Як вибрати клейовий пістолет?

Інструменти

| пістолет

Клейові пістолети останнім часом стали дуже популярними не тільки в будівництві, але і в побуті. Власники нових інструментів давно зрозуміли, що з ним набагато легше проводити склеювання і використовувати даний вид клею набагато ефективніше навіть з точки зору економії. Він клеїть буквально моментально і пристає майже до кожної поверхні. Його використовують продавці в магазинах, вантажники на складах, будівельники під час проведення ремонту і навіть діти, роблячи вироби. Такий інструмент дійсно незамінний помічник сучасної людини і, купивши даний апарат, багато при роботі з ним станемо сущими дрібницями. Але фактор правильного вибору тут дуже високий, є багато різновидів нового інструменту і кожен має свої особливості. Читаємо даний матеріал, щоб купити правильний клейовий пістолет і ніколи не відчувати дискомфорту від його експлуатації.


1. Що це за інструмент і як він працює?

Ми зараз без поспіху будемо вникати в принцип роботи клейового пістолета і поступово перейдемо до питань вибору. Дочитавши до кінця, кожен читач буде професіоналом даної теми, що і є нашою єдиною і основним завданням. Отже, по-перше, розглянемо принцип дії хитромудрого пристрою. Якщо придивитися до зовнішнього вигляду будь-якої моделі, ми побачимо схожість зі зброєю, що й увійшло ключем в його назву. Також зрозуміло, що їм можна клеїти. Процес цей досить звичайний, є спеціальні клейові патрони (про них скажемо докладніше трохи пізніше), які заряджаються в наш клейовий пістолет. При включенні приладу в електромережу, патрони починають розігріватися до температури вище 100 градусів і плавитися. Натискаючи на курок, ми можемо поступово вичавлювати гарячий клеїться потік і наносити його на поверхні деталей, що склеюються. Головна перевага такого клею перед аналогами, це швидке охолодження розплавленого клею. Буквально через 10 хвилин вже можна склеєними предметами користуватися, а невеликі краплі остигають навіть за секунди. Інший позитив клею з клейового пістолета, це можливість прилипати до чого завгодно, але про це докладніше далі. І перед початком наступного пункту, навчимо ще про інших назвах нашого чудового приладу. Крім назви «клейовий пістолет», його дуже часто називають «гарячим пістолетом», «термоклеевой пістолетом», «термопистолетом» і навіть «пістолетом для клею», все це ми постараємося використовувати для кращого запам'ятовування. А перераховане повністю підкреслює суть інструменту, адже це прилад, який за допомогою високої температури дозволяє працювати з гарячим клеєм.

2. Які матеріали можна клеїти термопистолетом?

Про матеріали тут особливо нічого й казати - клеїти можна майже все. Клейовим пістолетом можна склеювати дерево, пластик, гуму, скло, метали (їх краще перед роботою розігрівати феном, через високу теплопровідності), тканину, пінопласт, кераміку, картон, папір, квіти і м. Д. Єдине, що деякі типи пластику і текстилю неохоче піддаються зв'язці, тільки такі винятки рідкісні. Аналогічно не вдасться приклеїти щось до штукатурки і бетону. Варто відразу зрозуміти, що стрижні з клеєм бувають різних видів і під різні матеріали вони інші, але класичний безбарвний стрижень може клеїти все перераховане. Тепер, напевно, зрозуміло, в чому така величезна популярність даного інструменту. І не думаємо, що такий клей придумали тільки недавно, він був і раніше, але зручний інструмент вдалося відтворити лише зараз.


3. Починаємо вибір. Професійний або побутовий інструмент.

Ось ми вже розібралися, що собою являє пістолет для клею, тепер прийшла черга підібрати новий інструмент. І перший критерій підбору, це вибрати між професійним і побутовим типів. Тільки тут не все так просто, класифікація дуже делікатна. За одними принципами, до професійних термоклеевой пістолетів відносяться інструменти тільки з автоматичною подачею стрижнів. За іншими правилами, ручні інструменти теж можуть входити в групу професійного інструменту. І ми тут займемо сторону другого плану, так як автоматична подача стержня використовується на дорогих Термопістолет в фабричних умовах. Там клейовий пістолет працює цілодобово не виключаючи, і важливість не натискати постійно на важіль є дуже вагомим фактором для поліпшення роботи і збільшення довговічності приладу. Для будівельних робіт навіть професійні гарячі пістолети мають механічну подачу клею. Тому, термопістолети з автоматичною подачею клею відкинемо відразу, так як навіть в професійному магазині такі апарати купити важко, вони вже виготовляються спеціально під фабричні інструменти для конвеєрів. Нас цікавить простіший інструмент, але і його можна відносити до професійного розряду (хоча в дійсності він відноситься до напівпрофесійним товарам).

Отже, за класифікацією більшості магазинів, виділяють інструменти професійні та побутові. Основна їхня відмінність в швидкості роботи, а значить, продуктивності. Але поряд з цим, неможливо чітко виділити кордон, адже навіть працюючи вдома, раз на місяць з термопистолетом, хочеться мати хороший прилад, який швидко і якісно клеїть, а це буде професійний тип. У підсумку поділ моделей йде на дешеві і дорогі, а ці знання зовсім не вирішують питання вибору. І починати вибирати треба просто грунтуючись на свої можливості і тривалість використання приладу. Тільки пам'ятаємо, що купуючи недороге, ми часто переплачуємо через швидкі поломок, тому уважно вникаємо в принципи, про які далі ми поговоримо більш конкретно. А першим принцип, який паралельно і ділить в реальності професійний і побутовий тип, це діаметр використовувані стрижнів.

4. Вибираємо клейовий пістолет по діаметру патронів.

Існує два основних розміру діаметра клейового стрижня: 7 і 11 мм. Це основні показники, хоча буває в інструкціях і пишеться розкид, наприклад, 7-8 мм або 11-12 мм, а також повністю інші марки. Але головних характеристик дві і на основі їх робимо перший вибір. Якщо пістолет для побуту, щоб іноді можна було щось підклеїти, тоді 7 мм предостатньо. Якщо людина займається ремонтом і йому часто і багато доводиться клеїти, тоді краще брати тип на 11 мм. Такий термопістолет буде більш швидко клеїти і в підсумку великі обсяги роботи з ним буде легше виконувати.

Крім того, часто можна зустріти другий розмір - довжину клейового стрижня. Даний параметр не так важливий, хоча будівельникам можна придивитися. Чим довжина завантажується патрона може бути довше, тим рідше доведеться закладати новий клейовий стрижень. Але це все відносно, стрижень-патрон у більшості моделей може бути встановлений максимально можливої ​​довжини, так що це буквально не має значення.

5. Вибір пістолета по температурі.

Коли ми розібралися з діаметром і вже переполовинили модельний ряд клейових пістолетів, можна починати вибирати інструмент по температурі. Це дуже важливий параметр, але перед тим, як починати, треба розібратися в клейових патронах. Кожен має свої температурні режими, і для початку прочитайте статтю « Як вибрати термоклей ». Після прочитання, кожен буде розуміти, що термоклеевие пістолети мають різні температури нагріву і від цього значення залежить швидкість і можливість працювати з усім рядом різновидів термоклею. Але коротко, для звичайного користувача, можна сказати і простими словами сенс такого вибору. Температура нагріву в Термопістолет коливається від 105 до 200 градусів (іноді і 500). Якщо брати класичний стрижень, то для його нагрівання цілком достатньо температури і 105 градусів, все що вище - дає тільки ефект збільшення швидкості роботи, про що ми скажемо вже в наступному пункті.

6. Швидкість роботи клейовий пістолет.

Як вже було сказано, вибирати на другому етапі варто по температурному режиму клейового пістолета. Чим він вищий, тим краще, хоча дешеві моделі краще не купувати з високим нагріванням. Але температура розігріву, хоч і вагомий фактор, що впливає на швидкість роботи, але параметр «швидкості» потрібно дивитися окремо. Коливається вона від 5 до 30 грам за хвилину. Чим більше швидкість, тим краще, але і ціна на такий апарат вище (може відрізнятися і в 10 разів). Тому високошвидкісні клейові пістолети вибирати людям, які користуватися інструментом будуть рідко - не рентабельно. Але хто зібрався проводити ремонт і буде приклеювати, наприклад, великі шматки фанери до стін, той ніяк не зможе працювати з низькошвидкісним термопистолетом. З малою швидкістю просто не вдасться нанести клей на всю площу протягом декількох секунд, щоб встигнути деталь притиснути. Пам'ятаємо, що висихає термоклей миттєво, так що уважно зважуємо даний параметр і при необхідності не шкодуємо грошей купити потужний апарат з високими показниками швидкості.

7. Потужність клейового пістолета.

Говорити окремо про потужності не станемо. Якщо виконуємо пункти 5 і 6, тоді потужність вже не грає ролі. Також ясно, що потужність прямо пропорційна швидкості роботи і максимальній температурі. Краще замість потужності придивлятися до швидкості нагріву. Цей параметр коливається в районах 4-5 хвилин, ми б радили взяти розігрів за 4 хвилини, не більше.

8. Курок.

Дуже важливою складовою є курок гарячого пістолета. Подача клею здійснюється саме за допомогою його. Класифікують їх двома видами: поворотним і повзунковим. Найчастіше більш популярний і на практиці зручний - поворотний курок, працювати з ним легше. Головне не купити пістолет без курка, де подача проводиться впихування стрижня пальцем, такий варіант дуже незручний, хоча такі моделі будуть коштувати на порядок дешевше інших.

9. Корпус і тепловий вузол клейового пістолета.

Зрозуміло, що вибираючи клейовий пістолет, важливо купити якісний інструмент. І тепловий вузол з корпусом тут відіграють основну роль. Тільки єдине, тут не порадиш чогось істотного. Навіть вибравши бренд і то можна отримати протікання через корпус, що тягне до миттєвої поломки інструменту. Тому ніколи не купуємо китайське барахло, воно не витримає тривалої роботи і зламається вже через годину. А хороший пістолет має шанс клеїти на протязі довгих років. Краще, якщо ваша модель буде мати гарантію, що повністю застрахує від швидкої поломки. І це, на жаль, єдиний спосіб купити термопістолет з якісним тепловим вузлом.

10. Про незручному шнурі клейового пістолета.

Майже кожен електроінструмент має мережевий шнур і ясно, що він часто заважає працювати. Одночасно, шнур встановлює межі роботи, які дорівнюють його довжині. Вийти з цієї ситуації можна за допомогою вибору акумуляторного інструменту. Підзарядили від розетки, подібно шуруповерту, і вперед клеїти. Це дуже зручне рішення, але воно призведе до збільшення ваги приладу, що не завжди розсудливо. Тому, якщо ви здогадуєтеся, що доведеться працювати дуже далеко від розетки або шнур ваш буде заважати, краще взяти звичайний термопістолет ні з акумулятором, а з функцією звільнення правильно мережевого шнура. Такі пістолети здатні клеїти ще протягом 10-20 хвилин після відключення і цілком можливо, що цього часу вам буде більш ніж достатньо. Звичайно, будь-який пістолет можна вийняти з розетки і встигнути щось підклеїти, але тягнеться шнур живлення завжди незручно. І, крім того, якщо шнур можна відстебнути, значить, теплова камера там передбачає роботу без харчування. Думаємо, вибираємо, адже під кожну потреба купують свій прилад. Якщо впевнені, що акумуляторний пістолет ваш ідеал, беремо його, але на низьку вартість таких моделей не розраховуємо.

11. Сопла-насадки клейовий пістолет.

Наступним важливим параметром термопистолета, є сопла-насадки. У недорогих моделях сопло одне, але можна придивитися і до моделей з кількома додатковими насадками. Наприклад, є сопла-насадки довші, щоб добиратися в важкодоступні місця, а є з плоскими отворами, щоб видавлювати відразу широкий шар клею. Якщо у вашій роботі важливо змінювати ширину шару, обов'язково придивіться до клейових пістолетів з можливістю змінювати насадки, окремо ви їх не купите (деякі виробники випускають додаткові насадки, але це дуже велика рідкість на ринку).

В даному пункті важливо ще згадати і про функцію «захист від крапель». Сопла-насадки часто роблять на зразок ніпеля, де спеціальний кулька всередині не дає клею просочуватися в стані готовності, але не роботи. Скажемо чесно, продумати якісно захист від крапель ще ніхто не зміг і якщо купите термопістолет з «захистом від крапель», але він буде трохи капати, не лякайтеся, це норма. Капати буде, тільки менше, а це вже добре, так що вибирати клейовий пістолет із захистом від крапельок треба обов'язково, інакше намучиться. І під час роботи, завжди намагаємося після склеювання тримати сопло над папером, для цього у кожного гарячого пістолета є підставка в передній частині (на підставку звертаємо особливу увагу, вона повинна надійно закріплюватися). А коли роботу закінчили, обов'язково витираємо сопло про картон, це щось на зразок неписаного правила, і його краще дотримуватися.

12. Клей під пістолет.

Цей пункт ми перенесли в самий кінець, адже це зовсім інша тема нашої розмови. Читаємо про термоклей в нашій іншій статті - Як вибрати термоклей . Там ви знайдете багато корисного і цікавого, а для любителів шукають побутової термопістолет для звичайних нечастих справ, радимо купити звичайні прозорі патрони, вони вважаються універсальними і клеять буквально все. Будівельникам ж обов'язково варто вникнути в інший матеріал, адже універсальний патрон хоч і склеїть, наприклад, скло, але термоклей спеціально під скляні вироби це виконає набагато ефективніше. Крім того, варто нагадати, що легко і швидко змінювати патрони різних типів не просто, потрібно спочатку виклеювати перший тип і потім завантажувати другий. І для якісної роботи з різними типами клею, краще купити під кожен клей свій гарячий пістолет, що для звичайного користувача знову ж таки не рентабельно.

Тема наша розкрита, сподіваємося, вибрати клейовий пістолет тепер стане набагато простіше. Ми відкрили буквально всі хитрощі і характеристики нового приладу. Тільки не забуваємо користуватися інструментом за всіма технічними правилами. По-перше, думаємо про безпеку, температура термопистолета доходить до 200 градусів, а це небезпечно. По-друге, поверхні для склеювання треба ретельно очистити і знежирити, тільки так можна домогтися якісного результату. Пам'ятаємо, що лише правильна робота приведе до правильного результату. І починається ця робота з покупки якісного інструменту, який обов'язково порадує своєю універсальністю.

Якщо Ви пропустили, пропонуємо ознайомитися з нашим наступним матеріалом на тему Як вибрати термоклей? . Рекомендуємо також прочитати попередню статтю Як вибрати ланцюг для бензопили? .

1. Що це за інструмент і як він працює?
2. Які матеріали можна клеїти термопистолетом?