- Чи обов'язково це робити?
- Що говорити?
- Де взяти коровай?
- рецепт короваю
- Походження слова коровай
- Як підносити і вживати коровай?
- Хто підносить коровай?
- спрощення традицій
- Де зустрічати з короваєм?
- батьківська мова
- Куди встановлюється сільничка?
- прикмети
- Інші весільні звичаї
Коли відбувається зустріч молодих з короваєм, слова матері нареченого, за прикметою, безпосередньо впливають на подальше життя молодят. Зустріч таким чином - давня традиція росіян, яку багато хто намагається дотримуватися в силу поваги до звичаїв нашої країни.
Чи обов'язково це робити?
Зустріч молодих з короваєм, слова матері нареченого, батька, батьків нареченої - не більше, ніж традиція. Якщо ви з яких-небудь переконанням з нею не згодні, заздалегідь проговорите це питання з родичами, щоб не виникло незручних моментів. Все-таки це ваше свято, тому вам вирішувати, які елементи будуть на заході, а які ні.
Що говорити?
Коли зустрічають молодих з короваєм, словами мати нареченого повинна висловити свою щиру радість за сина, за його наречену і сказати добру, зворушливу промову, не забувши про:
- побажаннях молодятам . Вони повинні бути про здоров'я, про кохання і вірності, успіху, багатства дітей і всім найкращому.
- наказі нареченій. Що вона від неї чекає, які обов'язки виконуватиме майбутня дружина і мати.
Де взяти коровай?
Мабуть, перше питання, яке виникає перед зустріччю молодих з короваєм і словами матері нареченого, де взяти пиріг.
У сучасному світі є безліч організацій, які виробляють короваї на замовлення: з трояндочками, в подарунок, на весілля, з лебедями, на 8 березня.
Проте набагато цікавіше і душевніше спекти коровай самостійно, тоді під час зустрічі молодих з короваєм слова матері нареченого дійсно матимуть якусь магічну силу, адже той, хто пек коровай, був близькою людиною і вклав в пиріг частинку своєї душі.
рецепт короваю
Вам знадобляться: близько 1,1 кг борошна, 2 ст. л. дріжджів, 0,1 кг масла, 0,5 ст. молока, 10 яєць, 8 ст. л. цукру, 2 ч. Л. солі.
Поетапне приготування:
- Розмішайте 1 ч. Л. цукру, молоко і дріжджі.
- Ретельно перемішайте цукор, що залишився з 9 жовтками.
- Змішайте молоко і жовтки.
- Розподіліть 0,5 ст. муки по дошці, де ви будете замішувати тісто. Решту борошна висипте в миску або каструлю з високими краями, виконайте невелику ямку посередині.
- Влийте в ямку молоко і жовтки, збиті в піну білки і сіль і перемішайте до більш-менш однорідної консистенції.
- Залиште тісто на деякий час, щоб воно піднялося, потім знову перемісити.
- 0,6 кг від тесту піде на прикрасу короваю: сплетіть кіску, сформуйте грати або квіти.
- Зробіть з тіста основу, акуратно змастіть верхню поверхню водою і прикріпіть прикраси.
- Нагрійте духовку до 210 °, змастіть виріб десятим жовтком, розмішати з невеликою кількістю води, і поставте в духовку до рум'яності.
- Далі акуратно відкрийте духовку, накрийте виріб фольгою і зменшіть температуру до 180 °. Випікати 60-80 хвилин.
- Після цього часу трохи остудіть пиріг, потім вийміть його і залиште на ніч.
Походження слова коровай
Слово коровай спочатку писалося «коровай», а «корова» в перекладі з багатьох стародавніх слов'янських мов означає «наречена».
Цікавий факт, що на болгарському «наречена» - «булка». Таким чином, коровай спочатку замислювався як весільне частування.
Як підносити і вживати коровай?
Традиційно коровай подається на рушнику. У древніх слов'ян дівчина шила кілька весільних рушників для торжества: 2 для себе і чоловіка на вінчання, 3 для короваю.
Весільний рушник - символ непорушності союзу і єднання, саме тому він надягав і на нареченого і на наречену.
У сучасному світі цю традицію часто упускають, тому на зустрічі молодят з короваєм слова мати нареченого вимовляє, тримаючи пиріг на тарілці, а не на рушнику. За традицією коровай розрізали на частини і ділили між гостями, зараз же цей весільний елемент став атрибутом безлічі конкурсів, наприклад, хто більше відкусить (наречений або наречена), той і головний в домі.
У вигляді об'єднання конкурсів з традиціями був придуманий компромісний варіант: спочатку молодята відламують від пирога по шматку, маку в сіль і пригощають один одного, потім їх приклад наслідують усі гості. За приймете ділити коровай і роздавати його повинні хресні батьки молодят, але зараз цей звичай дотримується рідко.
Аналогом відкушування є розламування пирога навпіл: молодята тягнуть його на себе з двох сторін, кому більше дістанеться - той і головний. При цьому впустити коровай не можна - погана прикмета. Сіль відставляється в сторону, щоб не прокидалася.
Хто підносить коровай?
За звичаєм це робить мати нареченого. Вона тримає на рушнику пиріг разом з сіллю і вимовляє привітальні слова разом з побажаннями. Наречені повинні підійти, поклонитися і вислухати настанови та побажання батьків.
спрощення традицій
Так як обов'язок приготування короваю лежить на родичів, консервативні батьки часто вважають за краще готувати пиріг самостійно. Молодята можуть натякнути, що мучитися з приготуванням пирога не обов'язково. У сучасних реаліях можна замінити коровай хлібом власного приготування. Цілком ймовірно, що так буде і смачніше, і простіше.
Де зустрічати з короваєм?
Багато батьків вважають за краще зустрічати молодих з пирогом на виході з РАГСу , Особливо якщо він свіжий, ще не остиглий. Коли відбувається зустріч молодих з короваєм, слова тамади повинні привернути увагу молодих і підказати, куди підійти і що зробити.
Є звичай покривати дорогу, по якій йдуть наречений і наречена, квітами, бажаючи їм всього найкращого, при цьому пелюстки кидають гості. Тамада може підказати потрібний для цього момент, тим самим допомагаючи зорієнтуватися вчасно.
Зустріти молодят з короваєм можна також у кафе, перед під'їздом або на порозі квартири / будинку. Після цього жених бере наречену на руки і переносить через поріг в нову сімейне життя, загальну для них.
батьківська мова
При зустрічі молодих з короваєм слова батьків можуть бути приблизно такими: «Улюблені діти! В знак любові, здоров'я, міцної сім'ї, радості, щастя, майбутніх дітей, благополуччя, прийміть від нас цей коровай. Вітаємо вас з весіллям, бажаємо всього самого доброго і найкращого! »
Куди встановлюється сільничка?
Коровай сам по собі може мати будь-які декоративні елементи, зокрема, в старовину зверху робилося невелика ямка, туди вставлялася сільничка. Якщо ви точно знаєте, яку сільничку візьмете з собою на весілля, можна продавити ямку саме їй. При відсутності ямки для сільнички можна покласти коровай на піднос, а сіль поставити поруч. Рушник не прибирається. Він кладеться на піднос під коровай.
прикмети
Піч весільний коровай - традиція стара, за багато років склалося безліч прийме , Пов'язаних з цим пирогом:
- перед тим, як подавати його молодятам, коровай оцінювали по тому, чи є на ньому підгорілі місця або лопнули бульбашки. Перші свідчили про шкідливість чоловіка, другі - про неприємності. Почасти тому пиріг перепекалі, щоб на весілля коровай був ідеальним;
- на весіллі хліб потрібно з'їсти відразу, сушити його ні в якому разі не можна, інакше дружина буде сохнути, як коровай;
- брати участь у виготовленні пирога має непарне число людей. Причому замішує тісто заміжня жінка, а в піч ставить коровай одружений чоловік. Тобто це можуть бути батьки нареченої і, наприклад, мати нареченого;
- коровай обов'язково повинен бути круглий, в крайньому випадку - овальний, так як ця форма символізує сонце, сонячне світло, радість сімейного життя;
- під час виготовлення короваю слід читати молитви, в тому числі Отче Наш, по черзі всім, хто бере участь у створенні вироби;
- жінки, які готують пиріг, повинні бути чистими як фізично (потрібно сходити в душ, вмитися, помити руки), так і духовно (голова покрита хусткою, надітий хрест);
- так як під час виготовлення короваю читалися молитви, а готували його спеціально підібрані люди, вважалося, що пиріг має надприродну силу, тому не можна було побувати на урочистостях, які не покуштувавши цього хліба. Якщо ж на весіллі була не вся сім'я, то отриманий шмат треба розділити між усіма її членами по приходу додому;
- в деяких випадках коровай відносять до ворожки для спеціального змови, щоб все у молодих було добре, а від недоброго ока пиріг потрібно захищати, не давати нікому з гостей його бачити до вручення нареченому і нареченій.
Інші весільні звичаї
- в деяких країнах зберігся звичай, що майбутня дружина повинна мати з собою «блакитне, нове, старе і позичене». Блакитне зазвичай - браслет, стрічка, кулон або шпилька, нове - плаття нареченої, старе - сімейна коштовність, а позичене - хустку або інший предмет, зайнятий у одній з подруг;
- після з'їдання короваю один з батьків зазвичай підносить молодим пару келихів шампанського. Їх потрібно випити залпом, а після розбити на удачу;
- всім відома традиція, коли наречена кидає букет у натовп подруг: яка зловить, та й вийде заміж. А є й інший звичай: чоловік знімає підв'язку з ніжки нареченої і кидає в натовп чоловіків - хто наступний одружується;
- день перед торжеством майбутня дружина повинна провести в рідному домі, це хороший знак;
- перед заходом майбутній дружині слід поплакати (краще до нанесення макіяжу), цей звичай обіцяє щастя в заміжжі;
- в РАГСі один з батьків повинен обвести подружжя навколо столу. Цікаво, що те саме робить і священик під час вінчання. Таким чином, старше покоління передає свій досвід молодому;
- на виході з відділення РАГСу слід подивитися в дзеркало - запам'ятати себе молодими і щасливими.
Що говорити?
Де взяти коровай?
Хто підносить коровай?
Чи обов'язково це робити?
Що говорити?
Де взяти коровай?
Як підносити і вживати коровай?
Хто підносить коровай?
Де зустрічати з короваєм?