- Як зібрати слінг Перш, ніж приступити до освоєння слінгу, слід його зібрати. Як надягати слінг
- Як регулювати слінг
- Колиска, ніжками до кілець, варіант 1
- Колиска, ніжками до кілець, варіант 2
- Колиска, ніжками до кілець, варіант 3
- Колиска, положення збоку
- Колиска, голівкою до кілець
- Спереду обличчям до мами
- варіації положення
- кенгуру
- на стегні
- зміна положення
- Як годувати грудьми дитину в слінгу
- Годування в положенні «колиска»
- Годування в вертикальних положеннях
- Як зняти слінг з заснулим дитиною
Як зібрати слінг
Перш, ніж приступити до освоєння слінгу, слід його зібрати.
Як надягати слінг
Слінг з кільцями «BiBi» завжди носять на одному плечі. Оскільки конструкція слінгу симетрична, то не має значення, на яку сторону Ви його одягаєте. Зазвичай слінг носять на правому плечі, якщо дорослий є правшой, і на лівому, якщо дорослий - лівша. Не забувайте, однак, періодично міняти сторону носіння. У даній інструкції описано, як надягати і носити слінг на правому плечі.
Як регулювати слінг
Після того як слінг надітий, ми поміщаємо в нього дитину. Тому спочатку він повинен бути злегка вільним. Коли малюк опинився в слінгу, слід добре відрегулювати довжину кожної зі сторін, щоб слінг надійно зафіксував і притиснув до Вас дитини. Носити в слінгу легко, тому що він дозволяє притиснути малюка до тіла дорослого. Якщо слінг не відрегульовані, нести дитину буде незручно. Підтримуючи малюка однією рукою, по черзі підтягніть кожен з країв. Якщо не підтримувати дитину, тканина буде затиснута в кільцях під вагою і відрегулювати слінг буде дуже складно. Правильне розташування кілець - в районі ключиці. Якщо вони будуть вище, то будуть тиснути на плече, якщо нижче - в слінгу залишиться мало місця дитині.
Колиска, ніжками до кілець, варіант 1
Вік: з народження
Даний спосіб і його варіації дозволяють помістити дитини в слінгу горизонтально, як в гамаку. «Колиска» можна використовувати з народження дитини і до тих пір, поки дитина погоджується перебувати в слінгу лежачи. Якщо дитина вже не поміщається повністю в слінг, візьміть за правило: голова і попа дитини обов'язково повинні мати підтримку, незалежно від його віку і ваги, а ніжки від колін можуть перебувати зовні. Дитина в слінгу може лежати і на спинці і на боці (животом до живота дорослого). Ручки можуть бути схрещені на грудях або обіймати маму. Якщо дитина лежить спокійно, значить, Ви все зробили правильно.
Колиска, ніжками до кілець, варіант 2
Цей спосіб відрізняється від попереднього тим, що дитину опускають в слінг з плеча, підтримуючи рукою. В першу чергу він зручний при укладанні в слінг важкого або великої дитини, якого важко помістити в слінг, уклавши на передпліччя.
Колиска, ніжками до кілець, варіант 3
Ще один спосіб надягання слінгу для положення «колиска, ніжки до кілець». Слінг накидається на дитину через голову.
Колиска, положення збоку
Вік: з народження
Можна міняти положення дитини, що знаходиться в колисці, не знімаючи слінг. Далі описано, як перевести дитину в положення збоку.
Колиска, голівкою до кілець
Вік: з народження
Можна перевести дитину в більш вертикальне положення, повернувши його головою в бік несе плеча.
Спереду обличчям до мами
Вік: з народження
Цей спосіб так само можна використовувати з народження, тому що малюк щільно притискається до мами (як ніби знаходиться просто на руках у дорослого), отримує підтримку слінгом по всій площі спини і стегон. Зверніть увагу, щоб ніжки були розведені і зігнуті в колінах, а спина була б злегка округлої: в цьому випадку знімається навантаження з хребта.
варіації положення
Зверніть увагу на можливі варіанти цього положення
кенгуру
Вік: ~ 3 місяці
Дитина розташовується обличчям вперед, а ніжки складені в слінгу по-турецьки або, в разі бічний посадки, витягнуті вперед.
на стегні
Вік: ~ 3 місяці
На стегні можна носити дитину, якщо він вже тримає голову. Це найбільш використовуваний положення у більшості мам. Багато носять таким чином дитину і без слінгу, потренуйтеся носити малюка на стегні. Одягаючи слінг для посадки дитини на стегно, зручніше розміщувати кільця у себе на плечі. Коли Ви будете зрушувати дитини на стегно, вони самі змістяться в підключичну западину.
1. Покладіть дитину на ліве плече і підтримуйте його рукою. Праву руку проведіть під слінгом.
2. Плавно опускайте дитини в слінг і перехопити його правою рукою.
3. Коли попка дитини буде на рівні Вашої талії, поверніть слінг з малюком навколо себе, щоб він оказія у Вас збоку.
4. Розведіть ніжки дитини і зігніть їх в колінах, щоб він обіймав Вас стегнами за талію, посадіть його в слінг. Нижній край слінгу повинен проходити під колінами малюка, а полотно слінгу має охоплювати попку.
5. Підтримуючи дитину, відрегулюйте верхній і нижній краї слінгу.
6. Готово. Дитина повинна сидіти, як у гамачка, тканину слінгу охоплює його від колін до лопаток.
7. Дітям, які погано тримають голову, можна розправити слінг до потилиці. В цьому випадку головка дитини буде притиснута до грудей дорослого.
8. Можна зрушити слінг з дитиною назад, повністю звільнивши себе огляд. Для цього, надягаючи слінг, помістіть кільця собі за плече. Посадіть дитину на стегно і посуньте його разом зі слінгом собі за спину. Кільця змістяться вперед в підключичну западину.
зміна положення
Слінг з кільцями дозволяє дуже просто перевести дитину з вертикального положення в горизонтальне і навпаки, не надягаючи його заново.
Аналогічним чином горизонтальне положення змінюється на вертикальне.
Як годувати грудьми дитину в слінгу
Слінг ідеально підходить для годування дитини грудьми. Особливо це стосується новонароджених, мама може годувати малюка так часто, як потрібно, і при цьому продовжувати займатися своїми справами, адже руки залишаються вільні. А після годування малюк легко засинає прямо в слінгу. Крім того, слінг закриває від цікавих поглядів. Чи не кожен здогадається, що у Вас там затишно влаштувався дитина.
Для того, щоб дитина добре сприйняв Ваші перші спроби, забезпечте йому максимум зручності. Дитина в слінгу повинен знаходитися в тому ж положенні, що і без нього, тобто, просто на руках. Можна легко перевірити, чи правильно ви поклали малюка - обійміть його поверх слінгу. Якщо десь занадто вільно, або тісно - потрібно підтягнути або ослабити тканину.
Годувати можна як в горизонтальному положенні, так і у вертикальному - в залежності від віку дитини і ситуації, та й просто кому як зручніше. Наприклад, зовсім маленьких дітей особливо зручно годувати в одному з положень «колиска». Наївшись, малюк засинає біля грудей і Ви, при бажанні, можете зняти слінг разом з дитиною, не потривоживши його.
Годування в положенні «колиска»
Найзручніші варіації колиски - це ті, в яких голова дитини розташовується з протилежного боку від несучого плеча. Оскільки при правильно надітому слінгу голова малюка знаходиться на рівні Ваших грудей, то зазвичай додаткових маніпуляцій не потрібно. Дитина може отримати до неї доступ в будь-який момент. Однак, іноді буває зручно трохи змінити положення дитини (наприклад, в більш горизонтальне, або навпаки).
Якщо малюк віддає перевагу лежати в колисці на спині, на період годування спробуйте перекласти його на бочок, животом до Вашого живота. Це спростить завдання.
Спочатку, поки не навчитеся годувати в слінгу досить легко, завжди підтримуйте голівку дитини рукою. Це не дозволить малюкові випустити груди, а якщо Вам зручніше годувати, зсунувши край слінгу до шиї дитини, головка матиме підтримку. Після годування не забудьте розправити слінг назад.
Годування в вертикальних положеннях
Коли дитина стає дорослішою, улюбленими положеннями стануть вертикальні. Годувати можна практично в будь-якому вертикальному положенні, за винятком тих, коли малюк розташовується у Вас за спиною.
Існує кілька способів дати дитині груди, якщо дитина не може взяти її самостійно:
Якщо у Вас великі груди, спробуйте просто підняти її рукою. Дитина може трохи нахилити голову і взяти її. Іноді цього буває достатньо.
Можна злегка послабити один або обидва краї слінгу, щоб дитина опустився нижче (голова повинна виявитися на рівні Ваших грудей).
Крім перерахованих вище способів годування, можна швидко переводити дитину з положень «обличчям до мами» і «на стегні» в положення «колиска» і навпаки. Такий спосіб буде зручний з дитиною будь-якого віку, якщо він погоджується перебувати в горизонтальному положенні
Маленька хитрість, щоб вага розподілявся більш рівномірно (не підходить для слінгів з м'якою подушкою на плече)
Всі вищеописані способи носіння слінгу на увазі, що тканину проходить по спині рівною смугою. Однак, при великій вазі дитини (від 8-10 кг) слінг може сковувати спину, обмежувати руху і Ви будете швидше втомлюватися. Щоб цього не відбувалося, можна вдатися до маленької «хитрощі».
Всі вищеописані способи носіння слінгу на увазі, що тканину проходить по спині рівною смугою. Однак, при великій вазі дитини (від 8-10 кг) слінг може сковувати спину, обмежувати руху і Ви будете швидше втомлюватися. Щоб цього не відбувалося, можна вдатися до маленької «хитрощі».
Такий спосіб дозволяє краще розподілити вагу і не сковує спину при кращої фіксації дитини. Лямка не має можливості зміщуватися до шиї.
Як зняти слінг з заснулим дитиною
Малюк заснув в слінгу? Таке часто трапляється. Якщо Ви використовуєте один із способів «Колиски», можна легко зняти слінг разом з дитиною, не потривоживши при цьому дитину. Нахиліться над ліжком і акуратно покладіть на неї дитину прямо в слінгу, підтримуючи його рукою. Потягніть кільце, послабивши слінг і збільшивши його довжину. Тепер можна вислизнути з слінгу. Якийсь час тканина буде зберігати Ваше тепло і запах, тому дитина, швидше за все, не помітить, що змінилася обстановки і не прокинеться.
Завантажити текст інструкції