Вишивка хрестом: відеоуроки для початківців, з чого почати при освоєнні Pattern maker

  1. Базові способи вишивки хрестом по відео-уроків
  2. двосторонній хрест
  3. По-італійськи і по-чорногорських
  4. Слов'янський хрест
  5. Алжирський хрестик
  6. подовжений тип
  7. зворотний стібок
  8. подвійний хрест
  9. Відео по темі статті

Вас завжди цікавило те, як робиться вишивка хрестом? До цього матеріалу додаються відео-уроки, які допоможуть заповнити відсутні знання і додати досвіду в шиття. Про це та про багато іншого ви дізнаєтеся зовсім скоро.

Базові способи вишивки хрестом по відео-уроків

В процесі вишивки зручно використовувати і традиційний, і датський спосіб.

Традиційний полягає в тому, що послідовно виконується повний хрест, а данський - спочатку прошивається рядок напівхрестом, потім їх закінчують, вишиваючи назад (справа наліво). Данська спосіб дозволяє прискорити роботу, і крім цього робота на вивороті виглядає акуратніше.

З чого почати - мабуть, простий хрестик.

Із самої назви зрозуміло, що це той хрестик, з якого варто починати вчитися вишивати. Простий хрест - це два стібка, нахилені в різні боки і перехрещені між собою. Простий хрестик починаєте вишивати так: з лівого нижнього кута, потім голочка входить в правий верхній куточок, після цього в нижній правий і закінчується в лівому верхньому кутку.

Простий хрестик починаєте вишивати так: з лівого нижнього кута, потім голочка входить в правий верхній куточок, після цього в нижній правий і закінчується в лівому верхньому кутку

двосторонній хрест

Цей шов бажано вишивати в рамці, щоб він ліг рівно і красиво. Спочатку шов потрібно прокласти справа наліво, через один хрестик. Потрібно встромити голку в канву, кінець не закріплює. Далі стежки шиються зліва направо, через один хрест, потім повертаєтеся і доробляти не вистачає стежки. Дошейте ряд до кінця, так як кінець першого ряду - це початок другого. Потім потрібно закріпити початкову і кінцеву нитки на вивороті, сховавши під стібками.

По-італійськи і по-чорногорських

По-іншому цей хрестик зветься стрілчастий, що складається з косих хрестиків, розмежованих по вертикалі і горизонталі. Шити його потрібно в 2 етапи: в одну, потім в протилежну сторону. Як його виконати, показано на наступному малюнку:

Цей хрестик добре виглядає на тоненькій тканини, особливо якщо робити стібки тугими, але не стягувати тканину.

Цей хрестик розділений вертикальним стібком. З особи хрести виходять з косих стібків, а з іншого боку вони виглядають як звичайні хрестики, тільки з вертикальними розділовими стежками. Цей шов бажано вишивати товстою ниткою. Починайте його віддаленим стібком зліва направо, вставляйте голку через 4 горизонтальних і 8 вертикальних ниток канви, далі поверніть голку вліво в нижній куточок через 4 × 4 нитки, далі проведіть її під 4 × 4 першими нитками. Далі шийте, як показано на малюнку:

Далі шийте, як показано на малюнку:

Ці хрестики з вивороту красивіше, ніж на лицьовій стороні.

Слов'янський хрест

Цей хрестик називається по-іншому палітурний, він дуже схожий на чорногорський, але він більше підходить для початківців рукодільниць, його простіше вишивати. За допомогою цього хрестика ви можете шити лінеарні і овальні візерунки.

Алжирський хрестик

Під час вишивки алжирським хрестом пересувайтеся буквально на відстань 1-2 нитки, радять, звичайно, шити через непарну кількість ниток. Такий шов дуже симпатично виглядає на щільної тканини. У ньому верхні і нижні лінії з'єднуються між собою. Відмінно цей хрестик виглядає на серветках і кухонних рушниках.

подовжений тип

Цей шов можете вишивати через 1-4 нитки. Такий шов хороший для зашивання порожнього простору, адже їм можна набагато швидше закрити незашітим фон. Щоб якось урізноманітнити візерунок, можете змінювати послідовність хрестиків. Піднімати ряди на одну нитку вище попереднього або наступного.

Їм можна вишити букви - монограму, або ж алфавіт для вашого малюка, вивчає абетку. Монограми чудово себе почувають на хустинках, банних халатах, або рушниках і т.д.

д

зворотний стібок

Це попередній шов, тільки з перехопленням посередині. Робиться через 4 горизонтальні нитки і 2 вертикальні, звичайний подовжений хрест, а потім перехоплюється в середині горизонтальної рядком.

Якщо ви не хочете відстати від моди, то прикрасьте неодмінно вишивкою свій одяг або сумочку, і ви будете крокувати в ногу з модою.

подвійний хрест

Виконується він у такий спосіб. Спочатку над кожним 2-м перетином ниток вишийте простий хрест. Потім між хрестами 1-го ряду Вишивай 2-ий ряд із зсувом на одну і три нитки. Вийде так, що другий ряд хрестів видається наверх до першого ряду хрестів і вниз в третій ряд хрестиків. А потім хрестики розташовуються в шаховому порядку.

Ось кілька різновидів хрестиків, якими ви можете навчитися працювати. В одній з наступних статей розповімо про інші способи вишивки.

Хотілося б сказати ще ось що. Існує одна цікава програма, називається вона pattern maker. А використовується вона рукодільниця для спрощення своєї роботи і створення унікальних схем, так як в ній є функція зміни будь-якого зображення в вигляд схеми, за якою ви зможете потім вишивати.

Відео по темі статті

Схожі статті: