Історія короткої стрижки

Початок ХХ століття було насичене різними катаклізмами, серед яких були війни, революції, бурхливий технічний прогрес, і, як наслідок, активний розвиток моди. І якщо на самому початку століття ще зберігалися зачіски на довгому волоссі типу «шолом» або «тюрбан», то через деякий час мода радикально звернула вбік коротких стрижок.


Мабуть, все почалося з того, що Шарль Нестле в 1904 році винайшов т.зв. «Перманент». Його суть полягала в методі завивки волосся хімічними засобами і гарячими інструментами. Волосся в результаті могли тримати форму протягом 6 місяців. Через два роки з'явилися і перші короткі стрижки у жінок. У той час це було поодиноким випадком, хоча в історії і були відомі жінки з коротким волоссям. Навіть такий простий факт - відрізані по в 1903р довге волосся актриси Сидоні Габріелла став великим предметом обговорення.

У жінок коротка стрижка в той час була таким собі викликом моралі, а це вважалося модним
У жінок коротка стрижка в той час була таким собі викликом моралі, а це вважалося модним. До слова, Сидоні Габріелла в майбутньому розлучилася з чоловіком і почала займатися літературою, але так і не змінила короткій стрижці. Ще однією дамою з «прекрасної епохи» початку століття стала француженка Емілі Марі Бушо - актриса оперети з досить провокаційними манерами. У той час вона, виступаючи в США і Великобританії, вирішила кинути виклик моралі того часу і підстригла волосся. Однак це були лише перші ластівки майбутнього буму.

Саме на початку століття виникла відома зачіска «каре». Перша світова війна принесла безліч поневірянь і жінкам часто доводилося займатися чоловічою роботою. Часу на складні зачіски і догляд за волоссям не було, і тому їх стригли.

При цьому довге волосся все ж не виходили з моди. За допомогою різних маніпуляцій модниці створювали видимість короткої стрижки, при цьому зачіска додатково урашалась різними деталями.

Величезний вплив на моду надав популярні в ті роки кінематограф, а саме зовнішність актрис. При цьому еталоном краси була визнана французька актриса Єва Лавальер. Відомий французький перукар Антуан так був натхненний чином Жанни д'Арк, що вирішив створити Еве зачіску на короткому волоссі. Тоді актрисі було вже за 40, але вона тим не менше продовжувала активно виступати в театрі, де часто грала юних дівчат. Коротка зачіска була покликана омолодити актрису, і цей експеримент вдався.

Пізніше, в 1917 році, цей же перукар ускладнює форму короткої стрижки і таким чином з'являється т.зв. «Шингл боб» (shingle bob, від слова «shingle» - галька, округлий камінь). Також її називали «фокстрот». Ця зачіска стає дуже популярною, а сам Антуан отримує все більшу і більшу популярність.
Популярна в ті роки Ірен Кастл здивувала своїх глядачів короткою і викликає стрижкою «боб», пізніше для опису цієї стрижки в англійському навіть з'явилося дієслово і іменник. Ірен вважалася носієм ідеального смаку, виразником тенденцій моди. Пізніше вона розповідала, що не знімала маленьку шапочку з голови спеціально, оскільки хотіла прикрити своє перебування в лікарні, де їй довелося обрізати волосся для спрощення догляду після операції. Кілька дам попросили її зняти шапочку, а поява на публіці в такому цікавому вигляді оцінили як новий стиль моди.

Коротка стрижка остаточно увійшла в жіночу моду. Вона стала уособленням змін і нового життя. Популярними стали стрижки "а-ля гарсон" і "Буби-копф". Освоївши і полюбивши короткі зачіски, жінками почали використовуватися сильно нафарбовані губи й очі, почали використовувати і накладні вії. З'являється новий образ - жінка-вамп у вигляді блідого обличчя з чорними коротким волоссям і прямий чубчиком, спадаючої на густо нафарбовані очі.