Багатьом подобаються килими з довгим ворсом, їх зовнішній вигляд і м'якість, але далеко не всі наважуються на покупку вироби через можливі складнощі збирання. Длінноворсовий килим, як і будь-який інший, постійно брудниться. Складність його очищення полягає саме в високих ворсинках, в яких швидше накопичуються дрібні частинки пилу і бруду.
Слід зазначити, що догляд за синтетичними килимами порівняно нескладний, в порівнянні з натуральними виробами.
Несвоєчасна або недостатньо ретельна чистка призводить до пошкодження ворсу і зношування килима: ворс прибивається, з'являються свалявшиеся і жорсткі волокна, утворюються потертості, колір тьмяніє і килим стає неохайним на вигляд.
Звичайно, чистку таких об'ємних виробів краще проводити за допомогою професійного прибирання . Але якщо доводиться робити це частіше, ніж хотілося б, у вас поблизу немає спеціалізованої хімчистки або з елементарної економії, можна скористатися нескладними способами, щоб повернути своєму килимовому покриттю презентабельний вигляд в домашніх умовах.
1. Для килима з довгим ворсом пилосос є обов'язкові варіантом прибирання, цей спосіб потрібно застосовувати мінімум пару раз в тиждень. Пилосос відмінно впорається з невеликою кількістю пилу і дрібного сміття. Але в міру того, як килим забруднюється, пилососа стає впоратися з цим завданням все важче, тому слід вдаватися до допомоги інших очищувальних процедур.
2. Якщо килим не сильно великий, то частіше виносьте його на вулицю і вибивайте, а в зимовий період використовуйте чистку снігом.
3. Пар - найбільш дієвий і щадний метод збирання длінноворсний килимів без застосування засобів для чищення. У комплекті з парогенераторами зазвичай йдуть спеціальні насадки для килимових покриттів. Однак така чистка підходить не для всіх типів килимів (враховується матеріал ворсу, основи, наявність клейової основи і т.д.), тому перед початком уборккі краще проконсультуватися у фахівця.
4. Для більш ретельного чищення килимів з довгим ворсом можна застосовувати синтетичні миючі засоби. Потрібно уважно звертати увагу на їх склад і використовувати, по можливості, максимально нешкідливі. Засоби, що містять у складі їдкі речовини, можуть вплинути на колір і яскравість килима.
5. Нашатирний спирт - ефективний засіб для чищення килимів. Для приготування розчину на п'ять літрів води візьміть 1 ложку нашатирю і 3 ложки прального порошку. На ворс це засіб наноситься за допомогою м'якої щітки, віддаляється вологою, а потім сухою ганчірками.
6. Після чисток в домашніх умовах завжди ретельно просушуйте килим. Вологе середовище - ідеальна для розмноження бактерій і цвілі, має неприємний запах.
7. Якщо ви просто вирішили освіжити килим, надати ворсу ефекту легкості - присипте сухою або злегка вологий палас кухонною сіллю. Давши солі увібрати вологу, прочешіть ворс віником або жорсткою щіткою. Залишки солі видаліть при вибиванні килима на вулиці.
8. У зимові місяці рекомендується проводити виморожування килимів. Сухе і чисте виріб вивішуємо на мороз (наприклад, відкритий балкон) на добу. Після цього рекомендується почистити килим в домашніх умовах. Такий спосіб обробки дозволить позбутися від пилових кліщів і бліх.
Килими з довгим ворсом приносять в будинок атмосферу тепла і затишку. Такими килимовими покриттями можна прикрасити спальню, вітальню або дитячу кімнати. Але для того щоб виріб виглядав презентабельно протягом тривалого часу за ним необхідний ретельний догляд.
Підготувала Мар'яна Чорновіл