Перелік товарів не підлягають обміну та поверненню в 2018 році

  1. Товари не підлягають обміну
  2. Перелік товарів належної якості не підлягають обміну і поверненню
  3. Товари неналежної якості, що не підлягають обміну та поверненню
  4. Чи можна пред'явити претензії по шлюбу на товар, який не підлягає обміну і поверненню?
  5. Список товарів не підлягають поверненню та обміну протягом 14 днів.
  6. Товар зі знижкою - чи підлягає поверненню та обміну?

Кожен споживач може зіткнутися з необхідністю повернення або обміну придбаної речі. Які види продукції не можна повернути в торгову точку або поміняти там же по закону? Введено розумні обмеження щодо обміну та поверненню деяких якісних товарів, визнаних непридатними для подібних операцій. Непродовольчі товари можливо повернути у встановлений термін при дотриманні вимог закону. Виняток становить вузька група, зафіксована в нормативному акті.

Товари не підлягають обміну

Встановлено право безперешкодно повернути непродовольчі товари належної якості або отримати аналогічні протягом 2-х тижнів, якщо не влаштовують їх властивості: розмір, форма, габарити. Існують категорії продуктів, що обмежують застосування цієї норми, не дивлячись на виконання вимог покупцем, наприклад, наявність чека про оплату речі. Перелік непродовольчих товарів містить вичерпний список цих категорій. Даний перелік затверджено законодавством Російської Федерації - ст. 25 закону про захист прав споживачів . Отже, повернути якісну річ з категорій, встановлених Урядом РФ, неможливо.

Перелік товарів належної якості не підлягають обміну і поверненню

Список містить наступні пункти:

  • Профілактичні і лікувальні засоби (аптечна продукція);
  • Домашні меблі;
  • Автомобілі, мотовелотовари і їх комплектуючі.
  • Сільськогосподарські машини, пристосування до них;
  • Плавзасоби особистого користування
  • Побутова хімія, пестициди, агрохімікати (предмети домашнього вжитку)
  • Тварини, рослини;
  • Гігієнічні та косметичні засоби;
  • парфумерія;
  • Відпускаються на метраж рулонні матеріали і інші конструкції (наприклад, проводи)
  • Швейні вироби, трикотаж (маються на увазі панчішні вироби, натільна білизна);
  • Технічно складні речі (див. Окремий перелік);
  • Зброя, його складові частини;
  • Дорогоцінні, напівдорогоцінні вироби;
  • Друковані видання.

Продавець повинен виконати домагання покупця в разі відсутності категорії предмета в перерахованих розділах.

Товари неналежної якості, що не підлягають обміну та поверненню

Якщо якість товару не відповідає встановленим стандартам, гарантується можливість його повернути або обміняти ( с. 18 ЗПП ) Норма діє на всі категорії споживання: дотримання права споживача на якість - прямий обов'язок продавця. Останній позбавлений права посилатися на відсутність правомочності виконати вимоги клієнта за умови виявлення істотного недоліку, не обумовлені при угоді. Стосується це, в тому числі, товарів тривалого користування .

Чи можна пред'явити претензії по шлюбу на товар, який не підлягає обміну і поверненню?

Таким чином, якщо виявлено брак, споживач має право скласти претензію. Розглянутий перелік Уряду поширюється тільки на якісні вироби. Продавець повинен виконати заявлені вимоги при продажу неякісної продукції. При відмові виконати законні вимоги, має сенс нагадати продавцеві про адміністративне покарання ( ст. 14 КпАП ).

Список товарів не підлягають поверненню та обміну протягом 14 днів.

Необхідно запам'ятати: перелік речей, які не підлягають поверненню та обміну протягом 14 днів, ідентичний переліку непродовольчих, а також технічно складних товарів належної якості. Вживання цих понять залежить від виділення головного сенсу: терміну або належної якості.

Товар зі знижкою - чи підлягає поверненню та обміну?

Іноді можна побачити вивіску в магазині, яка говорить, що речі, куплені на розпродажі, є безповоротними. Покупець повинен знати, що це грубе порушення його прав. Причини зниження вартості можуть бути різноманітними: зміна сезону, залучення клієнтів, зміна моди. Знижуючи ціну, продавець користується своїм правом, але обмежувати права споживача з цієї причини не можна. Зверніть увагу, продаж зі знижкою може означати наявність дефектів.

Важливо запам'ятати юридичний нюанс: якщо недолік був заздалегідь обговорений продавцем, претензію до нього згодом пред'явити неможливо. Але покупець може скласти претензію, обґрунтовуючи її за іншими пунктами, про які продавець не повідомив. При самостійному усуненні недоліків необхідно вимагати відшкодування понесених витрат. Споживач має право вимагати відшкодування понесених збитків, якщо доведе їх наявність. Право провести обмін або повернути сплачені кошти зберігається при виявленні істотного недоліку, незалежно від виду придбаного продукту. На практиці продавці всілякими хитрощами намагаються уникнути витрат. Для відстоювання законних інтересів необхідно посилатися на наведені нормативні акти, які є найкращим засобом захисту прав споживачів.

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):Товар зі знижкою - чи підлягає поверненню та обміну?
Які види продукції не можна повернути в торгову точку або поміняти там же по закону?
Чи можна пред'явити претензії по шлюбу на товар, який не підлягає обміну і поверненню?
Товар зі знижкою - чи підлягає поверненню та обміну?