Яєчна шкаралупа - користь і шкода для здоров'я

  1. Лікувальні властивості яєчної шкаралупи
  2. Як приготувати і вживати яєчну шкаралупу
  3. Протипоказання до прийому яєчної шкаралупи

Зміст статті

Ви в черговий раз розбили яйця для тіста і з легкістю викинули шкаралупу у відро для сміття? Дуже необачний вчинок! А все тому, що в яєчній шкаралупі знаходиться велика кількість мікроелементів, а головне, кальцію. Безумовно, кальцій можна отримати разом з м'ясом і молочними виробами, проте в шкаралупі знаходиться підготовлений для організму мінерал, який легко засвоюється. Тобто, шкаралупа може замінити активний кальцій, який продають в аптеці. Так навіщо ж витрачатися, якщо все найкорисніше і ефективне є у вас під рукою? У цій статті поговоримо про яєчній шкаралупі - її корисні властивості для організму людини, способі її безпечного приготування та вживання.

Лікувальні властивості яєчної шкаралупи

Яєчна шкаралупа на 90% складається з карбонату кальцію - того кальцію, який засвоюється практично повністю, на відміну від молочних продуктів, м'яса або крейди. Крім цього, в шкаралупі знаходиться 27 мікроелементів, серед яких такі життєво важливі, як фтор, залізо, марганець, фосфор, молібден, мідь, цинк, сірка, кремній. Як же шкаралупа впливає на стан нашого організму?

  1. Кістки. Велика кількість кальцію дозволяє нам вживати шкаралупу в боротьбі з різними захворюваннями, викликаними дефіцитом цього мікроелемента. Застосування яєчної шкаралупи ефективно при рахіті, остеопорозі, артрозі. Шкаралупа дозволяє краще і легше зрощувати кістки при переломах і тріщинах. Застосування цих ліків ефективно при викривленні хребта у дітей. Шкаралупа вкрай необхідна жінкам, особливо в літньому віці. Адже щомісячні менструації, неодноразове виношування дитини, тривалі лактації - все це вимиває кальцій з організму жінки, до зрілого віку її кістки стають дуже пухкими і слабкими. Якщо вчасно не вжити заходів, це може призвести до переломами, які довго зростаються.
  2. Зуби. Зуби також складаються з великої кількості кальцію. Вживання яєчної шкаралупи дозволяє зробити зуби більш міцними, вони менше схильні до карієсу та інших захворювань. Особливо це стосується дітей - адже молочні зуби більш пухкі і м'які по своїй структурі. Шкаралупу можна давати дитині курсами, щоб зуби були гарними і здоровими.
  3. Алергія. Мало хто знає, що шкаралупа дуже ефективна при різних проявах харчової алергії. Безумовно, усунути реакцію організму на алерген продукт не зможе, але ось знизити прояви цієї реакції цілком можливо. Якщо давати дитині шкаралупу довго, півтора-два місяці, у нього припиниться висип, кашель та інші алергічні прояви. Це не заміщає основного лікування, але дуже ефективно, як допоміжна процедура.
  4. Отруєння. Яєчна шкаралупа ефективна при різних токсикологічних впливах. Вона зв'язує токсини, вбирає і виводить їх назовні природним шляхом. Можна сказати, що це прекрасна альтернатива активованого вугілля. Шкаралупу можна застосовувати при харчовому, алкогольному і медикаментозному отруєнні.
  5. Вагітність. Шкаралупа яйця дуже корисна при вагітності. Недолік кальцію може привести до слабкого розвитку опорно-рухового апарату плода, слабкості матки, недостатньо активної родової діяльності. Дефіцит кальцію під час вагітності часто призводить до судом і спазмів кінцівок. При лактації шкаралупу вживати не варто - це може привести до раннього заростання джерельця у дитини.
  6. Імунітет. Кальцій впливає і на фортецю імунітету. Справа в тому, що кальцій зміцнює зовнішню оболонку клітин, що не дозволяє вірусам і бактеріям проникати всередину. При регулярному прийомі шкаралупи людина менш схильний до простудних захворювань.
  7. Кров. Недолік кальцію нерідко призводить до недокрів'я, слабкого процесу кровотворення. Це служить причиною розвитку серцево-судинних захворювань, високу схильність радіочастотним хвилях, зниження гемоглобіну.
  8. Нервова система. Кальцій також необхідний для зміцнення оболонок нервових волокон. Вживаючи шкаралупу курсами, ви помітите, що ваш сон став більш спокійним і тривалим, ви стали менше нервувати, перестали так сильно втомлюватися на роботі, стали більш стресостійкі.
  9. Волосся і нігті. Кальцій вкрай необхідний для збереження краси нігтів і волосся. Вживання яєчної шкаралупи допоможе вам зробити волосся міцними, позбутися їх випадання і посічених кінчиків. Нігті ж стануть більш жорсткими, перестануть гнутися, ламатися і розшаровуватися, ви зможете відростити їх для більш вишуканого манікюру. До речі, кальцій сприятливо впливає і на стан шкіри - вона стає більш еластичною і пружною. Можна позначитися, що кальцій - це один з потужних мікроелементів для жіночої краси.

Яєчна шкаралупа корисна для кожної людини, але особливо вона потрібна дітям, підліткам, вагітним і жінкам похилого віку, людям, чия робота пов'язана з радіацією. У всіх цих випадках організм вимагає додаткову дозу кальцію, який допоможе впоратися із збільшеним навантаженням. Але як приймати шкаралупу правильно?

Як приготувати і вживати яєчну шкаралупу

Неправильне приготування шкаралупи або невиконання деяких етапів може призвести до небезпечних наслідків.

  1. Насамперед потрібно вибрати яйця. Найкраще брати яйця від здорових домашніх курей. Справа в тому, що на птахофабриках курей стимулюють спеціальними добавками, щоб вони мчали частіше. У цьому випадку кількість кальцію в такий шкаралупі набагато менше, ніж у домашньої курки, яка лине рідше. Краще для ліки брати білі, а не бежеві яйця, вважається, що кальцію в них більше. Вибирайте свіжі яйця, яким не більше доби.
  2. Яєчну шкаралупу потрібно брати тільки з сирих яєць. Вважається, що варені яйця для ліки не підходять. Після видалення самого яйця шкаралупу потрібно трохи підсушити.
  3. Далі зі шкаралупи знімається плівка. До речі, вона чудово підходить для знезараження, загоєння ран і порізів.
  4. Шкаралупу потрібно промити від залишків курячого посліду. Це потрібно робити обов'язково, навіть якщо вам здається, що шкаралупа чиста. Можна потримати шкарлупки в окропі або в содовому розчині 5 хвилин. Після цього ретельно прополощіть шкаралупу в проточній воді.
  5. Наступний етап - прожарювання. Потрібно потримати шкаралупу при високій температурі протягом 10 хвилин. Можна помістити її в духовку або просто залишити на гарячій сковорідці. Це дуже важливо - так ми позбавляємося від сальмонельозу, паличка якої зазвичай селиться саме на яєчній шкаралупі. Це небезпечна харчова хвороба, яку потрібно запобігти. Крім того, нагрівання дозволить нам підготувати шкаралупу до подрібнення, щоб вона краще кришилася.
  6. Потім потрібно ретельно подрібнити шкаралупу, щоб перетворити її буквально в порошок. Для цього скористайтеся скляному або порцеляновому ступкою. Бажано не допускати зіткнення шкаралупи з металевими предметами - сировина може окислюватися. Можна використовувати для подрібнення шкаралупи кавоварку.
  7. Приймати шкаралупу потрібно разом з лимонною кислотою. Змішайте чайну ложку шкаралупи з невеликою кількістю лимонного соку так, щоб вийшла кашка. З'їжте продукт, запиваючи великою кількістю води.
  8. Деякі люди не виносять смак і текстуру таких ліків. Тоді потрібно наповнити складом капсули від будь-якого лікарського засобу і ковтати порошок капсулою. Він розсмокчеться вже у вас в шлунку.
  9. Діти часто відмовляються ковтати незрозумілу субстанцію у вигляді порошку. Тому краще додавати дрібний порошок шкаралупи прямо в кашу або суп. Дитина з'їсть важливий і корисний продукт, навіть не помітивши цього.
  10. Від одного прийому шкаралупи особливої ​​користі не буде. Лікування потрібно проводити курсом - 20 днів кожні 3-4 місяці. При такому прийомі ви можете бути впевнені в здоров'я своїх зубів, кісток, волосся і нігтів.

Зберігати готовий порошок зі шкаралупи яєць потрібно в скляній тарі, в прохолодному і темному місці. Краще пересипте його в банку і покладіть в холодильник. Порошок може зберігатися близько місяця.

Протипоказання до прийому яєчної шкаралупи

Якщо ви вирішили використовувати шкаралупу всередину, потрібно дотримуватися кількох застережень. По-перше, потрібно обов'язково проколювати шкаралупу при високій температурі, щоб захистити себе від сальмонельозу. Друге правило - шкаралупу потрібно обов'язково ретельно подрібнювати. Якщо всередину пройде цілісний шматочок, він може проколоти і пошкодити слизову стравоходу або шлунка. Яєчна шкаралупа протипоказана при різних онкологічних захворюваннях - вона може стимулювати зростання пухлин. Крім того, при підвищеному вмісті кальцію в організмі прийом таких ліків строго протипоказаний.

Яєчна шкаралупа застосовується в багатьох сферах життя. Її додають в їжу домашнім тваринам, щоб вони не хворіли. Шкаралупа - це прекрасне добриво і харчування для домашніх рослин. Порошок з яєчної шкаралупи використовують при опіках - посипають їм уражену частину шкіри. Ще кілька десятків років тому шкаралупу використовували в якості відбілювача для білизни. Самки багатьох тварин неодмінно з'їдають яйця разом зі шкаралупою, щоб наситити організм кальцієм. Так давайте і ми не будемо відмовлятися від чудесного дару природи - яєчної шкаралупи. Це багате джерело кальцію, який доступний всім і кожному. Вживайте яєчну шкаралупу, будьте здорові і красиві завжди!

Відео: як приготувати і приймати кальцій з яєчної шкаралупи

Так навіщо ж витрачатися, якщо все найкорисніше і ефективне є у вас під рукою?
Як же шкаралупа впливає на стан нашого організму?
Але як приймати шкаралупу правильно?