Схема лампового підсилювача звуку

  1. Підсилювач на лампах 6П45С
  2. вихідний трансформатор
  3. Стабілізатор напруги
  4. Установка транзисторів стабілізатора


Схема лампового підсилювача звуку - уявляю апарат з інтегрованим в один корпус попереднього підсилювача і підсилювача потужності звуку з ідеальною якістю звучання

Схема лампового підсилювача звуку - уявляю апарат з інтегрованим в один корпус попереднього підсилювача і підсилювача потужності звуку з ідеальною якістю звучання. Ламповік має стабілізовані режими, в стерео видає на виході потужність 350 Вт на кожний канал. У моно режимі, якщо в крайовому каскаді встановлені чотири лампи 6п45С - буде Потужність 700 Вт. Тут зазначено максимальну потужність - вимірювалася до появи обмеження на синусоидальном звуковому сигналі.

Картинка клікабельні
Картинка клікабельні. Схему у великому масштабі можна взяти → Тут

Натуральна музична потужність буде трохи менше. Якщо у вихідному тракті встановлені дві лампи, то природно і потужність зменшиться в два рази. При складанні лампового підсилювача звуку ніякого спеціального підбору ламп не потрібно, так як на кожен тетрод 6П45С є функція регулювання. Тому все просто - взяв схему і починай робити.

Підсилювач на лампах 6П45С

Ламповий підсилювач зібраний за такою схемою на тетродах 6П45С багаторазово перевірений і працює чудово. Було виготовлено два пристрої в стерео варіанті, якщо розглядати як моно, то виходить чотири апарати. Ця універсальна схема дає можливість нічого не змінюючи в ній зібрати найбільш простий ламповік, такий, як наприклад кінцевий підсилювач і працювати з пультом. Або ж виготовити більш складні конструкції, наприклад: з вбудованим темброблоком, або ще досконаліше - встановити додаткові вхідні модулі для підключення електрогітар, мікрофонів або синтезаторів.

Схема лампового підсилювача звуку, також дозволяє зробити підсилювач як моно, так і в стерео варіанті. Крім цього є можливість не вносячи змін в схему встановлювати практично будь-які радіолампи посилення. Наприклад: замість однієї 6П45С без проблем можна застосувати 2 шт. 6П36С або 6П44С. Виходячи з цього легко підрахувати: якщо вихідний каскад змонтувати на чотирьох лампах 6П36С - це буде еквівалентно по потужності двох 6П45С.

вихідний трансформатор

Також і вихідний трансформатор буде стабільно працювати з крайовим каскадом складається як з двох ламп 6П45С так і з чотирьох 6П36С. Добре показав себе в роботі вихідний транс від радянського радіо мовного підсилювача У-100У4.2, який має ідеальну частотка і чудову якість. Якщо такий трансформатор знайдете, то він зніме вам трудомістку проблему - не потрібно буде намотувати з нуля виходнік. Додатково до цього звукова потужність вийшла в межах 175 Вт.

У даній конструкції були використані деякі вузли рекомендовані відомими радіоаматорами. Зокрема представлена тут схема лампового підсилювача звуку має в своєму складі такі вихідні трансформатори. Але можна встановлювати і ті, які є у вас в наявності і які підходять за параметрами, все буде прекрасно працювати.

Стабілізатор напруги

Характерна особливість цієї модифікації підсилювача полягає в застосуванні функції стабілізуючий режими. Використання такої стабілізації виключає можливість негативного впливу на пристрій при сильних перепадах напруги. Також даний ламповий підсилювач звуку не чутливий до кидків напруги в мережі живлення, при яких стрибкоподібно працюють всі режими радіоламп.

На етапі складання конструкції проводилися тестування апарату з встановленої стабілізацією режимів і без неї - виявилася величезна різниця між двома варіантами. Пристрій зі стабілізатором значно перевершувала другий варіант по надійності і стійкості в роботі, чистоті звукової картини та інше. Не варто економити на парі транзисторів. Тому найкращим рішенням буде для вас, якщо ви додатково зберете стабілізатори напруги. Надалі від цього ви будете винагороджені високоякісної роботою підсилювача і чудовим звучанням.

Установка транзисторів стабілізатора

Для зручності установки транзисторів в ланцюгах стабілізатора потрібно використовувати транзистори в пластиковому корпусі, які найлегше кріпити безпосередньо прямо до корпусу підсилювача. Тим самим забезпечуючи хорошу термостабільність транзисторів. Я в даній схемі використовував транзистори від рядкової розгортки і блоку живлення фірмових телевізорів.

Постійна напруга живлення в попередньому каскаді подане в ланцюг напруження всіх встановлених там ламп, прекрасно впорався з усілякими проявами фонового спотворення і шумами. На слух це насправді не чути взагалі. Природно я розподілив точки заземлення, що прямують від одного каскаду до іншого. А остання точка виводиться на загальний корпус у катода вихідних тетродов, також в цій точці сходиться провід живлення високої напруги по «мінуса». Особливу увагу приділяйте правильності монтажу.

Використання схеми SRPP (в російській розумінні - каскад з динамічним навантаженням) в каскадах попереднього посилення, абсолютно виправдовує себе стійкістю до перевантажень, відмінною якістю, малим опором на виході.

На представлених фото показані готові лампові повні підсилювачі: Перший - повний стерео-підсилювач потужністю 700 Вт; другий - потужність 300 Вт.

На представлених фото показані готові лампові повні підсилювачі: Перший - повний стерео-підсилювач потужністю 700 Вт;  другий - потужність 300 Вт