- 1. Чохол на диван. Розрахунок тканини для пошиття
- 2. Чохли для меблів. Як зробити викрійку
- 3. Кілька порад як зшити чохол на диван
Чохол на диван, чохли на стільці, для крісел в наші дні знову стали дуже модними. Знімні чохли на м'які меблі не тільки зберігають обшивку меблів в чистому вигляді, але мають ще й ряд інших корисних переваг, наприклад, можливість легко і недорого змінити дизайн меблів. Подивіться на фото, як легко можна перетворити будь-яку меблі, використовуючи чохли для меблів на витвір мистецтва, яка підходить до загального дизайну кімнати. Пошиття чохлів дозволяє перетворити ваш старенький диван зовсім в нові меблі покриту тканиною потрібної вам забарвлення і якості.
Мабуть, найголовнішою перевагою чохлів є його невелика вартість у порівнянні з витратами на перетяжку дивана. Досить купити кілька метрів тканини, дістати з шафи швейну машинку, зробити попередньо точну викрійку, і зшити чохол на диван своїми руками.
Тканини, звичайно, для пошиття чохлів будь він звичайний півтора спальний або кутовий диван, потрібно не так вже й мало. Чи не менше 8 метрів, тому краще використовувати зовсім недорогі, головне щоб чохли легко стиралися і прасувати. Звичайно ж, бажано щоб чохли для меблів були ще й досить міцними і щільними, не залишали затяжок, особливо якщо ви захищаєте обшивку дивана чи крісла від ваших домашніх тварин.
1. Чохол на диван. Розрахунок тканини для пошиття
Для пошиття чохла на диван потрібно тканини приблизно близько 8 метрів. Але щоб точніше розрахувати витрати, потрібно виміряти довжину дивана і ширину. Приблизний підрахунок виглядає так: 2 довжини дивана + 2 його ширини. У підсумку, якщо диван шириною 160 см., А довжиною 200 см., То буде потрібно 7,2 метра тканини (шир. 150 см.) Але це лише орієнтир, для того щоб ви змогли порахувати, скільки приблизно буде коштувати тканину і яку потрібно купувати за 2000 руб. метр або все таки за 200 руб.
Точний підрахунок зробити складно не маючи досвіду. Потрібно ретельно виміряти всі ділянки і деталі, намалювати їх у зменшеному вигляді на папері, зробити розкладку з урахуванням часткової лінії.
Тканини з геометричним малюнком, особливо в смужку, значно збільшать витрати, оскільки кроїти їх можна тільки в певному напрямку. Найкраще використовувати однотонні меблеві тканини, або, в крайньому випадку, з дрібним малюнком. У будь-якому випадку, до будь-якого вашого розрахунку витрати тканини на диван, додайте ще 0,5 - 1 метр. Вона зайвою не буде, нехай залишиться для заміни зношених ділянок.
2. Чохли для меблів. Як зробити викрійку
Якщо диван стандартної прямокутної форми або навіть кутовий, але звичайної прямокутної форми, то викрійку зробити легше. Точно зробивши виміри кожної з деталей дивана потрібно розташувати їх на міліметровому папері, в масштабі, з урахуванням напрямку крою (частковій лінії). Надалі всі ці розрахунки перенести на тканину, роблячи розмітку крейдою, по виворітній стороні. При розкрої обов'язково врахуйте припуски на шви, подгибку краю і т.п. Точних рекомендацій, як зробити викрійку чохлів на диван дати неможливо. Кожен диван це особливий випадок і варіант пошиття для нього чохла буде свій. Можна лише дати кілька порад, що дозволяють уникнути простих помилок.
Ну наприклад, викрійку краще зробити з великими припусками а після примірки скорегувати ці припуски, обрізавши ножицями.
Чим точніше (щільніше) ви будете будувати викрійку, тим більша ймовірність помилки бенкет пошитті чохла для меблів. Диван тільки на вигляд має прямокутні форми. Насправді форми його дуже складні, вгадати їх точним розрахунком неможливо. Навіть на фабриці, обшивку меблів не шиють заздалегідь по точної викройки, а обтягують робочі, фіксуючи натягнуті краю закріпками. Тому не намагайтеся в точності повторити форми вашого дивана за допомогою "точної" викрійки. Краще зробіть чохол на диван більш вільної форми, як на фото, основна мета якого змінити зовнішній вигляд, а не перетягнути тканинну обшивку дивана.
3. Кілька порад як зшити чохол на диван
Використовуйте всілякі декоративні банти, стрічки і пояси. Вони добре відволікають увагу від невдалих місць і відмінно доповнюють загальний дизайн кімнати і додатково прикрасять зшитий вами чохол для меблів.
Додаткові численні декоративні подушки також здатні допомогти приховати багато "невдалі" деталі і дуже зручні до того ж у використанні. Зшити їх дуже просто, також як і наволочку, а "набити" можна чим завгодно, аж до обрізків тканини залишилися від крою чохлів на диван.
Щоб ваші улюблені кішечки не впивався в шкіряну обшивку дивана навіть через чохли, можна всередину чохлів встановити тоненький поролон, купити який легко в будь-якому пристойному магазині господарських товарів.
Нитки при пошитті використовуйте міцні і армовані. Чохол буде відчувати велике навантаження на швах, особливо якщо форма виявилася дуже щільна і чохол буде сильно натягатися. Можна навіть прострочити два рази в таких місцях.
Найкраща машина для пошиття чохлів - старенька бабусина машина ПМЗ з ручним приводом. Якщо такої машини у вас немає, то меблеву товсту тканину, ми б не радили шити на побутовому машіне.В крайньому випадку, в два шари, ну три, не більше. Подумайте, як зробити з'єднання деталей, щоб уникнути таких "пересічний". Може зробити всі деталі окремо, що не з'єднуючи один з одним.
Не купуйте відразу дорогу тканину. Зшити чохли правильно з першого разу не вийти. Це дуже складна і кваліфікована робота. Іноді, навіть для фахівця набагато простіше зшити плаття на саму нестандартну фігуру, ніж чохли на диван. Зшийте спочатку з простеньких тканин чохол для дивана чи крісла на дачі, і лише після візьміться за чохли для меблів стоять у вітальні вашого будинку.