Привіт!! Сьогодні я хочу розповісти про масці, яка буквально оживила моє волосся.
Незважаючи на те що:
1. Волосся я фарбую,
2. Моя стрижка передбачає укладання феном.
Поєднання шампунь + бальзам + доглядає маска (1 раз в тиждень) завжди давало прекрасний результат. Волосся були гладкими і блискучими.
Через тиждень після чергового фарбування (мені трохи передержали фарбу) під час миття волосся я жахнулася: волосся по відчуттях стали нагадувати паклю !!! Жорсткі, сплутався + навіть мокрі здавалися шорсткими як котячий мову. Після нанесення бальзаму і маски волосся знову стали гладкими і блискучими, але на ділі з'ясувалося, що я просто створила навколо них плівку, так і не вирішивши проблему.
І тут я згадала саморобну маску, за допомогою якої моя подруга відновила волосся після невдалої хімії.
Інгредієнти, масло із зародків пшениці, ефірні масла, яєчний жовток:
Олія із зародків пшениці.
У порівнянні з відомими рослинними оліями відрізняється максимальним змістом вітаміну Е (до 1200 мг%). Містить протеїн, вітаміни Е, D, F, PP, групи В, провітамін А, лецитин, каротин, цинк, залізо, калій, фосфор, сірка, лінолева кислота.
Дія: Регенеруючий, зволожуючу, пом'якшувальну, протизапальну, ранозагоювальну, очищаючу дію. Містить багато неомильних речовин, в тому числі вітамін Е, який є природним антиоксидантом, що уповільнює старіння клітин і усуває запальні процеси на шкірі. Має велику проникаючу здатність і сприяє виведенню шкідливих речовин з організму і шкіри. Має здатність покращувати утилізацію кисню і, підвищувати рівень синтезу АТФ. Надає антігіпоксантним, антиоксидантну і тонізуючу дію, підвищує загальну опірність організму, нормалізує обмін речовин, благотворно впливає на стан шкіри і волосся.
Яєчний жовток:
Одне з найдавніших засобів догляду за волоссям. Яйця багаті вітамінами А, Е і D, які необхідні для профілактики випадіння, а також для поліпшення текстури і блиску волосся. Крім того, жовток захищає волосся від впливу забруднень, хлору і ультрафіолетових променів.
Яєчний жовток - прекрасне джерело білка, що постачає шкіру голови необхідним харчуванням, що веде до зростання здорових і блискучих волосся. Він діє як натуральний зволожуючий крем для сухих і пошкоджених волосся, пом'якшує їх і робить більш слухняними. Крім того, незамінні жирні кислоти і вітаміни в яєчному жовтку роблять його прекрасним кондиціонером для сухих і пошкоджених волосся.
На мою довжину волосся (по плечі) якраз вистачає 2 жовтків і 3 столових ложок олії.
Власне кажучи, суміші з масла паростків пшениці і яєчних жовтків для відновлення волосся буде цілком достатньо, але для посилення ефекту можна додати ефірні масла.
Я використовую масло кориці (4 краплі), іланг-ілангу (3 краплі) і розмарину лікарського (2 краплі).
кориця:
Усуває блідість шкіри. Надає оздоровчий вплив при грибкових ураженнях. Є прекрасним доглядом за слабкими, яке випадає. Служить засобом від непритомності, запаморочення і нудоти. Нейтралізує отрути при укусах комах. Розслабляє нервову систему.
Іланг-іланг:
Підходить для догляду за чутливою і пористою шкірою, прекрасно омолоджуючи, зволожуючи, розгладжуючи і «поліруючи». Усуває розшарування і ламкість нігтів. Зміцнює волосся, усуваючи їх ламкість. Сприяє закріпленню та збереженню засмаги, усуває гіперемію і роздратування шкіри після прийому сонячних ванн. Знімає емоційну напругу, стимулює творчий потенціал.
Розмарин лікарський:
Підходить для жирної шкіри, тому що стимулює місцевий кровообіг і оновлення клітин, і, одночасно, є найкращим засобом для сухої шкіри - збільшує циркуляцію крові, відновлює еластичність, знімає набряки. Сприяє розсмоктуванню рубців і шрамів. Підсилює регенерацію і зростання волосся, зупиняє їх випадання, усуває лупу. Стимулюючи центральну нервову систему, розмарин допомагає подолати розумову втому і млявість.
Для приготування масок я використовую мисочку і кисть для фарбування волосся. Беремо жовтки і злегка збиваємо пензлем. Далі додаємо 3-4 столових ложки олії із зародків пшениці, ретельно перемішуємо.
Маску вже можна використовувати. Для посилення дії або для боротьби з проблемами волосся (лупа, випадання і т.д.) додаємо ефірні масла, перемішуємо.
Отримуємо густувату суміш жовтого кольору. Якщо видно грудочки, значить, масло початок застигати. Тому готувати маску потрібно швидко, щоб залишилося більше часу на нанесення. Або можна помістити мисочку в тарілку з теплою водою - це сповільнить застигання.
Маска наноситься на немиті сухе волосся від коренів до кінчиків. Можна наносити за допомогою пензля, можна вилити суміш на волосся і розподілити руками. Я наношу маску пензлем на дерев'яний гребінець і розчісую їм волосся попрядно.
Попереджаю одразу: рукам буде неприємно (палити, піч не буде, але відчуття бррр) !!! Маска починає застигати майже відразу після нанесення. Волосся "склеюються" в "бурульки" ... Відок немитої тиждень голови вам забезпечений.
Після цього одягаємо шапочку для душу / целофановий пакет і наметовому рушник (подружка натягала капюшон). Тримаємо 30 - 60 хвилин, змиваємо теплою водою. Далі використовуємо шампунь і бальзам.
Я використовую маску 1 раз в тиждень, при більш серйозні проблеми можна застосовувати двічі. Для більш частого використання вона важкувата. Волосся після маски стають блискучими, гладкими, м'якими, слухняними, при укладанні легко створюється об'єм і голова не так швидко "салітся" як після реп'яхової олії. У моєму випадку волосся помітно зміцніли, стали легше і швидше укладатися + після висихання кілька годин пахли корицею. =)
Для фарбованого волосся я б порадила застосовувати маску за 1 - 2 тижні до фарбування, це допоможе підтримати структуру волосся і не вимити пігмент (що масла роблять з легкістю).
Дякую за увагу! Сподіваюся, відгук виявиться корисним. ^ __ ^
Також по темі: 10 кращих домашніх масок для зміцнення волосся