Зміцнення і зростання волосся. Народні засоби для зміцнення зростання і лікування волосся. Рецепти, маски для зміцнення зростання і лікування волосся

  1. Зміцнення і зростання волосся. Народні засоби для краси волосся. Маски для краси волосся
  2. Народні засоби проти випадіння волосся і для їх зміцнення
  3. Народні засоби для зростання, зміцнення і лікування волосся

Зміцнення і зростання волосся. Народні засоби для краси волосся. Маски для краси волосся

Спека, пил і морська вода часто стають причиною того, що волосся втрачають свій блиск і красу, випадає і січеться. Допомогти повернути волоссю первозданну красу нескладно: забезпечте їм правильний догляд за допомогою самих нескладних прийомів.


Пошкоджені волосся після кожного миття голови потребують застосування поживних компресів, втирання спеціальних емульсій. Всі ці процедури не можуть відновити втрачені волосся, але вони здатні призупинити випадання волосся. І впоратися з проблемою випадіння волосся допоможуть домашні, народні засоби для зміцнення і зростання волосся .

Народні засоби проти випадіння волосся і для їх зміцнення

У народній медицині існує безліч рецептів для призупинення випадіння волосся . Найчастіше в таких випадках рекомендується використовувати настої для втирання в шкіру голови. Однак лікування буде ефективним тільки в тому випадку, якщо проводити його тривалий час (наприклад, по 2 рази на тиждень протягом цілого місяця).


Зараз ми наведемо нескладні рецепти домашніх засобів для зміцнення і поліпшення росту волосся. Подібні засоби ви можете легко приготувати самі, так як всі інгредієнти для них можна придбати в найближчій аптеці або магазині. Засоби для зміцнення і поліпшення росту волосся можна приготувати в домашніх умовах з різних лікарських рослин.

  • 1 столову ложку суміші подорожника, ромашки, шавлії, кропиви і материнки (в рівних пропорціях) залити 1 склянкою окропу, настоювати 1 годину в термосі, процідити і змішати з м'якоттю чорного хліба до отримання кашки. Теплу суміш втирають в шкіру го лови. Голову покривають поліетиленовою шапочкою, а зверху - махровим рушником на 1-2 години. Після цього волосся промивають теплою водою і сушать на повітрі при кімнатній температурі.
  • 1 стакан суміші кори дуба і лушпиння ріпчастої цибулі (в рівних пропорціях) залити 1 л окропу і витримати на повільному вогні, не доводячи до кипіння, протягом 1 години. Після проціджування відвар втирається в шкіру голови. Можна робити компрес на 1 годину з подальшим ополіскуванням водою.

  • 5 столових ложок суміші кореня лопуха, квіток календули (нагідок) і шишок хмелю (в співвідношенні 4: 4: 3) залити 1 л води і готувати відвар протягом 30 хвилин на водяній бані. Відвар втирається в шкіру голови 2 рази на тиждень.
  • 6 столових ложок суміші кореневища аїру, кореня і листя лопуха, шишок хмелю (в співвідношенні 1: 1: 4) залити 1 л окропу, приготувати відвар і втирати в шкіру голови 2 рази на тиждень.
  • 4 столових ложки суміші (в рівних кількостях) кори верби і кореня лопуха залити 1 л води, приготувати відвар і втирати в шкіру голови через день.
  • 7 столових ложок суміші вересу, кропиви, кореня лопуха, шишок хмелю (в співвідношенні 2: 2: 2: 1) залити 1 л води, приготувати відвар. Втирати в шкіру голови 3 рази на тиждень.
  • 6 столових ложок суміші листя кропиви і мати-й-мачухи (у рівних пропорціях) залити 1 л води, приготувати відвар. Втирати в шкіру голови 3 рази на тиждень.
  • 1 столову ложку подрібненого листя плюща залити 1/2 л окропу, витримати 30 хвилин на водяній бані. Після охолодження відвар процідити. Змочувати шкіру голови на ніч щодня протягом 1 місяця.
  • 20 г подрібненого кореня лопуха залити 1/2 л окропу. Охолоджений і проціджений відвар втирати в шкіру голови. Потім обполоснути звичайною водою. Втирання проводять через день протягом 2 місяців.

  • 1 столову ложку листя берези залити 1 1/2 склянками окропу. Приготувати настій. Втирати після миття голови.
  • Ретельно розтерти окремо 100 г листя настурції, 100 г листя кропиви і 10 г коренів перстачу. Суміш з розтертих трав залити 1/2 л горілки, настоювати 15 днів в закритому скляному посуді в холодильнику при неодноразових збовтування кожен день. Проціджену настоянку втирати в шкіру голови після миття.
  • 100 г коренів чемериці варити в 1/2 л столового оцту до тих пір, поки не залишиться половина обсягу. Після охолодження відвар процідити. Отриманий лосьйон втирати в шкіру голови вранці і ввечері протягом 1 місяця.

Волосся після такого догляду стають м'якими, блискучими, слухняними, наповненими корисними речовинами - вони немов побували на курорті і готові до будь-яких погодних випробувань.

Народні засоби для зростання, зміцнення і лікування волосся

  • Компрес з персикового масла для сухого волосся
    20 г персикового масла підігрійте до температури 50 ° С. Змочіть в ньому марлеву серветку і накладіть на голову. Пов'яжіть голову поліетиленовою косинкою або надіньте шапочку для душу. Тримайте компрес близько години, потім ретельно промийте волосся.

  • Шампунь з морквяним соком для сухого волосся
    Змішайте 1 жовток курячого яйця, по 20 г рослинного масла і лимонного соку. Додайте 3 столові ложки морквяного соку. Збовтайте і влийте краплю нейтрального шампуню. Мийте цим складом голову, як зазвичай, а після обполосніть теплою водою.
  • Універсальний відвар з кропиви
    Відмінний засіб для підтримки здоров'я волосся. 50 г подрібненого листя кропиви і кореня лопуха змішайте в рівних пропорціях і заваріть в 400 мл окропу. Відвар прокип'ятіть протягом 15-20 хвилин, остудіть, процідіть і додайте у воду для полоскання.
  • Вишневий лосьйон для жирного волосся
    Відмінна терапія, проте, підійде тільки власницям темного волосся (вишня забарвлює). Свіжу або заморожену вишню (400 - 450 г) перейдіть в соковижималці. Сік втирайте в шкіру голови за годину до миття волосся.
  • Маска-обгортання для жирного волосся
    По 1 чайній ложці касторової олії і соку алое змішайте зі столовою ложкою меду до однорідної маси. Втирайте у волосся, потім накриємо поліетиленовою шапочкою, а зверху намотайте рушник (це збереже тепло, і дія маски посилиться). Через 15 хвилин змийте шампунем. Курс - 1 місяць, через кожні 10 днів.
  • Маска з картоплею для зміцнення волосся
    Змішати сік 1 картоплини з 2 столовими ложками соку алое і 20 г меду. Отриману суміш круговими рухами втирайте в шкіру голови і на 2 години укрийте рушником. Потім промийте шампунем. Проводьте процедуру 2 рази на тиждень до тих пір, поки не відчуєте поліпшення.

  • Настій з трав від лупи
    Рівні частини кропиви, кореня лопуха і квітів ромашки заварити крутим окропом і настоювати кілька годин. Настоєм обполіскувати голову після кожного миття протягом місяця. Не рекомендується фарбованим блондинкам, так як настій може змінити колір волосся.
  • Настоянка для світлого волосся
    Ромашка і розмарин. 1 столову ложку ромашки і 1 столову ложку розмарину залийте 3/4 склянки горілки. Настоянку поставте в темне тепле місце в пляшці з темного скла. Щодня струшуйте пляшку. Через 2 тижні настоянка готова. Потім її треба процідити через марлю, вилити в чисту пляшку і закрити пробкою. 2 рази в тиждень протирайте на ніч шкіру голови мяг¬кой старою зубною щіткою, змочуючи її в настоянці.
  • Відвар з хмелю для темного волосся
    Після миття темне волосся споліскуйте відваром: жменю хмелю і жменю татарника залийте 1 л води, кип'ятіть 20 хвилин, процідіть, остудіть, і відвар готовий. Полоскання волосся трав'яними відварами: При жирних волоссі - лепеха, ромашка, кропива, в однаковій пропорції, або відвар з корнівіщ лопуха. При сухих світлих волоссі - ромашка з мальвою.
  • Відвар з коренів лопуха для зміцнення волосся
    10-20 г сухих подрібнених коренів заварити в склянці окропу, варити 10-15 хвилин на слабкому вогні. Наполягати 5 хвилин. Застосовують при лупи, свербінні і жирної себореї. Втирають в коріння волосся або споліскують ним волосся 2-3 рази на тиждень.

  • Мазь з кореня лопуха для зміцнення волосся
    Відвар з коренів лопуха випарюють на слабкому вогні до половини обсягу. Продовжуючи підігрівати, змішують навпіл з твариною (нутряним) жиром. Отриману суміш щільно упаковують в тару з щільною кришкою, замазують тестом і ставлять в теплу піч для насичення жирової основи настоєм. Готову мазь періодично втирають в коріння чистого волосся.
  • Реп'яхову олію
    1 частина свіжого подрібненого коріння лопуха добу наполягають в 3 частинах соняшникової або мигдалевої олії, кип'ятять 10-15 хвилин, часто перемішуючи, відстоюють і проціджують. Приготоване таким чином реп'яхову олію надає гарний блиск волоссю, прискорює їх зростання, служить гарним харчуванням для коренів, знищує лупу.
  • Заспокійлива цибульна маска
    Готується з цибулиння і води в пропорції 1:10. Втирайте його ватяним тампоном 2-3 рази на тиждень протягом 30 днів. Хороший засіб для темного волосся від лущення шкіри голови.
  • Лосьйон з горілки з лимонним соком
    Ідеальне профілактичний засіб для здорового волосся. Змішайте 50 мл горілки з 1 чайною ложкою лимонного соку і втирайте в шкіру голови через день протягом 2-3 тижнів.


Повернутися до початку розділу Догляд за тілом
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я