- Вибір конструкції зливного виходу унітазу
- Який вибрати унітаз
- система Антисплеск
- Визначення висоти стовпа води в зливному отворі унітазу
- Вибір системи зливу
- Вибір кришки унітазу
Вибір моделі унітазу і принципу дії його зливу дуже важливий етап при підборі сантехніки. Який слив унітазу краще і зможе забезпечити відсутність бризок, і при цьому забезпечить якісним зливом, можна визначити, дізнавшись про деякі конструктивні особливості цього апарату.
Ситуація з консультантами в магазинах така, що багато хто просто не знають, що насправді продають, відповідно, не можуть дати грамотної консультації. На питання про те, чи є від унітазу бризки, в наявність чи система Антисплеск, який рівень води знаходиться на дні чаші - можна або не почути відповідей або отримати недостовірну інформацію.
У такій ситуації залишається тільки «включити» свою голову і приступити до аналізу ситуації. Адже така техніка, як унітаз, купується на тривалий період і краще, якщо її використання буде супроводжуватися належним комфортом.
Вибір конструкції зливного виходу унітазу
Перше, що потрібно знати для того, що б визначитися, який унітаз краще вибрати - конструкція горловини унітазу. Це безпосередньо залежить від конструкції каналізаційної системи.
Буває горловина унітазу трьох типів:
- горизонтальна;
- коса (кутова);
- вертикальна.
У разі якщо планується, що установкою унітазу буде займатися майстер, потрібно узгодити з ним всі критерії, на які потрібно буде звернути увагу, щоб результат роботи вийшов якісним і не вимагав переробки.
Потрібно обговорити вибір зливу, який він буде - горизонтальний, вертикальний або косою. Якщо, наприклад, передбачається, що унітаз буде щільно прилягати до стіни, щоб звільнити простір спереду, то потрібно зрозуміти, чи дозволить горизонтальний тип горловини зробити різкий ухил зливний гофри. Якщо не виходить, то можна вибрати косою тип горловини. Це важливо обумовити перед початком робіт.
Після цього можна відправлятися в магазин сантехніки і здійснювати вибір моделі і конструкції унітазу, який підходять до типу вихідного зливу.
Який вибрати унітаз
Критерій, який підказує який унітаз вибрати - чи є бризки і сплески води у даній конструкції.
Сучасні системи припускають, що чаша унітазу має форму воронки, на відміну від старих моделей, оснащених так званої полицею. Сучасна форма зручна і суттєво економить воду для змиву, та й в цілому більш гігієнічна. Однак вона має істотний мінус, який виражається в велика кількість бризок і сплесків.
Зрозуміти, який унітаз краще змиває, можна, дізнавшись які існують форми чаші унітазу.
Отже, існує три типи форми чаші унітазу:
- вертикальна (воронкообразная). В цьому випадку зливний отвір знаходиться прямо по центру чаші;
- з полицею. Така форма має ряд недоліків, в числі яких сплески, бризки, перевитрата водних ресурсів і невисокий ступінь гігієнічності;
- з ухилом (ухил зазвичай ближче до одного з країв - задньому або передньому);
система Антисплеск
Система Антисплеск потрібна з тією метою, щоб запобігти небажаним сплески після попадання в чашу унітазу продуктів життєдіяльності. Реалізується ця система шляхом особливої геометричної форми зливного отвору.
Відсутність бризок забезпечить така форма, при якій зливний отвір максимально звужене, розташоване ближче до низу конструкції і має зсув до однієї зі сторін, а головне, що рівень води в ньому повинен бути якомога нижче. Кругообіг повинен проходити по контуру отвору.
Визначення висоти стовпа води в зливному отворі унітазу
Уже відомо, який унітаз вибрати, виходячи з форми чаші, і що рівень води в зливі повинен бути якомога нижче. Розібратися на етапі покупки унітазу, який буде цей рівень, можна лише за допомогою теоретичних знань фізики, адже підключати воду в магазині ніхто не буде.
Рівень води в унітазі буде відповідати висоті нижньої точки зливного виходу конструкції, що знаходиться зовні. Подумки провівши лінію від цієї точки, можна побачити рівень передбачуваної наповненості чаші унітазу водою.
Вибір системи зливу
Знаючи всі попередні критерії вибору, вже зрозуміло, що те, яким чином здійснюється слив, теж має велике значення на наявність або відсутність бризок і сплесків. Система зливу буває таких типів:
- горизонтальний метод - слив здійснюється по задній стіні унітазу. Недолік у тому, що інша частина конструкції залишається без уваги, значить, гігієнічність такого способу змиву не на висоті;
- кругової варіант - слив реалізується з трьох точок, що забезпечує рівномірну очищення всієї чаші одночасно. Цей варіант без сумніву краще.
Вибір кришки унітазу
Теж важливий етап при виборі сантехнічного обладнання, як з естетичного боку, так і з функціональної. Як правило, всі кришки мають стандартні якостями, але є кришки з доведенням. Така система дозволить не турбуватися кожен раз про обережне закриття кришки, а забезпечить плавне і акуратне закриття сама.
Перевірка якості під час покупки
На етапі покупки важливо перевірити апарат на наявність зовнішніх пошкоджень - сколів, тріщин, подряпин. Внутрішню частину кромки чаші можна перевірити на наявність емалі, провівши по ній рукою. Якщо вона відсутня, то це не стане великим недоліком, але все ж краще, що б емаль була.
Варто перевірити комплект прокладок і виробів для кріплення. Матеріал прокладок може бути гума або силікон. Практика показує, що силіконові прокладки служать довше. Болти для кріплення повинні бути міцними, краще уникати крихких виробів на сплавах. Якщо обрана модель унітазу містить в комплекті не міцні вироби для кріплення, то краще придбати окремо більш якісні вироби.
Слід звернути увагу і на такі параметри, як розмір сидіння, висота унітазу - все, що дозволить підвищити комфорт у використанні.
Розібравшись в тому, що саме впливає на наявність або відсутність бризок і сплесків в унітазі, можна вибрати виріб, яке ідеально підходить. Ставити запитання консультантам в магазинах можна і потрібно, але все ж краще подбати про елементарні знання в області купується предмета.