Коли жінка годує грудьми свого малюка, для неї існує чимало заборон у їжі, але багато хто з них марні. Молодій мамі в цей період як ніколи потрібні вітаміни і корисні речовини, не тільки щоб молоко було більш поживні і корисніше для малюка, але і для відновлення організму після пологів. Чорниця при грудному вигодовуванні, як і інші ягоди, викликає чимало суперечок. Так можна або не можна вживати її в їжу мамі, що годує?
користь
Чорниця є справжньою знахідкою для будь-якої людини, особливо для мам, яким часто не вистачає вітамінів. Чорницю період ГВ їсти можна і потрібно. Однак слід пам'ятати про те, що негативна реакція у малюка може виникнути абсолютно на будь-який продукт, з'їдений мамою. Чорниця визнана однією з найбільш гіпоалергенних ягід і містить наступні корисні речовини:
- вітаміни С, В і Р;
- пектини;
- дубильні речовини;
- органічні кислоти;
- залізо;
- цинк;
- антиоксиданти;
- магній.
Одним з важливих корисних речовин в чорниці є оксикумарин, який сприяє зниженню згортання крові, що є дуже хорошою профілактикою від тромбозів. Ця лісова ягода допомагає боротися з різними захворюваннями:
- захворювання очей;
- цукровий діабет;
- подагра;
- ревматизм;
- порушення серцево-судинної системи;
- діарея;
- захворювання шлунково-кишкового тракту.
Вживаючи в їжу ягоди чорниці при гв, жінка поповнює запас поживних речовин в організмі, поліпшується пам'ять, організм стає більш стійким до стресів, активізується робота нервової системи. Це смачне лісове частування служить профілактичним засобом від захворювань. Адже в такий період молодій мамі не рекомендується хворіти.
Введення чорниці в раціон
Почати вживати ягоду потрібно потроху, як і будь-який новий продукт під час лактації. Слід пам'ятати про те, що можлива індивідуальна непереносимість, яка може виникнути у малюка. Рекомендується для першого разу з'їсти пару ягід і простежити за реакцією організму дитини протягом доби. Негативним проявом може бути висип на обличчі, переважно на щічках. В такому випадку їсти чорницю не рекомендується.
Можна спробувати її знову через 1-2 місяці, коли організм дитини буде більш адаптований до різної їжі. Якщо мамі раніше не доводилося їсти ці смачні ягоди, у неї теж може бути негативна реакція. Бажано починати введення нового продукту з ранку, для того, щоб протягом дня простежити за реакцією організму дитини і матері. Якщо все в порядку, на наступний день можна збільшити кількість уживаних ягід. Чи можна чорницю мамі, що годує, залежить також і від організму жінки. Якщо є схильність до закрепів, слід бути обережною. Чи не рекомендовано вживати її і при наступних проблемах зі здоров'ям:
- підвищена кислотність шлунка;
- гастрит;
- погана згортання крові;
- гипотонические запори в хронічній формі;
- непрохідність кишечника.
Найкраще їсти чорницю в сезон, який триває з кінця липня до початку вересня, коли це лісове частування натуральне.
В якому вигляді можна їсти чорницю
Якщо відповідний період для включення в раціон чорної ягоди попадається не в сезон, можна при годуванні груддю їсти заморожені ягоди або чорничне варення. З заморожених ягід виходить смачний компот, який буде корисний і підросла малюкові з 7-8 місяців. У сезон можна зібрати чорницю, заморозити, і є взимку, коли вітамінів не вистачає і організм ослаблений. Це допоможе зміцнити імунітет. У вигляді варення або в десертах ягода переноситься краще, тому введення можна почати і з десертів.
Корисна чорниця для жінки і як масок, особливо вона ефективна проти такої проблеми, як купероз. Маски підходять для всіх типів шкіри, освіжають і тонізують. А листя застосовуються у вигляді ванн, завдяки яким зменшується пітливість ніг і рук.
Схожі статті
Останні обговорення:
917 перегл. 0 відповідь. 0 голос.
700 перегл. 1 відповідь. 0 голос.
490 перегл. 0 відповідь. 0 голос.
Так можна або не можна вживати її в їжу мамі, що годує?