Патрік Кінг «Закони привабливості. Як зробити незабутнє перше враження і зав'язати дружбу з першого погляду » . - М .: «Біблос», 2019.
Привабливість - одне з найважливіших якостей. Навіть важливіше, ніж інтелект, зовнішність, статус, достаток, престиж і освіту. Переживаєте, що люди забувають про вас, як тільки закінчується розмова? Женіть від себе страх бути відкинутим і розчарованим? «Закони привабливості» досліджують ті аспекти людської природи, які надають на нас найбільший вплив, ставлячи собі питання, що тягне нас до людей на підсвідомому рівні? Саме цього ми добиваємося кожен день, саме від цього залежить наш настрій. Дізнайтеся, як зробити сильне перше враження і вибудувати ефективний коло спілкування.
Чи не ухилятися від зустрічей
Якщо ви прийняли рішення встановити дружні відносини, то доведеться активно проводити час з людьми. Друзі проводять час з друзями. Тобто не можна чекати, що відносини будуть розвиватися, якщо ви бачитеся лише раз на місяць. Необхідно прийняти реальний стан справ і скорегувати свої очікування. Чим більше живого спілкування, тим більше можливостей добитися взаєморозуміння і близькості. Зрештою, коли часто бачишся з людиною, зароджуються близькі, комфортні відносини, які, в свою чергу, призводять до симпатії , Як продемонстрували багато досліджень.
Кінорежисер Вуді Аллен одного разу сказав, що 80% успіху залежить від уміння з'явитися в потрібному місці в потрібний час. Особиста присутність дає шанс справити враження і вибудувати близькі стосунки. Якщо з'явилася можливість спілкуватися з людьми, не втрачайте її. Ходіть на вечірки, затримайтеся у робочого столу колеги в офісі або сходіть в гості. Хоча соціальні мережі - прекрасний інструмент зв'язку, вони не замінять особистого спілкування. Можна використовувати Twitter і Facebook, щоб листуватися і будувати плани, але це обов'язково має привести до фізичного взаємодії. Прикладіть максимум зусиль, і ви обов'язково будете винагороджені.
Ефект знайомства з об'єктом - так називається принцип, що лежить в основі цього явища. Суть в тому, що люди можуть симпатизувати вам тільки тому, що знайомі з вами, тобто часто вас бачать. Люди, яким ви не подобаєтеся, змінять своє ставлення, якщо ви будете частіше зустрічатися. Хоча цей принцип працює з будь-якими стимулами, від місць перебування до предметів і будь-яких інших об'єктів, особливо ефективний він з людьми. Це явище можна назвати симпатією і дружбою, що стали підсумком пасивного процесу, такого як поступове зближення.
Уявіть, що ви влаштувалися на нову роботу . У перший день деякі колеги діють вам на нерви і взагалі виробляють огидне враження. І ви впевнені, що дехто на новій роботі вам дійсно не подобається. Однак час іде, і ви починаєте звикати до цих людей і навіть ставитися до них по-дружньому. Це відбувається тому, що ви бачитеся буквально кожен день і освоїлися в їхньому товаристві. Чим частіше ви спілкуєтеся, тим більше дізнаєтеся про них, починаєте приймати їх і навіть симпатизувати їм.
Щоб подобатися людям, потрібно частіше з ними зустрічатися. Чим частіше ви бачитеся, тим більше подобаєтеся один одному. В якийсь момент, однак, лінійна взаємозв'язок між особистими зустрічами і симпатією починає слабшати. І тоді проведене з людьми час слід оцінювати за простою формулою: частота + інтенсивність. Поступово можна додавати інтенсивність в відносини, коли почнуться більш глибокі і змістовні, емоційні обговорення, коли ви будете заповнювати потреби один одного, підтримувати один одного, зближуватися завдяки спільним інтересам або рис характеру і вчитися спиратися один на одного.
Припустимо, ви бачитеся з людиною двічі в тиждень, завжди ведете хвилюючі, проникливі розмови і бурхливо обговорюєте своє ставлення до світу. Схоже на дуже близькі дружні відносини.
стати ініціатором
З огляду на, як важливо частіше спілкуватися з людьми, ви повинні розуміти, що ці можливості вам доведеться створювати самостійно. Точно так же, як ви робите перший крок і вирішуєте ставитися до людини як до одного , Не можна очікувати, що оточуючі самі створять для вас всі умови, щоб зробити на них сприятливе враження. Лише деякі настільки активні, причому з незнайомими людьми вони можуть бути точно так же соромливі і стримані, як і ви. Потрібно зробити над собою зусилля і зважитися на перший крок. Може, вам це здасться несправедливим, але життя влаштоване саме так. Про цей камінь багато спотикаються.
Уявіть стан Юваль - він новачок в місті, і йому важко увійти в усталені соціальні кола. Абсолютно природно, щоб він першим приклав зусилля, тому що у інших людей життя склалося, їх все влаштовує. Більшість не проти нових друзів, однак їм бракує сміливості і сили волі, щоб зробити перший крок. Їм цілком комфортно в своєму колі спілкування або ж важко змиритися з тією думкою, що їм самим доведеться активно запрошувати людей в своє життя. Можливо, вони бояться потурбувати вас або переживають, що не зможуть запропонувати щось цікаве. Нарешті, вони бояться бути відкинутими, виглядати і відчувати себе нерозумно, якщо ви відмовитеся спілкуватися. Ось чому бути новачком або знайомитися з новими людьми нелегко, з'являється таке відчуття, немов ви залишилися в стороні. Але пам'ятайте: це навряд чи означає, що весь світ відкидає вас.
Мимоволі напрошується думка: «Якщо ніхто не запрошує мене, значить, я нікому не подобаюся». Але, можливо, вони чекають, що ви самі зателефонуйте їм, а ви чекаєте, що подзвонять вони. В результаті ніхто нікому не дзвонить. Все просто чекають, що хтось інший стане ініціатором спілкування, не усвідомлюючи, що перший крок потрібно зробити самим.
Щоб подобатися людям, доведеться забути про свою сором'язливість і покинути зону комфорту. Ви повинні зробити перший крок і постаратися познайомитися з людьми, запрошуючи їх на спільні заняття. Якщо будете чекати, що хтось це зробить замість вас, приготуйтеся до гіркого розчарування. До того ж згадаємо, що, відповідно до принципу взаємної симпатії, досить проявити інтерес до людини, щоб він відповів вам ще більшою симпатією.
Подумайте, скільки сміливості потрібно, щоб стати ініціатором дружніх відносин. Деякі просто не можуть знайти в собі цю сміливість. Але якщо ви зможете зробити це один раз, то зможете продовжувати робити це раз по раз, поки ваша дружба не переросте в такі відносини, які принесуть радість обом сторонам. Не варто копатися в ситуації і дошукуватися до таємних причин, якщо людина не проявляє ініціативу. Позитивна відповідь ви почуєте набагато частіше, ніж негативний. Однак для цього потрібно докласти зусиль. Можна порекомендувати кілька способів для більш плідної та ефективної ініціативи.
1. Обміркуйте конкретний план. Зайва невизначеність відштовхує людей. Не можна питати: «Ви не проти якось зустрітися?». Це занадто відкрите питання, причому він звалює на іншу людину ініціативу, так що незрозуміло, навіщо ви взагалі його задаєте? Швидше за все, вам дадуть відповідь згодою, але люди ліниві, так що на цьому все і закінчиться. Крім того, це питання насторожує багатьох, тому що не ясно, на що саме вони погоджуються. Замість цього запропонуйте їм конкретний план.
Наприклад, якщо сказати: «Давайте зустрінемося», - то можна не сумніватися, що цього ніколи не станеться, тому що пропозиція занадто абстрактне. Але якщо сказати: «Я збираюся на пікнік сьогодні ввечері, буде кілька моїх друзів. Хочете приєднатися? »- це набагато конкретніше, і більше шансів, що людина прийде. У нього буде хоч якийсь орієнтир і уявлення про те, що його чекає; отже, він з більшою радістю прийме запрошення. Ви допомогли йому сформувати певні очікування щодо майбутнього спілкування і підготуватися.
Більш того, план повинен бути привабливим. Знайдіть справу, яке цікаво вам обом, і запропонуйте зайнятися їм разом. Люди з більшою радістю проведуть з вами час, якщо ви запропонуєте заняття, яке їм подобається, по крайней мере, у них буде хоч якийсь стимул прийти. Чи не мудруєте, пропозиція повинна бути простим, конкретним і привабливим. Те ж саме стосується реалістичності - план повинен бути здійсненним щодо зобов'язань, витрат і місця розташування. Так ви підвищуєте шанси на те, що ваша ініціатива окупиться, і не запропонуєте те, що буде відразу ж відкинули.
2. Перші кілька зустрічей повинні бути в групі. Іноді буває незручно спілкуватися з людиною один на один. Може здатися, що у вас романтичні думки, або ж людина просто не готовий покинути свою зону комфорту. Щоб вирішити цю проблему, запропонуйте сходити куди-небудь разом з загальними друзями і зайнятися чимось в компанії. Якщо вас запитають, хто ще йде, назвіть кілька імен, а потім запитайте: «Як ви думаєте, кого ще варто запросити?». Ви створите атмосферу командної роботи, де ви обидва берете участь в плануванні. Це робиться для того, щоб людині було комфортно і він не боявся відкритися. Одних лякають великі, багатолюдні збори, інших відштовхують небагатолюдні, камерні зустрічі.
3. Не бійтеся ходити на заходи в гордій самоті. Якщо ніхто не погодиться на вашу пропозицію і компанія не складеться, не турбуйтеся, що доведеться йти одному. Звичайно, вам навряд чи захочеться бути єдиною людиною без пари на цьому заході, однак ви досягнете, по крайней мере, однією з двох цілей. По-перше, вам буде про що поговорити з тими, хто не зміг піти. Вони запитають: «Тобі сподобався фільм?». Ви втратите можливість для спілкування, якщо відповісте: «Я так і не сходив на нього». Можна знову проявити ініціативу і додати: «Наступного разу ти просто зобов'язаний піти зі мною».
Друга перевага полягає в тому, що ви створюєте враження людини впевненої, не зламаного, який в стані прекрасно провести час в будь-яких обставинах і не залежить від оточуючих. Люди оцінять, що ви все одно пішли, навіть без них. Якщо вам комфортно бути одному в цьому світі, людей напевно тягне до вас, тому що ви здаєтеся їм щасливим і впевненим.
І ще пара слів: якщо ви відвідуєте заходи одні, у вас набагато більше шансів познайомитися з новими людьми. Якщо ви прийшли з одним або двома друзями, то, швидше за все, ви весь час проведете в своїй невеликій групі і ні з ким не познайомитеся. Припустимо, ви відправилися на фестиваль Comic-Con. Люди схильні симпатизувати тим, з ким у них є щось спільне, так що на подібних заходах можна зав'язувати знайомство на основі спільних інтересів. Якщо ви залишитеся вдома, то ні з ким не познайомитеся. Навряд чи хтось випадково постукає до вас у двері, щоб поспілкуватися.
4. Приєднайтесь до групи. Як ми вже відзначили, найкращий спосіб знайомитися з людьми - бачитися з ними. Але найпростіший спосіб зробити це - приєднатися до групи або заснувати свою групу. У сучасному світі соціальних мереж знайти групу і запросити куди-небудь людей, яких ви навіть не знаєте, простіше, ніж коли-небудь. Можна запросто зібрати компанію. Є приголомшливе мобільний додаток під назвою Meetup, де люди зі спільними інтересами спілкуються і створюють групи, які зустрічаються і разом займаються улюбленою справою. Знайти цікаві заняття та зустрічатися з людьми, яким подобається те ж, що і вам, - простіше простого. З цією ж метою можна пошукати групи на Facebook.
До речі, замість того щоб зустрічатися і обговорювати справи давно минулих днів, зробіть разом щось нове, щоб було про що поговорити після. Люди будують відносини, спираючись на загальний досвід і спогади, так що формуйте спогади - навіть з тими, кого ледь знаєте. Це відноситься і до старих друзів. Так, потрібно проявляти ініціативу і продовжувати працювати над старими відносинами. Час і нудьга накладуть на них свій відбиток, якщо ніхто не докладе зусиль, і найчастіше саме вам доведеться проявити ініціативу, якщо хочете домогтися хоч якихось змін. Пам'ятайте, ніхто не зобов'язаний робити перший крок, і більшість ніколи не зважаться зробити його, тому що це занадто важко, так що, якщо потрібні результати, доведеться взяти справу в свої руки.
висновки
- Вкрай недооцінений аспект привабливості - рішення звертатися з людьми як з друзями, а не сторонніми . Принцип гранично простий, однак він впливає на все, що ви говорите і робите. У цьому розділі ми обговорили, як прийняти усвідомлене рішення і зрозуміти, що вам ще є на чому працювати.
- Коли приймете рішення, то відразу побачите, наскільки ви зазвичай пасивні по відношенню до знайомства з новими людьми. Можливо, через страх осуду і відкидання. Однак принцип взаємної симпатії говорить, що відкидання і засудження навряд чи загрожують вам. Крім того, допомагає ефект частого особистого спілкування, так як існує чітка лінійна взаємозв'язок між часом, проведеним з людиною, і симпатією до нього.
- Отже, ви повинні бути першим, хто перейде до дій, тому що інші не схильні проявляти ініціативу. Коли кожна сторона чекає, що інша сторона зробить перший крок, відносини заходять в глухий кут. Вам доведеться проявити ініціативу і самому спланувати спілкування, по крайней мере, спочатку. Підготуйте конкретний план, полегшите людині завдання, щоб він з радістю погодився на ваше запрошення, і не бійтеся «виходити в люди» одні.
Женіть від себе страх бути відкинутим і розчарованим?
«Закони привабливості» досліджують ті аспекти людської природи, які надають на нас найбільший вплив, ставлячи собі питання, що тягне нас до людей на підсвідомому рівні?
Не можна питати: «Ви не проти якось зустрітися?
Це занадто відкрите питання, причому він звалює на іншу людину ініціативу, так що незрозуміло, навіщо ви взагалі його задаєте?
Хочете приєднатися?
Якщо вас запитають, хто ще йде, назвіть кілька імен, а потім запитайте: «Як ви думаєте, кого ще варто запросити?
Вони запитають: «Тобі сподобався фільм?