Правильний догляд за шкірою підлітка: як позбутися від прищів

  1. Основні етапи догляду за шкірою в підлітковому віці
  2. Чим краще очистити шкіру підлітку?
  3. Тип шкіри
  4. Чи потрібно зволожувати шкіру?
  5. Чи потрібно робити маски для шкіри підлітку?
  6. Як захистити шкіру?
  7. Якщо шкіра проблемна
  8. З чого почати?
  9. Як утворюється прищ?
  10. Якщо прищів трохи
  11. Якщо прищів більше 20
  12. Третя (важка) стадія

Вугрі та прищі на шкірі в юному віці здатні не тільки зіпсувати зовнішність підлітку, а й похитнути його нерви. Як тут не хвилюватися?

Як тут не хвилюватися

вік перше кохання , Перше симпатій, і ці ненависні прищі на обличчі! Кому це приємно?

Для мене це питання дуже актуальне, адже моєї середньої доньці скоро 12, і саме я повинна навчити її азам грамотного догляду за шкірою в її віці. Про те, яким повинен бути догляд за шкірою обличчя підлітків, ми розповімо на жіночому сайті "Красива і Успішна".

Основні етапи догляду за шкірою в підлітковому віці

Якщо у підлітка шкіра не проблемна (немає вугрів і висипань, прищів), то для догляду за шкірою досить трьох, але обов'язкових кроків: шкіру потрібно очистити, зволожити і захистити.

Чим краще очистити шкіру підлітку?

Відразу слід зазначити, що вмиватися звичайним милом не рекомендується ні підліткам, ні жінкам. Мило дуже сушить шкіру, змиває її захисний шар, не дає затриматися волозі. Найкраще для догляду підійдуть спеціальні засоби для вмивання, які бувають у вигляді пінок, гелів, молочка та ін.

Також обов'язковим засобом по догляду за шкірою в підлітковому віці повинен стати тонік після вмивання.

Тип шкіри

Перед тим, як почати вибирати засоби для вмивання (очищення), необхідно визначити тип шкіри підлітка. Вона буває 4 типів, як і у дорослих людей: нормальна, суха, жирна і комбінована.

  • Якщо у підлітка нормальна шкіра, немає помітних дефектів і недоліків, досить вмиватися гелем або молочком і тонізувати шкіру.
  • Суха шкіра у дівчинки або хлопчика говорить про те, що їй не вистачає вологи. Тому купите дитині спеціальний гель або молочко для вмивання для сухої шкіри. Не використовуйте засоби зі спиртом. Так ви тільки пересушити шкіру.
  • Найчастіше у підлітків жирна проблемна шкіра. Це пояснюється гормональною перебудовою організму. Більш докладно про те, чому у підлітків з'являються прищі і як лікувати проблемну шкіру, sympaty.net розповість нижче. Вмиватися підліткам з жирною шкірою теж рекомендується спеціальними засобами для проблемної або жирної шкіри.
  • При комбінованій шкірі (область підборіддя, носа і чола має ознаки жирності, а щоки - сухі) слід підбирати спеціальні засоби і ні в якому разі не використовувати мило для вмивання, щоб не пересушити ще більше шкіру.

Дуже важливо привчити підлітка завершувати процес очищення шкіри протиранием особи тоніком (лосьйоном). Цей етап допоможе не тільки шкірі очиститися до кінця, але і дасть їй додаткове зволоження.

Отже, обов'язкові засоби для догляду за шкірою обличчя підлітка - умивалці і тонік.

Чи потрібно зволожувати шкіру?

Багато мам дівчаток-підлітків замислюються, чи потрібно купувати будь-які зволожуючі засоби для догляду за шкірою підліткам? Адже шкіра в юному віці пружна і гладка. Чи не завдадуть шкоди шкірі креми?

Як кажуть косметологи, молодий шкірі креми можуть завдати шкоди. Але станеться це лише в тому випадку, якщо вони підібрані неправильно.

Зволожувати шкіру підліткам потрібно! Тому батькам важливо допомогти придбати правильний зволожуючий крем для обличчя для догляду за шкірою підлітка-дівчинки і хлопчика. Це допоможе зберегти пружність молодий шкірі і пом'якшить її після вмивання.

  • Якщо у підлітка шкіра нормальна, то підійдуть будь-які зволожуючі легкі креми, в складі яких є пророщені зерна пшениці, мед, дріжджі, оливкова олія та ін.
  • Жирна шкіра теж потребує зволоження, адже лікування вугрів підсушує шкіру. Підбирайте креми з ромашкою, календулою і деревієм.
  • У підлітків дуже рідко зустрічається суха шкіра. Але якщо ви помітили, що у вашої дитини шкіра часто лущиться, то підбирайте зволожуючі креми з натуральними маслами (наприклад, маслом чайного дерева ). Не купуйте креми з колагеном або гіалуроновою кислотою. Вони підійдуть для шкіри після 20.

Також підлітку важливо стежити за питним режимом і вживати достатньо фруктів і овочів, щоб шкіра отримувала достатню кількість вологи.

Чи потрібно робити маски для шкіри підлітку?

Так як шкіра у підлітків молода, то прості маски на кефірі, з використанням свіжих фруктів або глини, будуть хорошим додатковим засобом по догляду за шкірою обличчя підлітка-дівчинки. Обов'язково перед нанесенням маски шкіру потрібно очистити від ороговілого шару за допомогою пілінгу (суха шкіра) або скрабу (жирна шкіра).

Як захистити шкіру?

У сонячні дні шкіру на обличчі потрібно захищати від попадання променів. Краще користуватися сонцезахисними кремами з SPF від 15. Про те, як вибрати сонцезахисний крем, жіночий сайт sympaty.net розповідав тут . Також для захисту можна наносити легкі тональні креми для молодої шкіри.

У холодну пору шкіру підлітка теж потрібно захищати. Підійдуть спеціальні засоби, які потрібно наносити на шкіру в холодну пору року. Їх також випускають багато косметичних фірм.

Якщо шкіра проблемна

Догляд за проблемною шкірою обличчя підлітка відрізняється від догляду за нормальною шкірою. Дуже важливо грамотно доглядати за шкірою з висипаннями, щоб не допустити ускладнень.

Завантаження ...

До того ж, налаштуйте себе і свою дитину, що швидко позбутися від прищів на підліткової шкірі неможливо. Потрібен час - від 3 до 6 місяців.

З чого почати?

Важливо для початку визначити, наскільки сильно обсипана шкіра прищами. Допомагає в цьому дуже простий тест: необхідно порахувати прищі на обличчі.

  • Якщо їх небагато (до 10) - це легка ступінь хвороби.
  • Якщо їх на обличчі до 40 - ця середня стадія.
  • Якщо їх більше 40 - найскладніша стадія.

На різних стадіях потрібен різний догляд за шкірою підлітка.

Щоб розібратися в нюансах догляду за проблемною шкірою обличчя підлітка, потрібно розібратися, чому на ній з'являються прищі.

Як утворюється прищ?

У шкірі містяться волосяні фолікули, які оточені сальними залозами. З цих залоз виділяється жир, який добре впливає на нашу шкіру, якщо його трохи.

  • У підлітковому віці організм хлопчиків і дівчаток посилено виробляє чоловічі гормони.
  • Ці гормони в свою чергу підсилюють вироблення шкірного жиру. Його починає вироблятися в надлишку, і він починає шукати виходи на шкірі.
  • В цей же період відбуваються зміни верхнього шару шкіри. Він роговеет і ущільнюється. Шкірне сало не може вийти назовні і починає накопичуватися під шкірою - запалюється сальна заліза. Навколо неї (в шкірному салі) починають розмножуватися шкідливі мікроби.
  • Над шкірою утворюються горбки - прищі на обличчі у підлітка.

Як бачите, все взаємопов'язане. І якщо неправильно почати боротьбу з прищами в підлітковому віці (наприклад, видавлювати або підсушувати їх), то можна сильно зіпсувати шкіру обличчя.

Нам, батькам, важливо донести підлітку цю інформацію і навчити, який повинен бути догляд за шкірою обличчя в підлітковому віці.

Якщо прищів трохи

Очищення шкіри залишається обов'язковим етапом догляду за проблемною шкірою обличчя підлітка. Підбираємо спеціальний гель для вмивання (для жирної) шкіри. Вмиваємося 2 рази в день.

Особа протираємо одноразовим паперовим рушником і викидаємо. Не можна один і той же рушник використовувати для особи 2 рази. Ви рознесе мікроби по всьому обличчю.

Якщо прищів більше 20

Очищення шкіри залишаємо без змін. Воно обов'язково!

Після того, як особа очистили, на нього 1 раз в день (на ніч) тонким шаром наносимо спеціальний засіб від прищів, в якому містяться речовини, які борються з акне. Їх дія спрямована на розкриття сальних проток і на пом'якшення верхнього ороговілого шару. Найпопулярніші препарати - Діфферін, Зінеріт, Клензіт, Базирон і їх аналоги.

  • Важливо пояснити підліткові, що препарат наноситься не тільки на проблемну ділянку, а й на все обличчя. Це перше.
  • Друге, не менш важливе: лікування триває від 3 до 6 місяців! Це пояснюється тим, що шкіра на обличчі оновлюється раз в 28 днів. Для того щоб повністю позбутися від прищів, шкірі потрібно оновитися 3 - 6 разів.
  • Ще один важливий аспект - лікування не можна переривати, навіть якщо ви помітили, що прищі пропали і шкіра стала чистою.

Третя (важка) стадія

Догляд за шкірою підлітка-дівчинки відрізняється від догляду за шкірою підлітка-хлопчика. Якщо у дівчинки-підлітка дуже багато прищів на обличчі, то лікування повинно включати зовнішній прийом препаратів з антибіотиками, а також контрацептивних препаратів всередину.

Так-так, як би це не звучало, але дівчатам-підліткам лікар-дерматолог порекомендує приймати контрацептиви, щоб зменшити в організмі вироблення чоловічих гормонів. Не забувайте, що саме вони можуть бути причиною великої кількості прищів на обличчі у дівчат.

Навіть в інструкціях до контрацептивних препаратів зазначено, що вони призначаються для лікування акне. Хлопцям така схема лікування не підходить!

Акцентуємо вашу увагу на те, що схему лікування в цьому випадку підбирає тільки фахівець. Ми не будемо згадувати назви гормональних таблеток і мазей з антибіотиком для лікування прищів в підлітковому віці. Призначає їх тільки фахівець.

Сьогодні майже всі косметичні фірми випускають спеціальні засоби по догляду за шкірою підлітка. В набори входять і умивалки, і тоніки, і препарати для зволоження і живлення шкіри. Якщо на шкірі мало прищів, то цих коштів цілком достатньо для догляду.

Лідерами серій для підлітка вважаються фірми Mia, Грін Мама, Mirra, Натура Сіберіка, La Roche Posay, Clearasil, Vichy та інші.

Давайте навчимо наших дітей правильно доглядати за шкірою з юного віку.

---
Автор - Юлія Спиридонова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна
Копіювання цієї статті заборонено!

Чи потрібно робити маски для шкіри підлітку?
Як захистити шкіру?
Як утворюється прищ?
Як тут не хвилюватися?
Кому це приємно?
Чим краще очистити шкіру підлітку?
Чи потрібно зволожувати шкіру?
Багато мам дівчаток-підлітків замислюються, чи потрібно купувати будь-які зволожуючі засоби для догляду за шкірою підліткам?
Чи не завдадуть шкоди шкірі креми?
Чи потрібно робити маски для шкіри підлітку?