Чи можна фарбувати волосся під час вагітності та годування грудьми?

Майбутніх мам, які звикли стежити за своєю зовнішністю, дуже хвилює питання, чи можна фарбувати волосся під час вагітності і в період годування грудьми.

Живучи нормальної життям до вагітності, ми часто експериментуємо з кольором волосся - намагаємося знайти індивідуальність або просто хочемо змінити свій стиль Живучи "нормальної" життям до вагітності, ми часто експериментуємо з кольором волосся - намагаємося знайти індивідуальність або просто хочемо змінити свій стиль. Адже не секрет, що перетворившись з блондинки в брюнетку, ми міняємо не тільки свою зовнішність, але і характер, і наші відносини з оточуючими змінюються. Але навіть якщо ми не прагнемо дивувати оточуючих постійною зміною іміджу, просте бажання завжди виглядати доглянутою вимагає від нас регулярного фарбування волосся .

Так чи потрібно відмовлятися від цієї процедури під час вагітності та в період годування груддю заради здоров'я свого і малюка? Або можна як і раніше відвідувати перукаря?

Відразу скажемо, що однозначної думки немає. Є безліч наукових даних, які говорять на користь категоричної відмови від фарбування. Але не менш поширена думка, що фарбування не може принести ніякої шкоди ні майбутній мамі, ні дитині.

Отже, давайте розберемося.

Прихильники категоричної заборони фарбування посилаються на те, що хімічні речовини, що містяться у фарбах для волосся, можуть викликати алергію не тільки у малюка, але і у самій годуючої жінки, навіть якщо раніше вона користувалася фарбою без проблем. Крім можливих алергічних реакцій не варто забувати і про те, що стійкі фарби містять безліч токсичних речовин, які припадають в організм під час фарбування. Тобто, навіть якщо не говорити про вагітність, не можна стверджувати, що стійкі барвники безпечні для жіночого організму.

Вперше питання про безпеку фарб для волосся було піднято лікарями і токсикологами в кінці минулого століття. Тоді були опубліковані дані досліджень про негативний вплив основних компонентів фарбувальних композицій на організм людини. Суперечка між онкологами, токсикологами і виробниками фарб не вщухає і до теперішнього часу.

Багаторічний досвід галузей, що використовують ті ж сировинні компоненти (фарбування хутра й шкіри, виробництво синтетичних барвників, кіно- і фотоматеріалів і т.п.) показав, що практично всі інгредієнти є, по існуючим уявленням, речовинами, потенційно небезпечними для здоров'я людини.

Дослідження токсичності і канцерогенності цих з'єднань протягом майже двох десятків років проводилися в багатьох університетах і національних ракових центрах США і Європи. Вчені спостерігали і за лабораторними тваринами, і за людьми, які використовують стійкі фарби для волосся. Результати цих досліджень дійсно потрясли вчених.

Так, за даними Університету Південної Каліфорнії, тільки сигаретний дим викликав велику реакцію, ніж перманентні фарби для волосся. Дослідження свідчать про те, що у жінок, які використовують стійку фарбу для волосся щонайменше один раз на місяць, ймовірність розвитку раку підвищується в три рази. Можливо, є частка істини в сумній легенді про те, що Жаклін Кеннеді-Онассіс, постійно застосовуючи чорну фарбу для волосся, спровокувала у самої себе рак крові - лейкоз.

Не меншу небезпеку таїть в собі вдихання парів аміаку та інших летких інгредієнтів барвників. Через легені будь хімічно активні речовини миттєво потрапляють в кров, а звідти проникають в грудне молоко.

Так, ці дані не однозначні. Адже безліч жінок продовжують фарбувати волосся під час вагітності та годування груддю без будь-яких серйозних наслідків. Але мета будь-якої з нас - постаратися повністю виключити будь-які дії, які можуть негативно позначитися на здоров'ї і розвитку дитини.

Що ж робити, якщо фарбування стало для вас звичною процедурою? Чи потрібно перестати стежити за собою? Або можна як і раніше залишатися доглянутою і привабливою?

Насправді ніхто не зобов'язує нас всю вагітність ходити з неохайними відрослими корінням. Відвідувати перукаря можна в звичайному режимі, проте має сенс поміняти фарбу для волосся.

Якщо ви готові обмежитися мінімальними змінами в своїй зовнішності, існують тонують шампуні і бальзами, які не містять активних токсичних речовин.

Фарбування хною, яке вважалося завжди безпечним, за даними останніх досліджень пов'язано зі значною генотоксічносітью. Тому багато вчених всерйоз засумнівалися в доцільності її застосування не тільки для фарбування волосся, але і для перманентного макіяжу. По крайней мере, використання побутових фарб на основі хни під час вагітності варто виключити.

В якомусь сенсі осібно стоїть процедура фарбування волосся шовком В якомусь сенсі осібно стоїть процедура фарбування волосся шовком. шовкова Фарбування , Яке розпочало стрімко входити в моду в Москві лише кілька років тому в США і Європі відомо вже більше 20 років. Процедура проводиться на основі американської безаммиачной фарби CHI Ionic .

Оскільки дія фарби заснована, перш за все, на фізичних, а не на хімічних механізмах, вона не містить активних токсичних речовин. Навіть в Сполучених Штатах, країні з найбільш жорсткими стандартами з охорони здоров'я, ця фарба дозволена для фарбування під час вагітності та в період лактації.

У чому унікальність цієї процедури, і який інтерес вона представляє для нас в період вагітності і лактації? Перш за все, і, напевно, це найголовніше - за допомогою шовкового фарбування, як і при традиційному аммиачном фарбуванні, можна домогтися будь-якого кольору. Тобто, якщо ваш природний колір темно-русявий, а ви знайшли себе в образі витонченої блондинки - у вас не буде необхідності всі 9 місяців ходити з жахливими відрослими корінням. Ви будете блондинкою саме того відтінку, який вам необхідний.

процедура "Шовкова фарбування" принципово відрізняється від аміачного фарбування. І відрізняється не тільки тим, що в кров не проникають шкідливі хімічні сполуки. Це ще й особливий підхід до самого волосу. За рахунок відсутності аміаку і використання шовку в якості основи барвника натуральні здорове волосся не ушкоджуються, а якщо частина волоса була раніше травмована або ослаблена, відбувається інтенсивне відновлення її структури.

Більш того, під час "Шовкового фарбування" не травмується цибулина волосини і зона його зростання. За рахунок цього сам волосся починає рости більш сильним і здоровим.

Під час вагітності це особливо важливо. Адже підвищена потреба організму в кальції і без того призводить до ослаблення волосся. Таким чином, це процедура, яка заслуговує на особливу увагу не тільки за рахунок відсутності шкідливого впливу на організм, але і завдяки тому, що вона забезпечує істотне поліпшення стану волосся і нормалізацію метаболічних процесів в шкірі голови. По суті, це повноцінна, хоча і дорожча, альтернатива традиційному аміачним фарбування, яка може бути застосована як в період вагітності, так і після народження дитини.

Дар'я Іванова

Коментувати можут "Чи можна фарбувати волосся під час вагітності та годування груддю?"

Так чи потрібно відмовлятися від цієї процедури під час вагітності та в період годування груддю заради здоров'я свого і малюка?
Або можна як і раніше відвідувати перукаря?
Що ж робити, якщо фарбування стало для вас звичною процедурою?
Чи потрібно перестати стежити за собою?
Або можна як і раніше залишатися доглянутою і привабливою?
У чому унікальність цієї процедури, і який інтерес вона представляє для нас в період вагітності і лактації?