- Макарун - мигдальне печиво на меренге (Macaron)
- Печиво тюіль - "мигдальна черепиця" (Tuiles)
- Німецьке мигдальне печиво з корицею (Zimtsterne)
Горіхове і, зокрема, мигдальне печиво здавна пекли в різних країнах. У цій статті - 3 рецепта смачного різдвяного і новорічного печива з мигдалю з Франції та Німеччини.
Макарун - мигдальне печиво на меренге (Macaron)
Таке печиво відмінно підходить людям, які не можуть перетравлювати глютен (клейковину), тому що в ньому не міститься пшеничного борошна. Готове печиво макарун виходить легким і пористим через збитих білків (меренги, безе). Зверху макарун хрусткий, а всередині в'язкий і м'який, з сильним мигдальним смаком.
На 14 печива макарун:
- 1 мірну склянку (250 мл) меленого мигдалю (можна розмолоти цілий нечищений в кухонному процесорі)
- 1/2 ч.л. кориці
- 1/3 мірної склянки дрібного білого цукру, розділена навпіл
- 1 ч.л. натуральної есенції французького гіркого мигдалю
- 2 білки від маленьких яєць кімнатної температури
- цілий або тертий мигдаль для прикраси печива
Нагрійте духовку до 120 ° С. Половину цукру змішайте з меленим мигдалем і корицею і відкладіть.
Покладіть білки у велику скляну або металеву ємність і почніть їх збивати на низькій швидкості. Коли білки почнуть мутнеть, збільште швидкість і акуратно, невеликий цівкою введіть в білки цукор, не перестаючи збивати. Вимкніть міксер на стадії "м'яких піків". В останній момент введіть мигдальну есенцію. Для цього рецепту не потрібно збивати білки до "твердих піків".
Відкладіть пару ложок меренги для прикраси печива, якщо хочете. В інші збиті білки акуратно введіть ложкою миндальную масу і ретельно перемішайте без міксера.
Застеліть деко папером для випічки і викладіть на нього тісто для печива маленькими порціями, які треба постаратися зробити округлої форми (це нелегко з таким легким тестом). Прикрасьте печиво меренгою, розподіливши її тонким шаром ложкою, або мигдалем.
Випікайте протягом 30 хвилин або трохи довше до злегка золотистого кольору. Остудіть печиво на решітці і зберігайте в закритій банці.
Печиво тюіль - "мигдальна черепиця" (Tuiles)
Мигдальний черепиця (тюіль) - тонке, ніжне і хрустке печиво, якому надають вигнуту форму черепиці. Печиво тюіль має багату історію і, як передбачається, відбувається з сіл Провансу. Тюіль роблять солодким або прісним, як добавки використовують мед, сир, мигдаль і інші компоненти, в залежності від того, як планують використовувати печиво-черепицю. Солодке тюіль традиційно подають як гарнір до десертів, морозиву і сорбет , Або просто їдять, запиваючи кавою.
На 16 "мигдальних черепиці" тюіль різного розміру:
- 75 г м'якого вершкового масла або маргарину
- 50-75 г дрібного цукру (нам вистачає 50)
- 1 яйце
- 75 г меленого мигдалю
- 5 г пшеничного борошна
- 1/2 ч.л. натуральної есенції французького гіркого мигдалю
- тертий мигдаль для прикраси (за бажанням)
Збийте масло, цукор і яйце до однорідної маси, додайте мелений мигдаль, борошно і мигдалеву есенцію, ретельно перемішайте.
Викладіть печива на деко, покрите папером для випічки, залишаючи сантиметри 3-4 між ними. Для викладання зручно використовувати ложку для морозива, але наповнюйте її тестом тільки на половину. Покладіть на кожне печиво купку тертого мигдалю - в духовці печиво розтечеться і мигдаль рівномірно розподілиться по печінкою.
Випікайте печиво при температурі 150 ° С близько 10 хв. Як тільки краю печива почнуть купувати золотистий колір, відразу ж дістаньте печиво з духовки. Акуратно лопаткою перекладіть кожне печиво на качалку, пляшку або інший предмет округлої форми, щоб засушити його в формі черепиці (не обов'язково). Коли печиво підсохне, акуратно перекладіть його в банку і зберігайте закритим. Свіже печиво краще зберігає форму, при зберіганні печиво трохи отсиревает і може випростатися, але все одно залишається дуже смачним.
Німецьке мигдальне печиво з корицею (Zimtsterne)
Напевно, всім відомо про пишну підготовці до Різдва в Німеччині. В цей час там печуть багато видів печива, а це печиво з корицею Zimtsterne - одне з найпопулярніших. Печиво з корицею довго зберігається в закритій банці, його запах і смак стають більш насиченим у часом.
На 30 великих і трохи маленьких печива з корицею:
- 200 г (350 мл) меленого мигдалю чи фундука
- 110 г пшеничного борошна
- 1 яйце
- 100 г дрібного цукру
- 120 г м'якого масла
- 4 ч.л. порошку кориці
- 1 ст.л. рому або портвейну
- 1 ч.л. натуральної есенції французького гіркого мигдалю
- 1 ч.л. пекарського порошку (розпушувача)
- натерта цедра одного лимона (органічного або не покриті воском)
- дрібка солі
- коричневий або білий цукор, борошно, тертий мигдаль та ін. для прикраси печива (за бажанням)
- борошно для розкачування тіста
Яйце злегка збийте з маслом і цукром. Додайте всі інші компоненти. Ретельно змішайте, використовуючи мутовки міксера для густого тесту. Тісто виходить дуже важким, масляним і густим. Загорніть тісто в пластикову плівку і покладіть в холодильник на пару годин, після цього з тестом буде легше працювати.
Насипте борошна на стійку. Дістаньте тісто і, відокремлюючи від нього частини, розминайте їх руками в тонкі пласти, з яких вирізуйте бажані форми. Лопаткою знімайте печиво зі стійки і перекладайте на деко, покрите папером для випічки. Прикрашайте вирізане печиво за своїм бажанням (можна прикрасити його цукровою глазур'ю після того, як воно буде готове).
З цим тестом працювати досить важко, воно не піддається качалці, доводиться розминати його руками. Тісто швидко нагрівається і прилипає до рук і до кухонної стійці. З обрізків тесту ми з дітьми скачували невеликі кульки "сніжки", які обвалювали в борошні (надлишки борошна треба струшувати). Такі кульки запеклася дуже красиво, розтріскавшись.
Випікайте печиво близько 10 хв. при температурі 180 ° С. Остудіть на решітці, за бажанням прикрасьте цукровою глазур'ю
Див. також: Все про Різдво і Новий рік на сайті Заміська ЖИТТЯ
Матеріал і фотографії: Оксана Джетер, CountrysideLiving.net