- Від чого залежить швидкість росту волосся
- Правильне харчування, щоб відростити довге волосся
- Що заважає відростити густі довгі локони
- Фактори, що сприяють швидкому відрощування довгих пасом
- Маски, що допомагають відростити довге волосся
- Цибулева маска
- Маски з пива і хліба для росту волосся
- Маска на основі дріжджів
- Пивна маска з білком
- Гірчична маска
- Втирання льняного і реп'яхової олії
- Використання перцевої настоянки
Не секрет, що довгі густе волосся привертають увагу, красива блискуча копиця вважається показником здоров'я, чудовою спадковості. Так як відростити довге волосся в домашніх умовах за досить короткий час цілком під силу кожній жінці, цим варто зайнятися. Правильний підхід полягає не тільки в застосуванні всіляких шампунів або масок на основі натуральних засобів, а в поетапному усунення різних негативних факторів, збалансоване харчування і правильному догляді за шевелюрою. Буде потрібно терпіння, навіть якщо в дитинстві волосся було густим і красивими. З віком швидкість росту в силу різних причин уповільнюється, і якщо почати діяти навмання, не вдається досягти бажаної довжини локонів навіть через рік-два безперервних зусиль.
Від чого залежить швидкість росту волосся
У шкірному покриві знаходиться фолікул, мішечок з волосяний цибулиною. Залежно від його форми волосся, що складається з білка , Зростає прямо або виростає кучерявим.
Зовнішнє покриття утворює так званий корковий шар, що містить пігмент меланін, в залежності від стану гормонального фону він визначає колір шевелюри.
На поверхні коркового шару розташовуються лусочки, що утворюють кутикулу, зовнішній шар. Якщо лусочки нещільно прилягають один до одного, волосся сплутується, перестають блищати, стають ламкими.
Коли здоров'я в порядку, гарний блискучий вигляд локонів зберігається 3-4 дні після миття, для чого має вироблятися досить шкірного сала. Якщо його мало, з'являється ламкість, якщо багато, шевелюра швидко робиться жирної.
Скільки росте волосся? Як правило, на голові вони ростуть від 4 до 10 років. За місяць виростають на різну довжину. Увечері, а також навесні і влітку швидкість росту збільшується. В середньому за місяць вони подовжуються на 9-15мм. Склад шевелюри постійно оновлюється, випадання кожен день до 100 одиниць вважається в межах норми.
Використовуючи сучасні медикаментозні препарати для стимуляції волосяний фолікул, вдається за місяць добитися збільшення довжини максимум на 1,5-2см. За тиждень це складе приблизно півсантиметра або трохи більше.
Правильне харчування, щоб відростити довге волосся
Для швидкого відрощування волосся потрібної довжини потрібно збалансований раціон харчування.
Перш за все, слід відмовитися від звички перекушувати фаст-фудами, виключити або звести до мінімуму надходження гострої, жирної і смаженої їжі, газованих напоїв.
Корисно їсти більше овочевих або фруктових салатів, але не варто змішувати за один прийом овочі і фрукти. Корисно вживати більше зелені, особливо в сезон. Для харчування волосяного фолікула необхідно достатнє надходження продуктів, багатих кальцієм , калієм , цинком , магнієм , йодом , Хромом, бета-каротином.
Незамінним джерелом корисних речовин є пивні дріжджі, що містять білок, масу мікроелементів, вітамінів, насамперед групи В і В7 (біотину), незамінні амінокислоти. Протягом року для профілактики випадіння, попередження та усунення ламкості волосся корисно приймати один-два курси пивних дріжджів.
На здоровий стан шкірних покривів, нігтів і шевелюри, попередження появи лупи величезний вплив справляє стан кишечника та інших органів травлення. Тому не рідше двох разів на рік в домашніх умовах необхідно проходити очисний антипаразитарні курс, позбавляючись від патогенної мікрофлори, накопичених шкідливих речовин.
Для надходження достатньої кількості вітамінів, необхідних росту волосся достатньої довжини, варто підібрати вітамінний комплекс, приймаючи його рекомендованими виробником курсами. Він не обов'язково повинен бути дорогим, важливіше його результативність і відсутність індивідуальної непереносимості.
Що заважає відростити густі довгі локони
Якщо поставлена мета стати володаркою привабливою густий копиці, перш за все необхідно усунути можливі причини нездоров'я. Справитися з лупою, якщо вона є, а також з утворенням посічених кінчиків, зайвою сухістю або ламкістю, надмірним випаданням волосся .
Якщо цього не зробити, відрощування довгого волосся не додасть краси. Навпаки, виглядати вони будуть вкрай непривабливо.
- Для позбавлення від посічених кінчиків використовуються так звані «гарячі ножиці». Місце зрізу негайно запаюється і тому кінці перестають сіктися.
- Слід відмовитися від використання фена, щипців для завивки, прасок. Їх можна застосовувати в крайньому випадку, обов'язково захищаючи волосяний покрив якісним засобом від термічного впливу. Краще сушити голову природним способом, хоча це довше.
- Варто відмовитися від засобів хімічного забарвлення, їм краще віддати перевагу природну хну. Якщо доводиться періодично підфарбовуватися, варто вибирати засоби, що не містять перекис водню . Як можна рідше застосовувати лаки, муси, пінки, гелі. Їх має використовуватися виключно в особливо урочистих випадках.
- Не варто застосовувати хімічну забарвлення, складні укладки.
- Волосяний покрив потребує захисту від палючого Сонця. Крім того, фолікули небажано переохолоджувати.
- Не варто розчісувати відростають волосся, поки вони вологі. Замість щітки краще використовувати гребінець, вона діє більш дбайливо.
- Різні заколки, резинки, невидимки не повинні пошкоджувати пасма, але одночасно фіксувати зачіску.
- Збільшують швидкість росту волосся, покращують їх зовнішній вигляд дотримання режиму дня, достатня кількість сну і відпочинку. Так як відростити довге волосся допомагають позитивний настрій і переважання гарного настрою, потрібно постаратися виключити з життя нервова перевтома, викликана стресами будинку або на роботі.
Фактори, що сприяють швидкому відрощування довгих пасом
Перш ніж застосовувати ті або інші рецепти, щоб відростити довге волосся, важливо правильно психологічно налаштуватися. Процес зростання шевелюри нешвидкий, і від того, наскільки серйозно бажання, залежить, чи вдасться чи ні добитися результату.
Якщо дійсно потрібно стати володаркою привабливих локонів, потрібно терпіння, тим більше що відростають довгі пасма незабаром починають заважати, що часом сильно дратує. Іноді здається, що все марно, локони залишаються колишньої довжини, тому хочеться кинути дурну затію і сходити в перукарню. Потрібно проявляти витримку, бути готовою долати подібні хвилинні слабкості.
Зростанню волосся заважають пошкодження кінчиків. Від них необхідно своєчасно позбавлятися, зробивши стрижку по здорової довжині. В іншому випадку мляві ділянки здатні значно уповільнити швидкість росту.
Для цього під час відрощування доведеться періодично відвідувати перукаря, обов'язково пояснивши майстру, що на даному етапі завдання не скільки стрижка, скільки позбавлення від пошкоджень кінчиків, щоб майстер помилково не залишив занадто коротку довжину і тим самим не звів нанівець всі вжиті зусилля.
Перед миттям голови в домашніх умовах корисно розчесатися, зробивши легкий масаж для посилення кровопостачання фолікул.
Мити відростають локони потрібно теплою водою, використовуючи шампунь відповідного типу.
Змив шампунь, нанести на кінчики кондиціонер, щоб усунути виниклі ушкодження. Якщо помилково нанести кондиціонер біля коренів, швидко з'явиться сальність, загубиться обсяг.
Після ополіскування злегка віджати надлишки вологи, злегка промокнув її рушником. Потім обполоснути голову відваром ромашки , кропиви , Кореня лопуха, меліси, соку алое, кульбаби . Після закінчення, не змиваючи відвар, ненадовго обернутися рушником, після чого дати голові природним чином висохнути.
Особливо корисно використання кропиви, вона зменшує випадання локонів, допомагає стати їм довше і сильніше. Волосяний покрив стає м'яким і блискучим.
Не секрет, що в процесі відрощування довгого волосяного покриву збільшується навантаження на коріння, адже їм доводиться утримувати постійно зростаючий вага. Щоб не сталося випадання, корисно масажувати волосяну частину голови подушечками пальців, можна втираючи реп'яхову або касторові масла.
Масажна процедура починається від чола і скронь. Необхідно пальцями виконувати кругові рухи і плавно зміщуватися в область потилиці. Корисні несильні постукування кистями, легкі потягування і защипування шкіри, погладжування, як це відбувається під час індійського масажу голови (відео масажних рухів в кінці поста).
У найпростішому випадку годиться брашінг для укладання або м'яка масажна гребінець, якими корисно розчісувати на ніч.
Механічний вплив дуже приємно. Крім того, воно чудово стимулює кровообіг фолікул, що допомагає відростити волосся необхідної довжини.
Маски, що допомагають відростити довге волосся
У домашніх умовах з натуральних продуктів нескладно приготувати всілякі живильні маски, що допомагають швидко відростити довгу шевелюру.
Цибулева маска
вважається ефективним способом прискорити відрощування волосся до необхідної довжини. Цибуля багатий на флавоноїди, незамінними компонентами їжі, здатними змінювати активність ферментів при обміні речовин . А також фітонцидами, що знищують або пригнічують бактерії, мікроскопічні гриби, найпростіших.
Цибулевий сік втирається в коріння, голова обертається поліетиленовою плівкою і рушником мінімум на годину. Після закінчення змити сік теплою водою, промити волосся.
Маску можна робити з додаванням меду, лимонного соку. Годиться сік зеленої цибулі, до того ж його аромат набагато м'якше.
Цибулева маска допомагає позбутися від лупи, надає блиск. Недоліком даного способу відрощування волосся є стійкий запах, він може триматися до двох тижнів. Щоб він швидше пройшов, застосовуються ополіскування теплою водою з додаванням оцту.
Маски з пива і хліба для росту волосся
Щоб запобігти випадання, ламкість, впоратися з жирністю або сухістю локонів, застосовується наступна маска. Залити шматочки житнього хліба темним нефільтрованим пивом. Через годину-півтори розім'яти масу, додавши дрібку гірчиці.
Втерти в шкіру голови, обернувши її поліетиленовою плівкою і рушником. Через півгодини-годину змити теплою водою, вимити голову.
Маска на основі дріжджів
Для якнайшвидшого відрощування довгого волосяного покриву корисно не тільки приймати дріжджі всередину, але і зробити дріжджову маску, багату вітамінами Е, С, а також групи В.
Для приготування береться 1с.л. сухих дріжджів, додається вода, 1с.л. меду і 2ч.л. гірчиці. Завдавши маску, через годину добре вимити голову.
Пивна маска з білком
Збити 2 білки зі склянкою нефільтрованого пива, рівномірно нанести по всій довжині, що відростають волосся, обернувши потім голову поліетиленом і рушником. Через годину змити.
Гірчична маска
Для стимулювання росту волосся корисно збити в склянці кефіру 1с.л. гірчиці і 2 жовтки. Втерти отриманий склад в шкірний покрив. Через годину змити шампунем.
Втирання льняного і реп'яхової олії
Корисне всьому організму лляне масло містить вітаміни A, E, F, поліненасичені жирні кислоти Омега, що дозволяє поліпшити стан шкіри і відростити довге волосся. Масло наноситься по всій довжині, через годину або два змивається з використанням шампуню. Шевелюра стане пишною, придбає приємний аромат.
Аналогічним чином застосовується реп'яхову олію, воно стимулює ріст волосся, роблячи їх гущавині, допомагає впоратися з сухістю шкіри голови, сверблячкою і лупою. Його не варто застосовувати в разі жирної шевелюри.
Для поліпшення самопочуття і зміцнення здоров'я корисно приймати 1с.л. лляної олії щоранку натщесерце.
Використання перцевої настоянки
Для швидкого відрощування волосся необхідної довжини застосовується аптечна перцева настоянка, обов'язково в суміші з основою - кефіром або лляною олією, годиться звичайна вода. Спочатку потрібно спробувати застосувати суміш на невеликій ділянці, інакше може трапитися опік шкіри.
Склад втирається в коріння, спочатку може палити. Через 5-10 хвилин залишається приємне тепло. Через півгодини вимити голову, руки, ретельно стежачи, щоб склад не потрапив на слизові або біля очей.
Скільки росте волосся?