Як написати претензію на неякісний товар: зразок заяви і правила повернення в магазин

  1. Який товар за законом є неякісним?
  2. Умови і терміни повернення неякісного товару
  3. Як повернути бракований товар?
  4. Співробітник магазину відмовив у поверненні: що робити?
  5. Зразок готового заяви-претензії на повернення товару
  6. Варіант 1 (спрощена). Приклад заяви на заміну товару або повернення грошових коштів
  7. Варіант 2. Як скласти претензію на неякісний товар (зразок)

Якщо товар виявився бракованим, покупець, який виявив дефект або несправність, має право повернути його в магазин. Збереження етикеток не має значення - на відміну від стандартної процедури повернення не сподобався товару, щодо неякісного застосовуються особливі норми, встановлені законодавством.

Вироби з дефектами, про які покупець був попереджений письмово - наприклад, б / у або уцінені речі - не приймаються до повернення на підставі шлюбу.

Який товар за законом є неякісним?

Який товар за законом є неякісним

Товар повинен відповідати заявленим характеристикам, бути цілісним, справним під час відсутності вад, що ускладнюють його використання. Техніка належної якості працює без збоїв, забезпечуючи прописаний в інструкції функціонал, склад і смакові властивості продуктів відповідають інформації на упаковці, а одяг і взуття не мають дефектів крою, матеріалу і аксесуарів.

Продукція неналежної якості поділяється на дві групи:

  • вироби, що мають недоліки - речі з видимими або прихованими дефектами (нерівний крій, відмінності колірної гами, плями, розводи, відколи, вм'ятини);
  • товари, що мають суттєві недоліки, тобто фактично несправні або непридатні для повсякденного застосування. Також істотним вважається недолік, який виник повторно після гарантійного ремонту.

Умови і терміни повернення неякісного товару

Протягом 15 днів з моменту покупки продукту будь-якої категорії - як з незначним браком, так і з істотним - можна повернути його продавцеві. Покупець має право:

  • поміняти виріб на справний;
  • підібрати приблизний аналог з перерахунком ціни;
  • вимагати перерахунку ціни (знижку) і часткового повернення коштів;
  • повернути товар в магазин і отримати гроші назад.

По завершенні вказаного періоду такі вимоги можуть пред'являтися по відношенню до виробів з істотними недоліками, а також пристроїв, які за 12 місяців ремонтувалися один або кілька разів - в сумі понад 30 днів. В інших випадках власник може розраховувати лише на безкоштовне усунення поломок в гарантійний період.

Зазвичай споживач вирішує сам - істотний дефект у товару або простий. Продавець, в свою чергу, може не погодитися з його рішенням і, відмовивши в обмін або повернення, запропонувати ремонт вироби з гарантії. Якщо власник впевнений у власній правоті, на допомогу прийде незалежна експертиза - її результати, які підтвердили істотність нестачі, зобов'яжуть продавця виплатити гроші і компенсувати витрати на послуги експертної комісії.

Як повернути бракований товар?

Як повернути бракований товар

Потрібно з'явитися в магазин з неякісної річчю і заявою на повернення. Бажано - але зовсім не обов'язково - упакувати річ в заводську коробку і докласти чек.

Втім, відсутність чека і упаковки ( п. 5 ст. 18 ЗоЗПП ) Не є підставою для відмови. Продавець веде облік реалізованої продукції, в т. Ч. За серійними номерами, тому досить буде вказати дату і час покупки претензійного вироби.

Повернення неякісного товару проводиться на підставі письмової претензії покупця. У магазинах є готові до заповнення бланки, але, якщо ви сумніваєтеся, що вам гуманно підуть назустріч і без сперечань оформлять повернення, краще підготуватися заздалегідь. Для цього потрібно знати, як написати претензію на неякісний товар постачальнику.

Претензія на повернення грошей за неякісний товар оформляється відповідно до загальноприйнятих правил. Текст документа містить:

  • назва торгового пункту, час і дату придбання товар;
  • точна назва юрособи та П.І.Б. директора (можна знайти на чеку або офіційному сайті);
  • відомості про товар: марка, модель, серійний номер, колір, артикул, комплектація, габарити;
  • докладний опис дефектів, що не дозволяють застосовувати річ за призначенням, з уточненням обставин, при яких вони були виявлені;
  • посилання на положення ГК РФ і Закону про захист споживчих прав;
  • паспортні дані заявника, підпис і дата подачі заяви.

Транспортування великої техніки або меблів вагою понад 5 кг при поверненні в торговий пункт здійснюється за рахунок продавця - в іншому випадку він компенсує витрати заявника на вантажоперевезення. На жаль, деякі несумлінні співробітники вважають за краще промовчати про це, розраховуючи на некомпетентність споживача, тому варто прописати в заяві умови безкоштовної доставки або грошової компенсації із зазначенням діючої правової норми ( п. 7 ст. 18 ЗоЗПП ).

Документ пишеться (друкується) в подвійному екземплярі: перший лист вручається представнику продавця, другий - з відміткою про прийняття - зберігається у заявника.

Співробітник магазину відмовив у поверненні: що робити?

При відмові у прийнятті претензії необхідно зробити в документі відповідну позначку (дата, час спроби повернення, П.І.Б. відмовив співробітника) і направити його рекомендованим листом з повідомленням за адресою магазину або центрального офісу юрособи. При наявності свідків бесіди з продавцем (родичі, приятелі) можна спільно скласти письмовий акт про відмову із зазначенням дати і часу, коли покупець намагався вчинити повернення, і також відправити до головного офісу.

Якщо співробітник прийняв заяву, але позначку з датою і підпис на вашому екземплярі проставити відмовився, доведеться робити це самому. У нижній частині документа, який у вас залишився на руках, підпишіть: «ідентичний екземпляр був переданий« ___ »_________ 201__ р в магазин ___________ співробітнику« П.І.Б. », який відмовився робити відмітку про прийняття в цьому акті». Зніміть з оформленого таким чином примірника копію і відправте поштовим рекомендованим листом в магазин або офіс на ім'я керівника.

Зразок готового заяви-претензії на повернення товару

Тонкощі складання документа залежать від того, який товар вам доводиться повертати, і що ви хочете отримати натомість - справний аналог або гроші. Якщо це одяг або бракований аксесуар, дефекти якого видно неозброєним оком, документ складається просто і лаконічно. Якщо це складна побутова або електронна техніка, то доведеться розписувати характер несправності в деталях - як можна докладніше. Розібратися, як скласти і написати претензію без помилок, допоможуть зразки.

Варіант 1 (спрощена). Приклад заяви на заміну товару або повернення грошових коштів

Генеральному директору ТОВ «Мода-Н»
Семенову І. В.
м Ивановск, вул. Інститутська д. 20 літ. А
Від Васильєвої Інни Петрівни
м Ивановск, вул. Далекосхідна д. 25 кв. 256

Заява на повернення товару неналежної якості

У магазині «Мода» (ТОВ «Мода-Н») 22 березня 2017 року в 14.33 я придбала недоброякісний товар: плаття марки Pepe світло-зеленого кольору, арт. 337799, 44 розміру вартістю 4500 рублів. Факт покупки підтверджую копією касового чека.

Через 2 дні (23.03.2017) в придбаному мною виробі були виявлені такі недоліки: крива пройма, лівий рукав вшитий нерівно і довше правого на 5 см. Їх наявність свідчить про продаж мені товару неналежної якості.

Відповідно до ст. 18 Закону про захист прав споживачів прошу: провести заміну купленого у вас товару на аналогічний належної якості, або повернути сплачені грошові кошти в розмірі 4500 рублів.

Васильєва І. П. ______________
25.03.2017 р
Дата прийняття заяви: «___» __________ 2017 р
ПІБ та підпис продавця: _____________________

Варіант 2. Як скласти претензію на неякісний товар (зразок)

Генеральному директору ТОВ «Ціфросеть»
Бєлякова О. І.
м Ивановск, вул. Інститутська д. 23
Від Власової Марини Олегівни
м Ивановск, вул. Заозерна д. 117 кв. 520

Заява на повернення товару неналежної якості

Мною, Власової Мариною Олегівною, в магазині «Ціфросеть» 22 квітня 2017 р розташованому за адресою вул. Інститутська д. 24, ТЦ «Парус» був придбаний товар - міксер фірми Priston (модель N 1056-JU серійний номер N 234970896-TED). Касовий чек № 124 від 22.04.2017 на суму 2650 рублів додаю.

24 квітня 2017 року в процесі використання міксера (строго по інструкції) був виявлений істотний недолік: кнопка перемикання швидкостей не працює, прилад функціонує лише в одному режимі, всупереч заявленим характеристикам, що унеможливлює його повноцінну експлуатацію.

Згідно ст. 503 ГК покупець, який придбав неякісний товар, має право відмовитися від виконання договору роздрібної купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої за нього суми.

На підставі п. 1 ст. 18 Закону про захист прав споживачів при виявленні дефекту покупець має право відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої суми, або пред'явити вимогу про його заміну на виріб цієї ж моделі або аналогічної з перерахунком покупної ціни протягом 15 днів з дня покупки.

На підставі вищевикладеного, прошу:

1. Прийняти у мене міксер Priston (модель N 1056-JU серійний номер 234970896-TED) - товар неналежної якості, має істотний недолік.

2. Повернути мені його вартість в розмірі 2650 (Дві тисячі шістсот п'ятдесят) рублів (п. 4 ст. 24 ЗоЗПП).

3. Розглянути претензію і задовольнити вимоги по ній протягом 10 днів (ст. 22 ЗоЗПП).

У разі відмови задовольнити мої законні вимоги я буду змушена подати позов в Іванівський міський суд з віднесенням всіх витрат на ваш рахунок.

Додаток: товарний і касовий чек.

25 квітня 2017 р
Власова М. О. _________________
Дата прийняття заяви: «___» __________ 2017 р
ПІБ представника продавця: _________________

На жаль, браковані вироби - не рідкість. Не варто хвилюватися всерйоз, якщо вам дістався несправний прилад - закон на боці покупця. Перед подачею претензії уважно прочитайте статті 18-22 Закону про захист прав споживача - вивчивши їх норми, ви не дозволите збити себе з пантелику недобросовісному продавцеві. Якщо ж ви не розумієте, як написати претензію на неякісний товар, зразок вирішить цю проблему - скористайтеся одним з двох варіантів, запропонованих вище.

Який товар за законом є неякісним?
Співробітник магазину відмовив у поверненні: що робити?
Який товар за законом є неякісним?
Як повернути бракований товар?
Співробітник магазину відмовив у поверненні: що робити?