Підготовка до виписки: шиємо куточок для новонародженого

  1. Що таке куточок для новонародженого і для чого він потрібен?
  2. Куточок з махрової тканини або рушник для новонароджених
  3. Як змайструвати пелюшку-куточок своїми руками
  4. Етап перший. підбираємо матеріал
  5. Етап другий. розкрій
  6. Етап третій. Обробка краю
  7. Етап четвертий. Заготовки мереживного декору
  8. Етап п'ятий. Розмічаємо лінію для приточування мережива
  9. Етап шостий. Робимо намітку мереживний обробки
  10. Етап сьомий. приточують мереживо
  11. Етап восьмий. Пришиваємо решті декор
  12. Як облаштувати куточок для новонародженого
  13. Ліжко для новонародженого
  14. Подушка в ліжечко для новонародженого
  15. Іграшки для новонародженого
  16. Як зшити куточок для новонароджених

До моменту повернення матері з новонародженою дитиною додому потрібно завчасно підготувати все необхідне для його життя. Стануть в нагоді поради досвідчених бабусь і дідусів і навіть співробітників. Слід добре продумати, як краще обладнати куточок або кімнату для матері з дитиною, підготувати ліжечко, коляску, білизна, одяг і все необхідне для догляду за новонародженим.

Треба уникати зайвих речей в квартирі. Однак до дрібниць все передбачити неможливо, тому краще порадитися з патронажної сестрою.

куточок новонародженого

Для новонародженого з матір'ю краще виділити окрему кімнату. Якщо ж такої можливості немає, то куточок для дитини повинен бути світлим, добре провітрюваним і захищеним від протягів. З кімнати потрібно винести всі зайві речі і квіти, добре вимити підлогу, вікна, провести вологу обробку стін і стелі, ліжко поставити так, щоб взимку малюк міг спати при відкритій кватирці, а влітку - не перегріватися. У сільській місцевості ліжко не можна розміщувати біля печі, оскільки перегрів може привести до небажаних наслідків.

Дитина з перших днів життя будинку повинен мати окреме ліжко, зараз ліжечка дитячі для новонароджених можна вибрати на будь-який смак: металеві, дерев'яні, пластмасові. Висота ніжок дитячого ліжка повинна бути до 80 см, ширина - 60-65 см. Щоб запобігти зараженню різними хворобами, дитини ні в якому разі не можна класти в одне ліжко з дорослими або іншими дітьми. Не варто використовувати як ліжко дитячу коляску, оскільки стінки її погано пропускають повітря, а з вулиці з коляскою заноситься пил і різна грязь.

Матрац краще виготовити з мочала, морської трави, сіна або вати. Не слід робити його з пуху або пера, так як дитина може перегрітися, а пил з пуху або пера стати причиною різних алергічних захворювань. Щоб матрас не промокав, його можна обтягнути медичною клейонкою або надіти чохол на нього, застелити простирадлом, яку заправити під матрац з усіх боків.

Подушка новонародженому не потрібна. Після місячного віку під головку і плечі дитини можна покласти маленький махровий рушник або байкову пелюшку, складену в 2-4 рази. Біля ліжка малюка бажано поставити, шафа або тумбочку для зберігання дитячої білизни.

Коляска для новонародженого повинна бути легкою, зручною і місткою, з хорошими ресорами, не надто глибокою, щоб забезпечити кращу вентиляцію. Різні декоративні доповнення (фіранки, бантики, кисті) краще зняти, як зайві і негігієнічні речі. По можливості її не слід завозити в кімнату дитини, а залишати в передпокої, на балконі або в іншій кімнаті.

Предмети догляду за новонародженим і немовлям

Для догляду за малюком необхідно мати:

Ванночку для купання (краще емальовану або пластмасову);

Тазик для підмивання (бажано білий, емальований) мисочку для вмивання особи, блюдце для використаної вати;

Глечик з кухлем для кип'яченої води; мильницю і мило дитяче;

Три термометри (для вимірювання температури тіла, води у ванні і повітря в кімнаті, де знаходиться дитина);

Баночки з ватою, піпетками - окремо для очей і для носа;

Груші для клізм, газовідвідні трубочки (дитячі) в чистій баночці;

Ножиці для стрижки нігтів (попередньо ретельно вимиті водою з милом і оброблені спиртом);

Засоби для обробки складок шкіри, прокипяченную масло, дитячий крем, присипку, картопляний крохмаль;

Соски, що надягають на пляшечки (прокип'ячені, зберігаються в чистому посуді);

Прокип'ячені пляшечки для води ємністю ЗО-100 мл;

Домашню аптечку з предметами догляду за дитиною (бинти, вата, вазелін, марганцевокислий калій, зеленка).

Всі предмети слід ретельно прокип'ятити і тримати в ідеальній чистоті (під пластмасовою або скляною кришкою або вкривати проглаженние марлею).

Комплект білизни для новонародженого і немовляти.

Для новонародженої дитини необхідно мати 15-20 пелюшок бавовняних розміром 70 х 70 і 80 х 80 см, 10-15 пелюшок теплих (жаргонних або фланелевих) більшого розміру (75 х 90 і 100 х 100 см), 20-30 підгузників з м'якої тканини, марлі або постільної білизни, яка була у використанні, добре переться і проглаженние, розміром 60 х 60 см, 8-12 бавовняних і жаргонних сорочечок, 4-6 фланелевих і бязевих кофтинок, по 10-15 повзунків тонких і теплих, по 2-з чепчики тонких і теплих, 2-3 хусточки бавовняні, 2 ковдри байкові з підковдри, ковдрочку вовняне і ватяну з підковдри, 2-4 простирадла на ліжко, 2 теплих костюмчики, 2 шапочки (тонку і вовняну), комбінезон і зимове пальто, а також шкарпетки, рукавички, пінетки з трик отажной пряжі і теплий спальний мішок.

Пам'ятайте! Постільна та натільна білизна, куплене в магазині, обов'язково випрати з милом і прокип'ятити, а потім випрасувати з обох сторін гарячою праскою. Використане забруднена білизна замочити, випрати і прокип'ятити.

Для прання дитячої білизни краще застосовувати дитяче, банний або господарське мило.

Після прання білизну необхідно ретельно прополоскати в теплій, а потім прохолодною проточною водою, щоб не залишилося слідів миючих засобів. Сушити білизну бажано на повітрі, гладити на спеціально виділеній для цього підстилці.

© 2009 - 2010,. Всі права захищені..

Коли молоді батьки збирають придане малюкові, важлива кожна дрібниця. Особливо старанно готується комплект на виписку. Всім хочеться, щоб в цей важливий день малюк був найкрасивішим. Хтось купує готовий конверт і інше приладдя, а хтось намагається змайструвати ексклюзивні речі своїми руками.

Що таке куточок для новонародженого і для чого він потрібен?

Куточок - це спеціальна пелюшка, прикрашена мереживом, вишивкою. У неї загортають немовля перед тим, як покласти його в конверт. Прикрашений куточок пелюшки залишається назовні, щоб з його допомогою закрити личко крихти від негоди або зайвих поглядів.

Сьогодні продаються спеціальні пелюшки-куточки не тільки на виписку, а й для хрещення немовляти. Можна купити вже готовий, а можна зробити самостійно, якщо докласти трохи зусиль.

Якщо виписка відбувається влітку в спеку, то красивою пелюшки-куточка досить, щоб звернути дитини, і додатковий утеплений конверт або ковдру не знадобиться. Така дитяча пеленочка знадобиться в подальшому в догляді за новонародженим, наприклад, при візитах до лікаря або в домашньому використанні. Якщо користуватися їй будинку, то мереживо і інший жорсткий декор краще спороти, щоб малюкові було більш комфортно.

Куточок з махрової тканини або рушник для новонароджених

Ще один різновид дитячих куточків - це рушник з капюшоном. Його дуже зручно використовувати для купання малюків, починаючи з народження і до 3-5 років. Така річ, дійсно, стане в нагоді, тому її покупці необхідно приділити особливу увагу.

  • Краще підбирати дитяче рушник з натурального 100% бавовни.
  • Якщо такий аксесуар купується для новонародженого, то треба зупинити свій вибір на світлих пастельних відтінках або вибрати білий варіант. Занадто яскраві фарби можуть викликати алергію.
  • На дотик рушник має бути дуже м'яким.
  • Обов'язково на одному з кутів повинен бути присутнім капюшон.
  • Розміри рушники повинні бути досить великі, щоб була можливість повністю загорнути в нього дитину після купання.
  • Для дітей старшого віку можна підібрати такий куточок-рушник з декором на капюшоні у вигляді іграшок, вишивки, вушок.


Не можна економити на якості цього аксесуара
Не можна економити на якості цього аксесуара. Добротно зроблена рушник-куточок прослужить не один рік і позбавить від зайвих витрат надалі. Це необхідно врахувати при покупці і віддати перевагу хорошим фірмам і 100% якості.

Як змайструвати пелюшку-куточок своїми руками

Зараз в дитячих магазинах досить великий вибір подібних аксесуарів, але будь-яка мама зможе зшити куточок для новонародженого своїми руками. Це зовсім не складно. В інструкції буде розглянуто найпростіший приклад без капюшона, з декором з мережив. Однак матусі, яким знайоме рукоділля, можуть взяти цю інструкцію за основу, а обробку доповнити або змінити на свій смак.

Етап перший. підбираємо матеріал

Перевагу краще віддавати тонким натуральним тканинам - бязі, сатину, ситцю. Можна використовувати жаккард, але тоді це буде варіант тільки «на виписку» або для прогулянок. Жаккард красива, але досить жорстка тканина, використовувати такі куточки домашнього догляду за новонародженим не дуже зручно. Тканини знадобиться 1 метр.

Для декору можна підібрати всіляке мереживо, блискітки, паєтки, перекладні картинки зі стразів, стрічки, бантики - все, на що вистачить фантазії.

Якщо в якості прикраси вибрано мереживо, то його знадобиться не менше 3-х метрів. Ширину мереживний стрічки краще вибирати не менше 4-6 см.

Умільці можуть вишити куточок, щоб надати йому, дійсно, ексклюзивний вид. При рясному декорі у вигляді намистин, бісеру тощо краще не користуватися пеленочкой-куточком як звичайним предметом побуту для новонароджених, в іншому випадку краще спороти все зайве, залишивши мінімум прикрас, які не завадять і не подряпають немовляти.

Етап другий. розкрій

З купленої тканини необхідно вирізати квадрат з довжиною кожної сторони один метр. Один куточок, який буде прикрашатися, треба округляти.


Найкраще заздалегідь розмітити тканину олівцем і вирізати по намічених лініях
Найкраще заздалегідь розмітити тканину олівцем і вирізати по намічених лініях. Так, квадрат вийде ідеально рівний. Скруглення одного з куточків також краще робити по заздалегідь наміченої лінії.

Етап третій. Обробка краю

Тепер потрібно ретельно опрацювати всі чотири краю заготовки на оверлок або швейній машинці. В кінцевому підсумку вийде проста пелюшка.


Якщо немає оверлока, і на швейній машинці немає функції «зигзаг», то можна обмітати краю вручну або зробити невеликий подвійний підгин і прострочити його на машинці
Якщо немає оверлока, і на швейній машинці немає функції «зигзаг», то можна обмітати краю вручну або зробити невеликий подвійний підгин і прострочити його на машинці.

Етап четвертий. Заготовки мереживного декору

Куплене мереживо потрібно акуратно розрізати на три частини. Перший відрізок відміряє 180 см. А наступні два - по 60 см.


Заготовки з мережива для куточка
Заготовки з мережива для куточка

Етап п'ятий. Розмічаємо лінію для приточування мережива

Розкладаємо пелюшку на столі таким чином, щоб зручно було працювати з округленим куточком. Відміряємо від вершини вниз 5 см. І уздовж кожного краю - по 30 см. Від нижньої межі кожного відрізка в 30 см також відміряє по 5 см перпендикулярно краю. Креслимо олівцем лінію.


Повинна вийти ось така заготовка
Повинна вийти ось така заготовка

Етап шостий. Робимо намітку мереживний обробки

До верхнього краю акуратно приметувати найдовшу частину мереживний заготовки (180 см). У місці, де край округлений, робимо невеликі акуратні складочки.


Намітку можна робити шпильками
Намітку можна робити шпильками. Якщо немає шпильок, то можна використовувати голку з ниткою і приметать мереживо великими стібками.

Етап сьомий. приточують мереживо

Акуратно пришиваємо мереживну обробку на машинці. Можна це робити прямо по намітки з шпильок.


Після того, як обробка пришита, не забуваємо вийняти шпильки або видалити нитку намітки
Після того, як обробка пришита, не забуваємо вийняти шпильки або видалити нитку намітки.

Етап восьмий. Пришиваємо решті декор

Беремо відрізок мережива в 60 см диною і приметувати його до накресленої раніше лінії. У місці заокруглення аналогічно робимо акуратні складочки. Пришиваємо по намітки.


Пріметиваніе деталей декору
Пріметиваніе деталей декору

Що залишився відрізок прикріплюємо шпильками горизонтально і пришиваємо по краю.


В результаті вийде ось так
В результаті вийде ось так. Не забудемо зрізати всі зайві куточки мереживний стрічки.

На цьому можна вважати роботу закінченою. Залишилося тільки гарненько випрасувати виріб, і воно повністю готове до використання. Якщо є бажання, то можна додатково прикрасити куточок для новонароджених бантиками, блискітками або стразами.


Ось такий гарний куточок вийшов всього за одну-дві години нескладної роботи
Ось такий гарний куточок вийшов всього за одну-дві години нескладної роботи.

Зрозуміло, якщо пелюшка-куточок готується на виписку, то не можна забувати про такий важливий аксесуар, як великий красивий бант.


У спекотну літню погоду такого куточка і банта буде цілком достатньо для комплекту на виписку немовляти
У спекотну літню погоду такого куточка і банта буде цілком достатньо для комплекту на виписку немовляти.

Зробивши все своїми руками, можна заощадити масу коштів, а як приємно забирати малюка додому з пологового будинку в речах, які заздалегідь виготовлені матусею з любов'ю і ніжністю.

»Куточок новонародженого

Як облаштувати куточок для новонародженого

Повинен знаходитися в самій тихій, світлої, добре провітрюваному частини кімнати. У кімнаті, де буде розташовуватися, не можна курити і приймати гостей.

Температура в кімнаті повинна бути 20-22 град, вночі - 18-20 град.

Як облаштувати куточок для новонародженого? У ньому має бути все необхідне і зручне для мами і малюка, а саме, дитячий куточок для новонародженого обов'язково повинен містити:

  • ліжко для новонародженого
  • пеленальний столик для дитини,
  • дитячий стільчик для годування,
  • шафка для дитячих речей та іграшок
  • Решта на Ваш розсуд.

    Розглянемо докладніше, які вимоги пред'являються до дитячих меблів в куточку для новонародженого.

    Ліжко для новонародженого

    З перших же днів краще укладати дитину в ліжечко. Вона повинна бути розташована в світлій частині кімнати, але не на протязі. На дні ліжечка повинен лежати щит - рівна плоска дошка, на яку кладеться плоский гладкий матрацик.

    ПОРАДИ по БЕЗПЕКИ, які стануть в нагоді Вам незалежно від того, чи хочете Ви користуватися старої ліжечком або думаєте про покупку нової:

  • Переконайтеся, що ліжечко не має відколів і задирок, про які можна подряпатися або зачепитися одягом.
  • Переконайтеся, що відстань між планками дитячого ліжечка не більше 7 см. Ніколи не кладіть дитину в ліжечко, яка має відсутні планки.
  • Переконайтеся в тому, що матрац в ліжечку щільно прилягає до країв. Відстань між матрацом і ліжечком має бути не більше ніж 2 пальці шириною.
  • Перевірте, щоб всі деталі ліжка були добре закріплені, і всі гвинти були на місці.
  • Перевірте замки і засувки на ліжечку, якщо такі є. Вони повинні бути гладкими, і досить щільними, щоб запобігти випадковому вивільнення.
  • Важливо, щоб фарба, якою покрита ліжечко, не містила свинець. Якщо це не так, то стара фарба повинна бути видалена. Нова фарба повинна бути високої якості, рекомендована для дитячих меблів. Деякі діти гризуть стійки ліжечка, і присутній у фарбі свинець, потрапляючи в організм малюка може викликати пошкодження головного мозку.
  • Якщо ліжечко нова, видаліть і викиньте все пластикові пакувальні матеріали, в тому числі тонкий пластиковий чохол для матраца. Як і з ліжечком б / у, перевірте планки, кронштейни, замки, і засувки, і переконайтеся, що всі гвинтики на місці і добре закріплені.
  • Будь-яку дитяче ліжечко, нову або стару, розмістіть подалі від будь-яких шнурів, електричних розеток або інших небезпек.
  • Перевірте, що ліжко стоїть стійко.
  • Як тільки дитина зможе вставати на ніжки, перемістіть матрац в саме нижнє положення. Там повинно бути принаймні 55 см. Між матрацом і в верхньою частиною ліжечка.
  • Якщо ви плануєте використовувати люльку або колиску замість ліжечка, то багато хто з цих рад з безпеки будуть теж корисні.

    Подушка в ліжечко для новонародженого

    Краще, коли дитина спить на рівній поверхні, без подушки. Але якщо Ви все-таки вирішите користуватися подушкою в ліжечку для новонародженого, то зверніть увагу на такі нюанси:

  • подушка повинна бути на всю ширину ліжка, щоб головка малюка завжди була на ній, навіть тоді, коли він крутиться.
  • ні в якому разі не можна користуватися пір'яний подушкою, так як вона дуже тепла, м'яка і небезпечна: новонароджений може задихнутися, уткнувшись в неї обличчям, що часто є причиною СРДС .
  • Іграшки для новонародженого

    Дитячі іграшки повинні бути миються, без гострих країв і легко відокремлюється частин (наприклад, гудзиків, кульок, цвяхів і т.д.)

    Вашій увазі кращі товари для дітей: автокрісла, коляски, манежі, стільчики для годування, дитячі меблі, ліжка, гірки, ігрові будиночки, іграшки, електромобілі, іграшки на радіокеруванні, каталки, дитячі надувні басейни, конструктори, книги для дітей, слінги, спортівине куточки і багато іншого. ДИТЯЧИЙ СВІТ У ВАС ВДОМА!

    Для виписки новонародженого багато хто використовує ошатну білу пелюшку, яка в народі називається куточком. Вона важлива для сповивання і закриття обличчя дитинку від потоку свіжого повітря і зайвих поглядів оточуючих.

    Як і всі інші необхідні речі, можна купити в магазині. А можна заздалегідь попросити зробити родичів своїми руками.

    Для куточка підбирають білий, натуральний і м'який матеріал. Добре підходить ситець, бязь. А сам куточок прикрашають вишивкою білим по білому або ніжним м'яким мереживом.

    Розмір вибирають такий же як і 0,9 х 1,1м (1,2м). Для краси всі кути по контуру заокруглені по чуть-чуть, а на самому барвистому кутку - пропорційно до розміру пелюшки.

    Як зшити куточок для новонароджених

    1. Розкроїти пелюшку. Потрібний розмір розрізати ножицями або «порвати» тканину по частковій і поперечної нитках.


    2 2. Обмітати (оверлоком, зигзагом, вручну) по контуру і, якщо необхідно, то і елементи куточка.

    3. приметать і пристрочити мереживо на закруглені вугіллі, а потім і по контуру. З метою економії мереживо пришивають тільки на куточку. Контур залишається просто оверлоченим.

    4. проутюжить куточок.


    проутюжить куточок

    Майстріні практікують оформляті куточок з розсуванням тканини на ширину мережива. Цей прийом прікрашає и Робить куточок ніжнішім. Підгини тканини не бажані, тому мереживо просто накладається на сходинку-оверлок і пришивається до нього машинною строчкою.

    Майстріні практікують оформляті куточок з розсуванням тканини на ширину мережива

    Якщо проаналізувати покупні куточки, то можна побачити, що в рожевому варіанті сам куточок вийшов подвійним: основна пелюшка і декоративна тканина + мереживо по контуру. У блакитному - відрізаний кут, замінений на декоративну тканину і вшиті мереживо.

    Що таке куточок для новонародженого і для чого він потрібен?
    Що таке куточок для новонародженого і для чого він потрібен?
    Як облаштувати куточок для новонародженого?