Сучасні методики раннього разития дітей

  1. Монтессорі
  2. Вальфдорская педагогіка
  3. Методика Зайцева
  4. Глен Доман
  5. Сесіль Лупан
  6. Нікітіних
  7. Макато Шічіда
  8. Воскобовіча
  9. Гмошінской
  10. Масару Ібука

Короткий опис успішних методик раннього розвитку дітей допоможе зорієнтуватися батькам. Заняття з 6 місяців швидко навчать малюка ...

[Ads-for-wp ads-id = "9184"] [ads-for-wp ads-id = "9157"] [ads-for-wp ads-id = "9158"]

Психологи поки не прийшли до одностайності з питання раннього розвитку дітей. Одні наполягають: розвивати здібності малюка потрібно мало з внутрішньоутробного періоду, щоб встигнути до трьох років і пропонують свої методики раннього розвитку дітей. Інші поблажливо кажуть: дайте малюкові рости спокійно і природно, без будь-яких освітніх премудростей.

Поки вчені сперечаються, батьки підшукують найбільш ефективні, перевірені методики розвитку дітей раннього віку. Сьогодні їх десятки. Ось найбільш популярні.

Монтессорі

Монтессорі

суть системи Марії Монтессорі - створення особливої ​​освітній середовища, в якій діти взаємодіє з різними предметами самостійно, без активної участі дорослих, - суть системи. Середовище це складається з п'яти зон:

  • практичної;
  • сенсорної;
  • математичної;
  • мовної;
  • природничо.

Кожна заповнена розвиваючими предметами і матеріалами, що формують різноманітні навички та вміння. Чим і скільки займатися, вибирає дитина. Завдання педагога - не вести за собою, а слідувати за малюком, підказуючи, підтримуючи і допомагаючи.

Вальфдорская педагогіка

Вальфдорская педагогіка

Розвинути індивідуальні здібності дітей максимально наближеними до природного середовищі способами - завдання цієї методики. Педагог зайнятий не розвитком інтелекту малюка, і вихованням його через народну культуру і практичну діяльність. Принципи методики:

  • заборона на мас-медіа;
  • максимальне занурення в народну культуру;
  • практичні заняття ремеслом, рукоділлям;
  • активну участь дитини в домашньому праці.

Розвиток і виховання відбувається через гру: програвання казок, пальчикові ігри, групові народні ігри.

Методика Зайцева

Природна для дітей гра - суть навчання читання за методикою Зайцева . Замість традиційного політерного і складового оволодіння читанням автор вводить метод так званого складу (буквеної пари), розташованого на одній з граней кубика. Дерево і залізо, з яких виконані дидактичні матеріали, дозволяють навчитися розрізняти голосні і приголосні, тверді і м'які звуки.

Трьохлітки починають читати на перших уроках. Якщо займатися з шестимісячними малюками, вони починають одночасно говорити і читати.

Глен Доман

Якщо розвивати мозок з народження, можна виростити генія - ось головний постулат методики Глена Домана . Велика інтелектуальне навантаження абсолютно необхідна, причому чим раніше, тим краще. Встигнути потрібно до шести років: після цього віку інтенсивне зростання мозку припиняється.

З тримісячного віку малюкові на одну-дві секунди показують спеціальні картки із зображеннями тварин, предметів, цифр, букв. Все це допомагає йому оволодіти читанням, рахунком, отримати колосальні знання про навколишній світ.

Сесіль Лупан

Стимуляція слуху, зору, дотику, смаку, нюху на першому році життя малюка допомагає навчити його читати, писати, мов. Для розвитку інтелекту важливо фізичне виховання, яке включає гімнастику, масаж, прогулянки, плавання.

Батьки повинні не опікати малюка, а активно взаємодіяти з ним, стимулювати допитливість за рахунок спільної ліплення, читання, гри. важливі моменти системи навчання Сесіль Лупан : Створення звукових контрастів, використання дзеркалець, шматочків тканини різних кольорів і фактури, карток.

Нікітіних

Багата розвиваюче середовище, що формує різноманітні навички та випереджаючі умови - основа методики. Потрібні не спеціальні заняття, а постійний доступ до спортивних снарядів, наявність творчих і інтелектуальних посібників. Батьки повинні брати активну участь в цьому житті.

У числі основних принципів методики Нікітіних : Годування немовлят на вимогу, раніше загартовування і навчання гігієні, постійні фізичні вправи, вільне пізнання світу, формування правильних побутових навичок.

Макато Шічіда

суть методики Шічідо - активний розвиток правої півкулі мозку. Воно здатне засвоювати більше інформації, тому малюк зможе легко навчитися читання, рахунку, іноземної мови, розвине інтуїцію, проявити свої таланти.

Основа методики - флеш-картки. Показувати їх можна з трьох місяців. Картки демонструються дві секунди (права півкуля - зір), потім озвучуються (ліва півкуля - слух). Поступово щоденна кількість карток доводиться до тисячі.

Воскобовіча

Воскобовіча

Методика Воскобовіча заснована на багатофункціональності та насиченості ігрового матеріалу. Створені особливі герої (Малюк Гео, Дівчинка Часточка, Крутик За тощо.), Постійно діючі в різних ігрових ситуаціях. Ігри розвивають:

  • творчі і конструкторські здібності;
  • логіку і уяву;
  • навички читання;
  • математичні здібності.

Найвідоміші дидактичні матеріали цієї оригінальної методики - дощечка з гвоздиками, так званий «квадрат Воскобовіча» (мільйон варіантів складання), конструктор букв, разнопалубний кораблик.

Гмошінской

Методика малювання пальчиками або всієї долонькою носить назву груднічкової (дитячої). Заняття можна починати з півроку, коли малюк починає впевнено сидіти. Фарба розмазується по основі або стискається кулачком, причому дитина не відразу починає усвідомлювати результати своїх рухів.

Маніпуляції пальчиками розвивають психіку, пам'ять і мову, формують сприйняття кольорів, благотворно впливають на психіку дітей.

Масару Ібука

Пік розумових здібностей дитини доводиться на три роки, впевнений автор, тому розвивати малюка потрібно до цього віку: « після трьох уже пізно ». Мозок маленьких дітей жадібно вбирає інформацію, його можливості безмежні. Тому малюка легко можна навчити говорити на декількох мовах, грати на скрипці, малювати картини маслом.

Формування правильного смаку, різноманітність «духовної їжі» і практичних занять, розвиток тактильних відчуттів, заохочення - основні принципи методики.

Сучасні розвиваючі методики спрямовані на активне розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дитини .

Відео: ранній розвиток - школа Комаровського