Вечір зустрічі випускників: як його організувати і провести

  1. підготовка
  2. Тема
  3. Розважальна програма
  4. презенти

Зміст:

  1. підготовка
  2. Тема
  3. Розважальна програма
  4. презенти

Багато, закінчивши школу, університет, коледж, технікум і т. П., З сумом розлучаються зі своїми однокашниками. І тому з нетерпінням чекають вечора зустрічі випускників. Звичайно, навіть просто побачитися зі своїми колишніми однокласниками і одногрупниками - це вже приємно. Але ще краще, якщо у заходи є добре організована програма. Багато, закінчивши школу, університет, коледж, технікум і т

підготовка

З першими труднощами можна зіткнутися вже на етапі підготовки, а саме під час збору людей на свято. Що радять ті, хто вже не раз займався підготовкою такого заходу?

  1. Чи не збирати відразу велику кількість людей: колишні учні та студенти різних років, які зібралися під одним дахом, будуть, швидше за все, відчувати себе ніяково.
  2. Починати розсилати запрошення і обдзвонювати учасників зустрічі треба за місяць або більше, щоб у людей був час підготуватися.
  3. У соціальних мережах, які сьогодні надзвичайно популярні, варто створити спеціальну групу. У ній будуть «збиратися» ті, хто планує відвідати свято. Там же можна обговорювати робочі моменти.
  4. Ініціативна група, яка, як правило, займається всією організацією, повинна розподілити обов'язки і контролювати їх виконання, щоб в найвідповідальніший момент не виявилося, що на заході не вистачає чогось важливого.
  5. Що стосується запрошень, то робити їх не варто. Досить створити яскраву афішу в графічному редакторі і зробити її головним зображенням в групі в соціальній мережі. Таку ж картинку можна розіслати на електронну пошту тим, з ким немає іншого зв'язку.

Багато хто після закінчення навчального закладу змінюють місце проживання, і зв'язок з ними припиняється. Щоб знайти таких «потеряшек», треба спробувати зв'язатися з їх родичами (наприклад, батьки можуть залишатися жити там же, де і жили) або знайти їх друзів не з числа збираються зустрітися.

Тема

Треба відразу вирішити, де зберуться однокласники або одногрупники, який буде тема свята, якщо така передбачається. Від цього багато в чому залежить сценарій заходу.

  1. Якщо збирається невелика кількість людей (клас або група), які під час навчання воліли походи і пісні біля багаття офіційним урочистостям, то і для їх зустрічі варто придумати щось подібне. Не обов'язково, звичайно, йти в ліс з наметами. Створити відповідну атмосферу можна навіть в звичайному кафе. В цьому випадку будуть доречні бардівські пісні: «Як здорово, що всі ми тут ...», «Ти, та я, та ми з тобою ...», «Якщо я захворію ...» і т. Д.
  2. Інший варіант - влаштувати свято, присвячене той час, коли присутні вчилися. Це доречно в тому випадку, якщо пройшло більше 10 років - тоді вечірка в стилі 90-х , 80-х, 70-х і т. Д. Припаде до душі всім. На ній повинна звучати відповідна музика, а гостей треба попередити, щоб одягнули костюми потрібної епохи (про це варто написати в афіші).
  3. Тим, хто зовсім недавно вийшов з-за парти, можна запропонувати ненадовго повернутися в школу або вуз. Захід в цьому випадку пройде у вигляді уроку або іспиту. Для іспиту заздалегідь готують «квитки», де будуть різні питання - від перевірки знань, засвоєних в альма-матер, до дозволу побутових ситуацій, для яких потрібно життєвий досвід.

Ці та інші теми продиктують не тільки сценарій, але і оформлення. Зал для вечірки в стилі якийсь епохи прикрасити нескладно - достатньо згадати, як все виглядало раніше. Любителі походів повинні опинитися в місці, оформленому в лісовому стилі (гілки, бутафорські дерева, штучні квіти і т. П.). А для іспитів треба розставити парти і розсадити за них «учнів» і «студентів».

Розважальна програма

Звичайно, найголовніше - придумати розваги для заходу. Співати пісні під гітару або влаштувати караоке - це добре, але не можна займатися цим протягом усього свята. Тому треба вибрати (або запросити) ведучого, який займеться оголошенням конкурсів та ігор.

  1. Вікторина. Питання можуть бути найрізноманітніші, але найкраще, якщо вони будуть пов'язані з тим, чого навчалися гості торжества. Також можна згадати якісь значущі події для присутніх і придумати питання про ці події.
  2. Описи. Кожен гість пише в двох словах про будь-якому своєму одногрупника або однокласника, яким він його пам'ятає. Потім ведучий прочитає опису, а зал повинен буде здогадатися, про кого йдеться. Щоб нікого не забути, треба кинути жереб - кому хто дістанеться, про те і треба писати.
  3. Портфель. Заздалегідь готуються два ранця, куди покладені найнесподіваніші предмети. Ведучий викликає двох осіб і пропонує їм, дістаючи ці предмети, коментувати, для чого вони обов'язково стануть в нагоді в школі чи у вузі.
  4. Абревіатури. Учасникам пропонується розшифрувати по-своєму відомі абревіатури, але зв'язати їх з навчанням. Наприклад, ГБДД - «де б дістати диплом» або «геометрія буде, дорогі друзі» і т. Д. Можна провести цю гру інакше: дати абревіатури, пов'язані з навчанням (ЄДІ або скорочена назва вузу: МГУ, СПбГІК і ін.) , а розшифровувати їх вже можна як завгодно.
  5. Оратор. Якщо зібралася невелика компанія, можна влаштувати конкурс на кращу мова. Але офіційні висловлювання тут не підійдуть, краще всього попросити написати чотиривірш, де першими літерами в кожному рядку будуть літери імені колишнього учня або букви з назви навчального закладу (акростих).

Не варто забувати і те, що, швидше за все, все захочуть порухатися, тому треба подбати про музичному супроводі вечора: запросити діджея або, можливо, інструментальний колектив.

презенти

Якщо після закінчення навчального закладу пройшов лише рік, багато ще навіть не встигають скучити за своїми однокласниками. А якщо люди не бачилися багато років? В цьому випадку треба подбати про пам'ятні презенти для кожного. Найпростіше - замовити значки, де буде зображено символ школи, ліцею, коледжу чи вузу, а також зазначено рік закінчення навчання в закладі.

Інший варіант - влаштувати церемонію вручення «премій» в різних номінаціях (підносити можна шоколадні медалі, дипломи і т. П.):

  • самому товариському;
  • найгарнішій;
  • кращий голос класу / групи / курсу і т. п .;
  • король майстрів на всі руки;
  • найвірніші друзі (вручається відразу двом людям);
  • кращий математик;
  • кращий фізик / лірик;
  • за краще поведінка на всіх уроках;
  • за найсмішніший жарт (вручається тому, чий вчинок або висловлювання зі сміхом згадують досі) і т. д.

Щоб створити інтригу, в кожній номінації може бути кілька претендентів на перемогу. Але в підсумку отримати нагороду обов'язково повинен кожен.

Щось подібне проводять під гаслом «Якщо зірки запалюють ...». У цьому випадку кожному присутньому вручається «зірка» (з будь-якого матеріалу), на якій вказано, в чому його унікальність. Наприклад, той, хто багато подорожує, отримує звання «Зірка доріг», а той, хто завжди любив фізкультуру, - «Зірка спорту». Також напевно в кожному колективі знайдуться ті, хто отримає звання «Зірки сцени», «Зірки кулінарії» і т. П.

Влаштовуючи подібні заходи, не можна забувати про тих, хто вчив присутніх. Якщо є така можливість, потрібно обов'язково запросити їх на свято і, звичайно, піднести їм квіти і подарунки.

Що радять ті, хто вже не раз займався підготовкою такого заходу?
А якщо люди не бачилися багато років?