Вік кішки за людськими мірками

  1. Переводимо котячий вік на людський
  2. 1 Спосіб
  3. 2 Спосіб
  4. 3 Спосіб
  5. Визначаємо вік кішки
  6. зуби
  7. очі
  8. Зовнішній вигляд
  9. дитинство
  10. Підлітковий період
  11. Юність
  12. молодість
  13. зрілість
  14. старість
  15. Фактори, що дозволяють продовжити життя домашнього вихованця

Господарі кішок часто замислюються, як визначити вік кішки за людськими мірками? Підрахунок співвідношення віку вихованця з людським дозволить власникові визначити на якому етапі розвитку знаходиться вихованець, щоб його повадки і поведінка не застали зненацька.

Мислення людини відрізняється від поведінки і звичок тварин, що живуть інстинктами. Тому порахувати вік кішки за людськими мірками складно, можна визначити тільки приблизно (див. Таблицю).

Переводимо котячий вік на людський

Виділяється кілька способів, які переводять вік кішки на людський, але кожен з них не точний: Виділяється кілька способів, які переводять вік кішки на людський, але кожен з них не точний:

1 Спосіб

Перший рік життя вважається періодом статевої зрілості і приблизно відповідає 14-15 людським рокам. Вона самостійно доглядає за собою, видобуває їжу, орієнтується в просторі.

До 2 років характер і звички кішки вже сформовані. Кот повністю фізично дозріває і готовий завойовувати простір, претендуючи на самок. Даний вік прирівнюється до 24 людських.

Кожен наступний рік прирівнюється до 4 людським і вираховується за формулою:

n = 24 + (n-2) * 4,

де n - вік кішки, починаючи з 3 років.

2 Спосіб

Таблиця розрахунку з використанням коефіцієнта (натисніть для збільшення).

Ще один спосіб:

  • Від 1-5 років кожен котячий рік дорівнює 7 людським
  • Від 6 - 12 щороку дорівнює 4 людським.
  • З 12 - 20 щороку дорівнює 3 людським.

3 Спосіб

Порахувати вік кішки можна за допомогою коефіцієнта. При його розрахунку враховувалися фізичний розвиток, соціальний інтелект, емоційна сфера кішки і людини.

Найбільш популярний метод, але також не вважається максимально точним, так як інтелект кішки практично неможливо виміряти.

В однаковому віці одна кішка може знайти будинок, опинившись за тисячі кілометрів, інша може загубитися в квартирі.

Див. Таблицю розрахунку віку кішок за людськими мірками з використанням коефіцієнта.

Визначаємо вік кішки

Іноді господарі не знають скільки років кішці, що найчастіше буває, коли в будинок потрапило вже доросла тварина. Визначити вік можна за станом зубів, очам і зовнішнім виглядом, з чим ветеринари справляються легко і швидко. Але якщо немає можливості відвідати ветеринара, то необхідно знати наступне.

зуби

Цей метод не можна вважати абсолютно достовірним, так як у дорослої кішки вони можуть випадати і псуватися через хвороби і непередбачених впливів. Цей метод не можна вважати абсолютно достовірним, так як у дорослої кішки вони можуть випадати і псуватися через хвороби і непередбачених впливів

Вік кішкиСтан зубів

3-4 тижні прорізаються молочні зуби 4-5 місяців в тій же послідовності, що прорізалися, випадають молочні зуби, ростуть корінні 6 місяців завершення зміни зубів 1 рік сточуються поступово центральні різці (нижня щелепа) 2 стираються поступово середні різці ( нижня щелепа), ледь помітне пожовтіння на зубах 3 сточуються центральні різці (верхня щелепа) 4 сточуються середні різці (нижня щелепа) 5 починають сточуються ікла, добре помітне пожовтіння зубів 5,5 стираються крайні різці (нижня челюс ь) 6 починають стиратися крайні різці (верхня щелепа) 7 стають поперечно-овальними центральні різці (нижня щелепа) 8 стають поперечно-овальними бічні різці (нижня щелепа) 9 стають поперечно-овальними центральні різці (верхня щелепа) 10 стають поперечно-овальними бічні різці (верхня щелепа) 11-12 випадають поступово центральні різці (обидві щелепи) 12-16 випадають все різці 16-20 випадають зуби, що залишилися

При огляді крім стирання, пожовтіння і випадання зубів, також звертається увага на прикус, загальний стан ротової порожнини, що може сказати про передчасних пошкодженнях.

Представлені в таблиці вікові характеристики можуть змінюватися в залежності від харчування, умов проживання, породи тварини.

Представлені в таблиці вікові характеристики можуть змінюватися в залежності від харчування, умов проживання, породи тварини

Очі старої кішки

При покупці кормів необхідно звертати увагу на склад. Вони повинні бути багаті мінеральними речовинами і вітамінами, які дозволять зберегти зуби вихованця.

очі

Молоді коти мають очима насиченого кольору з яскравою радужкой і чітким малюнком. У старіючих особин очі стають тьмяними з каламутним кришталиком, не яскравою радужкой, порушеним малюнком.

Зовнішній вигляд

  • Молоді кішки багаті блискучою красивою шерстю, яка при старінні вихованця рідшає, тьмяніє, сивіє.
  • Молоді особини більш незграбні. Мають рельєфною мускулатурою.
  • Дорослі особини мають округлим тілом. Пересувається спокійніше і ліниво.
  • Старі особини худіші з виступаючими кістками плечового пояса і в'ялою шкірою.

Етапи дорослішання кішки

дитинство

Очі молодої кішки

Дозрівання кошеня відбувається набагато швидше, ніж у людини (за кілька тижнів). Народжуючись абсолютно безпорадним, сліпим і глухим, за цей час він знайомиться зі світом, вчиться ходити.

Через тиждень після народження з'являється слух (спадає захисна плівка), відкриваються очі. Зір формується поступово протягом декількох тижнів. На другому тижні починають прорізатися зуби. У людського дитини це відбувається в 5-9 місяців.

В місяць кошенята вже активно бігають, що людські діти роблять в 1-1,5 року. Кошеня в 3 місяці порівняємо по соціальному інтелекту з людським дитина 2 років.

У таблиці нижче представлений вік кошенят за людськими мірками (по місяцях):

Кошеня Людина Кошеня Людина 1 місяць 5-7 місяців 5 місяців 9-10 2 місяці 10-11 місяців 6 місяців 13-14 3 місяці 2 7 місяців 15 4 місяці 5-6 8 місяців 16

дитинство

Цей період найскладніший для зіставлення, в зв'язку зі стрімким зростанням кошенят.

В 4 місяці кошенята вже активно грають з братами і сестрами, визначають хто чужий, а хто свій, вибудовують відносини з господарями, можуть впоратися без мами з вилизування себе, умиванням, гострінням кігтів, прийомом їжі.

Вік кішок в перший рік життя в перекладі на людську дорівнює 18, що закликає господарів більш пильно підійти до питань виховання пухнастого друга, формуючи тільки позитивні звички (ходити в туалет в лоток і точити кігті в потрібному місці , НЕ обдирати шпалери , не псувати меблі , не кусаються і т.д.).

Підлітковий період

Кошеня у віці 6 місяців, як істинний підліток, починає відчувати межі дозволеного. Тому господар повинен своєчасно реагувати і припиняти недозволене. Не варто прощати пустощі і баловство, думаючи, що кошеня ще дитина і його поведінку виправиться.

Також приблизно в цей період (6-7 місяців) у самок починається тічка, викликаючи певну реакцію у самців. Бажано не допустити в'язки, так як самка фізично ще не готова до пологів і особливо материнства, але завагітніти вона може.

Юність

Від року до двох вихованець вже виглядає доросло, але поводиться ще як дитина, граючи, ховаючись і т.д. У рухах пропадає незграбність і з'являється граціозність.

молодість

У цей період вихованець проявляє по максимуму свою силу, спритність, невтомність. Триває молодість до 5 років, що в людських роках дорівнює 40. Ідеальний період для закладу здорового потомства. У цей період вихованець проявляє по максимуму свою силу, спритність, невтомність

зрілість

Від 6 до 10 л. (Приблизно 40-55 людських) вихованець спокійний, іноді може пограти. Можуть починатися проблеми в роботі нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту. Чи не стерилізовані вихованці можуть страждати від гормональних збоїв.

старість

Від 10-12 л. кішки вважаються вже літніми, хоча зустрічаються особини, які дожили до 20 л. Все залежить від умов утримання вихованця і його здоров'я. Наприклад, дворові кішки доживають до 10, а вихованці домашні часто живуть довше 16.

Зустрічаються і коти-довгожителі, які живуть до 20 і довше. Наприклад, техаська кішка Пушинка прожила 38 років, а кіт Гранпа Рекс Аллен прожив 34 роки. Обидва вихованця жили у одного господаря. Їх господар зазначив, що вони так довго прожили тільки завдяки раціону харчування: бекон, яйця, брокколі, спаржа.

Також є відомості про кішку Люсі з Англії, яка прожила до 43 л. Її останній господар в 2015 році знайшов документи, що вона народилася в 1972 році.

Фактори, що дозволяють продовжити життя домашнього вихованця

  • Збалансоване харчування;
  • Місце для відпочинку і сну (затишне і тепле);
  • Відсутність травмуючої обстановки і можливості отримати фізичну травму;
  • Регулярне відвідування ветеринара;
  • Безмежна любов і ласка.