Коли дитині можна спати на подушці: новонародженому, немовляті

  1. Чому новонародженим не потрібна подушка
  2. На чому спати грудничку
  3. Коли настав час подумати про подушці?
  4. Кому подушка «прописана» лікарем
  5. Яка краще
  6. Головне - гіпоалергенність
  7. гречана лузга
  8. Овеча вовна
  9. Пух-перо і вата
  10. латекс
  11. синтепон
  12. холлофайбер
  13. Полістирол і поліестер

А як же подушка і пухова ковдра, яким давно дбайливо ... Як облаштувати місце для сну дитини, щоб було зручно і безпечно спати?

[Ads-for-wp ads-id = "9184"] [ads-for-wp ads-id = "9157"] [ads-for-wp ads-id = "9158"]

Будь-яка матуся, особливо очікує первістка, ретельно готується до зустрічі з ним і продумує кожну дрібницю. Вона заздалегідь нагладіт пеленочку, акуратно складе присипки і підгузники, застелет ліжечко ніжним постільною білизною. У пологовому будинку її може сильно здивувати те, що крім жорсткого матраца, що знаходиться під невеликим нахилом, новонародженому більше нічого не постелять. А як же подушка і пухова ковдра, яким давно дбайливо застелене ліжечко будинку? Чи буде малюкові зручно без них?

Чи буде малюкові зручно без них

Чому новонародженим не потрібна подушка

Даний предмет постільних речей, який так люблять дорослі, зовсім не потрібен малятку. Більш того, він може становити серйозну небезпеку для здоров'я крихітного створення. Сховавши носиком в м'яку постіль, новонароджений, як і тримісячний малюк, може просто задихнутися. Адже в цьому віці дітки ще не вміють рефлекторно повертати голову, щоб звільнити органи дихання.

Крім того, неправильне розташування головки малятка може привести до здавлення нервів і кровоносних судин шиї.

Не варто переживати, що новонародженому буде незручно на рівній поверхні. Його відносно велика голова допомагає прийняти тілу потрібне положення.

Про гігієну і сні:

На чому спати грудничку

Як облаштувати місце для комфортного і безпечного сну немовляти? Ось що радять доктор Комаровський та інші дитячі лікарі:

  1. Під голову немовляти слід класти складену вчетверо пелюшку. Коли вона забрудниться, її можна швидко замінити чистою.
  2. У деяких випадках лікарі дозволяють використовувати тоненьку подушечку. Вона повинна бути виключно з гіпоалергенних матеріалів.
  3. Під дитячий матрацик рекомендується покласти згорнутий у валик рушник або подушку, бічні грані якої трикутні. Кут нахилу спального місця повинен становити близько 30 градусів.

Кут нахилу спального місця повинен становити близько 30 градусів

Нахил матраца особливо потрібен дітям, схильним до частих зригування. Розташована на узвишші голова запобігає небезпечні ситуації, коли крихта може захлинутися.

Педіатри також рекомендують піднімати матрацик, коли у дитини закладений носик. Такий стан значно полегшить його дихання.

Коли настав час подумати про подушці?

Не раніше, ніж дитині виповниться рік. Це легко пояснити, знаючи фізіологічні особливості немовлят.

Хребет дорослої схожий на латинську S, така форма служить людині прекрасним амортизатором. Пружинячи під час ходьби і бігу, вона захищає від тряски і травм головного мозку.

Таку форму дитячий хребет придбає, коли карапузові стукне рік. Спочатку, поки малятко вчиться тримати голівку, формується шийний відділ. Сидіння, повзання і ходьба сприяють розвитку грудного і поперекового вигину спини.

Сидіння, повзання і ходьба сприяють розвитку грудного і поперекового вигину спини

М'який матрацик і подушка можуть негативно відбитися на правильному формуванні хребта і привести до серйозних проблем.

Думка Комаровського. Знаменитий лікар впевнений, що і однорічному малюку подушка не потрібна, і радить потерпіти хоча б до 2 років.

Кому подушка «прописана» лікарем

Іноді вроджені чи набуті захворювання вимагають використання спеціальної подушки. Наприклад, якщо у дитини кривошия. Лікування цієї недуги потрібно починати з перших же місяців, і на його ефективність значно впливає правильне положення голови малюка під час сну.

Багато діток звикають спати в одній і тій же позі. Але м'які кісточки черепа в перші місяці дуже схильні до деформації. Виправити форму голови допоможе подушечка з виїмкою.

Виправити форму голови допоможе подушечка з виїмкою

У деяких випадках ортопедична подушка виступає в ролі засобу лікування при гіпертонусі і гіпотонус м'язів.

Яка краще

Не всякий вид даної постільної приналежності підійде малюкові. На що потрібно звернути увагу при покупці:

  • Форма і розмір. Стандартні параметри 40 х 60 см підійдуть дитині з однорічного віку. Дітям молодшого віку можна спати на подушці висотою не більше декількох сантиметрів.
  • Пружність. Якісна подушка легко повертає форму після натискання.
  • Способи фіксації. Застібки або липучки, які розташовуються на зворотному боці подушки, не дадуть їй сповзти, коли малятко буде спати.
  • Гігієнічність. Слідкуйте, щоб виріб був виготовлений з природних матеріалів, і його легко можна було випрати без побоювання, що воно втратить форму.

На питання, коли можна не стерилізувати дитячий подушку, Комаровський однозначно відповідає, що робити цього зовсім не треба. Адже, чим більше стерильності в навколишньому малюка обстановці, тим вище ризик появи алергічних реакцій.

Головне - гіпоалергенність

Багато батьків помиляються, думаючи, що натуральні наповнювачі безпечніше синтетики. Насправді пух, перо і шерсть набагато частіше провокують алергію. З якого матеріалу найчастіше зроблені подушки?

гречана лузга

Мабуть, єдиний натуральний матеріал, який є абсолютно гіпоалергенним. До того ж він прекрасно пропускає повітря і масажує шкіру голови. Недолік - шурхіт, яке часто не подобається мамам і може заважати дитині спати.

Овеча вовна

Хороша для дорослих, дихає і пропускає вологу. Але дітям даний наповнювач не рекомендується через імовірність алергічної реакції.

Пух-перо і вата

До 7 років краще не використовувати. Такі вироби сильно вбирають запах, є розсадниками паразитів, а ось прати їх досить складно.

латекс

Найчастіше використовується для виготовлення ортопедичних подушок. Він і м'який, еластичний і гіпоалергенний.

синтепон

Як і всі штучні наповнювачі, які не алергенний. Добре стирається, але дуже скоро втрачає зовнішній вигляд і збивається в грудки.

холлофайбер

Багато хто знає цей матеріал як невеликі кульки силіконізоване волокна. Вироби з нього відмінно стираються, зберігають форму, добре пропускають повітря.

Полістирол і поліестер

Пружні, легкі наповнювачі також мають гарну повітропроникністю. Їх допускається часто прати і сушити.

Так, з якого ж віку дитині можна дати подушку? Думка Комаровського та інших педіатрів однозначно: чим пізніше дитина звикне до цього предмету, тим краще. Але якщо вже ви вирішили, що він необхідний вашій дитині, вибирайте тільки якісний і безпечний товар.

А коли ваше чадо початок спати на подушці? Чекаємо коментарів!

Як облаштувати місце для сну дитини, щоб було зручно і безпечно спати?
А як же подушка і пухова ковдра, яким давно дбайливо застелене ліжечко будинку?
Чи буде малюкові зручно без них?
Коли настав час подумати про подушці?
З якого матеріалу найчастіше зроблені подушки?
Так, з якого ж віку дитині можна дати подушку?
А коли ваше чадо початок спати на подушці?