- Основні вимоги при виборі
- Вибір на літо
- Байкове
- бязь
- флисовое
- Вибір на зиму
- вовняна
- Пухова
- синтетичне
- бамбукове
- ватяну
- Основні розміри для новонароджених
- Популярні виробники
- Як визначити теплоту ковдри?
- як доглядати
Майбутні батьки, вибираючи приналежності для новонародженого, купують все найкраще і красиве. Щоб сон малюка був комфортний і безтурботний, необхідно ретельно підійти до вибору постільних речей. Як правильно підібрати ковдру для новонародженого в ліжечко?
Основні вимоги при виборі
Купуючи ковдрочку для новонародженого, враховуйте наступні основні вимоги:
- Сезонність.
- Температуру в приміщенні.
- Розмір.
- Легкість і м'якість.
- Гіпоалергенність.
- Влагообмен.
- Повітропроникність.
'Язані ковдру.
Купуючи речі для майбутнього малюка, орієнтуйтеся на пору року. Взимку купуйте тепле, а для літнього сезону легше. Температура в кімнаті, де буде спати малюк, може бути досить високою навіть в зимовий час. Тому в таких приміщеннях під зимовим ковдрою малюкові спати буде жарко. Якщо в приміщенні досить тепло, то щоб малюк не зопрівав, можна використовувати легкий літній варіант.
Ковдри для новонароджених бувають різного розміру і ми зупинимося на цьому моменті докладніше в кінці статті. Головне у виборі правильного розміру - це відповідність розмірам ліжечка. Якщо дитина народилася влітку, то на зиму догляньте варіант побільше, так як дитина до цього часу істотно підросте.
Ковдрочку для крихти, незалежно від сезону, має бути повітряним, сприяти безтурботному відпочинку. До того ж воно має бути дуже м'яким, ніжним на дотик. Жорстке і колюче може викликати роздратування на ніжній і чутливій шкірі немовляти.
Гіпоалергенність будь-якої речі для новонародженого - обов'язкова умова. Купуйте вироби зі штучних матеріалів або з натуральних, що не викликають алергії. Важливо розуміти, що якщо після використання одеяльца у малюка з'явилися ознаки алергії, необхідно припинити користуватися ним і терміново придбати інше.
Виріб повинен бути виготовлений з дихаючих матеріалів, забезпечувати активний повітрообмін. Крім того, воно повинно не тільки відмінно вбирати вологу, але залишатися ще і сухим, не втрачати тепло. При правильно підібраному виробі, новонародженим не буде потіти або мерзнути.
Намагайтеся купувати не тільки красиві речі, але і якісні. Уникайте дешевих ринкових дитячих речей, які можуть завдати шкоди здоров'ю малюка. Краще вибрати необхідну річ в фірмовому магазині.
Байкова ковдра.
Вибір на літо
У літній період пошукові роботи не вкутуйте дитину в теплу ковдру. Перегрівання небезпечно для дитини навіть сильніше, ніж переохолодження. Ковдрочку для малюка має бути дуже легким, майже невагомим, зшиті з приємних ніжних тканин, повітропроникним і гігроскопічним. Яке ковдру купити новонародженому на літній сезон?
Байкове
Байкові ковдри виробляють з натурального матеріалу і тому їх часто купують на літо. До їх переваг можна віднести:
- гіпоалергенні;
- легкі;
- м'які;
- повітропроникні;
- барвисті;
- добре відпираються;
- довговічні;
- недорогі.
бязь
Бязь вважається екологічним матеріалом, який поєднує в собі:
- легкість;
- довговічність;
- майже не мнеться.
флисовое
Флисовое ковдри є трикотажне полотно. Повітряний плед з флісу створить комфортний температурний режим. До плюсів такого виробу можна віднести:
- легкість;
- простий догляд;
- не схильні до біологічних руйнувань.
- швидко висихають.
Вибираючи флисовую річ дитині, необхідно знати, що фліс вбирає пил, а тому може стати причиною виникнення алергії.
Вовняна.
Вибір на зиму
Головною умовою вибору зимового варіанту - це теплота і хороша циркуляція повітря. Під зимовим ковдрою не повинно бути жарко або занадто холодно. Яке ковдру вибрати для новонародженого на зимовий сезон? Поширеними варіантами для зими є вовняні, пухові, синтетичні, бамбукові і ватяні вироби.
вовняна
Вовняні ковдри для маленьких дітей виготовляють з вовни верблюда і вівці. Це можуть бути пледи або стьобані ковдри. Стьобані краще, так як шерсть в них розподілена рівномірно, не збирається в грудки і не злежується після прання. Також до його переваг можна віднести:
- легкість;
- теплота;
- довговічність;
- гігроскопічність;
- повітропроникність.
Недоліком є алергенність. Якщо у малюка після контакту з вовняним виробом з'явилася алергія або роздратування на шкірі, слід терміново припинити використовувати його.
У вовняних речах може завестися моль.
Пухова
Для наповнення пухових ковдр використовують пух птахів (лебединий, гусячий, гагари). Він має хороші якісні характеристики:
- легкість;
- повітропроникність;
- відмінно зігрівають.
Пухова.
Використовувати пухова ковдра рекомендується при температурі повітря в приміщенні від +16 до +18 градусів за Цельсієм. При використанні в більш теплому приміщенні, можна перегріти дитину.
Величезним мінусом є наявність в більшості випадків пухових кліщів, які можуть спровокувати сильну алергію у немовляти. Крім цього, пухова виріб потрібно постійно просушувати, так як воно гигроскопично.
синтетичне
Синтетичні ковдри виробляють з використанням різних штучними матеріалами (синтепон, халлофайбер). Здебільшого батьки віддають перевагу в виборі речей для малюка тільки виробам з натуральних матеріалів. Проте, як уже було сказано, пух і шерсть можуть провокувати алергію у крихти. В цьому випадку краще купити ковдри з синтетики, яке має ряд переваг:
- гипоаллергенность;
- легкість;
- простота прання.
Мінусом є погана циркуляція повітря - під ним може бути жарко, дитина може прокинутися сирим.
бамбукове
Переваги ковдр з бамбука:
- гипоаллергенность;
- шовковистість;
- антибактеріальність;
- міцність;
- довговічні.
У порівнянні з іншими варіантами, бамбукові вироби коштують дорого.
ватяну
Наповнювач ватної ковдри (вата) проводиться з натуральної бавовни. З плюсів можна відзначити:
- відмінні зігріваючі якості;
- екологічна чистота;
- гипоаллергенность;
- довговічність.
До недоліків відноситься велику вагу, складність сушки і прання, вбирання запахів. Згодом вата збивається в грудки. Не варто брати такий виріб для щоденного використання.
На виписку взимку підійдуть конверти - трансформери, які виготовляються з використанням теплих наповнювачів.
Розглянуті якісні характеристики допоможуть визначитися з вибором комфортного зручного одеяльца для крихти на зиму і літо.
Основні розміри для новонароджених
Як вибрати ковдру для новонародженого відповідного розміру? Його підбирають за розміром ліжечка з невеликим запасом. Занадто велика ковдрочку в маленькому ліжечку буде заважати дитині. Під ним жарко спати, висока ймовірність перегріву.
Якщо малюк активний, то він може виявитися укритим з головою. У цьому випадку бажано придбати на ліжечко бічні фіксатори. І навпаки, маленьке, вузьке і коротке ковдрочку може постійно сповзати, розкриваючи малюка. Вибір необхідного розміру залежить від зростання і віку крихти. Розміри бувають:
- 80 × 90 см.
- 95 × 100 см.
- 90х120 см.
- 100х140 см.
- 105х115 см.
- 120 × 120 см.
- 110 × 140 см.
Стандартними вважаються 110 × 140 см і 100 × 135 см, а для колисок - 80 × 90 см.
Популярні виробники
У виборі ковдри для крихти віддавайте перевагу виробникам, орієнтованим на випуск тільки якісних речей. Серед основних можна відзначити:
- «Фабрика Руно», Росія - зимові варіанти постільних речей з вовни верблюда, альпака, вівці.
- «Мона Ліза», Росія - яскраві флісові пледи з зображеннями мультиплікаційних персонажів.
- Натурек, Росія - високоякісні дитячі лінії постільних виробів з наповненням з шовку, вовни, пуху, бамбука, евкаліптового волокон.
- «Єрмоліно», Росія - пледи з натуральної сировини.
- ТАС, Туреччина - вироби для маленьких дітей, виготовлені з синтетичного наповнювача, красивих яскравих забарвлень.
- MEYCO, Німеччина - високоякісні міцні бавовняні пледи.
- «Kajka», Польщ а - колекція бавовняних дитячих ковдр з синтепоновим наповнювачем.
- Magic Wool - колекція ковдр і пледів на основі вовни овець і верблюдів.
- MuzaNoche - випустила лінійку текстильних речей BabySilk, в якій використовується натуральний шовк.
- Primavelle - виробляє якісний дитячий текстиль з використанням всіх описаних в даній статті матеріалів.
- «Хеппі Льон», Україна - використовує при виготовленні ковдр натуральні матеріали з наповнювачем з льону.
Як визначити теплоту ковдри?
Перед покупкою, переконайтеся в наявність етикеток та ярликів. Сертифікат якості також повинен бути присутнім і в комплекті. При їх відсутності не варто купувати таку річ. Ступінь теплоти позначають на етикетці за допомогою точок.
як доглядати
Перед тим, як вперше використовувати ковдрочку, рекомендується розгорнути його і провітрити від сторонніх запахів. Воно розправиться і стане пишніше. Кожен вид вироби має особливі правила догляду.
Наприклад, варіанти з кашеміру перуться вручну, вовняні НЕ віджимають, для виробів з пуху краща суха чистка, а для шовкових - провітрювання. Щоб виріб служило довше, необхідно дотримуватися правил догляду, зазначені на етикетках. Щоб ковдри менше бруднилися, використовуйте підковдри.
За синтетичної легше доглядати, ніж за натуральної річчю. Натуральні вироби важче прати і сушити.
Яке ковдру краще для новонародженого, вибирати вам, головне, щоб воно було безпечно, приносило затишок і комфорт малюкові.
Як правильно підібрати ковдру для новонародженого в ліжечко?Яке ковдру купити новонародженому на літній сезон?
Яке ковдру вибрати для новонародженого на зимовий сезон?
Як визначити теплоту ковдри?