> Вибираємо мінімийки для дому та автомобіля
Настали ті часи, коли минимойки високого тиску стали доступні кожному. І це не дивно, адже мінімальна ціна на мінімийки 699 грн.
Побутові мінімийки призначені для користування в домашньому господарстві, на дачній ділянці, в гаражах, для миття автомобілів, велосипедів, мотоциклів, прилеглих до будинку доріжок, садового і гаражного інструменту, садових меблів, фасадів будівель, парканів і т.д. Насправді працювати вдома з мінімийках приносить задоволення.
У нашій країні зараз представлений великий асортимент виробників очищувачів високого тиску, таких як Karcher, Nilfisk Alto, Bosch, Stihl, Black & Decker і ін. Мінімийках якого виробника купити - вирішувати вам, а ми в даній статті спробуємо розповісти вам про те, як все ж правильно вибрати цей інструмент.
Перше на що слід звернути увагу при виборі мінімокі - її продуктивність, тобто показник витрати води в хвилину або за годину. В середньому минимойки витрачають від 5 до 12 літрів в хвилину або 300 - 580 літрів на годину.
Друге - це тиск і воно коливається в межах від 70 до 130 бар, але є моделі, які створюють тиск 150 бар. Для ефективної мийки автомобіля досить 120-130 бар. Щоб зрозуміти як пов'язані між собою витрати води і тиск можна уявити, що ви миєте руки. Відкриваючи кран повністю ви спокійно миете руки (це витрата води), ретельно мити одну руку інший (це тиск); моя руки з милом, ви ще ретельніше вимиєте руки (це хімія); якщо ви відкриєте кран гарячої води, то і якість покращиться (це робота з гарячою водою).
Третє - при покупці минимойки відразу ж купуйте фільтр для очищення води - наша вода в багатьох випадках залишає бажати кращого. Фільтр необхідно купувати багаторазового використання, без змінних картриджів - він легко миється.
Четверте, і найбільш важливе - яка у минимойки помпа? Існує три види матеріалу, з яких роблять помпи: пластик, алюміній і латунь. Пластикові помпи, у свою чергу, діляться на дві категорії: розбірні і нерозбірні. Якщо в АВД неразборная пластикова помпа, то при поломці її доведеться міняти в зборі, а її ціна дорівнює 70% від вартості нового апарату. Розбірна помпа підлягає ремонту. Пластикова помпа дуже боїться гарячої води і програвав.
Найбільш надійні це алюмінієві або латунні помпи, з поршнями з металу або металокераміки, але і ціна цих апаратів значно вище.
П'яте - кожна мінімийка має свій ресурс. Спробуйте його дізнатися, хоча про це ні в одному паспорті нічого не сказано, але продавці, які займаються продажем такої техніки знають це. Вибирайте мінімийки виходячи з Ваших потреб, наприклад, апарати Karcher 2,3,4 серії розраховані в середньому на миття одного автомобіля на добу (при цьому апарат без проблем пропрацює 3-5 років), апарат 5,6 серії розрахований на мийку двох-трьох автомобілів, а автомобілі 7 серії - на п'ять-сім машин.
Шосте - що б Вам не говорили, безперервна робота апарата не повинна перевищувати 30 хвилин, а для апаратів 2 серії Karcher - не більше 20 хвилин. При покупці апарату уточніть, чи є в зацікавила вас моделі система total-stop (тотал стоп). TS - це система автоматичного відключення апарату, коли ви кидаєте ручку пістолета. Ця система значною мірою подовжує термін служби апарату - він не повинен ганяти воду всередині себе, а повинен бути або вимкнений, або з його пістолета повинна йти вода.
Сьоме - при покупці минимойки уточніть, наскільки добре вона працює при заборі води з ємності (не завжди є можливість підключати мийку до водопроводу). Так, в деяких моделях минимоек в інструкції зазначено, що забір води з ємності заборонений, оскільки це призводить до зносу нутрощів. Karcher встановлює пластикові клапана, тому забір води до 1 метра завглибшки відбувається без проблем. На деяких моделях спочатку доведеться заповнити водою шланг, а потім його опустити в ємність. Не зовсім зручно, але мета буде досягнута.
Восьме - насадки і аксесуари. У стандартній комплектації їх, як правило, від 1 до 3, тому уточніть при покупці, чи можливо надалі придбати інші додаткові насадки? Наприклад, Karcher і Nilfisk пропонують більше 20 додаткових аксесуарів. Пам'ятайте і те, що насадки і аксесуари не є взаємозамінними. Принципово різняться варіанти підключення, тому, придбавши один апарат, Вам доведеться використовувати тільки рідні аксесуари і, якщо їх немає - потрібно з цим змиритися.
Дев'яте - застосування хімії. Для цього необхідно уточнити у продавця, яким чином здійснюється подача хімічного засобу. Якщо хімія подається через апарат, заливається в вбудований бачок або підкачуються через трубочку, уточніть можливість придбання зовнішнього просвітників піни, який надягає на пістолет. Це зручно, але через такі бачки і трубки можна пропускати виключно нейтральну хімію. Так що помити апаратом двигун з попереднім нанесенням хімії буде досить складно.
Десяте - обслуговування минимойки. Універсальні мийки, які розраховані для побутового використання, як правило, не вимагають проведення регулярних робіт по обслуговуванню. Але у всіх моделей є свої проблеми. Якщо насадка має пластинчасту структуру, то її доведеться регулярно прочищати зубочисткою. Будь-яка дрібна піщинка зупиняє роботу минимойки.
Одинадцяте - уточніть умови гарантії, Вам зобов'язані ознайомити з усіма нюансами, при яких апарат високого тиску може бути знятий з гарантії. Не володіючи цією інформацією, Ви в майбутньому зіткнетеся з цілою низкою проблем.
Наш інтернет-магазин Дім і Сад пропонує великий вибір минимоек відомих виробників за найбільш привабливими цінами.
Удачі Вам у виборі минимойки! Робіть правильний вибір і користуйтеся в своє задоволення.
З повагою інтернет-магазин Дім і Сад .
У стандартній комплектації їх, як правило, від 1 до 3, тому уточніть при покупці, чи можливо надалі придбати інші додаткові насадки?