Як вибрати весільну сукню?

Одним з найприємніших для нареченої моментів в підготовці до весілля було і залишається вибір весільної сукні (про те, з чого почати підготовку до весілля, читайте чудові поради в статті «Як підготуватися до весілля. З чого почати?" ). Адже кожна дівчинка з дитинства мріє про «принца» і про неземної краси весільній сукні, в якому вона буде неодмінно красуватися в цей прекрасний день її життя. Однак рідко хто з наречених замислюється до початку пошуків про те, яким саме має бути її весільну сукню, більшість з нас сподівається «дізнатися» його з сотні інших, відчути серцем, що це саме те, єдине і Одним з найприємніших для нареченої моментів в підготовці до весілля було і залишається вибір весільної сукні (про те, з чого почати підготовку до весілля, читайте чудові поради в статті   «Як підготуватися до весілля неповторне. Коли ж справа доходить до безпосереднього пошуку і вибору сукні, то тут починається виникнення значної частини питань пов'язаних не тільки з вибором «того єдиного», а й з питанням, де ж весільну сукню, власне, взяти. Це тільки здається, що саме незвичайне плаття, шите немов на вас, чекає «за найближчим рогом», на ділі ж виявляється, що воно з незрозумілих причин десь постійно ховається від вас, а ви, «бігаючи стрімголов», шукаєте його в самих затишних куточках і думаєте про те, як знайти і вибрати весільну сукню, але ніяк не можете його знайти.

Насправді, щоб знайти гідне плаття, вам доведеться чимало потрудитися і подолати безліч перешкод, і можливо ви зустрінете його далеко не в тому місці, в якому припускали.

Але, перш ніж вирушати на пошуки, подумайте, що ж вашим можливостям і душа забажає і зручно купити наряд у весільному салоні, зшити на замовлення або ж взяти напрокат в спеціалізованому магазині? А може, свій весільний наряд ви і зовсім пошиєте самостійно?

Та й в принципі, чи потрібно вам вибирати саме весільну сукню або ви розглядаєте інші варіанти? Не лякайтеся, я аж ніяк не пропоную вам з'явитися на весільному торжестві в костюмі Адама і Єви, хоча деякі особливо екстравагантні пари практикують і таке інше.

Відповівши на ці питання, можна приступити до наступних, таким як, сума на яку ви розраховуєте, і час, який ви можете витратити на вибір і придбання весільної сукні. По суті справи, це основоположні питання, які якщо будуть спочатку вами визначені, то і пошук сукні нареченої буде проходити для вас з набагато меншими як фізичними, так і моральними витратами, а в деяких випадках навіть і матеріальними.

Всі перераховані вище варіанти, як правило, рояться в голові у кожної нареченої і не дають можливості визначитися з тим, який же з них буде кращим варіантом і як його здійснити? Тому хотілося б спробувати роз'яснити деякі моменти, пов'язані з настільки нелегкою справою, як вибір весільного плаття і допомогти нареченим в тому, щоб їх наряд був дійсно кращим в усіх відношеннях.

Шити весільне плаття на замовлення? Цей варіант, на жаль, розглядає не дуже велика кількість наречених, хоча в даному випадку позитивних моментів Шити весільне плаття на замовлення величезна кількість.

По-перше, плаття, шите на замовлення, зазвичай виходить саме таким, яке воно нам мариться в наших дівочих снах, того кольору, того фасону, з потрібною кількістю намистин, рюшів і саме в тих місцях, де ви вважаєте за необхідне. У магазині ж найчастіше нам складно побачити саме те «незрівнянне», про який ми мріяли «все життя».

Згадайте, дуже часто ми, ходячи по магазинах у пошуках навіть звичайного сукні, вимовляємо стала вже класикою фразу «мені таке ж, але з перламутровими ґудзиками», не кажучи вже про пошуки такої сукні, як весільну.

Існує і такий варіант, коли деякі наречені, гортаючи журнали, просто закохуються в якусь модель, проте придбати її не в змозі через його дорожнечу. Тут, як то кажуть, вам і «карти в руки», швачка пошиє вам практично таке ж, та ще сидить по вашій фігурі і при всьому при цьому вартість його не виходитиме за рамки середньої вартості весільного вбрання.

По-друге, дуже часто весільні сукні, виставлені на продаж в магазинах і спеціалізованих салонах, не відповідають розмірам наречених. І це не тому, що у вас щось не в порядку з тілом, а тому, що всі ми маємо свої особливості фігури, весільні ж наряди, представлені нам на вибір, шиті за усередненими мірками, іноді навіть занадто «середнім». Ось і виходить, що плаття, яке ти хочеш, знайти досить проблематично.

Наприклад, в однієї моєї знайомої при виборі виникла проблема з її ростом, тому що вона трохи вище середньостатистичного зростання дівчини. При пошуку, було переміряти безліч суконь, але всі вони не відповідали її росту і виглядали, як ніби їх знизу підрізали, навіть якщо вона ставала на мінімальні підбори. Але, як то кажуть, якщо довго мучитися, то що-небудь вийде. Ось і вона в результаті багатостраждального пошуку все-таки знайшла за її словами «більш-менш» підходяще плаття в одному з весільних салонів.

Інша знайома, крім гарного росту, має форми, які начебто і великими не назвеш, тому як вони абсолютно пропорційні зростанню, але і середньостатистичними параметрами, при яких можна легко вибрати і купити бажане плаття нареченої, теж немає. Знову таки, що вважати нормою? Так ось ця дівчина довго думати і не стала, а відразу звернулася до швачці, яка пошила їй чудове вечірнє плаття, шила вона його з розрахунком на те, що і в подальшому буде його носити, тому що це пов'язано з її професійною діяльністю.

Ще одним позитивним моментом «весільного плаття на замовлення» є його ціна. Адже якщо зшити плаття, точно таке ж, як і вподобане вам в магазині на замовлення, і з того ж матеріалу, то зазвичай воно виходить на 5-7 тис. Дешевше, що, погодьтеся, є важливим фактором весільної економії. Правда, іноді шиті сукні за вартістю нітрохи не поступаються сукням у весільних салонах. Про те, як ще заощадити на весіллі, читайте в статті http://www.sun-hands.ru/19kak_sekonomit_na_svadbe.html

Не слід залишати поза увагою і ще один позитивний момент, а полягає він у тому, що то плаття, яке буде шито спеціально для вас, гарантує те, що в цей пречудовий день вашого життя буде практично виключена ваша зустріч з нареченою в такому ж вбранні. Де-небудь на прогулянці, а то і зовсім в РАГСі. «Практично», я говорю лише тому, що ваше плаття все одно буде засновано на тому, що ви десь вже бачили, тільки в інший комбінації.

Мінусом весільних суконь, зшитих на замовлення, є те, що у більшості наречених немає ніякої впевненості в тому, що сукня буде саме таким, яке воно вам видається в мріях. І багатьох в результаті відвідує розчарування в отриманому результаті, у вигляді готового одягу, а переробляти його вже немає часу. Правда, це пов'язано в більшості випадків швидше за все з тим, що з самого початку не правильно підібраний фасон, колір, тканину, і плаття, як би добре воно не було добре шито, виглядає саме на вас не дуже.

Щоб уникнути подібного роду розчарувань необхідно дуже чітко, в подробицях, обговорити зі швачкою всі моменти, що стосуються сукні, це і фасон, і колірна гамма, і кількість аксесуарів, які будуть на вас і вашому платті. У разі, якщо ви самі пропонуєте фасон сукні, а вам під час обговорення кажуть, що це не зовсім те що треба, а підійде приблизно такий-то, то в даному випадку, для заспокоєння «душі і серця» варто для початку приміряти в якому- небудь магазині кілька варіантів і визначити, що ж вам все-таки підходить краще. Крім того, при підборі тканини, наречена обов'язково має бути присутня, тому як від вибору тканини часто залежить 50% успіху всього сукні, адже погодьтеся, іноді і фасон гарний, і сидить плаття чудово, а тканина не дуже хорошої якості в результаті все псує. Крім усього перерахованого вище випливає постійно відвідувати примірки та уточнювати деталі, тому як вони обов'язково будуть змінюватися в ході роботи. Так що, щоб наряд нареченої вдався і він викликав у всіх оточуючих почуття захоплення, необхідно докласти чимало зусиль і часу.

Для вагітних наречених, не дивлячись на те, що на сьогоднішній день для них існує цілий напрямок щодо весільної моди, я вважаю, що пошив на замовлення був би ідеальним варіантом. Переваги такого варіанту, я думаю, уточнювати не варто, тому що вони цілком очевидні.

Ще одним спірним моментом є час, так як на пошиття сукні йде досить багато часу, навіть у професійній швачки, відповідно, і замовляти його слід місяці за 2-3, дивлячись який складності воно буде. Хоча в той же час на пошуки саме «Того» сукні у наречених йде ніяк не менше часу і сил, які будуть витрачені на нескінченні поїздки, примірки.

Як знайти швачку? Досить важко знайти потрібного майстра, і не тому, що їх немає. Якщо подумати, то нинішній ринок пропонує нам досить широкий вибір готового одягу, і більшість людей це влаштовує, так як в будь-який момент можна піти і придбати бажаний наряд, не чекаючи, коли його пошиють. Тому-то і кравців більшість людей в наш час просто не знає. Хоча деяка частина населення все-таки досить активно користуються їх послугами причому постійно, і за зовсім найрізноманітніших приводів.

Звичайно ж, найкраще шукати такого роду майстрів через знайомих по «сарафанне радіо», оскільки швидше за все це буде перевірена людина, у якого вже хтось робив замовлення на який-небудь предмет гардероба, а може і аналогічний вашому.

Якщо ви знайшли людину самостійно, то обов'язково попередньо подивіться його портфоліо, з фотографіями саме весільного плаття. Крім того, необхідно зустрітися безпосередньо з «віч-на-віч» з виконавцем, тому що непоодинокі випадки звичайної антипатії, яка може виникнути з першого погляду або ж слова, і далі, повірте, справа у вас не піде, хоч би яким чудовим майстром той не виявився.

Нерідко люди звертаються в професійні ательє, де працюють дизайнери і кравці. Принадність ательє полягає в тому, що у них досить великий власний вибір тканин, аксесуарів, які в різних поєднаннях вони вам можуть запропонувати, при цьому бігати нікуди додатково не доведеться, крім як на примірки. Крім того, виконання замовлення вкладається в чіткі тимчасові рамки.

Правда, ціна у ательє буде трохи вище, ніж у кравчині. Зате зацікавленість кравчині буде більше, тому що їй необхідно, щоб надалі її так само комусь рекомендували. Для неї кожен замовлення важливий і старання, відповідно, будуть зі 100% викладкою по всіх параметрах. Правда, іноді часу на виконання замовлення у кравчині може піти трохи більше, але ж і плаття ви будете замовляти заздалегідь!

Ось такі приблизно моменти можуть очікувати вас при даному виборі. Хочеться зауважити, що шити плаття на замовлення далеко не безпечне захід, в деяких випадках навіть ризикована, проте вельми і вельми привабливу, як не крути. Тут важливу роль зіграє і вибір кравчині, і ваш всебічно зважений підхід до даного питання. Хтось відмахнеться і скаже, що це все дурниці, а хтось від цього варіанту буде в невимовному захваті і негайно приступить до його здійснення.

Весільна сукня напрокат?

Якщо ви вважаєте покупку весільного плаття надмірністю або з якихось інших причин не бажаєте або не маєте можливість купувати Якщо ви вважаєте покупку весільного плаття надмірністю або з якихось інших причин не бажаєте або не маєте можливість купувати   плаття в салоні, то в цьому випадку вам неодмінно підійде саме такий варіант, як сукню напрокат плаття в салоні, то в цьому випадку вам неодмінно підійде саме такий варіант, як сукню напрокат.

Правда у більшості людей за даною пропозицією виникає безліч забобонів і питань, які призводять у результаті до того, що такий варіант придбання весільного вбрання часто повністю виключається. (Можете прочитати статтю на сайті «Сонячні руки» «Весільні прикмети та історії, пов'язані з ними». ) Однак в наш час багато молодих пар досить активно почали користуватися послугами салонів такого роду, на це існують певні причини.

Існує думка, що на прокат беруть весільні сукні тільки молоді, чий весільний бюджет дуже малий, тобто ті, у кого просто немає грошей купити нове. Насправді дуже часто напрокат беруть сукні молоді, які просто хочуть заощадити. Економія полягає в тому, що плаття, яке стоїть в салоні 50 тис. Нове, напрокат можна взяти за половину вартості. На фотографіях ж і в пам'яті запрошених наречена буде саме в сукні за 50 тис., А навколишні навіть не знатимуть про те, що це плаття напрокат і стоїть воно всього половину вартості.

Крім попереднього думки вважається, що плаття не повинно бути з чийогось плеча, а виключно новим. Для кого-то це буде аргументом, причому дуже серйозним, щоб відмовитися від такого варіанту. Для тих, хто сумнівається повідомляю, що сукні після кожного прокату відправляються в хімчистку, відповідно носіння його назвати буде вельми проблематично.

Зазвичай в колекції салону існує досить велика кількість варіантів весільних суконь, а відповідно і цінових рамок, як то кажуть «від малого, до великого», так що не варто боятися, що асортимент буде гірше і в чомусь поступатися звичайному весільному салоні. Правда такого роду салони все-таки орієнтовані переважно на класику, тому що вона актуальна для більшості наречених в усі часи, але і кілька ексклюзивних, дорогих варіантів в них зазвичай теж знайдеться.

Для тих, хто думає про такий варіант, хочеться повідомити про наявність деяких умов такого вибору.

Не варто думати, що весільну сукню напрокат можна взяти в останній день перед весіллям. Вибирати сукню слід заздалегідь приблизно за 1 місяць, інакше вподобане сукню може бути вже кимось замовлено саме на той день.

При замовленні оплачується приблизно 20% від загальної вартості плаття. Хоча в різних салонах і на різні сукні сума може варіювати. На руки вам повинні видати договір, з яким слід уважно ознайомитися, а зокрема з умовами та вимогами, і тільки після цього підписувати.

Безпосередньо в день весілля доплачується решта суми.

Термін прокату, а так само пені за прострочення завжди так же обговорюються заздалегідь.

Зазвичай повернення сукні здійснюється через 3-4 дня, але для вірності можна уточнити, в який день і в який час ви повинні взяти з собою.

Коли ви забираєте плаття в салоні, обов'язково перевірте його на наявність дефектів, всіляких дірочок, затягувань, наявності декоративних елементів. Інакше при поверненні плаття ви вже не зможете жодним чином довести, що «це вже було до вас». Штрафні санкції в такому випадку для кожного сукні індивідуальні, вони залежачи як від вартості плаття, так і від того, яка частина сукні і на скільки може бути пошкоджена, так що і ці моменти треба обговорювати заздалегідь, щоб уникнути неприємних моментів.

А носити цей наряд вам доведеться дуже і дуже акуратно. Якщо ви припускаєте, що у вас буде дуже активна весілля з безліччю конкурсів в яких будете брати участь безпосередньо ви, або ж якщо в звичайному житті ви не відрізняєтеся особливою акуратністю, але зате підвищеною активністю, раджу відмовитися від такого варіанту спочатку, тому що швидше за все плаття вам доведеться викуповувати або ж платити чималі штрафи.

Особисто на моїй пам'яті було кілька наречених, які значно пошкодили своє плаття під час весілля, причому не завжди з власної вини, благо ці сукні були ними куплені. Одна з наречених, спіткнувшись об численні під'юбник, впала і пошкодила корсет, який потім на швидку руку довелося «реставрувати» причому мені. В іншої була інша ситуація, як воно зазвичай прийнято на весіллях, настає момент «крадіжки нареченої». І тут почалося феєричне шоу, коли чоловіки, увійшовши в роль «викрадачів», а наречений «пограбованого», почали пересмикувати один у одного наречену, забуваючи про те, що вона не лялька. Підсумком такої боротьби стало те, що вони практично відірвали рукав від весільної сукні, все-таки обірвали бант на плаття, не рахуючи численних намистин, які вже давно розкотилися по підлозі. Третя, вилазячи з машини, не помітила, що наступила на спідниці туфель, і з усієї сили відштовхнувшись від сидіння машини встала, тим самим порвавши їх, зокрема нижню, але так що вона вже реставрації не підлягала, крім того, сідаючи в машину, вона невдало склала «кільця» і зламала одне з них, в результаті плаття з одного боку втратило свою форму. Це тільки мої варіанти, я думаю у вас теж знайдеться пара подібних прикладів.

Але, на щастя, більшість наречених обходяться без такого роду втрат і плаття після весілля залишається таким, як ніби воно щойно куплено в магазині. Тому багато наречених після торжества виставляють свої сукні на продаж.

Ще одним чудовим моментом в салонах з сукна напрокат є ті, что зазвічай, кроме сукні ви можете взяти и аксесуари до него, це парасольки, сумочки, фата, рукавички, біжутерія, накидки, капелюшки та ін. Дрібниці. Причем, вам швідше за все запропонують найбільш відповідні аксесуари до вашого плаття, тому что продавці помічають, які з них найбільш часто користуються попитом у інших наречених. Як вибрати аксесуари, читайте в статті «Весільні аксесуари, як вибрати» .

Ще одним з позитивних моментів сукні напрокат є те, що не доведеться довго ламати голову, куди подіти плаття після весілля, а також такі, що додаються до нього аксесуари, які можливо ви так само взяли в оренду.

Ось такий цікавий, але в той же час по-своєму не менш «небезпечний» варіант, ніж плаття, шите на замовлення. Однак же, по-своєму і не менш привабливий і заслуговує на увагу наречених.

Купити весільну сукню в салоні?

При виборі весільного плаття більшість наречених в наш час все-таки вважають за краще купувати готове плаття. Це пов'язано з тим, що, багато хто вважає це найбільш простим способом в придбанні наряду на весілля. Крім того, куплене плаття має ряд незаперечних якостей, які влаштовують молодих в більшості випадків набагато більше, ніж вище запропоновані варіанти.

Отже, позначимо позитивні і негативні моменти цього вибору Отже, позначимо позитивні і негативні моменти цього вибору.

Найголовнішим аргументом на користь купленого сукні є те, що його крім вас ніхто не одягав. Для більшості це на стільки «суттєва перевага», що інші, будь то негативні або ж позитивні моменти, вже абсолютно не розглядаються.

Однак, перш ніж робити висновки, варто розглянути такий варіант з усіх боків, щоб знати про нього абсолютно все. Наприклад, одним з мінусів є те, що якщо ви володієте невеликим бюджетом, то і можливості придбати саме те плаття, про який ви мрієте, у вас менше. Хоча, звичайно ж варто зауважити, що далеко не всі наречені мріють саме про класичний в нинішньому розумінні вбранні нареченої. І, відповідно, набувають просто вечірні сукні, а то і зовсім костюми, причому радості такі наряди доставляють їм нічим не менше, а покупка такого роду наряду зазвичай займає не таку значну частину весільного бюджету.

Наприклад, я купила собі на весілля саме вечірню сукню білого кольору, тому що мені не хотілося ні пишних спідниць, ні корсетів, але це мої аргументи, у інших наречених, можливо, інші. Смію зауважити, що ні у кого з гостей не виникло думки, що це не весільну сукню. Причому вартість придбаного наряду була на порядок нижче класичного, а виглядало нітрохи не гірше, тому що в плаття використовувалася якісна тканина і хороший крій.

Багато хто вважає, що купити плаття не тільки простіше, але і швидше, на ділі ж часто виявляється, що сил і часу ви витратите не менш, так як саме «ваше» плаття чекає вас, на жаль, далеко не в кожному магазині, куди ви побажаєте навідатися, а відповідно відвідати, швидше за все, доведеться не один салон міста і переміряти як мінімум десяток суконь, що забере у вас досить багато вашого особистого часу, приблизно від 1 міс. до 2-3-х. Одна із знайомих зважилася купити плаття тільки в останній день перед торжеством, що змусило її та оточуючих дуже сильно похвилюватися.

Сукня, яке ви купуєте в салоні, ви купуєте назавжди і навіть якщо ви його надалі продасте, то не зможете виручити за нього ті ж гроші, що й витратили. Однак з іншого боку, цей же момент є для деяких навпаки позитивним аргументом. Так як його все-таки можна продати і повернути хоч якусь суму, а це, як ви розумієте, не 1 тис. Рублів. Правда варто зауважити, що продати весільну сукню не так вже й легко і тут на шляху часто зустрічається безліч підводних каменів.

Деякі наречені і зовсім планують зберегти весільний наряд, щоб потім показувати дітям і онукам.

Ще одним з неприємних моментів в покупці є те, що купити весільне плаття легко і невимушено можна переважно дівчатам з фігурою, відповідної параметрами 90 * 60 * 90. Я звичайно ж утрирую параметри, але і все-таки факт залишається фактом, якщо ви маєте розкішні груди, або досить округлі стегна, а може ваш зріст перевищує 175 см., Або менше 160, шансів швидко і невимушено придбати весільний наряд у вас мало.

Правда майже в усіх салонах присутня така послуга як підгін сукні по фігурі, але на жаль не завжди її можна застосувати конкретно до вашого наряду, тому що деякі сукні при коригуванні можна зіпсувати змішуванням і дана модель сукні після доопрацювання вже не буде так ефектно виглядати.

Ще один варіант, при якому ви можете отримати плаття, шите немов на вас, це замовлення вподобаного сукні вашого розміру, цю послугу так само пропонують в салонах. Але і тут існує ряд небезпек. Може трапитися так, що такого розміру сукні на той момент може не виявитися в тому місці звідки його повинні привезти, або ж замовлення може прийти не через місяць, а через 2-3 міс. Тому, якщо і користуватися такого роду пропозицією, то тільки у перевірених фірм.

Мабуть, найприємнішим моментом є те, що сукні ви бачите на власні очі і тут же можете поміряти вподобане. І в дзеркалі ви будете бачити не дівчину з журналу, а себе в сподобався вам плаття, що погодьтеся, викличе купу самих позитивних емоцій.

Де і як шукати?

Якщо ви все-таки захотіли відправитися на пошуки весільного плаття по салонах міста, то для початку складіть списочок з назв салонів їх розташування, часу роботи. Розкид цін дізнаватися практично марно, тому що вам в різних магазинах можуть назвати мінімальну сумму10 тис., але під цією сумою в підсумку будуть значитися наряди абсолютно різної якості і виду. Тому слід просто їздити і дивитися і вже на практиці з'ясовувати, яке плаття як виглядає і сидить.

Якщо ви зовсім не знаєте з чого почати свої пошуки наряду, то для початку погортайте журнали, рекламні буклети, відгуки в інтернеті. Правда не варто забувати, що плаття представлене на фотографії іноді дуже сильно відрізняється від реального. А вже про те, що це плаття на різних людях сидить по-різному і говорити, я думаю, не варто.

При безпосередній примірці вподобаного сукні не варто затамувавши подих дивитися у дзеркало, слід максимально рухатися, причому не тільки крутитися, а й присісти, нахилитися, щоб перевірити, що і в який момент вам може перешкодити і на скільки це буде важливо саме для вас При безпосередній примірці вподобаного сукні не варто затамувавши подих дивитися у дзеркало, слід максимально рухатися, причому не тільки крутитися, а й присісти, нахилитися, щоб перевірити, що і в який момент вам може перешкодити і на скільки це буде важливо саме для вас. Адже на весіллі, як би ви не сподівалися, спокійно вам сидіти не дадуть.

Доглядати варіанти сукні ви можете цілком самостійно, але їздити вибирати кінцевий варіант краще з подругою, мамою, в загальному з людиною, який, як ви впевнені, «поганого не порадить».

При примірці весільного плаття слід стерти губну помаду і не використовувати в макіяжі пудру і іншу косметику, яка може забруднити тканину, тому що це може створити неприємну ситуацію як для продавця, так і для вас.

Якщо ви хочете, щоб в салоні вам приділили якомога більше уваги, то визначте свій похід на будні дні, навіть якщо це буде вечірній час. У цей час число відвідувачів мінімально, а це відповідно, вам зможуть приділити набагато більше часу, ніж у вихідні дні, коли число відвідувачів буде максимальним.

При безпосередній покупці уважно перегляньте плаття на наявність дефектів, особливо якщо це плаття з «вітрини».

Звичайно ж плаття, куплене в магазині, володіє не великою кількістю позитивних моментів, ніж інші варіанти швидше їх можна назвати якісними, але і не варто забувати про недоліки такого вибору, щоб з найменшими фізичними і моральними витратами придбати сукню вашої мрії.

Зшити весільну сукню самої?

За старою російською приймете шити сукню нареченій самостійно було не можна, але не всі наречені могли собі це дозволити, і тому все придане, включаючи весільну сукню, шили самі, правда не без допомоги мами і подружок. На сході і зовсім прийнято, щоб наречена шила собі плаття сама, тому що по її сукні можна було судити про те, яка вона майстриня, а за матеріалом, з якого воно було виготовлено, про те, на скільки багата сім'я.

У наш час пришити щось гудзик можуть далеко не всі наречені, не кажучи вже про весільну сукню, так що особисто я вважаю, що якщо ви самі досить добре шиєте, а може навіть і професійно, то звичайно ж можна зшити наряд для «себе коханого »цілком самостійно, не озираючись на прикмети і звичаї. Нехай ваш чоловік зайвий раз переконається, дивлячись на вас в весільній сукні, що ви просто чудова дружина, якого питання не доторкнися. Однак з цим заняттям потрібно бути обережніше і передбачити заздалегідь деякі моменти, які можуть створити вам ряд проблем.

Для початку обов'язково визначитеся зі своїм «помічником», це має бути людина з вашого оточення, який може або підказати, або подивитися з боку, або допомогти зробити. Звичайно ж кожен для себе визначає свої рамки зовнішньої допомоги, головне не забути попередити про це обраного людини, щоб не виникло в процесі роботи питань з тим, яку ж функцію він виконує, а яких питань він і зовсім не повинен стосуватися.

Крім того небезпечним моментом є і тимчасові рамки, в які вам доведеться вкластися, адже на ваші тендітні плечі, крім сукні, ляжуть і інші не незначні справи і турботи, що стосуються організації вашого весілля. І не гоже вам буде в останній вечір перед весіллям щось дошивати, доклеювати. Тому при даному варіанті слід розрахувати час так, щоб його вистачило на все, відповідно і пошиття сукні повинен плануватися за 3-4 місяці до торжества.

Запорукою вашого успіху з пошиття сукні буде те, що фасон, а відповідно і конструкція, вибрані вами для наряду, не повинні бути дуже складними в пошитті. Інакше, як ви розумієте, цей процес буде займати весь ваш вільний час, і на час торжества ви вимотати остаточно і на весіллі будете виглядати втомленою і замученої.

У моїх знайомих було два весільних вбрання, як у нареченого, так і у нареченої. В один день у них була урочиста реєстрація для вузького кола родичів. А на другий безпосередньо гуляння, на яке були запрошені та гості, і родичі. Так ось, наряди для першого дня були куплені, це цілком строгий класичний чоловічий костюм і жіночий білий костюм, що складається з спідниці і піджака. Для другого дня нареченою було зшито плаття собі і костюм нареченого. Сукня нареченої в грецькому стилі з синьо-блакитними елементами з якогось легкого матеріалу, костюм ж нареченого був із лляної тканини синього кольору. Виглядало дуже цікаво і красиво, я б, якщо чесно, і не подумала, що це все зшито самостійно, якби мені не сказали, правда тут же додали, що наречена тільки на вибір фасону витратила майже місяць, не кажучи вже і про все інше . Так що не бійтеся, дерзайте, адже це ваше торжество, а відповідно і ваші задуми і їх рішення, головне в цьому випадку правильно розрахувати вашу зайнятість.

Чи потрібно весільну сукню?

День весільного торжества вже давно закріпився в умах мільйонів, як символ безмежного щастя, та так, що нам іноді здається, що без весілля наше щастя буде не повним. Той же момент стосується і весільної сукні, адже воно є неодмінним атрибутом саме нареченої. Однак не завжди в наш час нареченої одягають саме його. Як правило, більшість з нас представляють День весільного торжества вже давно закріпився в умах мільйонів, як символ безмежного щастя, та так, що нам іноді здається, що без весілля наше щастя буде не повним весільну сукню виключно в його класичному розумінні, проте нинішні віяння моди, та й загальні умонастрої народних мас припускають, що під весільним платтям часто називається красивий брючний костюм або варіант зі спідницею, а так же варіант вечірнього плаття. Деякі з молодих пар і зовсім ідуть реєструватися в повсякденному одязі. Тому і виникає питання, а чи потрібно воно насправді?

Якщо подумати, то виходить, що навіть якщо жінка жодного разу не одягне весільну сукню з тих чи інших причин, то цілком зможе пережити цей момент, і буде цілком щаслива, правда замість вона обов'язково зажадає якусь моральну і матеріальну компенсацію. На цю роль цілком підійде таке важливе почуття як любов, увагу, яке відчуває жінка від свого майбутнього чоловіка, післявесільних похід по магазинах. В принципі це може бути що завгодно, тут вже кожен для себе визначає свої пріоритети.

Самі причини відмови від покупки весільного плаття можуть бути дуже різні. Це і фінансова сторона питання, коли хочеться саме те плаття, але грошей на нього немає, а інше ну ніяк не лежить до душа, і тому наречена вирішує і зовсім відмовитися від класичного вбрання нареченої і натомість отримує вечірню сукню, костюм. Як правило, дані наряди в обов'язковому порядку повинні дотримуватися основну весільну атрибутику, це і колірна гамма, і матеріали, і аксесуари.

Зазвичай наряди подібного роду в величезній кількості завозяться в магазини міста по таких святах як випускний бал в школі, інституті, або ж перед зустріччю нового року і т.п.

Виглядають такі наряди нітрохи не гірше, ніж весільна сукня, особливо з грамотно підібраними аксесуарами. Я бачила пару, в якій наречена була одягнена в кремовий костюм складається з піджака і спідниці, з одного боку це виглядає досить строго, але треба віддати належне, що цей наряд підкреслював всю красу нареченої які були причому в дуже вигідному світлі. На голові у нареченої красувалася чудовий капелюшок з мініатюрною фатою, на шиї переливалася нитка перлів, доповнював все це торжество смаку чудовий, невеликого розміру букетик ніжно бузкового кольору. Чим не варіант? І я більш ніж впевнена, що наречена віддала за всю цю красу далеко не таке коллічесво грошей, яке доводиться витрачати нареченим з класичним баченням наряду. Однак ефект від весільних костюмів такого роду буде ніяк не менше.

Бажання виглядати не як всі. Так само породжує бажання відмовитися від весільної сукні та замінити його іншим нарядом. Це може бути фольклорна одяг, або як нині модно аналогічний костюм, як і у головного героя якогось фільму, мультика і т.д.

Ще однією причиною може бути почуття ощадливості, це в тому випадку, коли наречена розуміє, що сукня їй на один раз одягнути, а коштує воно не малих грошей і уявляє, скільки ж речей більш потрібних можна придбати після весілля.

Правда варто зауважити, що всі ми, виходячи заміж або одружуючись, дуже хочемо, щоб цей день нам запам'ятався назавжди і нехай ми витратимо багато грошей, сил на це торжество, але нам його потім не вдасться повторити ніколи. Тому постарайтеся все-таки здійснити свою мрію усіма можливими способами, шукайте виходи, входи, постарайтеся, можливо, заощадити на інших речах, менш важливих на ваш погляд.

Як би ви не вирішили в підсумку, перш за все, подумайте, чи зможете ви пережити відсутність саме весільного плаття? Чи зможете ви потім спокійно і байдуже проходити повз весільних салонів, якщо самі в них так жодного разу і не побували? Якщо ви більш ніж впевнені у своєму намірі, то сміливо погоджуйтеся на його відсутність. Але якщо серце, нехай десь глибоко, але все ж кевкає, то не звертайте уваги на всі перепони. Повірте, краще шкодувати про те, що зробили, ніж про те, чого не зробили.

Загалом, якщо підсумувати все вищесказане, то можна сказати, що на користь будь-якого варіанту ви б не зробили вибір, пам'ятайте, що весілля - це виконання вашої мрії. Проявіть свій індивідуальний підхід до такого важливого заняття, як вибір весільного плаття. Не бійтеся пробувати нове і десь слухати поради оточуючих. Але остаточний вибір повинен бути за вами, який би він не був і що б вам не говорили оточуючі, і йти він повинен з глибини душі. Головне, щоб наряд, який буде на вас в день торжества вам йшов, був комфортний і надавав вам відчуття впевненості і краси, щоб ви дійсно відчували себе в ньому «королевою балу».

Так само хотіла сказати вам, що дуже важливо після весілля вміти вибудовувати сімейні відносини. У нас на сайті прекрасні статті та книги відомого автора Рашида Кірранова на тему психології чоловіків в розділі «Психологія чоловіків у відносинах з жінками» .

І статті та книги Анастасії Гай на тему побудови щасливих сімейних відносин, дивіться в розділі «Відносини між чоловіком і жінкою» .

Стаття захищено законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

З повагою, Ірина Кравчук.

З чого почати?
Але, перш ніж вирушати на пошуки, подумайте, що ж вашим можливостям і душа забажає і зручно купити наряд у весільному салоні, зшити на замовлення або ж взяти напрокат в спеціалізованому магазині?
А може, свій весільний наряд ви і зовсім пошиєте самостійно?
Та й в принципі, чи потрібно вам вибирати саме весільну сукню або ви розглядаєте інші варіанти?
Всі перераховані вище варіанти, як правило, рояться в голові у кожної нареченої і не дають можливості визначитися з тим, який же з них буде кращим варіантом і як його здійснити?
Шити весільне плаття на замовлення?
Знову таки, що вважати нормою?
Як знайти швачку?
Весільна сукня напрокат?
Купити весільну сукню в салоні?