Вишивка стрічками троянди

  1. Малюємо листя на основі
  2. Вишивка стрічками троянди. бутон 1
  3. Квітка троянди, вишитий стрічками
  4. Вишивка стрічками троянди. бутон 2
  5. Розфарбовуємо квітка і бутони
  6. чашечки
  7. стебла квітів
  8. листя
  9. розфарбовуємо листя
  10. розфарбовуємо чашечки
  11. шипи


Протягом багатьох століть троянди ростуть по всьому світу
Протягом багатьох століть троянди ростуть по всьому світу. Раніше ця квітка дуже часто використовувався в лікуванні і в церковних обрядах як мирської і божественний символ досконалості. Останнім часом троянда стала символом любові і непорочності. Троянди - це квіти на всі випадки життя, вони бувають як мініатюрними рослинами, так і різних розмірів чагарниками, включаючи стеляться, цвітуть з початку літа і до перших осінніх заморозків. На короткому стеблі квіти розташовуються по одному або гронами, а також відрізняються відтінками, розмірами і формою. вишиваються пелюстки кремовою стрічкою шириною 13 мм, вушком великий голки задається форма і положення кожного з них. Кінчиком вушка додаткової голки (або ватною паличкою) формується верхівка вишитих прямими стібками пелюсток, розташованих позаду квітки. Потім трохи тонується кожна пелюстка і розфарбовуються листя, після цього вишивку можна вважати готовою.

Лекало збільште в 2,2 рази. Спочатку накресліть олівцем пунктирні лінії по контуру намальованих листя, лінії центральних прожилок і стебло від точки В. Приберіть лекало і намалюйте на основі листя. Поверніть лекало на тканину і намітьте підставу і верхівку кожної пелюстки, крім пелюсток 8, 9 і 10; всі пелюстки, крім пелюстки 4 бутона 1; всі пелюстки і чашечки бутона 2; всі краї листя; підставу стебла А і точки В і С, де бічні стебла з'єднуються з головним.

матеріали:

  • 2 м кремовою стрічки (№ 156) шириною 13 мм;
  • 0.67 м стрічки болотного кольору (№ 20) шириною 13 мм;
  • 0.67 м стрічки болотного кольору (№ 20) шириною 7 мм;
  • 30 х 40 см лляної / бавовняної тканини;
  • муліне темно-болотного (№ 268), болотного (№ 66) квітів і білі нитки в тон тканини;
  • шовкові фарби пурпурного, червоного і жовтого кольорів;
  • темно-синя, яро-червона і світло-жовта тканинні фарби

Малюємо листя на основі

Увага: зробіть намальовані листя трохи більше, ніж листя, позначені на лекалами пунктирними лініями.

1. Змішайте синю і жовту тканинні фарби, щоб вийшов зелений колір. Додайте в половину отриманої фарби трохи червоного, щоб зробити інший відтінок, і розбавте його трохи водою, зробивши світліше.

2. Двома отриманими відтінками намалюйте за допомогою чистої тонкої пензлика тонку центральну прожилку, починаючи від основи листка і не досягаючи його верхівки. Жорсткої пензликом нанесіть нерівні мазки, щоб злегка розфарбувати одну половину аркуша, завдаючи мазки від прожилки до краю і тим самим зафарбовуючи пунктир. Точно так же розфарбуйте і іншу сторону. Потім закінчите інші два листа.

3. Додайте трохи червоного в одну із сумішей фарби, щоб вийшов зеленувато-коричневого відтінку, і намалюйте стебла, починаючи від заснування, до центральних прожилкам. Додайте ще червоної фарби і намалюйте тонку пунктирну лінію по краях листя (див. Фото). Коли тканина висохне, пропрасуйте її праскою.

Вишивка стрічками троянди. бутон 1

Увага: під час вишивання бутонів і квітів розташування якого-небудь пелюстки може виявитися закрито вишитим до цього пелюсткою, в такому випадку акуратно підніміть цей пелюстка виворотом догори або звіртеся з лекалом або картинкою
Увага: під час вишивання бутонів і квітів розташування якого-небудь пелюстки може виявитися закрито вишитим до цього пелюсткою, в такому випадку акуратно підніміть цей пелюстка виворотом догори або звіртеся з лекалом або картинкою.

1. Протягніть в голку № 13 короткий відрізок кремовою стрічки шириною 13 мм і закріпіть його біля основи пелюстки 1, позаду пелюстки, який зараз станете вишивати. Ще раз всуньте стрічку в голку і виконайте до верхівки пелюстка прямий стібок, натягуючи стрічку вушком додаткової голки, щоб сформувати пелюстка. Закріпіть стрічку.

Увага: коли будете закріплювати стібок, не обрізайте нитку, просто відведіть її в сторону і, затягуючи, обмотайте навколо голки, щоб потім закріпити наступну пелюстку.

2. Вишивайте пелюстки: пелюстка 2 - лівим стрічковим стібком; пелюстка 3 - правим стрічковим стібком; пелюстки 4 і 5 прямими стібками; пелюстка 6 - центральним стрічковим стібком; пелюстки 7-9 - прямими стібками.

Квітка троянди, вишитий стрічками

1
1. При виконанні троянди зі стрічки пелюстки 1-9 вишийте прямими стібками. Потім виведіть голку на лицьову сторону тканини біля основи пелюстки 10 і виконайте вільний французький вузлик в три витка, причому другий виток повинен бути затягнутий слабкіше, ніж перший, а третій слабкіше другого. Розмістіть вузлик, коли будете протягувати голку в точці 10 назад на виворіт вироби, закріпіть стрічку. Ниткою відповідного кольору зробіть стібок по підставі вузлика, закріпивши його.
2. Пелюстки 11 і 12 виконуються центральними стрічковими стібками; пелюстки 13-15 - прямими стібками, а пелюстка 16 являє собою петельний центральний стрічковий стібок. Пелюстки 17 і 18 вишийте прямими стібками, розташувавши ватяну паличку біля основи кожної пелюстки, щоб надати їм форму чаші. Потім сформуйте пелюстки додаткової голкою.

різноманіття способів як зробити троянди з атласних стрічок своїми руками дивіться в нашому докладному майстер класі!

Вишивка стрічками троянди. бутон 2

Вишийте прямим стібком пелюстка 1
Вишийте прямим стібком пелюстка 1. вушком додаткової голки сформуйте кінчик пелюстки, потім подверніте краю стрічки, формуючи і звужуючи стібок. Другий пелюстка вишивається правим стрічковим стібком.

Розфарбовуємо квітка і бутони

Увага: пелюстки фарбуйте по порядку (більш докладно про фарбування стрічок описано тут ). Підкладіть гумову підкладку під троянду і кравецькими шпильками відведіть в сторону від розфарбовувати пелюсток всі інші. Не пробивайте шпильками пелюстки, де отвір від шпильок може бути помітно.

1. Змішайте по чуть-чуть пурпурову з червоною і жовтою шовковими фарбами і розбавте трохи водою до потрібного відтінку. Перевірте колір на зайвому шматочку стрічки і змішайте стільки фарби, щоб заповнити чайну ложку.

2. Почніть з пелюстки 1. Змочіть водою всю видиму поверхню пелюстки, залишивши сухий тільки його верхівку. Умочіть кінчик пензлика у фарбу і злегка розфарбуйте пелюстка, не доходячи 0.5 см до його верхівки. При необхідності нанесіть ще фарби і стежте, щоб стрічка не стала занадто вологою. Дайте їй висохнути.

3. Продовжуйте по черзі розфарбовувати пелюстки: коли закінчите пелюстка 9, нанесіть фарбу на французький вузлик, розфарбовуючи під загорнутими краями, щоб колір поступово ставав блідіше.

4. Таким же способом розфарбуйте бутони, зробивши пелюстка 1 бутона 2 трохи темніше інших.

5. Зробіть дуже блідий відтінок жовтої шовкової фарби. Змочіть водою підставу пелюстки 11 квітки і буквально торкніться тонким кінчиком пензлика його верхівки. Дайте фарбі висохнути. Точно так же затонуйте підстави всіх зовнішніх пелюсток.

чашечки

Увага: всі чашечки вишиваються подвійним стрічковим стібком, крім стібка W.

1. Почніть з бутона 1. Болотну стрічку шириною 7 мм закріпіть біля основи W і виконайте зворотний стрічковий стібок до верхівки, натягуючи стрічку вушком додаткової голки і витягаючи стібок. Закріпіть стрічку. Виконайте лівий стрічковий стібок для X, центральний стрічковий стібок для Y і правий стрічковий сгежок для
Z. Кожен раз натягуйте стрічку, витягайте верхівку, в той же час стежачи, щоб стрічка оберталася навколо бутона. Щоб внизу чашечки зробити зав'язь, виконайте прямий стібок від підстави чашечки і натягуйте стрічку за допомогою вушка додаткової голки, що знаходиться поруч з бутоном.

2. Щоб вишити бутон 2, виконайте ліві стрічкові стібки для X і Y і правий стрічковий стібок для Z. Зав'язь зробіть, як описано вище.

стебла квітів

1
1. Зробіть пасмо для стебла з п'яти ниток муліне темно-болотного і двох болотного відтінків, протягніть її в голку і зав'яжіть вузлик в 2 см від краю пасма. Почавши від вузлика, натріть пасмо мокрим шматочком мила. Виведіть голку на лицьову сторону тканини в точці А біля основи стебла і уколів її в тканину біля основи квітки. Ниткою в тон виконайте стібок до точки В. Закріпіть все нитки.

2. Витягніть одну нитку з болотного і три з темно-болотного відтінків муліне і вишийте стебла до двох бутонам, від С і В до бутона 1 і 2 відповідно. Простягніть пасма позаду пелюсток квітки за допомогою вушка голки, закріплюючи нитки, як тільки один з пелюсток буде готовий.

листя

1. Закріпити відрізок стрічки болотного кольору шириною 13 мм в точці С листа 1 і виконайте прямий стібок до точки В, закріпіть стрічку. Закріпіть стрічку в точці С і виконайте правий стрічковий стібок до точки D. закріпіть стрічку.

2. Для листя 2 і 3 виконайте А-В прямим стібком і С-D лівим стрічковим стібком.

3. Тим же способом, яким вишивалися стебла до бутонам, зробіть стебло від точки В до основи листа 1.

розфарбовуємо листя

Почніть з листа 1. Змішайте синю шовкову фарбу і жовту тканинну, щоб вийшов темно-зелений відтінок. Чи не розбавляйте фарбу водою і не мочіть стрічку. Кінчиком тонкого пензлика намалюйте центральну і бічні прожилки, розташовуючи їх не дуже близько до країв. Зачекайте, поки фарба висохне. Тепер розбавте фарбу невеликою кількістю води, намочіть лист і частково затонуйте його. Точно так же розфарбуйте листя 1 і 2.

розфарбовуємо чашечки

Скористайтеся точно таким же відтінком, який ми отримали при розфарбовуванні листя, і ні в якому разі не мочіть стрічку. Почніть з бутона 1. Піднімаючи стрічку додаткової голкою, розфарбуйте кожен стібок, не зачіпаючи центр, в результаті виходить ефект світла і тіні. Точно так же розфарбуйте зав'язь внизу бутона. Розфарбуйте інші дві чашечки і почекайте, поки вони висохнуть.

шипи

Щоб вишити шипи, всуньте в голку дві нитки з пасма темно-болотного муліне і, звірившись з картинкою, виконайте справа наліво маленький стібок «петля в прикреп» поверх стебла, починаючи від його заснування. Закріпіть нитку. Виконайте те ж саме праворуч від стебла В і трохи вгору по стеблу бутона 2.
Щоб вишити шипи, всуньте в голку дві нитки з пасма темно-болотного муліне і, звірившись з картинкою, виконайте справа наліво маленький стібок «петля в прикреп» поверх стебла, починаючи від його заснування