Відновлюючі маски для волосся: застосування, рейтинги і рецепти кращих

  1. показання
  2. загальні рекомендації
  3. Рейтинг брендів
  4. Домашні
  5. вибір інгредієнтів
  6. приготування
  7. проба
  8. нанесення
  9. Змивка
  10. завершальний етап
  11. рецепти

Волосся чуйно реагують на зовнішні і внутрішні чинники. Часто фарбуєтеся або робите завивку - вони істончатся. Ходіть без шапки - ламкості не уникнути, зловживаєте сушінням феном або праскою - кінчики 100% сіктимуться. Хвороби, харчування, шкідливі звички - все це неминуче веде до їх пошкодження. Перший крок на шляху до лікування - усунення стресорів. Другий - відновлюють маски для волосся, які можна придбати в магазинах або зробити в домашніх умовах.

показання

показання

Будь-яка брендовий або домашня маска, що відновлює для волосся містить компоненти, що володіють регенеруючі властивості. Вони підсилюють синтез колагену, який реставрує пошкоджені клітини і сприяє їх оновленню. Такі косметичні засоби рекомендуються для вирішення наступних проблем:

  • мляві, ослаблені волосся;
  • посічені кінчики;
  • ламкість;
  • витончення;
  • надмірна сухість;
  • тьмяність, втрата блиску;
  • електризація;
  • сплутаність.

Відновлюючі маски потрібно обов'язково використовувати тим, хто постійно любить різні укладальні кошти (муси, пінки, лаки і т. Д.), Надмірно захоплюється термоінструментов (феном, щипцями, праскою), часто забарвлює, знебарвлює або завиває волосся, любить дреди. Не зайвими вони будуть в програмі догляду для тих, хто працює на шкідливому виробництві, недавно переніс важку, затяжну хворобу або сидів на низькокалорійної жорсткої дієти.

Термінологія. Тріхоз - загальна назва всіх хвороб волосся і шкіри голови.

загальні рекомендації

Якщо хочете, щоб обрана маска, виявилася ефективною на 100%, допоможіть їй в реставрації пошкоджень:

  1. Відвідайте трихолога, проконсультуйтеся у нього з приводу стану свого волосся. Дотримуйтесь його вказівок.
  2. Усуньте фактор, який служить стрессором.
  3. Пропийте курс полівітамінів, розроблених спеціально для відновлення і пожвавлення волосся (Алерана, Пантовігар, Ревалід, Перфектил і т. Д.).
  4. Нормалізуйте харчування. Відмовтеся від дієт. Включіть в раціон якомога більше свіжих фруктів, овочів, молочних продуктів, м'яса, риби і т. Д.
  5. Не використовуйте на час лікування для укладки і термоінструментов.
  6. Забудьте про агресивні перукарні процедури. Відвідуйте майстри лише для підстригання кінчиків (раз в 1-2 місяці). Бажано робити це гарячим методом.
  7. Підберіть бальзам, шампунь, маску, кондиціонер з однієї серії, яка розроблена спеціально для відновлення пошкоджень.
  8. Змініть гребінець. Вона повинна бути або дерев'яною, або її зубчики повинні бути зроблені з натуральної щетини.
  9. Не піддавайте волосся перепадів температур і впливу шкідливих парів і хімічних речовин. Одягайте головні убори.

Обов'язковим пунктом даної програми по догляду за пошкодженими волоссям має стати застосування відновлюють масок не менше ніж двічі на тиждень. Однак пам'ятайте, що без дотримання вище зазначених рекомендацій вони можуть виявитися неефективними, так як усунення дефектів - комплексний процес.

Термінологія. Тріхоптілоз - кісточкообразное розщеплення кінчиків.

Рейтинг брендів

Якщо вам потрібні кращі маски для відновлення пошкоджень, вирушайте в магазини косметики або шукайте їх на просторах Інтернету. Вони вигідно відрізняються від домашніх сучасними формулами, розробленими спеціально для максимальної регенерації пошкоджень, швидко діють і ефективні. Однак їх склад явно не сподобається прихильникам натуральності, так як без консервантів, ароматизаторів і барвників вони не створюються. Другий момент, який може влаштувати не всіх - досить висока вартість.

Бюджетні відновлюють маски:

  1. Nutrafix Hair Reconstructor - відновлює маска 6,8 рідких унцій. Giovanni (Великобританія). $ 7,2 (200 мл).
  2. Curex Therapy - інтенсивна, з пантенолом і жожоба. Estel Professional (Росія). $ 6,7 (500 мл).
  3. Soin Vegetal Capillaire - експрес-відновлення, з маслами каріте та жожоба. Yves Rocher (Франція). $ 6,4 (150 мл).
  4. Gliss Kur - екстремальне відновлення. Schwarzkopf Professional (Німеччина). $ 4,4 (300 мл).
  5. Intensive Repair - інтенсивне відновлення, бальзам-маска. Dove (Великобританія). $ 4,1 (180 мл).
  6. Evoluderm Shea Butter & Honey Masque - для ламких волосся. Evoluderm (Франція). $ 3,5 (150 мл).
  7. Кокосовий рай - екстра-харчування & відновлення. Organic Shop (Росія). $ 2,9 (200 мл).
  8. Black Cumin - відновлення і блиск, з маслом чорного кмину і оливи. Hammam organic oils (Туреччина). $ 2,1 (250 мл).
  9. Райдужний горіх - відновлює маска. Organic Kitchen (Росія). $ 1,6 (100 мл).
  10. Лімоннікових-гірчична маска для рідкісних і ослаблених. Лимонник Агафії (Росія). $ 0,7 (300 мл).

Кращі бюджетні відновлюють маски

Кращі професійні маски:

  1. IAU mask - концентрована аромамаска для інтенсивного відновлення. Lebel (Японія). $ 41,2 (170 мл).
  2. BlondMe Keratin Restore Blonde Mask - для відновлення волосся після освітлення. Schwarzkopf Professional (Німеччина). $ 34,6 (200 мл).
  3. Absolut Repair Lipidium - для сильно пошкоджених. Loreal Professionnel (Франція / Іспанія). $ 33,8 (500 мл).
  4. Pro Fiber Rectify Resurfacing Mask - професійна маска тривалої дії. L'Oreal Professionnel (Франція). $ 26,9 (200 мл).
  5. Colour Revitalizing Mask - відновлення після фарбування. NatuRica (Італія). $ 25 (1 000 мл).
  6. Colour Save, Volume & Repair Hair Pack - після знебарвлення, з гідролізованими протеїнами рису і гороху. Bigaku Kamiiro (Японія). $ 23,7 (250 мл).
  7. 3D Intensive Deep Protect Density Mask - для глибокого відновлення волосся. Nioxin (США). $ 22,3 (150 мл).
  8. Fusion - інтенсивна, з протеїнами шовку. Wella Professional (Німеччина). $ 19,2 (150 мл).
  9. Absolut Repair Lipidium - для відновлення сухих пошкоджених волосся. L'Oreal Professionnel (Франція). $ 17,6 (200 мл).
  10. Oblepicha Oil Hairganic + Hair Mask - для відновлення фарбованого волосся, з маслом обліпихи. Egomania professional (Ізраїль). $ 14 (250 мл).

Кращі професійні відновлюють маски

Бюджетні маски не такі ефективні, як професійні. Однак з останніми потрібно бути акуратніше, так як вони не тільки мають потужну дію, але ще і мають чітке призначення. Наприклад, брюнеткам точно не підійде Keratin Restore Blonde Mask, так як вона розроблена для блондинок, а Absolut Repair Lipidium може погіршити стан жирного волосся, так як відновлює тільки сухі. Тому уважно читайте інформацію на упаковках.

Термінологія. Тріхоклазія - надмірна ламкість волосся.

Домашні

Якщо ви не готові віддавати такі гроші за косметику або вас лякають в складі Paraben, Sulfate, Methicone, Silicone та інша хімія, завжди можна приготувати домашні маски для відновлення пошкоджень. Вони обійдуться вам набагато дешевше, будуть 100% натуральними. Однак в ефективності вони все-таки будуть програвати брендовим, так що не чекайте від них дива.

вибір інгредієнтів

В відновлюють домашні маски можна включати різні інгредієнти, що володіють регенеруючі властивості:

  • вітаміни заповнюють дефіцит корисних речовин;
  • трави надають лікувальну дію;
  • ефірні масла відновлюють ламкість і посічені;
  • косметичні та рослинні масла зволожують, приводять у норму сухі і пошкоджене волосся (при жирному типі ними не варто захоплюватися);
  • продукти харчування покращують зовнішній вигляд, надають косметичний відновлює дію;
  • аптечні засоби лікують.

Що ж можна включати в відновлюють маски? Дивимося таблицю:

Уникайте дратівливих інгредієнтів: гірчиці, спиртовмісних рідин, імбиру, кориці і т. Д. Їх основне завдання - поліпшити кровообіг, щоб пробудити сплячі фолікули і прискорити зростання волосся. А ось пошкодження вони можуть лише посилити.

приготування

Для приготування масок використовувати керамічну, скляну або дерев'яний посуд. Метал виключити, так як він утворює шкідливі окисли при взаємодії з різними речовинами.

Косметичні та рослинні масла, пиво, мед, кефір підігрівати до теплого, але не гарячого стану. Використовувати для цього парову (водяну баню) або мікрохвильовку.

Ампульні вітаміни і ефірні масла втрачають корисні властивості при нагріванні або зіткненні з гарячими речовинами. Яйця в такому випадку згортаються і псують консистенцію суміші.

Суміш повинна вийти рівномірної, без грудочок, інакше потім витягти їх з волосся буде неймовірно важко. Для збивання краще використовувати занурювальний блендер.

Суміш повинна бути в міру густий (розбавити можна відваром з лікарських трав, термальною водою або кефіром) і не занадто рідкою (як загусник додати м'якуш житнього хліба).

проба

Ефірні масла, мед, яйця та інші інгредієнти для приготування домашньої косметики нерідко викликають алергічну реакцію на шкірі при зовнішньому застосуванні. Тому, приготувавши маску за новим рецептом, протестуйте її на ділянці тіла, найбільш чутливому до агресорам. це:

  • зап'ясті;
  • ліктьова ямка;
  • за вухом.

Попередньо нанесіть суміш на одну з цих зон, змийте через чверть години і протягом дня відстежуйте відчуття.

Попередньо нанесіть суміш на одну з цих зон, змийте через чверть години і протягом дня відстежуйте відчуття

Реакція шкіри при наявності алергії на один з компонентів маски

При відсутності свербіння, гіперемії, висипів застосовуйте маску за призначенням. Однак майте на увазі, що іноді після першого разу ніяких побічних ефектів не спостерігається, а ось через 3-4 використання вони почнуть проявляти себе. Значить, в організмі накопичилося достатню кількість алергену і він відреагував на нього. У такому випадку потрібно своєчасно розпізнати проблему і підібрати інше відновлюючий засіб.

На замітку. Подібний тест на алергію корисно влаштовувати і для брендових масок, які ви будете використовувати вперше. У їх складі теж можуть міститися агресивні, дратівливі речовини.

нанесення

Більшість жінок допускає одну і ту ж помилку. Їм здається, що якщо волосся ламке, тьмяне, посічені (пошкоджені, одним словом), то маски потрібно наносити виключно на їх поверхню. Насправді для глибинного і більш стійкого ефекту в першу чергу їх потрібно втирати в коріння і шкіру голови, де протікають обмінні процеси, що відповідають за загальний стан і здоров'я волосся. Додатковий масаж підсилить дію засоби. Після цього в приготовану суміш занурюються кінчики, злегка віджимаються. І лише в останню чергу спеціальним пензликом склад розподіляється по всій довжині. Щоб зробити це більш рівномірно, можна розчесатися рідкісним гребенем.

Утеплення для відновлюють масок не має особливого значення, так що вирішуйте самі, робити його чи ні. Можна просто заколоти волосся і походити так. Можна надіти шапочку для душу (її замінить будь-який целофановий пакет, розрізаний уздовж по шву). Чалма з махрового рушника теж цілком можлива (як альтернатива - будь-яка вовняна шапочка або хустку).

Час дії зазвичай вказується в рецепті. Так як агресивних компонентів в відновлюють масках немає, їх можна носити на голові максимально довго, інтервал може варіюватися від 10 хвилин до 8 годин (так зване нічне відновлення). Однак останній варіант не завжди себе виправдовує, так як:

  • згідно з науковими дослідженнями, волоссю для вбирання корисних речовин досить не більше 1 години;
  • вологе середовище може посилити пошкодження;
  • деякі інгредієнти за ніч можуть так висохнути, що потім їх буде вкрай складно змити.

Тому не варто сподіватися на суперефект нічних відновлюють масок - вони вас можуть розчарувати. Дотримуйтеся рекомендованого інтервалу в півгодини.

Змивка

Алгоритм наступний:

  1. Гарненько прополоскати голову під теплою проточною водою.
  2. Нанести відновлює шампунь. Спінити масажними рухами. Залишити на голові на 1 хвилину.
  3. Ретельно змити.
  4. Нанести відновлює бальзам.
  5. Прополоскати голову в воді з додаванням ефірних масел або відвару лікарських трав (див. Таблицю). 10 крапель або 50 мл концентрату на 500 мл води кімнатної температури.
  6. Промакнуть махровим рушником (не викручувати і не терти).

Оцет і лимонний сік вважаються агресорами для пошкоджень, так що їх в воду для ополіскування краще не додавати.

Примітка. Якщо у вас змивається відновлює бальзам, дійте, відповідно до вищезазначеного алгоритму. Якщо незмивний - їм потрібно закінчувати цю процедуру.

завершальний етап

Після змивки більшість жінок припускаються помилки, яка зводить нанівець все чарівну дію з таким трудом приготовленої маски. Вони або розчісують вологі, ще не висохлі волосся; або починають тут же сушити їх феном. І те, і інше категорично не прийнятно. Саме такі дії, до речі, можуть бути причиною розшарування кінчиків і ламкості. Правильніше дочекатися їх природного висихання в розпущеному вигляді і тільки потім акуратно розчесати.

Частота застосування - 2 маски на тиждень. Курс відновлення - 10-12 процедур (в залежності від занедбаності ситуації).

Термінологія. Тріхокінез - сплутані, перекручені волосся.

рецепти

рецепти

Рекомендована для відновлення ламких волосся. Житній м'якуш без кірки (50 г) залити гарячим відваром з кори дуба (200 мл). Залишити на 10 хвилин. Додати 50 г домашнього майонезу, 2 збитих яйця.

Рекомендована для відновлення після знебарвлення. Збити занурювальним блендером по 70 г рідкого меду і натурального масла оливи, 2 сирих жовтки.

Вважається однією з кращих домашніх масок для глибокого відновлення сильних пошкоджень. Рекомендується тим, хто спалив їх після хімічної завивки або зіпсував аміачної фарбою. Змішати 200 мл кефіру, по 50 мл соку алое і реп'яхової олії, додати 5 крапель апельсинового ефірного масла.

Більше кефірних масок знайдете за посиланням .

Відмінне відновлення для фарбованого і освітлених волосся. Розвести безбарвну хну водою кімнатної температури, щоб вийшла кремоподібна консистенція. У 100 г такої суміші додати 50 г меду і 2 збитих яйця.

Змішати по 5 г сухих подрібнених трав: ромашки аптечної, подорожника, календули і чебрецю. Запарити їх 200 мл окропу, через чверть години процідити. На 100 мл приготованого настою - 2 яєчних жовтки, по 20 мл жожоба і персикового масла, 40 г меду. Все ретельно збити занурювальним блендером. Виходить ефективна зволожуюча маска проти сухості і пошкоджень.

30 г подрібнених квіток ромашки залити 500 мл окропу. Прикрити, залишити на 3 години. Остиглий настій процідити, змішати з теплим гліцерином (60 мл). Тримати 40-45 хвилин.

Залити 100 г житнього хліба (м'якуш) 200 мл пива, залишити на 3 години. Додати 50 мл меду, 1 яйце.

  • багатокомпонентна

Підігріти три ємності: 30 мл меду, 15 мл гліцерину, по 10 мл касторки і оливкового масла. Все змішати, додати 30 г бананового пюре і 15 г м'якоті авокадо.

Обліпихова олія має яскраво забарвлює ефектом, тому її не рекомендується пробувати блондинкам. Розбавити його в рівних пропорціях відваром з ромашки або кефіром, нанести на півгодини на голову.

Якщо потрібно позбутися посічених кінчиків, знадобляться гліцерин і вітамін E. Їх потрібно змішати в рівних кількостях. При бажанні можна додати яєчний жовток.

У трьох різних ємностях підігріваються 15 мл гліцерину, 30 мл меду, 30 мл касторової олії. Після цього ретельно все перемішати, додати збите яйце і 3 краплі ефірного масла пальмарози.

Желатин містить колаген тваринного походження, тому маска з нього в короткі терміни відновить пошкодження зсередини. Він заливається водою (кефіром, відваром з трав, пивом) в пропорції 1 до 3. Наноситься після розбухання. Слідкуйте, щоб не утворювалися грудочки.

За допомогою желатинових масок можна добитися ламінуючого ефекту. Як? Відповідь на це питання + рецепти, - в нашій окремій статті .

Муміє в подрібненому вигляді (1 г) змішати з жовтком, залити теплою водою (30 мл), додати гліцерин (30 мл). Перемішати. Маска наноситься тільки на корені, змивається через 2 години, застосовується не частіше 1 разу на 10 днів.

  • З господарським милом

Для приготування мильного розчину спочатку брусок мила подрібнюється на тертці, потім до нього додається трохи гліцерину (у пропорції 3 до 1), води (для отримання потрібної консистенції). Все це збивається до стану піни.

Якщо змішати в рівних кількостях гліцерин і вазелін, який відновлює ефект не змусить себе довго чекати.

Брендові і домашні маски для відновлення волосся при правильному застосуванні можуть творити справжні чудеса. Їх сила в тому, що вони одночасно роблять і косметичну дію (покращують їх зовнішній вигляд), і лікувальну (процеси регенерації відбуваються зсередини). Якщо після них проблема залишилася невирішеною, варто звернутися за допомогою до профільного фахівця - можливо, буде потрібно пройти терапевтичний курс.

Читайте також: Лікувально-косметична маска для волосся з димексидом .

Що ж можна включати в відновлюють маски?
Як?