У цій невеликій статті я вирішила узагальнити наявні відомості про пошитті іграшок Тільди. Думаю, багатьом початківцям рукодільниця вона буде корисна, так як її мета - відповісти на основні питання, що виникають при виготовленні таких ляльок.
Для початку розберемося, хто такі Тільди.
Терміном Tilda названі всі іграшки (і ще багато чого рукодільного) одного норвезького автора - Tone Finanger. Зараз її книги дуже популярні, але на жаль, поки їх немає російською мовою. Напевно, всім умільцям не з чуток знайомі зайці в панамах, толстушечкі-купальниці, що летять котики, равлики на коліщатках, сонні янголи, ангели-охоронці домашнього вогнища, різдвяні гусики, великодні зайці і кавові ведмежата ...
На перший погляд, всі ці іграшки - різні, але якщо придивитися, всі вони і чимось схожі. Можливо маленькими чорненькими оченятами, можливо характерним рум'янцем, а можливо і технікою виготовлення ... Так що ж в Тільда такого особливого?
Перш за все, при виготовленні тіла Тільда майстри Росії рекомендують використовувати в основному натуральні тканини (льон, бавовна, бязь або шерсть). На мій погляд, для ляльок дуже добре підходить фланель, а для зверики - фліс, а ось трикотаж - для тіла Тільдіков я не рекомендую. Деякі умеліци радять шити іграшки з спандекса. Зазначу, що для пошиття іграшок-Тільда за кордоном використовують спеціальний матеріал (у нього дуже складну назву), і у нас його можна замовити тільки через Інтернет-магазин.
Для виготовлення одягу Тільда-іграшок підійде будь-який матеріал (шовк, тюль, органза, бязь, фліс, джинс, трикотаж, ситець і т.д.). але при цьому краще брати тканину з дрібним малюнком (чим дрібніше, тим краще). Малюнок може бути будь-який - смужка, клітинка, квіточки, абстракція чи розлучення на тканини.