Тільда ​​жираф форма, як зшити, майстер клас

  1. Матеріали і інструменти
  2. Покроковий майстер-клас

Текстильна м'яка лялька, зроблена руками з екологічно чистих матеріалів, як виріб вашої ручної роботи, буде не тільки приводом для гордості собою коханої, а й прекрасним подарунком будь-кому. Сьогодні навіть дорослі одержимі «тильда-манією». Тільда ​​жираф, виконаний в цьому стилі, відрізняється тим, що у нього немає звичних цяток. Втім, якщо раптом ви захочете зшити його по-своєму, то теж вийде красиво. Щоб виконати майстер клас, вам знадобиться запастися заздалегідь всім необхідним.

Матеріали і інструменти

Жираф тильда, як і інші персонажі цієї серії, має шитися з міцної і щільної тканини, а в якості набивання можна використовувати відповідний синтетичний матеріал високої якості. Те, якою буде ваша іграшка, у що і як її одягнути, можете вирішувати самі, що дозволить вам спробувати себе ще й у ролі модельєра-дизайнера, або подивіться майстер-клас, який наштовхне вас на якісь цікаві ідеї. Зазвичай для оформлення вибираються спокійні, пастельні, гармонійні тони і відтінки.

Щоб освоїти основні прийоми оформлення іграшок, можна також знайти майстер-клас з малювання на тканинах, зображенню частин обличчя і т. Д.

Отже, щоб зшити жирафика своїми руками, приготуйте «комплект першої необхідності»:

  • швейна машинка і праска;
  • натуральні текстильні матеріали - бязь, льон, бавовна (для тільця можете взяти бежевий або кольору кави, хоча є і тканини, передають принти тварин. Для одягу іграшки запасіться різнокольоровими клаптиками. Залежно від того, якою ви її бачите, вам можуть знадобитися додаткові матеріали у вигляді мережива або інших тканинних оформлень);
  • синтепон або холлофайбер для набивання (близько 200-300 г);
  • олівець для малювання по тканині (або маркер / мило / крейда);
  • гудзики та інша аксесуарна фурнітура, яка необхідна вам для втілення ваших творчих фантазій;
  • акрилова фарба, щоб оформити мордочку (для більш виразних губ і щічок можете використовувати рум'яна або губну помаду);
  • голка, гострі ножиці, нитки різного кольору і міцності.

Якщо ви вже запаслися усім, що потрібно, тоді саме час приступати до пошиття.

Покроковий майстер-клас

Перша трудність, з якою стикаються багато, - як робиться або де береться форма. Ви можете спробувати самостійно намалювати свій образ іграшки або хоча б відобразити головні її деталі схематично. Втім, існують також різні книги і інші матеріали по рукоділлю, та й кожен віртуальний майстер-клас супроводжується детальними описами, тому форма, точніше сказати, її пошук перестає бути для вас проблемою. Просто виберіть ляльку, яка вам до душі.

Спочатку не беріться за занадто складні моделі, адже виготовляти об'ємні деталі або робити лекала з скульптурного пластиліну своїми руками, зовсім не маючи досвіду, може бути не кожному під силу. Краще для перших своїх робіт вибрати простий і детальний майстер-клас.

Ось подивіться, якого симпатяга можна досить легко зшити своїми руками.

Перенесіть викрійку на тканину, тобто, зробіть уже розкроювання. Тепер можете починати зшивати.

Залишайте в голівці, а також ручках і ніжках невеликий непрошитий ділянку, так щоб там був виріз.

Після цього вам знадобиться обрізати його (але не забудьте дати припуски) і скласти тканину таким чином, щоб можна було зробити перпендикулярний шов (або хрест на хрест).

Після цього вам знадобиться обрізати його (але не забудьте дати припуски) і скласти тканину таким чином, щоб можна було зробити перпендикулярний шов (або хрест на хрест)

Тепер можете вивернути деталь (в описуваному випадку це голова) та набити її синтепоном. Те ж саме виконайте з іншими частинами тіла. Форма повинна бути заздалегідь продумана так, щоб ручки і ніжки жирафа можна було вивернути через невеликі отвори в тканині саме в тих ділянках, які не будуть на увазі, а просто прилягають до бичка.

Форма повинна бути заздалегідь продумана так, щоб ручки і ніжки жирафа можна було вивернути через невеликі отвори в тканині саме в тих ділянках, які не будуть на увазі, а просто прилягають до бичка

Ріжки та вушка треба зшити по контуру, потім вивернути, набити і зашивати знизу (отвори в інших деталях теж можна після набивання зашити).

Ріжки та вушка треба зшити по контуру, потім вивернути, набити і зашивати знизу (отвори в інших деталях теж можна після набивання зашити)

Підберіть для вух два кольори тканини, щоб вони виглядали більш органічно. Можна надати їм форму, пошивши краю до середини.

Спочатку до голови знадобиться прикріпити ріжки. Прикріпіть їх за допомогою шпильок і пришивайте потайним швом. Трохи нижче по боках намітьте місце і для готових вух.

Трохи нижче по боках намітьте місце і для готових вух

Можна приступати до ніжок. Візьміть щільні нитки і використовуйте один шов. Так ви забезпечите для свого жирафика велику рухливість: він зможе сидіти, стояти, і ніжки будуть рухатися.

Ручки пришивайте потайним швом.

Ручки пришивайте потайним швом

Отже, покроковий майстер-клас практично закінчено: у вас є готова іграшка, яку ви зробили своїми руками. Тепер можна його одягнути.

Ось форма для комбінезона ляльки. Зшийте вирізані деталі. До передньої частини одягу можна прикріпити кишеньки (вибирайте для них якусь іншу тканину).

Далі потрібно буде скріпити елементи так, щоб вийшло дві самостійні деталі комбінезона, які залишиться тільки з'єднати. Тільки не зшивати до кінця, так як потім туди знадобиться ще додавати оборки.

Для цього підверніть краю, пропрасуйте їх і приметайте (або проклейте за допомогою клейкої стрічки-павутинки). В якості прикраси можна взяти тасьму, мереживо або зробити полосочки (беріть ту ж тканину, що і на кишенях). Спочатку приколіть оборки шпильками, а потім пришивайте.

Тепер ви можете скласти комбінезон навпіл, і якщо все його краю збігаються (в допомогу - форма), то зшийте внизу штанини і закінчите останній залишився шов.

Для оформлення верху комбінезона підшийте невеликий квадратик тканини (попередньо складений і зшитий з двох окремих шматочків).

Для бретелей просто обробіть короткі тканинні смужки. Їх довжину можна вже регулювати в процесі одягання.

Краще спочатку пришити вгорі іграшки, а потім закріпити бретельки на спинці. Якщо знадобиться, додайте свої деталі по ходу (навіть якщо форма або майстер-клас про це мовчать), наприклад, робіть складочки на одязі, прикрашайте її гудзичками, стрічками, іншими аксесуарами.

Ну ось ви і зробили жирафа своїми руками. Тепер акуратно намалюйте йому акриловою фарбою очі, а також нарумяньте щічки. На шийку можна додати бантик або шарфик.

На шийку можна додати бантик або шарфик

Як бачите, ніяких особливих складнощів в цьому процесі немає. Виготовити таку іграшку може кожен, навіть не володіючи особливими здібностями або навичками. Головне - це ваше бажання зробити ляльку своїми руками. Тільки тоді у вас вийде дійсно авторська робота з унікальною душею.