Основні функції і режими хлібопічок

  1. Деякі технічні особливості хлебопечей
  2. Корисні додаткові опції хлебопечей

Із самої назви електроприладу відразу зрозуміло, що основна його функція це випічка хліба. Але ознайомившись з агрегатом ближче, можна виявити і багато інших функцій.

Процес приготування хліба повністю автоматизований. Починається він замісом тесту і закінчується запіканням хлібобулочного виробу до хрусткої скоринки. Базові програми хлібопічок - випічка пшеничного (білого хліба), житнього, житньо-пшеничного, бородинского, французького, дієтичного та інших видів хліба. Кожна програма складається з технологічних операцій, що відрізняються за інтенсивністю та тривалістю. Наприклад, склад чорного хліба значно відрізняється від складу білого. Отже, для приготування кожного з них потрібен особливий підхід і різні технологічні показники.

Наявність тієї чи іншої програми (крім програми «пшеничний хліб», яка буде в будь-який хлібопічці) залежить від конкретної моделі.

Практично у всіх моделей, за винятком самих бюджетних варіантів, є окремі програми для прискорення процесу випічки і ступеня піджарки хліба:

  • «Швидка випічка» - займе приблизно від двох до трьох годин.
  • «Експрес-випічка» - час випікання скорочується до однієї години.
  • «Ступінь піджареної скоринки» - можливість вибирати, якою буде корочка у вашого хліба.

Більшість моделей мають програми:

  • «Замішування тіста» - використовується, коли треба тільки замісити тісто (Не випікати). Наприклад, бездріжджове тісто для пельменів, вареників, чебуреків, круте тісто для локшини, піци та іншого.
  • «Випічка» - якщо треба випікати що-небудь з готового (купленого в магазині) тесту. Якщо треба випекти дрібні вироби поштучно, а не цілої буханцем.
  • «Дієтичний хліб» - мається на увазі хліб з цілісного борошна.
  • «Випічка без глютену» - тобто, за 2-3 години можна приготувати хліб з борошна без клейковини (кукурудзяний, житній хліб або випічка зі спеціальної безглютенової суміші).

Одні з найбільш затребуваних програм:

  • «Кекс» - програма розрахована для випікання кексів і різних видів пирогів-шарлоток. Але при замісі пісочного тіста яйця з цукром доведеться збивати вам самостійно і потім додавати в тісто.
  • «Здобна випічка» - програма для випікання булочок, багетів, випічки з додаванням родзинок, горіхів, кураги, насіння, шоколадної стружки та іншого.
  • «Джем» - програма дає можливість готувати джем, варення, повидло, але тільки в невеликій кількості (до одного літра).
  • «Підтримка температури» - цей режим дозволяє 1 3 години (в залежності від моделі) підтримувати високу температуру.

Деякі моделі можуть порадувати і іншими можливостями. Наприклад, можна зустріти програму:

  • «Йогурт» - за пару годин можна отримати кілька баночок або стаканчиків кисломолочного продукту.

Назви програм залежать від виробника і можуть відрізнятися.

Деякі технічні особливості хлебопечей

У кожної моделі хлібопічки є свої особливості. Деякі з них у своїй конструкції мають диспенсер. Це спеціальний відсік для додаткових інгредієнтів. В процесі роботи продукти з нього потрапляють в тісто. У моделях без диспенсера зазвичай передбачений звуковий сигнал для нагадування, що пора додати компоненти в тісто.

Оглядове віконце на кришці приладу дає можливість спостерігати за тим, що відбувається всередині. Це зручно, але відмічено, що через нього хлібопіч втрачається трохи тепла. Тому краще, якщо воно невелике.

Конвекція - в деяких моделях є невеликий вентилятор для рівномірного розподілу нагріву. Дисплей, що відображає текучий режим і час, що залишився до кінця роботи, мають практично всі моделі.

Корисні додаткові опції хлебопечей

Таймер - дозволяє відкласти початок будь-якої програми від 6 до 12 годин. Таким чином, можна отримати свіжоспечений хліб до потрібного моменту. Наприклад, засипати інгредієнти ввечері і отримати свіжий батон до сніданку.

Запас пам'яті - піч може запам'ятовувати режим. Тобто, при відключення електрики програма зберігається в пам'яті, і коли електроживлення відновиться, прилад почне роботу з того місця, де зупинився.

«Захист від дітей» - не дозволить відкрити кришку під час роботи печі. Захист від перегріву - буває в більш дорогих моделях.

Для всієї сучасної побутової техніки існує загальне правило: чим більше функціонал моделі, тим дорожче вона коштує. Хлібопекарні не є винятком. Як показує практика, багатьом користувачам досить мати тільки кілька основних режимом. В такому випадку, немає чого платити зайве за незатребувані функції. А які функції хлібопічки необхідні - вирішувати тільки вам.


Будь ласка, оцініть цю статтю:

Будь ласка, оцініть цю статтю: