийому їжі.
Яких виробників варто вибирати
При виборі столу на кухню слід не помилитися з виробником. Так, висока якість має меблі, яка приїхала до нас з Італії, її відрізняє використання тільки натуральних матеріалів і бездоганне виконання, але коштує така краса недешево.
Більш доступний варіант - меблі з ІКЕА, шведський виробник пропонує нові незвичайні моделі, витримані в стилі мінімалізму, за дуже привабливою ціною. Є в асортименті і розсувні столи, які допомагають одним рухом руки отримати кілька додаткових посадочних місць для гостей.
Російські меблеві фабрики також намагаються не відставати. Наприклад, Сонячногірське фабрика «Столпліт» вже другий десяток років пропонує досить добротні меблі за низькими цінами. Орієнтована вона на економ-клас, тому очікувати від неї довгих років служби не доводиться, але на кілька років такий стіл стане справжньою окрасою міської кухні. Стандартна висота кухонного столу цієї фабрики - 80 см.
Вибір кухонного столу - найважливіший крок в оформленні кухні, оскільки багато в чому завдяки цьому предмету меблів вдається створити справжню гармонію і затишок.