- 1. Стародавній Єгипет і Месопотамія
- 2. Стародавня Греція
- 4. Середні століття - Новітній час
- 5. XVII -XIX століття. Японія
- 6. XX століття
- Головна
- ТОП
- Історія косметики. Тіні для повік: від гробниць фараонів до «фабрики мрій»
З давніх-давен і до наших днів жінки користуються косметикою. Багато продуктів, що наповнюють косметички сучасних жінок, були винайдені не одне століття назад. «Квітень» спільно з інтернет-магазином оригінальної парфумерії та косметики AllureParfum.ru розбирається в історії популярного косметичного засобу - тіней для повік.
Розкажи друзям:
1. Стародавній Єгипет і Месопотамія
Щось схоже на сучасних тіней для повік з'явилося, мабуть, ще в Стародавній Месопотамії. Знатні дами Межиріччя прикрашали себе крихтою дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Блискучий порошок вони наносили на губи, як помаду, а також на повіки і область під очима.
У Стародавньому Єгипті до макіяжу очей ставилися більш ніж уважно. Ще б пак, адже рясний макіяж (який, до речі, носили як жінки, так і чоловіки) захищав очі від сухості, роздратування, різного роду інфекцій і навіть, на переконання древніх, відганяв злих духів.
«Квітень» рекомендує: аромати Gucci в інтернет-магазині AllureParfum.ru >>
Головну скрипку в єгипетському макіяжі грала чорна фарба. Вона виступала в ролі туші для вій, повідці, олівця для брів, а іноді і тіней для повік. Цей багатофункціональний продукт виготовляли з підручних засобів: в хід йшов деревне вугілля, сульфід свинцю, сурма. Для легкості нанесення пігмент змішували з тваринними і рослинними жирами.
Крім чорного кольору, єгипетські модники шанували також різні відтінки зеленого і синього. Така косметика мала мінеральну природу, фарби готували з роздроблених в пил каменів - малахіту і лазуриту.
2. Стародавня Греція
Елліни, що успадкували більшу частину єгипетських рецептів краси, не надто захоплювалися чорнінням очей - погодні умови в Греції були дещо м'якшими, очі красунь не відчували особливого стресу, а значить не так вже потребували захисту.Містичний компонент (макіяж як засіб проти злих сил) теж канув в лету.
Зате кольорові тіні грецькі модниці носили із задоволенням.Склад античної косметики був аналогічний єгипетському - все ті ж сині і зелені мінерали плюс жирова основа, щоб фарба лягала гладко.
Кажуть, грецька косметика користувалася величезним успіхом не тільки в самій Елладі, а й за її межами.Тіні для повік, а також інші чудодійні фарби і мазі були для Греції однією з основних статей експорту.
3. Стародавній Рим
На відміну від Стародавньої Греції, де протягом багатьох століть макіяж був винятковим привілеєм гетер, а пристойні дівчата стали користуватися декоративною косметикою тільки ближче до початку нової ери, в Римі подібного табу не існувало.Дами, переважно із заможних родин, не відмовляли собі в задоволенні підкреслити природну привабливість за допомогою білил, помади, туші для вій і, звичайно, тіней для повік.
Читайте також: Історія косметики. Пудра: від свинцевих білил до «млинчика» Max Factor >>
Крім незмінно актуальних зелених і блакитних тіней, в Імперії також в ходу була жовта фарба для повік, приготована з популярного в кулінарії рослини - шафрану.В цілому, багато грецьких рецепти косметики в Давньому Римі були піддані ретельній переробці: наприклад, в якості пігментів римляни використовували не тільки кольорові мінерали, а й висушені суцвіття різних рослин.
4. Середні століття - Новітній час
Період від краху Західної Римської імперії в кінці V століття н.е. до популяризації кінематографа на початку XX століття є величезним білим плямою в історії тіней для повік.
Настало після падіння Риму Середньовіччя, в цілому, було не найкращим часом для розвитку «косметичної промисловості». Стежити за собою в ті часи вважалося справою не богоугодною, за помітний сторонньому погляду макіяж можна було потрапити на вогнище.
«Квітень» рекомендує: аромати Giorgio Armani в інтернет-магазині AllureParfum.ru >>
В епоху Відродження, коли європейським жінкам знову дозволили фарбуватися, тіні для вік не були особливо актуальні. Так зване Новий час також уникало акценту на очі - жінки вважали за необхідне залучати увагу до губ, а очі і брови робити непомітними, білявими.
Як би не розвивався макіяж надалі, одне залишалося незмінним - красуні, охоче користуються білилами, пудрою, рум'янами, помадою і навіть тушшю знати нічого не знали про тінях для повік.
5. XVII -XIX століття. Японія
А ось в Японії XVII-XIX століття тіні для повік, навпаки, набули статусу стратегічно важливого для місцевої культури продукту. Справа в тому, що на початку XVII століття в Японії з'явилися перші гейші, а разом з ними і канони макіяжу для артисток цього специфічного жанру.
Чи знаєте ви основні правила макіяжу? - пройти тест >>
Гейші і їх учениці майко (або хангёку) використовували в макіяжі тільки 3 кольори: білий - для шкіри, чорний - для вій і брів, червоний - для губ, повік і також брів.
Склад червоних тіней, якими дівчата підкреслювали очі і брови, практично не відрізнявся від складу помади. Червоний пігмент добували з квітів японського шафрану - бенібани. Для зручності нанесення тіней квітковий порошок змішували з рисовим борошном, а в помаду додавали топлений цукор для блиску.
Читайте також: Як змінювався жіночий еталон краси в різні епохи >>
Найактивніше червоними тінями користувалися зовсім юні майко. Чим старше ставала дівчина, тим менше червоного було в її макіяжі.
6. XX століття
Після багатьох століть забуття тіні знову повернулися в косметички жінок тільки на початку XX століття. Як і з багатьма іншими косметичними засобами, сталося це з вини зростаючої популярності нового виду мистецтва - кінематографу.
Виразний погляд густо нафарбованих очей з екрана не давав спокійно спати всім любителям 10-й музи. Дійшло до того, що жінки, які не мали ніякого відношення до виконавською видам мистецтва, захотіли виглядати також блискуче, як і їх улюблені актриси.
Першим на допомогу глядачкам прийшов відомий голлівудський візажист і експерт по частині кіношного гриму Макс Фактор. У 1916 році він відкрив свій бутік, в якому почав продавати власні косметичні розробки всім бажаючим.
Дивіться також: Як починалися легендарні косметичні бренди >>
Як і належить професіоналові, Фактор регулярно оновлював асортимент своєї продукції, пропонуючи все нові і нові інструменти для наведення краси. Орієнтовно в 30-і роки в числі інших його знахідок з'явилися також тіні для повік, приготовані на основі хни.
Тренд швидко підхопили інші косметичні марки. І вже до середини XX століття на прилавках косметичних магазинів можна було знайти широкий вибір тіней найрізноманітніших відтінків.
Підготувала Валентина Гольцберг
Розкажи друзям: