Як зробити розпушувач будинку

Я не часто використовую розпушувач в   випічці   , Тому купити завжди забуваю

Я не часто використовую розпушувач в випічці , Тому купити завжди забуваю. Але в деяких рецептах він абсолютно необхідний і я вирішила з'ясувати, як зробити розпушувач самостійно? Виявилося, все дуже просто, тільки потрібно дотримуватися точні пропорції.

Розумні люди підрахували, в якому співвідношенні використовувати соду і кислоту, щоб вони повністю прореагували в тесті. Напевно, доводилося вам пробувати кекси з явним присмаком соди? Ось такий результат і виходить, якщо соди було занадто багато, а кислоти мало.

Отже, щоб зробити розпушувач, потрібно:

  • Харчова сода - 4,8 г
  • Лимонна кислота - 3 г
  • Крохмаль або борошно - 12,2 г

Каюсь, є у мене схильність до занудство і зважування всього до грама. 🙂 Але ваг, що дозволяють точно зважити 12,2 г, на жаль немає ... Так що, множимо все на п'ять і робимо розпушувач про запас.

  • Харчова сода - 24 г
  • Лимонна кислота - 15 г
  • Крохмаль або борошно - 61 г

Якщо у вас ще немає кулінарних ваг, але ви любите готувати, особливо випічку, дуже раджу придбати, вкрай корисна річ в господарстві. А поки можна відміряти складові розпушувача чайною ложкою.

  • Харчова сода - 5 ч.л.
  • Лимонна кислота - 3 ч.л.
  • Крохмаль або борошно - 12 ч.л.

л

Підготуйте банку з щільно закривається кришкою, в якій будете зберігати розпушувач. Вона повинна бути абсолютно сухою, інакше кислота з содою відреагують прямо в банку і до випічки справа не дійде.

Вона повинна бути абсолютно сухою, інакше кислота з содою відреагують прямо в банку і до випічки справа не дійде

Насипаємо в баночку борошно або крохмаль, я взяла в рівних кількостях муку і кукурудзяний крохмаль, крохмаль збільшує термін зберігання і перешкоджає злежування розпушувача.

Насипаємо в баночку борошно або крохмаль, я взяла в рівних кількостях муку і кукурудзяний крохмаль, крохмаль збільшує термін зберігання і перешкоджає злежування розпушувача

Потім додаємо лимонну кислоту. Якщо гранули кислоти великі, то раджу подрібнити їх в ступці або кавомолці.

Якщо гранули кислоти великі, то раджу подрібнити їх в ступці або кавомолці

Всипаємо харчову соду, добре перемішуємо сухий (!) Ложкою. Потім банку закриваємо і енергійно струшуємо, щоб вже остаточно ефект закріпити. Усе!

Зберігати розпушувач в цій же герметично закритій банці можна дуже довго. Використовувати за рецептом.

Раніше, коли у мене раптово закінчувався розпушувач, я просто змішувала в рівних частинах соду і лимонну кислоту, результат, в общем-то завжди був хороший. Так що такий метод теж має право на існування, але лимонну кислоту і в цьому випадку рекомендую подрібнити, тому що великі гранули іноді до кінця не розчиняються в тесті і проявляються на поверхні випічки некрасивими темними точками.

Якщо в тесті використовується сир, кефір, фруктове пюре, какао, то в таких рецептах крім розпушувача потрібно додавати крім розпушувача ще трохи соди. Ще один секрет згадався, соду завжди додають до яєць після збивання, а розпушувач змішують з борошном.

Спасибі, всім, хто дочитав мій черговий трактат до кінця! Маю велику надію, що ця інформація буде вам корисна і ви захочете продовжити знайомство з моєю творчістю. Спасибі, всім, хто дочитав мій черговий трактат до кінця Для цього заповніть просту форму підписки і ви не пропустите жодної нової статті і рецепта.

Загляньте в рубрику Корисні поради , Щоб дізнатися як правильно збивати білки або зробити миндальную борошно . З збитих білків і мигдальної муки можна приготувати багато смачного!

Але в деяких рецептах він абсолютно необхідний і я вирішила з'ясувати, як зробити розпушувач самостійно?
Напевно, доводилося вам пробувати кекси з явним присмаком соди?