Історія появи педикюру - Мої статті - Каталог статей - Ніжні ручки

Слово "педикюр" походить від двох латинських слів «pes» - "нога" і "curo» - "догляд". Також як і манікюр, він бере свій початок ще з давнини. Родоначальником педикюру став Стародавній Єгипет. Принаймні, саме звідти відомі найдавніші історичні свідоцтва про педикюр. Звичай фарбувати ноги або нігті на ногах, відомий з Близького Сходу і території Індостану, можливо, ще древнє, ніж давньоєгипетська цивілізація ...


Уже в ті далекі часи людям було відомо, що стопи ніг - це дуже важлива зона, відповідальна за роботу внутрішніх органів, тому, поряд з естетичної стороною справи, невід'ємне місце займала сторона медична. Догляд за ногами включав в себе підтримку шкіри ніг в хорошому стані, а також масаж, який поліпшує циркуляцію крові. Знатні єгиптяни натирали стопи безліччю запашних масел, щоб живити шкіру ніг, зберігаючи її гладкою і ніжною. Крім того, існував звичай щодня мити ноги в ароматної воді, це також було обов'язковим правилом гігієни тіла перед любовними побаченнями.
Відомо, що знаменита цариця Клеопатра, до сих пір залишається одним з еталонів жіночої краси, містила цілий штат рабів, які відповідали за красу її ніг. Зокрема, вони масажували її ноги з різними ароматами і притираннями і потім висушували їх за допомогою павиних пір'я. Варто відзначити, що в стародавні часи частіше цілували ноги, ніж руки.
Ще однією причиною необхідності педикюру ніг були занадто відкриті сандалі, тому жінки ретельно обробляли шкіру і нігті ніг і доказом цього служать археологічні знахідки, що представляють собою невеликі набори педикюру, що включають в себе маленькі щипчики і ножики.
Стародавні римляни також помітили благотворний вплив догляду за ногами на весь організм в цілому. Це пояснюється тим, що на стопах розташовані точки, стимуляція яких покращує роботу внутрішніх органів.
У Стародавньому Китаї робити педикюр дозволялося тільки високопоставленим особам. Крім гігієнічного догляду їх нігті фарбували в яскравий колір. Чим яскравіше нафарбовані нігті, тим вище становище в суспільстві.
У середньовічній Європі догляд за ногами було покладено на плечі цирульників, які в ту пору були і перукарями, і костоправами, і навіть дантистами (тому обробка мозолів на ногах часто відбувалася разом з лікуванням зубів) .Перші фахівці з догляду за ступнями ніг, що займаються в основному зрізанням мозолів, з'явилися в Англії в XVI столітті. Вони вели кочовий спосіб життя, працюючи на ярмарках і на вулицях.
Першим педікюрістом, який сам себе так назвав, був Девід Лоу, який заснував в 1774 році перший в Лондоні готель. У 1780 році він вирішив зайнятися зрізанням мозолів (що було вельми прибутковим заняттям - за кожен візит він отримував гінею). У 1785 році Лоу видав наукову працю про ступнях ніг під назвою «Хіроподологія». І ось в цій самій роботі якраз і з'являється вперше термін "майстер педикюру" (в оригіналі - "chiropodist").

У 1830 році американський лікар, доктор Зіттц вперше застосував металеві інструменти для гігієнічної обробки нігтів і шкіри навколо. Робилося це не з естетичних міркувань, а для профілактики шкірних захворювань і називалося «Метод Зіттца». Однак тільки в 1892 році «Метод Зіттца» (догляд за нігтями) став застосовуватися серед жінок і завоював популярність в першу чергу в США.
У 1868 році Едуард Герлах успадкував від батька фірму, що займається торгівлею колоніальними товарами, і розширив справу, додавши торгівлю аптекарськими товарами. Він заснував марку «Геволь» (Gehwol), що стала синонімом догляду за ногами.
Завдяки промисловому виготовленню крему для догляду за ногами (захисного крему) відповідної якості і у великих кількостях, догляд за ногами став доступний для широких верств населення. Вже понад 130 років «Герлах» (Gerlach) - одна з найбільших фірм, що виробляють засоби по догляду за ногами: вона випускає педикюрное обладнання.
Нарешті, через півстоліття після виходу в світ "Хіроподологіі" Девіда Лоу в американському місті Нью-Йорку відкрилася перша спеціалізована школа педикюру. Перший випуск школи, що відбувся в 1913 (за іншими джерелами - в 1916) році, налічував 14 кваліфікованих фахівців-педікюрщіков, які отримали дипломи магістрів педикюру ( "Master of Chiropody"). При цьому справжньою сенсацією став той факт, що один з випускників - жінка. Звичайно, зараз це важко уявити, але до того моменту професія педікюрщіка вважалася суто чоловічою ...
До речі, до цього часу грунт для широкого поширення педикюру була вже підготовлена. Крім вже згадуваних приватних практик, з'явилися перші фірми-виробники інструментів і обладнання для педикюру, що призначалися як для кінцевого споживача, так і для професійного медичного педикюру.
Саме Німеччина внесла великий внесок у розвиток медичного догляду за стопою.
Безпосередній приплив людей з інших професійних груп (таких, як зубні техніки, санітари, медсестри, фельдшери, масажисти) виявився дуже плідним в області медичного догляду за стопою, що послужило поштовхом для подальшого розвитку в новому напрямку.
Крім класичного педикюру, з'являється так званий апаратний педикюр ...
У 1955 році Росс Фрейзер, шотландський фахівець з догляду за стопою, розробив невеликі шини для краю нігтя, які він назвав Sulci-протекторами. У 1961 році він винайшов скобу Fraser I, і його ім'я до цих пір використовуються для корекції нігтів ЕДУАРД Герлен.
У 1969 році підприємець Густав Бер (Gustav Baehr) представив на ринку перші насадки з ковпачком, які сьогодні називають також насадками Baehr. В даний час фірма в основному випускає товари для підкорених кабінетів і косметичних салонів. Концепція її заснована на хорошому обслуговуванні і прагненні запропонувати клієнту весь асортимент.
У 1970 році з'явився перший підкорений шафа з вбудованою системою відсмоктування пилу, що представляло собою важливу щабель на шляху до профілактичної медицини за допомогою підкорених технологій.
Отже, методика апаратного педикюру відома в Європі майже сорок років і з'явилася вперше в Німеччині в кінці 60-х років. У Росії методика існує 10 років. За цей час апаратний педикюр зарекомендував себе не тільки як естетична процедура, але і як медичний підхід до збереження краси і здоров'я стоп.

Сучасний гігієнічний педикюр дуже сильно відрізняється від того, що робили в давнину, а декоративна частина педикюру не обмежується простим покриттям нігтів лаком. Дедалі популярнішими малюнки на нігтях як рук, так і ніг. Входить в ужиток і перманентний педикюр (покриття нігтів акрилом або гелем). Різновидів педикюру стало набагато більше (крім обрізного і апаратного педикюру є ще необрізної іншими словами європейський), при чому він крім основних завдань вирішує і проблеми з нігтями, наприклад, врослий ніготь. Зараз педикюр є загальнодоступною процедурою, його може дозволити собі кожна жінка. Найбільшим попитом педикюр користується в літній час, оскільки жінки постійно носять відкрите взуття і ноги повинні виглядати привабливо і акуратно. У холодну пору року також не варто забувати про своїх ніжках і відвідувати кабінет педикюру не рідше одного разу на місяць.