перукарське мистецтво

  1. Історія перукарського мистецтва


Історія перукарського мистецтва

Краса - PopMed - 2004

Початок розвитку перукарського мистецтва поклали древні єгиптяни. Вони вміли фарбувати волосся хною і знебарвлювати їх, застосовували завивку волосся на залізному стрижні «каламіс». Чоловіки верхніх станів голили голови налисо, а жінки коротко стриглися. Робили вони це в цілях кращої гігієни (жара + комахи). Тому і з'явилися в Єгипті знамениті парики. Єгиптяни були віртуозними майстрами в цьому мистецтві, створюючи зачіски незвичайної краси і витонченості. Вони фарбували волосся цілком і окремими пасмами, накручували і сплітали відповідно до модами. Для прикраси використовували срібні і золоті налобні обручі, діадеми, стрічки, квіти.

На відміну від єгиптян, греки явили світові приклад простоти, доведеної до досконалості - ритмічність хвиль, пружність пучка на потилиці, вишуканість прикрас. У Стародавній Греції зачіски з довгого завитого волосся укладали в конусоподібні пучки, волосся треба чолом у своєму розпорядженні хвилями або дрібними локонами.

Лаконічному стилю греків Рим протиставив пишність і божевільну розкіш, давши волю фантазії майстрів-перукарів того часу. Саме римляни стали застосовувати доповнення з волосся у вигляді локонів, шиньйонів і т.п.

Свого розквіту перукарське мистецтво досягло до кінця XVI - початку XVII століття. Характерні для цієї епохи художні стилі бароко і рококо знайшли своє відображення і в зачісках. Останні стали відрізнятися надзвичайною різноманітністю і хитромудрістю форм. При їх створенні використовували доповнення не тільки з волосся, але і зі стрічок, квітів, пір'я, вуалей і т.д. До кінця XVIII століття прагнення до пишноти дійшло до того, що з волосся стали споруджувати кораблі, вежі, кошики з фруктами. Зміцнювалися такі зачіски на спеціальних дротяних каркасах. Було потрібно таку велику виконавську майстерність, що створювалися академії перукарського мистецтва. Справжнім переворотом, що ознаменував нову еру в історії перукарського мистецтва, з'явилися два винаходи. У 1882 році француз Марсель запропонував щипці для гарячої завивки. А в 1904 році німцем Нестле була винайдена завивка, що зберігалася протягом півроку і отримала назву «пергамент». Але повне визнання пергамент отримав лише в 20-30-і роки. Шестимісячна завивка прекрасно виглядала на тільки що з'являється жіночої стрижки, зручність і практичність якої з часом оцінили всі жінки.

У 60 роках XX знову почали носити перуки. Тоді ж зачіски стали більш монолітними, в моду увійшов начісування. Зачіски збільшилися в розмірах, з'явилася об'ємність. У них були відсутні дрібні деталі. У цей період в моду входять зачіски типу "дзвін", "конюшина", "кінський хвіст", модні кольори, що нагадують метали: мідь, бронзу, срібло, латунь.

У 70-ті роки мода на перуки проходить, повертаються "маленькі" зачіски з геометричною стрижкою. Нова хвиля особливо чітко проявилася в зачісці "гаврош". Начісування остаточно вийшов з моди. У другій половині ХХ ст. починають носити зачіски з розпущеним волоссям, вільно падаючі хвилею біляве волосся надовго входять в моду. Тоді ж стає модним природний "рух волосся". Це проявляється в методі нової стрижки англійського перукаря Бачила Сессуна - його зачіски відрізняються простим, але разом з тим вишуканим рухом волосся.

Розвиток науково-технічного процесу сприяло тому, що в перукарському мистецтві стали відбуватися запаморочливі зміни - все нові і нові можливості в моделюванні зачісок і догляді за волоссям. Поліпшуються препарати, перукарське обладнання та інструменти.

Сучасні зачіски надзвичайно різноманітні і різноколірні. Вибір варіантів і образів величезний. Від виголеній лисої голови до каскаду довгого волосся всіх кольорів веселки і виду завивок. Тому, при виборі зачіски краще спиратися на індивідуальність, враховуючи не тільки модні тенденції, але і, переважно, рід діяльності, стильовий зміст гардероба і особливості особи. Кожну людину природа наділила певної гармонією рис. У кожній особі є щось своє, притаманне тільки цій особі і ніякому іншому. Завжди можна знайти кошти, щоб підкреслити цю індивідуальність, відтінити її ще більше. І сучасний стиліст - перукар, повторюючи форми і мотиви існуючих модних зачісок, знайде деталі і контури, які зроблять зачіску відповідною до вашої особи і образу.

КРАЩИЙ ВИБІР!

КРАСА в МОСКВІ!

ХОЧУ лікуватися в МОСКВІ!

ХОЧУ лікуватися ЗА КОРДОНОМ!