Дитяча ортопедична подушка для дитини 1, 2, 3, 5 років

  1. Чи потрібна дитині ортопедична подушка
  2. Види ортопедичних подушок для дітей
  3. Подушки-фіксатори
  4. похила подушка
  5. Подушка
  6. Подушка від удушення
  7. бічна подушка
  8. Подушка-метелик
  9. Який наповнювач краще
  10. Вибираємо ортопедичну подушку для дитини
  11. Як правильно класти дитину на ортопедичну подушку
  12. Відгуки про ортопедичні подушках для дитини

Ринок дитячих товарів пропонує величезний вибір подушок різних за формою, розмірами, кольорами. Але як вибрати ортопедичну подушку для дитини, яка відповідала б усім критеріям? З якого віку можна використовувати аксесуар? І що говорять покупці про конкретні моделі дитячих подушок з ортопедичним ефектом.

Чи потрібна дитині ортопедична подушка

Єдиної думки про те, чи потрібна подушка дитині до року, немає. Одні педіатри переконані, що без неї цілком можна обійтися. На крайній випадок - замінити фланелевою пеленочкой, складеної в кілька разів. Без подушки шийний відділ не перенапружуватися, чи не виникнуть викривлення. Противники подушок призводять і ще один аргумент «проти»: з подушкою збільшується ризик удушення.

Інші лікарі вважають, що дитяча ортопедична подушка створить правильні умови для формування хребта немовляти. Тому для тих, хто все-таки вирішив використовувати подушку для дитини в перший рік його життя, виробники випускають спеціальні вироби з ортопедичним ефектом.

Гарна подушка знизить ризик розвитку серйозних захворювань, в тому числі порушень кровопостачання головного мозку.

Це зовсім не означає, що як тільки дитині виповниться рік, батьки повинні відразу ж укладати його на подушку. Багатьом дітям не подобається спати на узвишші, тому вони або сповзають на матрац, або викидають подушку з ліжечка. Якщо ж дитині подобається подушка під голову , То подбайте, щоб вона була тонкою і плоскою, пружною, але не жорсткою.

А ось до півтора-двох років ортопед може вже наполягати на використанні подушки. Саме в цей час починається активне формування хребта, а шийного відділу потрібно правильна підтримка під час сну, а значить, добре підібрана ортопедична подушка для дітей від 2 років доведеться дуже до речі.

Традиційні дорослі подушки з ортопедичним ефектом зазвичай купують вже дітям шкільного віку.

Види ортопедичних подушок для дітей

Батьки мають можливість придбати практично будь-який вид виробів: від самих маленьких і плоских до великих подушок складної конфігурації. Назвемо найбільш популярні моделі.

Назвемо найбільш популярні моделі

Подушки-фіксатори

Підходять для немовлят до року. Дозволяють зафіксувати тіло малюка в правильному положенні.

Дозволяють зафіксувати тіло малюка в правильному положенні

похила подушка

Рекомендована діткам до року, тому що полегшує дихання і гарантує вдале зригування під час сну. Кут нахилу не повинен перевищувати 30 градусів.

Замінити похилу подушку допоможе піднятий в головах матрацик.

Подушка

Має поглиблення для голови в центрі і невисокі бортики. Забезпечує максимально правильне анатомічне положення хребта.

Медики рекомендують використовувати її при кривошиї, проблеми з шийними хребцями, при загрозі деформації черепа, коли дитина під час сну завжди повертає голову в одну сторону, а також для профілактики різних захворювань опорно-рухового апарату. Це найпоширеніший варіант ортопедичної подушки для дітей від 3 років.

Подушка від удушення

З пружного пінополіуретану з великими порами виготовляють моделі, які виключають ризик удушення. Вони ідеально підходять для немовлят.

Вони ідеально підходять для немовлят

бічна подушка

Найбезпечнішим становищем під час сну немовлят до року вважається лежання на боці. Подушка складається з двох блоків і віддалено нагадує міні-диванчик. Тіло малюка фіксується, тому навіть самі неспокійні діти сплять правильно.

Тіло малюка фіксується, тому навіть самі неспокійні діти сплять правильно

Подушка-метелик

Цей варіант схожий за конструкцією на анатомічну подушку. Він також має поглиблення в середині, а з боків розташовані валики-пелюстки. Хребту забезпечується правильне положення. Рекомендована дітям від 2 місяців до 2 років.

Який наповнювач краще

Слід сказати кілька слів про наповнювачі і наволочках
Слід сказати кілька слів про наповнювачі і наволочках. Якщо для останніх використовують виключно натуральні матеріали (бавовна, льон), то для набивання можуть застосовуватися як натуральні, так і штучні матеріали.

Натуральні добре вентилюються, але можуть викликати алергію. Від синтетичних у малюка може з'являтися потничка, зате наповнювач прослужить максимально довго.

  • Набивка пухом - один з класичних варіантів, але часто викликає алергію і занадто м'який для дитячої подушки.
  • Шерсть - має гарну терморегуляцією: спати на такій подушці влітку не жарко, а взимку не холодно. Може викликати алергію.
  • Холлофайбер - пружний і довговічний наповнювач, який користується великою популярністю. Але його синтепоном основа не дуже добре «дихає».
  • Синтепон - не найкращий варіант наповнювача для дитячої подушки. Погано вентилюється і має нетривалий термін служби.
  • Комфорель - хороша заміна натуральному пуху: такий же м'який, але при цьому гіпоалергенний.
  • Ліоцель - одна з новітніх набивань на основі деревини, яка добре регулює теплообмін, не викликає алергію і має тривалим терміном служби.
  • Латекс - пружний наповнювач, який приймає обриси голови, чим створює додатковий комфорт під час сну.
  • Гречане лушпиння - зустрічається в подушках часто, так як така натуральна набивка надає на шкіру голови масажний і заспокійливий ефект. Добре підлаштовується під контури голови, хоча специфічне шурхіт з незвички іноді заважає спати.
  • Бамбук - має антибактеріальний ефект, довговічний, не викликає алергію.
  • Пінополіуретан - високоеластичний матеріал, який прекрасно підлаштовується під контури голови.
  • Спінений полістирол - легкий матеріал середньої жорсткості, що не викликає алергічних реакцій та подразнень на шкірі малюка.

Вибираємо ортопедичну подушку для дитини

Вибрати правильну ортопедичну подушку не просто, але існують стандартні рекомендації, які допоможуть придбати підходящий варіант
Вибрати правильну ортопедичну подушку не просто, але існують стандартні рекомендації, які допоможуть придбати підходящий варіант.

  • Класичний розмір вироби 40 на 60 см. Обов'язково перевірте, чи підходить обраний розмір по ширині до ліжечка.

Інші розміри: до півтора років - 18 на 25 на 2,5 см, від півтора до трьох років - 25 на 29 на 3 см, від трьох до семи років - 35 на 39 на 5 см, від 7 років - 35 на 58 на 8 см.

  • Ідеальна товщина виробу визначається за простою формулою: ширина плечей дитини, розділена навпіл.
  • Хороша модель повинна бути в міру пружною. Якщо вона не відновлює форму після зминання, то від покупки краще відмовитися.
  • Вся дитяча продукція супроводжується сертифікатами, які гарантують її безпеку та екологічність використаних матеріалів. Наявність документів у конкретного продавця краще перевірити.
  • Оцініть якість прострочки. Шви повинні бути рівними і щільними. Ніяких стирчать ниток!
  • Наявність блискавки дозволить не тільки своєчасно прати чохол, але і контролювати стан набивки, а в разі необхідності, збити її або розправити.

Як правильно класти дитину на ортопедичну подушку

Якщо ви придбали анатомічну подушку з поглибленням і валиками, то на упаковці обов'язково повинна бути інструкція по використанню
Якщо ви придбали анатомічну подушку з поглибленням і валиками, то на упаковці обов'язково повинна бути інструкція по використанню. Менший за висотою валик розміщується під шиєю дитини, якщо він спить на спині, більший - якщо спить на боці.

На похилу подушку укладається не тільки голова, а й частина тулуба малюка.

Відгуки про ортопедичні подушках для дитини

Катерина, 34 роки
подушка ортопедична для немовлят «Трівес ТОП-110»

Педіатр відразу після народження сина рекомендував купити ортопедичну подушку, що ми і зробили, хоча ніяких відхилень у розвитку у нас не було. Подушка від копанні Трівес компактна, добре вміщується в ліжечку. Симпатичний чохол, правда, не знімається - і це «мінус» великий. Але масажисти стали в один голос переконувати, що якщо у дитини немає кривошиї, то використовувати ортоподушку не варто. Загалом, прибрала я цю подушку з ліжечка від гріха подалі. І хоча подушечка м'яка, з поглибленням в центрі для голови і зроблена якісно, ​​але користуватися нею ми не стали.

Алевтина, 47 років
ортопедична подушка з регульованою висотою «Трівес ТОП-150»

Коли прийшов час міняти дитині подушку, вирішили купити знову ортопедичну і зупинилися на «Трівес ТОП-150». Розмір 41 на 29 см, а ось висоту можна відрегулювати хоч для дитини від 5 років, хоч для підлітка. Висота валика підбирається під плече. У цій подушки два валика 5 і 7 см, і як доповнення йдуть дві поролонові вставки, за рахунок яких і відбувається регулювання. Можна виставити висоту 5, 6, 7, 8, 9 см. Оцінили два змінних чохла - дуже зручно. Поки один в пранні, використовується другий. Один просочений алое вера, інший - просоченням з додаванням молока. Як обіцяє виробник, подушка допоможе правильно сформувати шийний відділ хребта, розвантажити м'язи шиї і плечей, усунути підвищену стомлюваність і головні болі, забезпечити нормальне кровопостачання шиї, сформувати гарну поставу. Будемо дивитися, чи дійсно так хороша обрана подушка.

Світлана, 28 років
ортопедична подушка з ефектом пам'яті «Олві»

Приблизно з трьох років дитина почався проситися в ліжко, щоб полежати на дорослих подушках. Довго вибирали йому, і, нарешті, зупинилися на «Олві» - подушці з ефектом пам'яті . На жаль, подушка виявилася трохи замала, хоча призначена для дітей від 1 року до 9 років. Дитина іноді з неї з'їжджає уві сні, але каже, що вона йому подобається. У ній 2 валика і оригінальна ребриста поверхня. Варто дуже дешево, але не поступається дорогим аналогам. У комплекті йде змінний чохол з дуже м'якої тканини. Молодшій доньці теж думаємо таку купити.

Олена, 32 роки
дитяча ортопедична подушка «Слов'янський пух» «Здоров'я»

На виписку нам подарували подушку «Здоров'я» від компанії «Слов'янський пух». Розмір 27 на 35 см. У ліжечко лягла нормально. Тільки дитина на ній спати не став, хоча і виїмка для голови в середині - ніби як повинно було бути зручно. Яскравий чохол з бязевих тканини, ймовірно, швидко потьмяніє (ми не прали, тому перевірити не вдалося). Шви стали розходитися, і це при тому, що ми проспали на подушці місяці два. Але форму тримає подушка добре, а всередині у неї гіпоалергенні волокна, як запевняє виробник. В общем-то, через те, що дитині не сподобалася, довелося шукати інший варіант.

Але як вибрати ортопедичну подушку для дитини, яка відповідала б усім критеріям?
З якого віку можна використовувати аксесуар?