Повітряний змій kATrin своїми руками

Пропонуємо вам виготовити повітряного змія від   AVIAtoys   конструкції sled парафойлного типу Пропонуємо вам виготовити повітряного змія від AVIAtoys конструкції sled парафойлного типу. Змій не має жорстких частин, для його виготовлення підійде практично будь-яка плащова тканина. Ще вам знадобиться швейна машинка і трохи досвіду її використання. Форма даного повітряного змія підтримується за рахунок "балонів", надувати вітром. Балони мають форму звужено конуса і при проходженні повітря всередині утворюється надлишковий тиск, що і надає балонів просторову жорсткість, достатню для підтримання форми усього повітряного змія. Ніяких жорстких і підтримують вставок при правильному виготовленні повітряного змія не потрібні.

Крок 1. Отже - перше що необхідно зробити - підібрати матеріали. Звичайно - ідеальний варіант - це спеціальна тканина, наприклад Gelvenor, використовується для виготовлення парапланів, її щільність може становити 40 г / кв.м, вона має спеціальне переплетення Rip-Stop (квадратики) перешкоджає розриву. Але таку тканину в звичайних магазинах тканин ви навряд чи знайдете. З цього йдемо в магазин тканин і шукаємо стенд з плащової тканинами. Вибираємо найлегшу. Обов'язково перевіряємо, що тканина не пропускає повітря, так сказати не ображається. Для цього можна прикласти тканину до рота і спробувати дути через неї. Якщо ви відчуєте що тканина легко продувається - від неї відразу варто відмовитися. Зараз практично у всіх магазинах зустрічається тканину Taffeta китайського виробництва з всілякими просоченнями - досить легка але не дуже міцна тканина, цілком підійде для нашого невеликого повітряного змія. Так само можна знайти Болонью тканину. Нам підійде щільність до 80 г / кв.м - повторюся, що чим тканину легше тим краще.

При ширині тканини в 1.5 метра нам цілком вистачить 2 погонних метра. Відразу ж в цьому магазині купуємо шпульку капронових ниток, і півметра який не будь стропи шириною 1 см, підійде стрічка для подгибки брюк. Для виготовлення лекал знадобиться кілька листів ватману формату А1, можна використовувати будь-яку іншу відповідну папір. Так само треба подбати про підбанній стропах і леєрах - підійде капронову шнур діаметром 0.6-1 мм, бажано плетений, але цілком підійде і кручений. В крайньому випадку волосінь.

З інструментів знадобиться, як уже говорилося, швейна машинка, ножиці для різання тканини, метрова лінійка, олівець.

Крок 2. Викреслює лекала, всього 4 штуки. Креслення повітряного змія наведені на малюнку (поліпшена версія від 12.2012), там же вказані всі необхідні розміри. Розміри вказані в сантиметрах і без припусків на шви. Тому після викреслювання деталі за розмірами, з усіх боків необхідно додати по 1 см припусків на шви. Далі лекала вирізаємо.

Крок 3. Виготовляємо викрійки на тканині. Деталі 1,3 і 4 необхідно зробити по 2 штуки, праву і ліву. Для цього тканину звертаємо навпіл, голками приколює лекала і по контуру вирізаємо. Отримуємо відразу дві деталі. Деталь 2 - центральна панель - необхідна в кількості 1 штуки. Всі отримані деталі повинні бути правильно орієнтовані на тканини по напряму плетіння ниток, яке зазначено хрестиком на лекалах.

Крок 4. підгинаються передню і задню кромки всіх деталей (на кресленні зверху і знизу). У деталі 1 так само підгинаємо зовнішній край (на кресленні зліва). Для цього якраз і використовується припуск в 1 см. Якщо ви шиєте в перший раз, то рекомендую підгини пропрасувати попередньо праскою, що б вони трималися і вам було зручніше шити. Підгин прошиває двома рядами прямої строчки на швейній машині.

Крок 5. Зшиваємо деталі повітряного змія. Схема з'єднання деталей приведена на малюнку. Припуск на шви 1 см. Шиємо прямий рядком, крок рядки робимо максимальним 4-5 мм. Якщо досвіду по шиттю мало, то рекомендую попередньо сколоти шов голками. Шви повинні бать прямими, інакше на готовому змії в польотному положенні будуть кривляння і складки.

Шви повинні бать прямими, інакше на готовому змії в польотному положенні будуть кривляння і складки

Крок 6. Виготовляємо хвіст. Повітряний змій даної конструкції обов'язково потребує хвості. У нашій моделі їх два. Із залишків тканини нарізаємо смужки шириною 7-10 см, смужки зшиваємо в довгі стрічки, чим довше тим краще. У вас повинно вийти дві стрічки довжиною не менше 5 метрів кожна. Краї стрічок можна підігнути, щоб запобігти розпускання тканини. Хвости пришиваються до задньої крайки змія поруч з "балонами". Пришити досить одним рядком, яка накладається прямо по вже зробленої рядку подгибки.

Хвіст можна виготовити будь-якої конструкції, наприклад як на відео внизу статті. Головне, що б він був досить потужним, по площі витраченої тканини був не менше половини самого купола змія.

Крок 7. Робимо підкупольні стропи і леер. Підбанній строп всього дві. Для їх кріплення до кутів передньої кромки пришиваємо дві петлі, виконані зі стропи шириною близько 1 см. До петель підв'язується підкупольні стропи. Довжина кожної підкупольної стропи 1.5-2 метра, обов'язково однакової довжини. Ну а вже до місця з'єднання підбанній строп кріпимо леер.

Ну а вже до місця з'єднання підбанній строп кріпимо леер

Далі вам залишилося провести випробування вашого нового повітряного змія від AVIAtoys. Дочекайтеся хорошого вітру, знайдіть місце де вітер рівний і немає завихрень вітру від стоять предметів. Розмотайте метрів 5 леера і нехай помічник розправить змія руками і, як тільки той надуется, відпустить його. Змій злетить вгору, а вам залишилося тільки потихеньку розмотати леер на всю довжину.

Вдалих Вам запусків!



Авторська стаття.
При відтворенні матеріалів посилання на сайт www.AVIAtoys.RU строго обов'язкове.