Всі діти люблять усі та нові іграшки, а маленькі дівчатка просто обожнюють ляльки. Пропонуємо Вам виготовити для своєї дитини незвичайну і дуже красиву ляльку з текстилю своїми руками. До того ж така іграшка буде безпечною і повністю екологічної, адже матеріали будете підбирати особисто Ви. У нашій статті Ви знайдете всі необхідні шаблони і викрійки, а покроковий майстер-клас з фото допоможе розібратися навіть тому, хто не дуже досвідчений в шиття.
Як зшити м'яку ляльку з текстилю своїми руками
Лялька у виготовленні дуже проста, попросіть дитину допомогти Вам, таким чином можна провести весело дозвілля і зробити чудову саморобку. Якщо дитина дошкільного віку і погано поводиться з ножицями або голкою, попросіть його набити заготовку синтепоном. А для початку роботи Вам потрібно підготувати такі матеріали:
- тканину для тулуба, білого або сірого кольору;
- кольорова тканина для сукні (в нашому випадку - синя в білий горошок);
- набивний матеріал: вата або синтепон;
- кольорові нитки для дрібних деталей: очі, рот, носик;
- голка, міцні білі нитки, ножиці;
- папір для викрійки, олівець.
Покрокове виготовлення тканинної ляльки:
В першу чергу потрібно зробити викрійку, для цього ми прикріпили нижче фото з шаблоном, його можна роздрукувати або перемалювати вручну. Розміри ляльки можна змінювати, але не забувайте, що на тканині потрібно залишати невеликі припуски для швів, інакше виріб зменшитися в розмірі.
Якщо Ви використовуєте один шаблон для рук і ніг, щоб вони були однакові, пропонуємо зробити невелику хитрість. Перед тим як робити викрійку, складіть тканину вдвічі - це зменшить кількість швів і значно спростить роботу. Так само не забувайте про отвір для набивання, що не дошивати шов кілька сантиметрів і все буде в порядку. Для набивання вузьких деталей, як руки і ноги, використовуйте олівець, їм дуже зручно проштовхувати синтепон.
Щоб руки і ноги вийшли однакового розміру по викрійці, вони наносяться на складений шматок тканини. В такому випадку вам потрібно буде робити менше швів. Особливість пошиття ляльки за шаблоном в тому, що потрібно не забувати залишати не прошитим один край для набивання синтепоном. Як тільки прошили одну деталь, вивертайте її навиворіт. Якщо вона вузька, скористайтеся олівцем.
Це дуже проста робота, з якою точно впоратися дитина, так що спокійно доручайте цю частину свого чада, навіть якщо діти дошкільного віку або ще ходять в дитячий сад. Єдине про що потрібно пам'ятати, що не потрібно набивати синтепон дуже щільно, щоб можна було зашити шви і отримати м'яку іграшку.
Коли форма буде готова, а набивний матеріал на своєму місці, почніть зшивати деталі. До речі, якщо у Вас немає машинки, щоб прошити деталі ляльки, скористайтеся голкою, роблячи при цьому дуже дрібні шви. Таким чином, він буде гарний, а внутрішній матеріал не будуть проступати назовні.
Як Ви можете бачити на шаблоні нижче, ручки потрібно кріпити по краях тулуба, на відстані 12 см від нижньої частини. Ніжки ж, потрібно пришити в самому низу, роблячи двох сантиметровий відступ від краю.
Як прикрасити ляльку, деталі: волосся, одяг, взуття
Яка ж лялька без волосся, до того ж вони так само служать для приховання швів і нерівностей при виготовленні тулуба. Для штучного волосся найкраще використовувати нитки для в'язання, колір абсолютно будь-хто. У нашому випадку були використані нитки з х / б і вовняні.
Для виготовлення лялькових волосся знадобитися щільний шматок картону. Візьміть нитки, плотненько намотайте їх на аркуш паперу, після чого ножицями потрібно розрізати їх з двох сторін. Утворені косички потрібно пришити до шматочка тканини, схожим за кольором з нитками. Потрібно підготувати чотири такі заготовки, після чого приступити до пришивання їх до голови. Обов'язково робіть це вручну. Як пришити смужки, показано на шаблоні нижче.
Наступним кроком у виготовленні тканинної ляльки стане пошиття сукні. Ця частина роботи дуже проста, досить по запропонованим шаблоном вирізати і зшити плаття.
Викрійку сукні потрібно покласти лицьовою частиною один на одного і тільки, потім зшивати. Якщо у Вас є не великі шматочки мережива, прикрасьте ними нижню частину сукні. На верхній частині сукні потрібно зробити подовжню петлю (трубу) щоб туди можна було протягнути шнурочок. Шнурок зазвичай робиться з того ж матеріалу, що і сама сукня.
Лялечка практично готова, залишилося тільки зробити для неї взуття. Балетки потрібно вирізати по запропонованим шаблоном нижче.
Очі, рот і ніс можна вишити нитками або придбати декоративні в магазині фурнітури.