Як зшити модний пояс обі. Варіант 1

Автор znaikakadmin На читання 5 хв. Переглядів 12.9k.

9k

Чи знаєте ви, що з себе представляє пояс обі? Це один з найбільш модних аксесуарів в жіночому одязі, який утримує свої позиції вже більше трьох років. З'явився пояс обі в Японії, де він і зараз є не тільки предметом одягу, але і символом, ознакою положення дівчини в суспільстві і бажаним предметом гардероба. Ось як описує пояс обі письменниця Лідія Олексіївна Чарская в своїй казці про японську дівчину «Чарівний обі»:

«... Широкий, шовковий пояс, витканий з строкатою або рожевої тканини, ніжний і красивий, як східне ранок або як смуга рожевої зорі над сонної країною. По обох кінцях пояса спускаються золоті кисті.

Японські дівчата надають величезного значення обі. Чим знатніше за своїм походженням мусме (так називають японських дівчат, прим. Автора), тим пишніше і нарядно її обі. Гарний, пишний, з вишитими на ньому квітами, птахами і віялами, він не може належати простолюдинкою: ті носять найскромніші пояса. Зате дочки багатих самураїв, вельмож і сановників одна перед одною вихваляються своїми дорогими шовковими обі.

І чим поважніший, ніж важливіше японська дівчина, тим розкішніше і багатше її обі. Він говорить про знатності, про почесній посаді її предків і про близькість їх до трону самого мікадо - японського імператора ».

У модних трендах обі, звичайно, не має такого призначення, як в японській культурі одягу, але це чудовий аксесуар, який здатний підкреслити достоїнства вашої фігури або навіть сформувати новий образ, приховавши те, що вам не дуже подобається.

Але, ближче до справи! Конструктивно, пояс обі вдає із себе пояс - корсет - пояс або широкий у своїй середній частині пояс, який двічі обертається навколо вашого стану і вужчими кінцями зав'язується спереду на вузол, стаючи не тільки деталлю, яка формує талію, але і акцентує увагу прикрасою.

Конструктивно, пояс обі вдає із себе пояс - корсет - пояс або широкий у своїй середній частині пояс, який двічі обертається навколо вашого стану і вужчими кінцями зав'язується спереду на вузол, стаючи не тільки деталлю, яка формує талію, але і акцентує увагу прикрасою

Для того, щоб зробити викрійку і зшити пояс обі, приготуйте наступне:

· Тканину, 2 смуги довжиною від 1,5 до 2 метрів (в залежності від довжини кінців, які ви хочете отримати) і шириною близько 25 сантиметрів;

· Папір для викрійок або по-старому газета, якщо одного розвороту буде мало доведеться підклеїти додаткову смужку;

· Стандартний набір швейних приналежностей

· швейна машинка

·                   швейна машинка

Починаємо з розмітки для викрійки. Вимірюємо талію, розмічаємо довжину основної частини на папері і будуємо прямокутник, у якого довга сторона дорівнює виміряної довжині талії, а коротка - 15 сантиметрів (в цілому орієнтуйтеся на ширину від 10 до 18 см). Виявляємо серединний перпендикуляр, для чого складаємо смугу паперу вертикально навпіл. Відзначаємо крайні точки верхньої та нижньої частини найширшій частині пояса. Потім будуємо трапецію від цих крайніх точок до крайніх точок тієї частини, де ми намерілі 15 см.

Ефектно виглядатиме пояс, який зроблений в подвійній колірній гамі. Для такого виконання кінці пояса можна викроювати з тканини іншого забарвлення.

Викрійку вирізаємо з паперу, бажано від прямих ліній трапеції перейти до більш плавним, щоб пояс лаконічно влаштувався на талії.

Докладаємо викрійку до тканини, обводимо кравецький крейдою і вирізаємо з урахуванням припусків на шви. Має вийти дві симетричних деталі.

Складаємо деталі лицьовими сторонами всередину і прошиває на машинці. Рядок на цьому етапі виконується тільки по верхній стороні пояса.

Розкриваємо лицьову сторону, пропрасовуємо праскою з тим розрахунком, щоб строчка шва виявилася перетягнена на одну сторону. Ця сторона стане внутрішньою частиною обі. При цьому методі зміщеною рядки отримуємо лицьову поверхню без шва, який буде приховано на вивороті. Але тепер видно, що перетягнутий на виворіт шов подовжив виворітну сторону. Щоб сховати нижній шов також на виворітній стороні, укорочуємо виворіт на пару сантиметрів, тобто обрізаємо строго по контуру відступивши 2 см.

Настала черга шити кінці - зав'язки пояса. Вони повинні по ширині збігатися з вузькою частиною викрійки серединної деталі пояса, в нашому випадку це 15 см. Довжину відміряє таку, щоб вистачило на оборот навколо талії і вузол. Довгі кінці виглядають дуже непогано, тому не скупіться при розкрої тканини. Смуги складаємо з серединної частиною пояса лицем до лиця і зшиваємо. Права та ліва частина повинні бути дзеркальним відображенням один одного.

Передостаннім і найвідповідальнішим етапом пошиття пояса обі стає зшивання його по нижньому краю.

Заготівлю складаємо уздовж, лицьовою стороною всередину. Наживляємо шов, пам'ятаємо, що шов повинен бути захований на внутрішній стороні пояса, тобто трохи зміщений. Після виконання рядки на машинці отримуємо обі, вивернутий навиворіт. Через один з отворів країв зав'язок вивертаємо пояс лицьовою стороною. Приміряємо. Визначаємо зручну довжину зав'язок, зайве можна відрізати. Заправляємо обрізані краї всередину і пишемо кінчики пояса зовнішнім швом.

Заправляємо обрізані краї всередину і пишемо кінчики пояса зовнішнім швом

Залишилося приміряти пояс обі з обраним нарядом.

Хочете дізнатися ще способи пошиття пояса обі? Тоді слідкуйте за публікаціями.

Фото взяті з сайту http://www.relook.ru/

Чи знаєте ви, що з себе представляє пояс обі?
Хочете дізнатися ще способи пошиття пояса обі?