- властивості спіруліни
- Спектр використання спіруліни
- Принципи використання в косметиці
- Водорості як маска
Спіруліна: маска для обличчя з цієї водорості останнім часом стає дуже популярною. Це й не дивно, якщо врахувати чудові властивості цього водного мешканця.
властивості спіруліни
У природі ці водорості ростуть в тропічній зоні Африки, Азії, Південної та Центральної Америки. Вони адаптовані до теплій воді з лужною реакцією і хорошим умовам освітленості.
Спіруліна - рід синьо-зелених водоростей, які використовуються як харчова добавка і самостійний продукт. Вона доступна на ринку в формі пластівців, таблеток і порошку.
Спіруліна є лідером серед рослин за вмістом білка - 60% від сухої ваги. Особливо багата водорість кислотами: лінолевої, стеаринової, ейкозапентаеновой, докозагексаєнової, арахідонової. Вражає і її вітамінний склад:
- вітамін В1 (тіамін);
- В2 (рибофлавін);
- В3 (нікотинамід);
- В6 (піридоксин);
- В9 (фолієва кислота);
- вітамін С (аскорбінова кислота);
- вітамін D;
- вітамін А (ретинол);
- вітамін Е (токоферол).
Крім того, в спіруліни містяться: калій, кальцій, хром, мідь, залізо, магній, марганець, фосфор, селен, натрій, цинк.
Спектр використання спіруліни
Харчову і лікувальну цінність мають два види цього роду: Arthrospira platensis і Arthrospira maxima. Їх біопродуктивність настільки велика, що з'явилися розмови про нову зелену революцію, про те, що водорості здатні прогодувати стрімко зростаюче населення планети.
У наш час в промислових масштабах спіруліну виробляють в США, Таїланді, Індії, Тайвані, Китаї, Бангладеш, Пакистані, М'янмі, Греції та Чилі. Успішно розмножується вона тільки при стабільно високій температурі води. Цим і обумовлено розташування центрів по виробництву цих водоростей.
Одноклітинні водорості йдуть в їжу в свіжому вигляді, їх сушать і роблять порошок, таблетки, пластівці. Вони широко використовуються при виробництві біологічно активних добавок, а також корми для риб і домашніх птахів.
Принципи використання в косметиці
Завдяки своїм прекрасним властивостям спіруліна широко використовується в косметиці.
Останнім часом все частіше говорять про те, що маска з спіруліни відрізняється незвичайним омолоджуючий ефект. Вона здатна розгладжувати як самі дрібні мімічні зморшки біля очей і в куточках рота, так і більш глибокі вікові складки на лобі і переніссі.
Вона добре поєднується з іншими засобами впливу на шкіру обличчя: медом, рослинними оліями, фруктами, сметаною. Кожна жінка може вибрати той рецепт, який найбільшою мірою підходить особливостям її шкіри. При цьому обов'язково потрібно провести відбір і на алергію. Зробити це просто: потрібно спочатку обробити невелику ділянку шкіри.
Оскільки в наш побут спіруліна тільки входить і не всі до неї ще звикли, необхідно засвоїти ряд наступних принципів її використання.
- Цю водорість можна виростити самим, наприклад, в банку, а можна купити в аптеці у вигляді таблеток. Вирощені водорості перед використанням потрібно злегка підсушити або потовкти куплену таблетку. Одержаний порошок можна розчиняти в воді і змішувати з іншими інгредієнтами.
- Для приготування сумішей потрібно використовувати керамічну, порцелянову, скляну або дерев'яний посуд. Слід уникати металу в будь-якому його вигляді.
- Колір розчиненої таблетки повинен бути насичено зеленим. Це добра ознака справжньої водорості.
- Маску необхідно наносити на чисту, розпарену гарячою водою шкіру. Особливо корисно розтерти обличчя сухою содою і змити її після хвилин 5-10. Сода є хорошим скрабом, вона очищає шкіру і забезпечує приплив крові. Після такої обробки корисність будь-якої маски істотно збільшується.
- Оскільки спіруліна багата кислотами, тримати її довго на обличчі не рекомендується. Оптимально - 10-15 хвилин.
- Змивати маску необхідно теплою водою, після чого змастити шкіру живильним кремом.
- Незважаючи на хороші лікувальні властивості водорості, часто робити маски не слід. Оптимальна регулярність - 1 раз в тиждень.
Зелена маска корисна практично всім. Винятки можливі завжди, але їх вкрай мало. Водорості, здатна стрімко розмножуватися і виживати в найнесприятливіших умовах, допоможе жінкам боротися з прищами, зморшками, поганим кольором, втратою пружності та іншими неприємностями.
Водорості як маска
Використання спіруліни для обличчя краще починати з маски, яка не містить інші інгредієнти. У міру звикання до нового засобу можна перейти до наступних рецептами.
- Маска з спіруліни з ромашкою. Вона призначена для жирної і проблемної шкіри. Готується концентрований відвар ромашки аптечної і змішується з водоростями в пропорції 1: 2.
- Маска з спіруліна, маслом і лимоном. Ця суміш вважається антивіковий, але може бути використана для будь-якої шкіри. Водорості (3 чайних ложки) розлучаються в невеликій кількості води до стану густої сметани, потім додається оливкова олія (1 ч. Л.) І сік свіжого лимона (8 крапель).
- Маска з спіруліна, зеленим чаєм і кефіром. З розрахунку на одну чайну ложку водоростей готують стільки ж зеленого чаю і 2 столових ложки кефіру. Чай заливають холодною водою (0,5 склянки), настоюють не менше години, зливають воду і ретельно розтирають листя. В отриману кашку додають кефір і водорості. Ця маска живить і тонізує шкіру.
- Водорості та огірки. 2 таблетки спіруліни потовкти в порошок і залити двома столовими ложками негарячій води. Очистити огірок від шкірки і насіння, потовкти його в кашку і змішати все з водоростями.
- Спіруліна з медом, сиром і маслом. Растолченную таблетку водоростей розмішати в одній столовій ложці води, додати туди по чайній ложці сиру, меду та оливкової олії. Ця маска особливо корисна для в'ялої шкіри.
- Водорості з овочами і сметаною. Потовкти дві зелені таблетки і розчинити їх в двох столових ложках води. Додати туди 2 столові ложки сметани середньої жирності і стільки ж будь-якого овочевого пюре. З овочів найкраще підходять огірки, помідори, гарбуз, кабачки. Слід дотримуватися обережності в дозуванні помідорів. Незважаючи на їх поживність і корисність, в поєднанні з спіруліна може бути надто кисла маска, що підходить далеко не кожному.
Лікувальний потенціал яскраво-зеленої маски величезний і невичерпний як сама природа. Такий же невичерпної краси вам!