Новий рік все ближче, а холодильник насилу закривається)))
П'ять салатів, два гарячих, овочеві та м'ясні нарізки, закуски у вигляді канапе, бутерброди з червоною ікрою, домашні смакоту - ось уже який великий список страв виходить на новорічний стіл. А ще мандарини, цукерки, шампанське і дещо міцніше! Не забути б про святкові серветки і столове срібло. А що на солодке, крім цукерок, мандаринів і варення? Торт!
Про торті треба подумати заздалегідь, тому що в останні години перед святом займатися десертом буде ніколи, та й в духовці напевно запікатиметься гусак в яблуках або ціла бараняча ніжка.
Тому ідеальний вихід - приготувати торт, якому не потрібна духовка! наприклад, торт можна приготувати в мікрохвильовці - виходить пишний, повітряний і ніжний бісквіт.
Ще варіант - напекти багато-багато млинців і зібрати високу башточку, промазав кожен млинець кремом. Млинцевий торт дуже виграшно вилядіт в розрізі, а якщо в тісто додати шоколад і какао, то до чаю буде готового розкішне шоколадне ласощі.
Найменші гості за новорічним столом будуть просто зачаровані тортом з попкорну , В якому намішано багато різних солодощів - цукерки, шоколадне дражже, горішки, шматочки зефіру, мармеладу. І все це було скріплене солодкої «тягучкою» - розплавленим зефіром маршмеллоу.
Але якщо у всіх попередніх рецептах все одно треба задіяти мікрохвильовку або плиту, тобто десерти які взагалі не вимагають випічки!
В інтерент таких рецептів вагон, ось один з них - зефірний торт без випічки. Збирається за 5 хвилин, а всі інгредієнти можна знайти в будь-якому супермаркеті.
Я називаю такий десерт тортом ледаря-ласуни))
Буде потрібно:
- готові бісквітні коржі (в упаковці зазвичай 3 штуки)
- безе, зефір або пастила - 2-3 упаковки
- вафельні трубочки - 3 упаковки
- 500 мл вершків для збивання 33%
- 100 грам цукрової пудри
- мармелад, шоколад і подібне для прикраси
Я пам'ятаю як років 15 тому я в перший раз побачила готові бісквітні коржі - вони продавалися по три штуки в вакуумній упаковці, були ідеально рівні, а за смаком зустрічалися шоколадні, ванільні, апельсинові. На зображенні неодмінно був намальований високий апетитний тортик. Якщо підібрати правильну начинку і пишний крем, то з такого напівфабрикату виходить непогане частування.
Такі коржі досі продаються в супермаркетах у відділах з печивом і всякими вафельними тортиками - все та ж упаковка і незмінні правильні і однакові коржі.
Звичайно, якщо у вас багато вільного часу і величезна любов до випічки, то можна самим приготувати бісквіт.
Саме «складне» в цьому рецепті - збити вершки з цукровою пудрою.
Нагадаю про ключові моменти: миска для збивання, віночки і вершки повинні бути дуже-дуже холодними (можна на 10-15 хвилин помістити все в морозилку) - так вершки зіб'ються швидше.
Збивати починаємо на найменшій швидкості, поступово нарощуючи обороти, припиняємо збивати так само - плавно знижуємо швидкість.
Спочатку нічого не відбувається - вершки залишаються вершками, тільки трохи піняться, а потім вони починають ущільнився і збільшуватися в об'ємі - ось тоді і додаємо цукрову пудру. Можна і цукор звичайний додати, але є ймовірність, що цукрові крупинки не розчиняться, а вершки вже взобьются - якщо збивати далі (до розчинення цукру), можна отримати не крем, а грудка масла, а якщо залишити як є (з не розчиниться крупинками) , то крем надалі потече.
Як тільки крем не капає з віночків, а тримається на них пишним хмарою - припиняємо збивати, щоб не перевзбіть його до масла. До речі можна додати в крем натертий на тертці шоколад, подрібнені сухофрукти, цитрусових цедру і харчові барвники.
Збираємо торт - на перший корж мажемо трохи крему і розкладаємо по всій поверхні половинки зефіру, їх можна розрізати зручними шматочками, збираючи «мозаїку». Не страшно, якщо зефір різного кольору, навпаки, зріз торта вийде веселим.
Всі проміжки між зефірінкамі заповнюємо кремом, кладемо наступний корж, знову промазуємо його кремом і розподіляємо другий шар зефіру, так само заповнюємо всі проміжки, накриваємо третім коржем. Кремом гарненько промазуємо боки торта і густо покриваємо верх.
До речі, замість зефіру можна використовувати безе (приготувати самим), або пастилу. З пастилою торт зручно збирати в прямокутному контейнері, правда коржі доведеться підрізати під його форму і збирати пазл з бісквітних шматочків.
Торт хороший і в такому вигляді, але можна зробити його шикарно-святковим - на боки торта приліпити «частоколом» вафельні трубочки (дивно, але три коржа і 2 шари зефіру дивним чином підходять по висоті до розміру трубочок!).
Щоб трубочки не розсипалися, перев'язуємо торт стрічкою - в такому вигляді торт виглядає ще нарядно і на стіл його можна подати прямо зі стрічкою, знявши її лише при нарізці, а за пару годин трубочки просочаться кремом, стануть пластичними і намертво приклеїться до боків торта (як варіант - боки торта можна обкласти шоколадками «KitKat»)
Верх торта можна прикрасити шматочками мармеладу, свіжими або консервованими ягодами і фруктами, шоколадом, цукерками, залишками зефіру - все залежить від вашої фантазії і солодких запасів в холодильнику))
Щоб крем просяк коржі і міцно поєднав шари потрібно пара годин - тоді при нарізці торта на порційні шматочки конструкція не зрушується туди-сюди, а бісквіт майже не кришиться.
Відразу попереджу, що торт виходить дуже-дуже солодким! Якщо хочете, можна в збиті вершки взагалі не додавати цукрову пудру.
Більш того, щоб перебити полювання до солоденького потрібно зовсім невеликий шматочок такого торта, тому напоїти чаєм з таким десертом можна відразу 20 чоловік))
Якщо відразу торт не з'їли - кілька днів він прекрасно стоїть в холодильнику, якщо передбачається зберігати довше - то його краще заморозити (тільки наріжте відразу на порційні шматочки) - вийде шикарний торт-морозиво.
Приємного! І з наступаючим!
А що на солодке, крім цукерок, мандаринів і варення?