- «Фарбувати (,) не можна (,) чекати»
- Проблема 1 - випадання
- Проблема 2 - збій гормонів
- Проблема 3 - алергія
- Небезпека фарбування волосся при ГВ: хімічні реагенти
- Результати досліджень: оцінка ризиків
- Чим небезпечне кератіновие випрямлення волосся (для грудничка)?
- знебарвлення
- Безпечна альтернатива: мелірування або колорування без ризику для малюка
- 7 рад по фарбуванню для годуючої мами
- Натуральні засоби для безпечного фарбування при ГВ
- висновок
Перше, що кидається в очі при вигляді будь-якої жінки - це її зачіска і стан волосся. А вже якщо це мама, яка гуляє з однорічною дитиною, то увага до неї оточуючих збільшується вдвічі.
Наспіх зав'язані в хвіст волосся з давно відрослими нефарбованими корінням навряд чи у кого-то викличуть розчулення, швидше за жалість або засудження. Тільки чи потрібні вони молодій мамі? Адже вдома все ще не втрачає надії знову знайти свою колишню красуню-дружину коханий чоловік. А в місті щодня зустрічається маса знайомих, які пильно розглядають новоспечену матусю в пошуках вад, що з'явилися після пологів.
Якщо ви все ще не втратили інтерес до вищевикладеного, значить тема охайності волосся після пологів для вас актуальна. І значить є сенс і необхідність поговорити про те, як повернути зачісці колишню красу. Чи припустимо застосування хімічних фарб в період годування грудьми? І чи є серед них нешкідливі для дитячого здоров'я?
«Фарбувати (,) не можна (,) чекати»
Розділові знаки в цьому підзаголовку ви розставите в залежності від того, наскільки обізнані про стан здоров'я жінки під час грудного вигодовування (ГВ). Спробуємо розібратися, які моменти можуть насторожити вас після пологів. Що шкідливо, а що ні для організму годуючої мами?
Проблема 1 - випадання
З появою на світ малюка волосся на вашій голові стало менше через їх випадання.
Що робити? Цей процес не є аномальним і вже через півроку стан вашого волосся прийде в норму. Для того щоб не нашкодити процесу відновлення і в той же час залишатися красивою, спробуйте використовувати природні барвники. Якщо ж є непереборне бажання використовувати саме фарбу, то вибирати слід ту, яка не містить аміаку і перекису водню: останні здатні посилити проблему випадіння волосся.
Проблема 2 - збій гормонів
Гормональний збій призводить до отримання несподіваного кольору волосся при їх фарбуванні.
Що робити? Уникнути цього можна за допомогою неповного фарбування шевелюри, а часткового, до якого належить мелірування.
Однією з причин того, що фарба погано лягає на волосся і дає непередбачуваний колір, є також потемніння жіночого волосся в період ГВ. Цей факт підтверджують багато перукарів. Звести тимчасову прикрість до мінімуму можна за допомогою фарбування волосся пасмами.
Проблема 3 - алергія
Після пологів шкіра голови стала чутливою і схильною до алергічних реакцій.
Що робити? У зв'язку з перебудовою і ослабленням організму шкіра голови може стати чутливою навіть до роками використовуваної фарбі. Щоб уникнути появи алергії, перед застосуванням фарбувального кошти його слід перевірити шляхом нанесення на ліктьовий вигин.
Небезпека фарбування волосся при ГВ: хімічні реагенти
Ризик нашкодити дитині фарбуванням волосся хоч і низький, але він існує: від розвитку алергії і зниження імунітету до сильної інтоксикації, проблемами з дихальної та нервової системами. Все залежить від вибору і правильності використання фарбувальних засобів.
Результати досліджень: оцінка ризиків
Деякі дослідження надали докази зв'язку лейкемії у немовлят і впливу інших хімічних речовин, таких як діпірон, естрогени, пестициди і органічні розчинники [1], [2]. Ці дослідження показали, що лейкемогенез може бути пов'язаний з тим фактом, що плід, що розвивається більш вразливий до пошкодження ДНК на перших етапах вагітності, що призводить до генетичних перебудов.
Результати останнього дослідження від Національної школи громадської охорони здоров'я додають деякі докази до цієї гіпотезі зі збільшенням оцінок ризику ОЛЛ (гострий лімфоцитарний лейкоз) у потомства матерів, які піддавалися впливу HDSC (фарби для волосся і косметика для випрямлення волосся) протягом першого триместру вагітності (ВШ = 1,78, 95% ДІ 1,13-2,81). Це дослідження виявило деякі свідчення зв'язку між материнським використанням HDSC під час вагітності і розвитком ОЛ і ГМЛ (гострий мієлоїдний лейкоз) у віці до 2 років. Населення в цілому, і особливо жінки, повинні бути проінформовані про розумне уникнення використання HDSC під час вагітності та годування груддю. [3]
У той же час NHS (найбільший у Великобританії веб-сайт, присвячений охороні здоров'я, фінансується DHSC) стверджує, що [4]:
«Хоча інформація про догляд за волоссям під час грудного вигодовування обмежена, вважається, що можна пофарбувати волосся під час грудного вигодовування. Дуже мало хімічних речовин, які використовуються при фарбуванні волосся, потрапляють в ваш кровотік, тому малоймовірно, що значна кількість буде передаватися через грудне молоко. У минулому багато жінок використовували лікування волосся під час годування грудьми без будь-яких відомих негативних результатів ».
Чим небезпечне кератіновие випрямлення волосся (для грудничка)?
кератинове вирівнювання
Процедура випрямлення волосся не рекомендується до використання годуючим мамам.
Пари формальдегіду, що входить до складу кератину при вдиханні активно всмоктуються організмом і безперешкодно потрапляють в грудне молоко.
Наслідки можуть бути вкрай плачевними для малюка. Цей компонент впливає на клітинному рівні на нервові тканини, мозок і сітківку ока. А також здатний викликати мутації в організмі. Порушення нервової системи і зорової функції, а також шкірні висипання і бронхіт - далеко не повний перелік захворювань, до яких може привести використання матір'ю, яка годує цього методу по випрямляння волосся.
В якості альтернативи з цією метою можна використовувати інші, безпечні методики. Серед них японська і американська технологія випрямлення волосся, біовипрямленіе або народні засоби з використанням желатину і яблучного оцту. Про них можна поцікавитися у свого перукаря.
знебарвлення
Домогтися якісного освітлення волосся безаміачними фарбами шляхом розмиття власного пігменту вкрай складно. Оскільки цей компонент небезпечний для дитячого здоров'я і легко проникає в грудне молоко, то краще годує мамі відмовитися від бажання бути блондинкою.
У разі якщо волосся від природи мають світлий відтінок, то на 1-2 тони знебарвити їх можна за допомогою народних засобів: це буде безпечно для немовляти.
Безпечна альтернатива: мелірування або колорування без ризику для малюка
Фарба наноситься з відступом від коренів
Фарбування окремих пасом в різні кольори (колорування) або їх освітлення на кілька тонів (мелірування) дуже популярні серед жінок. Їх перевага для годуючих матерів полягає в тому, що хімічного впливу фарби не піддається вся шевелюра, а лише її частина.
Освітлювач наноситься на волосся з відступом від коренів. Це убезпечує шкіру від прямого зіткнення з хімічним засобом.
Мінусом даних способів фарбування волосся є те, що в складі осветляющих фарб є перекис водню і аміак - вони токсичні для організму маленької дитини. Щоб знизити ризик потрапляння токсинів в кров і грудне молоко, слід дотримуватися елементарних порад:
- При мелірованії і колорировании фарбу слід наносити на волосся з відступом 5 мм від коренів. Для того щоб не фарбують коріння не були помітні, фарба наноситься під певним кутом, що можуть зробити тільки професіонали.
- Тримати фарбувальну суміш на волоссі годуючим мамам не рекомендується довше 40 хвилин.
- При змиві фарби рекомендується використовувати велику кількість води.
- Між фіналом фарбування і контактом з дитиною має пройти не менше години. У цей час найкраще побути на свіжому повітрі, щоб вивітрився неприємний запах.
- Годувати дитину в цей день краще заздалегідь зцідженим молоком.
Слід зазначити, що лікарі категорично проти будь-яких хімічних маніпуляцій з волоссям під час лактації. Тому, якщо фарбування волосся являє для вас крайню необхідність, використовуйте щадні способи оновлення кольору. До таких можна віднести професійне мелірування і колорування.
7 рад по фарбуванню для годуючої мами
Офарблюйте у професіоналів
Рекомендації, наведені нижче, допоможуть уникнути негативних наслідків для здоров'я малюка:
- Не використовуйте фарби з агресивним складом. На якийсь час перейдіть до фарбування натуральними барвниками: хною, басмою, лимонним соком, відваром ромашки.
- Вибирайте засоби відомих перевірених марок або використовуйте засоби відтінків бальзами.
- Приводьте своє волосся в порядок під керівництвом фахівців. Чи не експериментуйте з домашнім фарбуванням. Перед фарбуванням попередьте майстра, що ви - мама, яка годує.
- Не проводьте фарбування в кімнаті, де знаходиться немовля. Вдихання токсичної пари фарби для нього загрожує небезпечними наслідками.
- Прикладіть дитину до грудей перед початком фарбування. Протягом чотирьох наступних годин після цього негатив від потрапили в ваш організм шкідливих компонентів встигне зійти до мінімуму. Для підстраховки підготуйте молоко для подальшого прийому їжі. Те молочко, яке з'явилося в грудях після фарбування, зцідіть без подальшого використання.
- Безпечними способами оновлення кольору волосся є мелірування або колорування: фарба наноситься на окремі пасма з невеликим відступом від коренів. Це виключає попадання хімічного складу на шкіру.
- Фарбувати волосся краще в приміщенні з доступом свіжого повітря. Після процедури рекомендується погуляти на вулиці, щоб шкідливі пари встигли вивітритися до контакту з дитиною.
За твердженням лікаря Євгена Комаровського, фарби для волосся можуть бути небезпечні для здоров'я малюка в двох випадках: при проникненні через шкіру в організм матері і при попаданні в кров шляхом вдихання парів. Перше не здатна сильно нашкодити, оскільки через шкірні покриви отруйні речовини проникнути в організм у великих кількостях не здатні. Набагато небезпечніше хімікати, що потрапили в кров матері, і, як наслідок, в молоко. Щоб уникнути цього, важливо дотримуватися порад, перерахованих вище, і тоді за здоров'я малюка можна бути спокійною.
Натуральні засоби для безпечного фарбування при ГВ
Природні барвники для волосся ніколи не втратять своєї популярності. Адже, крім зміни кольору волосся, з їх допомогою можна також зміцнити їх і оздоровити, усунути утворилася лупа і т. Д. Розглянемо кілька способів фарбування волосся в домашніх умовах.
Таблиця 1 - Народні засоби для фарбування волосся при лактації
Народний засіб: Очікуваний результат: Рецепт приготування фарбувальний суміші: Зелена шкірка волоського горіха Каштановий відтінок Шкірку подрібнюють і розводять водою до стану кашки, наносять на волосся на 20 хвилин. Цибулиння Золотистий відтінок 0.5 ст. лушпиння залити 1 ст. окропу і прокип'ятити 20 хвилин, процідити, +2 ч. л. гліцерину. Втирати 2-3 тижні щодня до одержання потрібного відтінку. Відвар ромашки + лимон Освітлення на 1-2 тони 30 г сухих квітів ромашки залити неповним склянкою води, закип'ятити і настояти півгодини, процідити, додати сік одного лимона, змочити відваром волосся на годину. Хна + басма Змішування 1: 1 дасть каштановий колір, 1: 2 на користь басми - чорний, 2: 1 на користь хни - бронзовий Два порошку змішують, розбавляють гарячою водою до стану кашки, наносять на сухі чисті волосся на 30-90 хвилин, в залежності від бажаного кольору.
Природні барвники не зрівняються з аміачними фарбами, але можуть стати відмінними помічниками по догляду за волоссям під час ГВ.
висновок
Назвати фарбування волосся шкідливою або нешкідливою процедурою однозначно не можна. Для однієї мами це не залишає сліду, а в іншої викликає побічну реакцію, так само як і у її малюка.
Перш ніж зважитися на зміну кольору волосся в цей період, потрібно зіставити всі можливі ризики з бажанням виглядати красивою, після чого прийняти єдино правильне для себе рішення. Розумний підхід до фарбування волосся, виконання елементарних правил і вибір на користь нешкідливих барвників допоможуть мамі залишатися красивою, а дитині - здоровим.
Список літератури:
- Фактори ризику розвитку гострого лейкозу у дітей: огляд - Environmental Health Perspectives, Volume 115, Issue 1, January 2007, Pages 138-145.
- Дитяча гостра лейкемія і материнські впливу під час вагітності - Cancer Epidemiology Biomarkers and Prevention, Volume 15, Issue 12, December 2006, Pages 2336-2341.
- Вагітність, вплив фарби для волосся і косметики для випрямлення волосся у матері, а також лейкоз в ранньому віці - Chem Biol Interact. 2013 Sep 5; 205 (1): 46-52.
- Чи безпечно використовувати фарбу для волосся під час вагітності або годування груддю? - by NHS (публікація перевірена 3.05.2018).
Чи припустимо застосування хімічних фарб в період годування грудьми?
І чи є серед них нешкідливі для дитячого здоров'я?
Що шкідливо, а що ні для організму годуючої мами?
Що робити?
Що робити?
Що робити?
Чим небезпечне кератіновие випрямлення волосся (для грудничка)?