БЕЗПЕЧНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ДОМУ: склад, чого слід уникати

  1. Давайте прочитаємо склади!
  2. Вчимося читати склади - вибираємо пральний порошок:

Екологія будинку

Екологія будинку

Чистячі засоби, - ми все до них звикли, вони значно полегшують наше життя. Зайшли в магазин і купили, - все полки заставлені, є для будь-якого випадку - для прання одягу, для миття посуду, підлоги, сантехніки. І тільки тому, що ця продукція коштує на полицях магазинів, ви думаєте, що вона безпечна для вас і вашої родини?

Ми виросли, купуючи їх в магазині. Ми довіряємо магазину - якщо він продає, - значить, це безпечно. Але, на жаль, більшість миючих засобів в наших магазинах містять речовини, від яких давно відмовилися в інших країнах, тому що вони небезпечні для здоров'я.

Число захворювань на алергію, астму, хронічні респіраторні захворювання, безпліддям, мігренню, раком, вродженими вадами стає дедалі більше. Тридцятирічні епідеміологічні тести показують, що ці хвороби так чи інакше пов'язані з хімічним коктейлем, який нас оточує.

Токсичні речовини присутні всюди: в повітрі, яким ми дихаємо, у воді, яку п'ємо, в харчових продуктах, в господарських засобах, в упаковці, в медикаментах, у відходах і т.д. При цьому, за деякими дослідженнями, небезпечні і токсичні хімічні концентрації від двох до п'яти разів вище всередині звичайного будинку, ніж концентрації за його межами не залежно від того, де знаходиться цей будинок в сільській місцевості або в промисловій зоні. І в першу чергу це відбувається через тих коштів по «догляду за будинком», які ми використовуємо.

Давайте прочитаємо склади!

Звичайно, складно розібратися в хімічних термінах. Але від правильного вибору залежить наше здоров'я і самопочуття.

Вчимося читати склади - вибираємо пральний порошок:

Чого слід уникати:

Аніонних ПАВіз нафтохімічної сировини! (не більше 2-5%)! Ще вони позначаються А-ПАР.

Це найагресивніші з поверхнево-активних речовин. ПАР здатні накопичуватися в органах. Вони викликають порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів, руйнують живі клітини. Побічно можна судити про наявність А-ПАР в пральному порошку по інтенсивності піноутворення при пранні. Чим вище піна, тим вище концентрація А-ПАР. Крім того ПАР, отримані з нафтохімічних джерел, часто дуже токсичні для водного середовища і повністю не розкладаються.

Екологічна альтернатива:

Хоча все ПАР є хімічно синтезованими, але в разі отримання ПАР з рослинної сировини, вони не роблять агресивного дії на організм людини та елементи навколишнього середовища. Відмітною показником екологічного прального порошку є те, що в його складі присутні тільки біологічно розкладаються ПАР або екосурфактанти, отримані на основі взаємодії глюкози, одержуваної з рису, картоплі або пшениці, і жирних спиртів виділених з ріпакової, кокосового або пальмового масла.

Нерідко для створення екосурфактантов використовують мікроорганізми: бактерії, дріжджі, гриби або компоненти мембран, присутність яких сприяє швидкому розкладанню ПАР в природному середовищі.

Наприклад, «ECOVER» у виробництві миючих засобів для прання використовують алкілполіглікозіди (аніонні ПАР з рослинної сировини) в поєднанні з певним видом дріжджів, який був виділений з бджолиних сот. Поряд з ними в складі прального порошку «ECOVER» присутні допоміжні неіонні ПАР - 3-ацетілетілендіамід. Їх поєднання дозволяє досягти найкращого результату при використанні прального порошку.

Мабуть, єдиними повністю натуральними миючими засобами є рослини - мильні горіхи і мильний корінь, які містять велику кількість сапонінів (мильних речовин).

Чого слід уникати:

Фосфатів!

Фосфати сприяють накопиченню ПАР на волокнах тканин і підсилюють проникнення цих речовин через шкіру, що призводить до посиленого знежирення шкірних покривів і порушення властивостей крові. Навіть 10-кратне полоскання в гарячій воді повністю не звільняє від хімікатів. Найсильніше утримують ці речовини вовняні та бавовняні тканини (дитячі!). Небезпечні концентрації ПАР зберігаються до чотирьох діб. Так створюється вогнище постійної інтоксикації всередині самого організму.

Але цим не вичерпується шкідливу дію фосфатів - вони являють собою велику загрозу для навколишнього нас середовища. Фосфати потрапляють у водойми, сприяють посиленому утворенню синьо-зелених водоростей, які призводять до отруєнь, які не виношування вагітності, уроджених каліцтв, активізують розвиток ракових клітин.

За даними досліджень в російські річки, озера і моря потрапляє 300-400 тисяч тонн триполіфосфату натрію в рік. А всього 1 грам триполіфосфату натрію стимулює утворення 5-10 кг. водоростей! Від екологічної катастрофи Росію рятує те, що для зростання і розвитку водоростей потрібні світло і тепло. І все ж, незважаючи на холодні зими, фосфати накопичуються, водорості ростуть. «Цвіте» Волга, особливо в нижній течії, цвітуть інші річки - і великі, і маленькі. На природу отрута з пачки прального порошку діє повільно, але вірно. Адже водорості, розкладаючись, виділяють у страшних кількостях метан, аміак, сірководень. Ми-то з вами вживаємо, а всі, хто живе в воді?

Практично у всіх країнах фосфати заборонені, а у нас в Росії концентрація фосфатних добавок "позамежна" - до 50-60%. Ті ж фірми, які в своїх країнах випускають безфосфатні порошки, в Росії, під тими ж торговими марками виробляють порошки з фосфатами. А вже виробники вітчизняних порошків про шкоду фосфатів і слухати не хочуть т.к собівартість безфосфатного порошку виростає відсотків на 20.

Екологічна альтернатива:

Екологічні пральні порошки не містять фосфатів, - у багатьох країнах вони просто заборонені спеціальними законами вже більше 20 років.

Замість фосфатів екологічні виробники використовують натрію дісілікат, який служить для пом'якшення води і підвищує ефективність прання. Цей мінерал добувається природним чином, і присутній на планеті у величезних кількостях (75% зовнішньої земної кори складається з силікатів). Саме тому екологічне виробництво не призводить до виснаження і пошкодження екосистеми.

Натрію дісілікат використовується не тільки в якості пом'якшувача, він також перешкоджає відкладенню солей на внутрішніх конструкціях пральних машин. Найбільший ефект досягається при пранні порошком, який містить від 15-55% натрію дісілікат.

Вдалим доповненням, що підсилює миючий дію порошку, є цеоліт - природний елемент вулканічного походження. Цеоліт «счищает» з поверхні тканини ворсинки, що містять забруднення, після чого одяг і білизна набувають гладкість, стають приємними на дотик. Крім перерахованих з'єднань до складу миючого засобу можуть входити допоміжні добавки, що підвищують його миючу здатність, такі як карбоксиметилцелюлоза, карбоксіметіловий крохмаль, а також ферменти (ензими), такі як протеази, амілази і ліпази.

Карбоксиметилцелюлоза додається з метою запобігти повторному осіданню частинок бруду з миючого розчину на поверхню тканини, а ферменти для швидкого видалення забруднень білкового походження, такі як кров, молоко, яйце, какао.

Екологічні пральні порошки можуть містити енізми, а можуть і не мати їх у своєму складі, в залежності від виду порошку. У виробництві ензимів для екологічних пральних порошків заборонено застосування генно-модифікованих організмів.

Пральними порошками, які містять ензими, не слід прати одяг з натуральних волокон: шерсть, шовк. В даному випадку енізми можуть зіпсувати річ, зруйнувати структуру тканини.

Так, компанія «ECOVER» випускає екологічні пральні порошки як з ензимами, так і без них. Порошок для прання бавовняних і змішаних тканин містить в своєму складі ензим (Subtilisin) для видалення білкових забруднень; а порошок для кольорових тканин і Sensitiv - не містять ензимів.

Чого слід уникати:

Оптичних відбілювачів!

Це хімікат, який володіє светоотражающим ефектом. Частинки оптичного відбілювача є люмінесцентними барвниками і надають хімічний вплив на шкіру, - це відбувається постійно, тому що ці хімікатів не виполікуються з тканини.

Вони осідають на тканині і, виділяючи із спектру сонячного світла ультрафіолетові промені, перетворюючи їх в синій, блакитний або фіолетовий колір, що і створює ефект білизни. Перебуваючи на тканини, вони можуть негативно вплинути на чутливу шкіру людини, викликати роздратування і почервоніння шкіри.

Крім того, що вони завдають шкоди шкірі, вони не покращують якість прання і не володіють додатковим дезинфікуючим ефектом. Хлорсодержащие відбілювачі і Активний кисень становлять небезпеку для живих організмів внаслідок того, що є сильними окислювачами.

Хлор є причиною захворювань серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Він руйнує білки, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак.

Екологічна альтернатива:

Замість агресивних хлорвмісних і оптичних відбілювачів у складі екологічного прального порошку використовуються стабілізатори пероксидних сполук і водорозчинні органічні комплексообразователи.

Найбільш поширений екологічний відбілювач - це натрію карбонат пероксид (щодо безпечне з'єднання для навколишнього середовища), які дбайливо відбілює тканину, не руйнуючи її структури. Тому екологічні порошки можна використовуватися для стріки кольорового одягу і білизни, не хвилюючись про те, що тканина втратить первісний колір.

Чого слід уникати:

Фталатів і синтетичних ароматизаторів!

Фталат потрібен, щоб утримувати запах. Аромати використовуються для того, щоб перебити неприємний запах косметичної "основи". Приблизно 95% хімікалій, що містяться в ароматах, виготовляються з нафти. Вони потрапляють в кров, через легені і не виводиться з організму, а накопичується в ньому.

Їх особливо повинні уникати вагітні, матері-годувальниці і всі жінки, які планують завагітніти. У плода фталати викликають розвиток вад статевої сфери; у дітей, яких годують грудьми, через багато років можуть розвинутися безпліддя і імпотенція.

Екологічна альтернатива:

У складі екологічних порошків замість нафтохімічних синтетичних отдущек застосовуються екстракти - ефірні олії з насіння, листя, кори та інших частин рослин. Вони або безпосередньо використовується у виробництві або переробляється, але при цьому, особлива увага приділяється тому, щоб при переробці був на 100% використаний потенціал матінки-природи.

Як правило, в екологічних пральних порошках в якості аромату використовуються ефірні масла цитрусових лімонен (Limonene), також застосовується линалоол (Linalool) - речовина, що міститься в ефірному маслі коріандру, шавлії мускатного, лаванди, м'яти перцевої.

Насправді алергічні реакції можуть виникнути, як від впливу натурального, так і синтетичного компонента, але практика показує, що алергічні реакції проявляються набагато рідше при використанні екологічних коштів, ніж при використанні продукції, заснованої на нафтохімічному сировину.

Миючі засоби закінчують свій шлях у водному середовищі (водоочисні споруди, річки, резервуари і т.д.), тому компанії виробники екологічних миючих засобів, стежать за тим, щоб їх продукція розкладалися швидко і повністю. Ековер (Ecover Бельгія), наприклад, проводить випробування на повну биоразлагаемость всього продукту цілком, а не тільки ПАР, які є лише невеликою частиною формули кошти.

В цілому екологічні чистячі і миючі засоби відрізняється тим, що не містять хлор, фосфати, фталати, парабени, синтетичні ароматизатори, оптичні відбілювачі та ін. Потенційно небезпечні речовини. При цьому сучасна екологічна продукція забезпечує чудові чистячі результати і без цих сильних по впливу інгредієнтів.

Склад екологічних чистячих і миючих засобів підібраний таким чином, щоб забезпечити високі споживчі якості товару, його нешкідливість для людини і, одночасно, не заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

На сьогоднішній день перед думаючим людиною постає питання пошуку натуральних повсякденних засобів для будинку, особистої гігієни та косметики. Кожен з нас може щось змінити в найбільш важливої ​​частини в цьому світі - в своєму будинку. Можна звільнитися від токсичних хімікатів у вашому будинку прямо зараз. Можна бути поінформованим споживачем.

Є варіанти, є альтернативні засоби, вони випускаються усвідомлюють небезпеку компаніями і їх продукції можна довіряти. Ось невеликий список компаній підтримують еко стандарти: Ековер (Ecover Бельгія), Sonette, Klar, Sodasan (Німеччина), Almawin; з деякою натяжкою до них можна також додати Frog, Frosh, Neon baby, LV.

Це з того, що вже хоч якось представлено в Росії. До недоліків екологічних коштів можна віднести тільки те, що вони значно дорожче токсичних чистячих засобів, але, це частково компенсується їх економічністю у використанні. Плюс гроші надходять до відповідальної компанії, а не до великому виробнику, який додає фосфат в пральний порошок, щоб збільшити прибуток.

Зрештою, можна використовувати ті ж народні засоби, - згадайте, 50 років тому найбільш токсичні хімікати навіть ще і не існували, а вдома, все одно були чистими!

Сподіваємося, що ця інформація допоможе зробити вибір на користь безпечних товарів.

Читайте також:

5 ознак натуральної косметики

Як вибрати нетоксичну побутову хімію?

Стаття написана і надана для порталу "Мир в мені" компанією "Ековей" - органічна косметика і екологічні засоби для догляду за будинком.


всі записи

І тільки тому, що ця продукція коштує на полицях магазинів, ви думаєте, що вона безпечна для вас і вашої родини?
Ми-то з вами вживаємо, а всі, хто живе в воді?