Волосся електризуються: чому і що робити

  1. Чому волосся електризується
  2. Що робити, якщо волосся електризується
  3. Від яких гребінців волосся не електризується
  4. Засоби, коли волосся електризується

Ситуація з наелектризованими волоссям знайома багатьом жінкам: начебто і годиться йому правильно, і голову вчасно миєш, але ось як раз в той момент, коли вже запізнюєшся на роботу або на важливу зустріч, волосся ніяк не хочуть вкладатися. Вони можуть стирчати в різні боки, стояти ореолом навколо голови, і тоді деяким з нас знайомі жартівливо говорять, що ми схожі на «ударених електричним струмом», але сміятися нам якось не хочеться.


Тим часом, цей вислів дуже близько до істини: звичайно, струмом нас не вдарило, але від статичної електрики - того, самого, про яке ми вчили на шкільних уроках фізики, - на наших волоссі повно - адже вони постійно труться одна об одну.

Чому волосся електризується

Електризуватися волосся можуть коли завгодно, але ось взимку це відбувається частіше: повітря в приміщеннях дуже сухий, волосся терплять постійні перепади температур, їм не вистачає вологи, і вони весь час стикаються з синтетикою - адже майже вся наша одяг, включаючи головні убори, містить синтетичні нитки. До того ж під шапкою волосся дуже тісно притискаються один до одного, і електрику просто не може не виникати, так що становище здається безвихідним.


Неправильний і недостатній догляд за волоссям теж допомагає утворенню статичної електрики - це пояснюється природними особливостями їх будови. Відомо, що лусочки здорового волосся прилягають один до одного щільно, а значить, вони менше чіпляються, і електрику в них накопичується в меншій мірі. Інша річ - хворі і ослаблені волосся , Змучені барвниками, завивками, перукарнями процедурами і всякими хімічними засобами - навіть в шампунях, якими ми користуємося щодня, дуже мало (або зовсім немає) натуральних інгредієнтів. Якщо врахувати, що волосся в будь-якому випадку добре проводять електричний струм, то причини, за якими вони електризуються, будуть цілком зрозумілі, проте не варто з цим миритися - з цим неприємним фізичним явищем можна і потрібно боротися.


Що робити, якщо волосся електризується

Способи боротьби можуть бути різними, але часто буває так, що волосся електризується зовсім не до місця - хоча «до місця» це навряд чи буває взагалі, - і що тоді робити?

Якщо ви перебуваєте в громадському місці, і привести волосся в порядок треба терміново, а ніяких косметичних засобів з собою немає, досить просто подихати в долоні, склавши їх жменею, і піднісши ближче до рота, щоб вони зволожилися, а потім вологими руками кілька разів провести по волоссю - електричний заряд відразу зменшиться. Спосіб не дуже гігієнічний, але в «екстремальної» ситуації виручити може.

Якщо у вашій косметичці випадково опинився крем для особи , Або навіть для рук , Можна використовувати його: невелику кількість крему нанести на долоні, розтерти і провести по волоссю. Не перестарайтеся, інакше може здатися, що волосся жирне і брудні.


На роботі або в кафе можна використовувати мінеральну воду або пиво: потрібно всього кілька крапель, щоб позбутися від наелектрізованності і пригладити волосся. Якщо ж волосся «збунтувалися» перед тим, як вам виходити на вулицю, використовуйте лак для волосся, тільки бризкати його треба не на них, а на гребінець - швидко і акуратно розчешіть волосся, і становище покращиться. Замість лаку можна таким же способом використовувати звичайний антистатик для одягу, хоча перетворювати його в постійне засіб догляду за волоссям все ж не варто. До речі, сьогодні багато косметичних компаній уже почали випускати спеціальні антистатики для волосся, у вигляді спреїв; є такі ж серветки, якими можна пригладжувати наелектризовані волосся, або просто протирати гребінець.

Від яких гребінців волосся не електризується

Гребінець, якій ви постійно користуєтеся, не повинна бути металевою або навіть пластмасової: купите гребінець дерев'яну, ебонітову, або з керамічним покриттям, і користуйтеся нею на радість своїм волоссю. Правда, незрозуміло, навіщо взагалі випускаються гребінця з пластмаси і заліза, але це вже проблеми нашої легкої промисловості: якби ми сумлінно користувалися всім тим, що вона випускала десятки років і випускає сьогодні, про здоров'я і красу можна було б забути.


За старих часів жінки й дівчата користувалися кістяними гребінцями - хто багатший, ну а при середньому достатку розчісували свої коси міцними гребенями з дуба або сосни. Сьогодні теж нескладно купити гребінець з натурального дерева, тільки треба стежити за тим, щоб на ній не з'являлися тріщини: потріскана гребінець може пошкоджувати волосся, так що міняти дерев'яні гребінці доведеться частіше.

Фен теж слід вибирати не будь-який, а той, в якому є ефект іонізації, або хоча б режим холодного обдування - гарячий і сухе повітря для волосся вкрай шкідливий, і дуже сильно їх електризує. Зрозуміло, хороший фен коштує недешево, але тут дійсно «торг недоречний»: відновлення зіпсованих волосся може обійтися набагато дорожче.

Засоби, коли волосся електризується

сухе волосся наелектризовувати частіше, ніж нормальні або жирні, тому зволожуючими засобами треба користуватися обов'язково, і не лінуватися застосовувати домашні маски для волосся і кондиціонери .


Мити таке волосся треба з шампунями, в складі яких є кераміди, кератин або силікон, а для їх укладання використовувати кошти з пантенолом, амінокислотами, маслами і мікрочастинками воску. Взагалі при покупці шампунів треба бути уважніше, і не вибирати засоби, що видаляють з волосся весь жир - невелика частина жиру все ж повинна залишатися, щоб захищати волосся від зовнішніх впливів, і від електрики в тому числі.

Після кожного миття намагайтеся обполіскувати волосся мінеральною водою, бажано холодної або хоча б прохолодною - статичної електрики стане набагато менше. Протягом дня теж зволожуйте волосся мінеральною водою - носіть з собою невеликий пульверизатор. Можна налити в нього і звичайну чисту питну воду, додавши в неї по кілька крапель ефірних масел лаванди або троянди; попередньо масла краще розчинити в якомусь емульгаторі - наприклад, в ¼ ч.л. меду .

Якщо на роботі немає зволожувачів повітря, то використовуйте його хоча б удома; по крайней мере, в тій кімнаті, де ви проводите велику частину часу, повітря повинне бути досить зволоженим.


Сухі і тонке волосся після миття споліскують водою з соком лимона , Щоб вони стали жорсткіше; розбавлене водою пиво дає такий же результат. Добре допомагає попереджати накопичення статичної електрики обробка волосся міцним настоєм чаю. Треба заварити чай - 1 ч.л. на склянку окропу, настояти майже до охолодження, і нанести теплий настій на тільки що вимите волосся. Можна прикрити голову плівкою і рушником, потримати так 5-7 хвилин, потім злегка промити волосся теплою водою і висушити без фену.

З домашніх масок хороша маска з манго : Волосся після неї стають гладкими і не електризується. Половину свіжого очищеного плоду змішують в блендері з сирим яєчним жовтком і 1 ч.л. кефіру , І наносять суміш на вологе волосся; голову загортають і тримають маску 15-20 хвилин, потім ретельно змивають теплою водою.


Якщо немає манго - все-таки це екзотичний плід - то можна взяти стиглу грушу , банан або персик - це теж пом'якшить і зволожить волосся.

Протистояти електризації волосся допомагають і масляні маски.

Оливкова олія вважається не менш корисним для волосся, ніж реп'яхову або касторове : Воно багате цінними жирними кислотами, що відновлюють структуру кожного волоса, і створюють на волоссі тонку захисну плівку. Добре також додати ефірне масло кориці - кілька крапель, або просто щіпку меленої кориці - на волосся вона робить досить сприятливий вплив. Можна взяти 3 ст.л. оливкового масла, кілька крапель олії кориці, сік ½ лимона, все змішати і нагріти на водяній бані до 37 ° C. Теплу суміш наносять на волосся, прикривають голову плівкою, утеплюють, тримають маску 30 хвилин і змивають теплою водою з шампунем для жирного волосся. Таку маску слід робити 2-4 рази в місяць.


Вироблення статичної електрики різко зменшиться, якщо ви перестанете носити синтетичні тканини, або хоча б зведете кількість подібного одягу до мінімуму - це «порадує» не тільки ваше волосся, але і вашу шкіру.

І не забувайте, що волосся, як і шкіра, повинні отримувати вологу не тільки зовні, але і зсередини, тому регулярно пийте хорошу чисту воду - хоча б 1,5 л на добу.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Повернутися до початку розділу Догляд за тілом
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я