Кава з коньяком - ароматний і благородний напій, класичне поєднання інгредієнтів, яке полюбилося багатьом. А ось корисний або шкідливий для організму напій за цим рецептом? Як його правильно готувати? Кому категорично не можна вживати такий «коктейль»? Всі ці питання ми розглянемо в даній статті.
Кава з коньяком: користь і шкода
Кава з коньяком (його ще називають «по-французьки») прекрасно підходить для зимових холодних вечорів, який прекрасно зігріває і допомагає розслабитися. Крім цього, користь напою полягає в наступних ефектах:
Користь напою залежить від випитого кількості і натуральності його компонентів. Хороший якісний алкоголь і натуральні кавові зерна підвищують працездатність і стресостійкість, продовжують молодість. Зрозуміло, потрібно пам'ятати, що будь-який напій, рецепт якого включає алкоголь, можна вживати лише в невеликих кількостях, інакше вся користь його буде зведена нанівець.
Однак при надмірному вживанні напій може завдати шкоди здоров'ю.
- Перш за все, кава з коньяком завдає подвійного удару по серцево-судинній системі;
- забезпечує велике навантаження на печінку;
- вимиває з організму кальцій;
- шкодить нервовій системі (за рахунок її сильного і тривалого порушення);
- сприяє порушенню функцій органів шлунково-кишкового тракту;
- викликає порушення сну.
Є також рецепт роздільного пиття коньяку і кавового напою - в цьому випадку контраст температур може несприятливо вплинути на зубну емаль.
Не забувайте, що алкоголь значно посилює вплив кави. Є також категорія людей, яким даний «коктейль» вживати взагалі не рекомендується / к ним відносяться:
- гіпертоніки;
- люди з підвищеною збудливістю;
- які страждають захворюваннями серцево-судинної системи;
- люди, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту;
- вагітні та жінки в період лактації;
- діти і підлітки.
рецепти
Рецептів приготування цього популярного напою безліч. Крім основних інгредієнтів в нього додають лікери, а також коричневий цукор, спеції, вершки і навіть фрукти.
Класичний рецепт приготування кави з коньяком на увазі наступні пропорції:
1 чайну ложку кави (меленого) засипати в турку, залити водою (200 мл), довести до кипіння. Налити в чашку, додавши 50 мл алкоголю. Цукор до напою подається окремо.
Кава з коньяком «Русский»
Готуючи напій за цим рецептом, потрібно заварити в турці чайну ложку свіжомелених кавових зерен в 200 мл води. До 30 мл коньяку додати чайну ложечку коричневого цукру і залити свіжозавареною кавою.
Кава з коньяком і молоком
Заварити чайну ложку мелених зерен кави в 200 мл води, додати коричневий цукор, ванілін і щіпку кориці. Зняти напій з вогню, процідити, влити 10 мл коньяку 20 мл молока.
Пряний кави з коньяком і апельсиновою цедрою
Для цього рецепта потрібно помістити цедру одного апельсина, паличку кориці, сік половинки лимона, 5 невеликих гвоздичек і коричневий цукор (за смаком) в велику склянку. Всі компоненти залити 20 мл коньяку, після чого нагріти в мікрохвильовці. Потім залити 150 мл гарячого еспресо.
Як пити?
Даний аристократичний напій прийнято пити маленькими ковточками, не поспішаючи, щоб сповна насолодитися чудовий смаком.
Традиційним варіантом вважають роздільне питво:
Заварити в турці кава, налити в підігріту чашку. Коньяк охолодити. Ковточок гарячого кавового напою запивають холодним коньяком.
Фахівці стверджують, що контраст температур при цьому способі вживання найбільш повно дозволяє відчути всі відтінки смаку обох напоїв.
Деякі секрети приготування
Для того щоб напій вийшов по-справжньому вишуканим, потрібно правильно готувати каву з коньяком.
По-перше, використовувати бажано тільки натуральна кава і якісний алкоголь.
По-друге, кавові зерна найкраще змолоти безпосередньо перед приготуванням.
По-третє, потрібно чітко слідувати пропорціям, зазначеним в рецепті.
Кава з коньяком - оригінальне поєднання двох прекрасних інгредієнтів, і якщо ви будете іноді дозволяти собі цей вишуканий напій, то він принесе вам велике задоволення, подарувавши заряд бадьорості і гарного настрою.
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Shift + Enter або Натисніть тут
А ось корисний або шкідливий для організму напій за цим рецептом?Як його правильно готувати?
Кому категорично не можна вживати такий «коктейль»?
Як пити?
Знайшли помилку?