Як вибрати монітор для комп'ютера, який фірми

  1. Основні критерії вибору монітора для комп'ютера
  2. Як визначитися з матрицею монітора
  3. Яскравість і контрастність
  4. Дозвіл і діагональ
  5. Способи перевірки моніторів

Сьогодні як на первинному, так і на вторинному ринку представлений великий вибір моніторів для комп'ютера від різних фірм: Samsung, LG, Sony, Acer, Asus, Dell і т.д. Щоб правильно підібрати підходящий варіант, необхідно звертати увагу не тільки на технічні характеристики пристрою, але і на його зовнішній вигляд. На корпусі і дисплеї не повинно бути вм'ятин, великих подряпин, адже це впливає на роботу монітора.

Також важливим критерієм відбору є вартість монітора. Все більше покупців віддають перевагу моделям, які вже були у вжитку, адже їх ціна менша на кілька тисяч грн. в порівнянні з новими моніторами. При цьому продуктивність деяких моделей залишається такою ж.

Основні критерії вибору монітора для комп'ютера

Основні критерії вибору монітора для комп'ютера

Щоб правильно вибрати монітор для комп'ютера, необхідно враховувати такі параметри:

  • час відгуку; Роздільна здатність екрану;
  • тип підсвічування;
  • яскравість і контрастність;
  • діагональ.

Також важливим критерієм вибору монітора є його призначення. Якщо монітор використовуватиметься для роботи в офісі, школі і в основному будуть задіяні текстові редактори, можна доглянути невелику звичайну модель зі стандартною роздільною здатністю екрану. Для ігор підійдуть потужні монітори з великою діагоналлю і високою чіткістю зображення. Професіоналам, які займаються фото-, відеозйомкою, ретушуванням фото, графічним дизайном, 3D-моделюванням і т.д., краще вибрати монітор з ідеальною передачею кольору і високою роздільною здатністю.

При покупці варто звернути увагу на підключення монітора до комп'ютера і до інших пристроїв. Є три типи інтерфейсів підключення: VGA, DVI, HDMI. Перший вважається одним із застарілих, передає сигнал з перешкодами. Другий інтерфейс є цифровим і забезпечує хорошу якість зображення. Третій передає не тільки цифрові відеосигнали, але і сигнали в форматі аудіо. Останні два типи інтерфейсів працюють практично за однаковою схемою, але мають різні роз'єми.

Як визначитися з матрицею монітора

Перш ніж вибрати жк монітор, необхідно визначитися з матрицею монітора. Існує кілька типів найпоширеніших матриць:

  • TFT - це тонкоплівковий транзистор, робота якого заснована на активній матриці. Розроблено кілька варіантів такого виду матриць: PVA / MVA, IPS, TN. Перший тип характеризується відмінною глибиною чорного, середніми кутами огляду, хорошою контрастністю.
  • IPS монітори мають середній час відгуку, хороші кути огляду і чудовими кольорами з усіх TFT-екранів. TN - один з перших варіантів тонкоплівкових транзисторів. З плюсів можна відзначити дуже швидкий час відгуку (1 мілісекунда) і низьку вартість;
  • OLED - одна з найкращих матриць, яка стоїть відповідно. Має відмінну передачу кольору і контрастність, швидкий час відгуку, зручні кути огляду;
  • QD - матриця, робота якої заснована на квантових точках. Такі екрани почали виробляти недавно, тому широкого поширення технологія ще не отримала. З переваг варто відзначити ідеальну передачу кольору, гідні кути огляду і гарну контрастність. Глибина чорного трохи гірше, ніж у OLED моніторів, а ціна вище, ніж у TFT екранів.

Глибина чорного трохи гірше, ніж у OLED моніторів, а ціна вище, ніж у TFT екранів

Також потрібно враховувати тип підсвічування матриці: CCFL або led-підсвічування. Перший варіант використовується в рідкокристалічних екранах досить давно, він дає розсіяне випромінювання з ледь помітним жовтим відтінком. CCFL підсвічування в порівнянні зі світлодіодним має гарну передачу кольору, але споживає більше електроенергії, має меншу яскравість, розрахована на менш тривалий термін служби (близько 5 років безперервної роботи).

Яскравість і контрастність

Яскравість і контрастність

Монітор для комп'ютера має певну яскравість, вимірювану в канделах на квадратний метр, і контрастність (статичну, динамічну). Від цих параметрів залежить зручність роботи на комп'ютері для зору.

Яскравість, як і контрастність, можна налаштувати самостійно. Для цього потрібно перейти в настройки драйвера відеокарти. В панелі управління графікою дисплея є розділ "Налаштування кольоровості", де можна регулювати значення гами, контрастності і яскравості монітора. Рекомендується вибирати монітор для роботи з максимальною яскравістю в 200-250 Кандела на квадратний метр.

Контрастність (співвідношення яскравих ділянок чорного і білого) може бути статичною і динамічною. При покупці варто звертати увагу на значення статичної контрастності, воно повинно бути не менше 600: 1. Звичайно краще доглянути монітор з контрастністю в 1000: 1, адже на даний момент це найвищий показник. Динамічна контрастність важлива при зміні картинки на моніторі, наприклад, під час гри або перегляду фільму. Вона змінюється автоматично при трансформації зображення на екрані і може досягати 8000: 1.

Дозвіл і діагональ

Умовно монітори для комп'ютера в залежності від величини діагоналі можна розділити на кілька категорій:

маленькі - діагональ від 17 до 20 дюймів. З плюсів можна відзначити невисоку вартість, зручність роботи в текстових редакторах;

стандартні - діагональ від 22 до 24 дюймів. На даний момент залишаються найпопулярнішим варіантом через хороше співвідношення ціни і якості;

великі - діагональ від 27 дюймів і вище. Картинка на таких моніторах чітка і детальна, проте краще використовувати дані екрани на відстані більше 70 см.

Картинка на таких моніторах чітка і детальна, проте краще використовувати дані екрани на відстані більше 70 см

Вибирати діагональ монітора слід виходячи з його призначення і місця на робочому столі. Для роботи в офісі або для виконання шкільних завдань підійде монітор в 20 дюймів. Для графічних дизайнерів і геймерів такої діагоналі буде мало, варто придивитися до 22-27-дюймовим екранам. Також важливо пам'ятати, що монітор для нормального візуального сприйняття повинен знаходитися від очей на відстані 60 см. Якщо такої кількості простору немає, краще купити монітор маленького розміру (від 17 до 22 дюймів), в іншому випадку очі будуть помічати піксельну сітку і швидко втомлюватися.

Важливим параметром для вибору монітора є його роздільна здатність - кількість точок (пікселів) на одиницю площі екрану. Чим менше пікселі і щільніше розташовані, тим їх більше, що визначає якість зображення. Так, наприклад, у монітора з роздільною здатністю vga (640 × 480) по горизонталі розташовано 640 пікселів, а по вертикалі - 480.

Найпоширенішими і затребуваними дозволами екрану є:

  • 1280x1024 - SXGA, класичне співвідношення сторін 5 до 4 або 4 до 3. Такий дозвіл можна зустріти у 17-дюймових і 19-дюймових моніторах;
  • 1440x900 - WXGA +, співвідношення сторін від 8: 5, широкоформатний модель;
  • 1680x1500 - WSXGA +, співвідношення сторін 8: 5, зустрічається у 20, 22-дюймових екранів;
  • 1920x1080 - Full HD, співвідношення сторін 16 до 9. Один з найбільш популярних форматів, в якому випускаються ігри, фільми, програми.
  • 4096 × 2160 - Quad HD, висока якість зображення. Однак випущено ще досить мало продуктів з таким дозволом, тому монітори 4К поки не знайшли широкого застосування.

Однак випущено ще досить мало продуктів з таким дозволом, тому монітори 4К поки не знайшли широкого застосування

Покриття монітора може бути матовим і глянсовим. Перший варіант зручно використовувати через відсутність відблисків, але кольори на матовому покритті виглядають більш тьмяним. Глянцеві екрани мають більш насичену передачу кольору, але в приміщеннях із занадто яскравим освітленням на такій поверхні утворюються відблиски.

Способи перевірки моніторів

Перевірити монітор на наявність битих пікселів і інших дефектів можна за допомогою спеціальних програм. Битий піксель - це не робоча точка на екрані, яка підсвічується білим або чорним кольором. Через такого дефекту картинка на екрані відображається неповної, що незручно при роботі з комп'ютером. Протестувати екран на наявність битих пікселів можна програмами:

Dead Pixel Tester - програма, яка не потребує установки, досить її скачати з офіційного сайту. Після запуску програми можна вибрати будь-який режим заливки екрану: градієнт, одноколірні, візерунки і т.д. Варто скористатися всіма режимами, щоб упевнитися у відсутності несправностей екрану;

IsMyLcdOk - після запуску програми на екрані висвітитися докладна інструкція послідовності дій для перевірки екрану. Необхідно просто слідувати рекомендаціям. Також існують онлайн додатки для перевірки битих пікселів: MONTEON, VANITY MONITOR TEST. Користуватися таким варіантом зручно, адже не потрібно нічого завантажувати. Однак цей спосіб тестування неможливо здійснити без доступу до інтернету. Варто також згадати програму Bad Crystal, яка допомагає "вилікувати" биті пікселі. Додаток потрібно встановити на комп'ютер, запустити, перемістити вікно в область битих пікселів і почекати півгодини-годину для відновлення коректної роботи пікселів.

Визначившись з характеристиками пристрою і ознайомившись з особливостями його перевірки, можна сміливо приступати до покупки. Якісні і доступні бу монітори з Європи можна придбати в інтернет-магазині «KOROB». Великий вибір і прийнятні ціни стануть ще одним плюсом при покупці нового девайса для вашого ПК.